Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja i dalje čekam paket sa iHerba od $50 poslat 3. decembra :(
 
A evo jedan fenomen (posiljka nije jos uvek stigla do mene):
Kod:
2014-12-10 00:00	Serbia Arrive at Serbia Airport-(Yanwen's Track End)
Original Country-Yanwen[YC389918126YW] To China Post Air Mail[YC389918126YW]

2014-12-08 00:00	BeiJing Handled by Airline
2014-12-07 00:00	Beijing Internationg Mail Center Prepare to Dispatch
2014-12-06 00:00	BeiJing Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2014-12-06 00:00	Beijing Internationg Mail Center Received
2014-12-04 20:00	ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
2014-12-04 18:00	ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

Koja je fora sa ovim posiljkama koje se ne prate kod nas (nestandardni tracking brojevi), tipa Yanwen i sl., jel te posiljke uopste dolaze do krajnjeg kupca, ili carina, postari kradu ili sta vec?
Jer imam slicnu posiljku sa alija, i to sitnica od 1$, neka led sijalica na fleski, verovatno poslat kao obicno pismo jer je tanko i lako:

Kod:
Destination Country-Serbia

2014-12-15 00:00	Serbia Arrive at Serbia Airport-(Yanwen's Track End)
Original Country-Yanwen[EPAY5959126] To China Post Air Mail[EPAY5959126]

2014-12-13 00:00	BeiJing Handled by Airline
2014-12-12 00:00	Beijing Internationg Mail Center Prepare to Dispatch
2014-12-11 00:00	BeiJing Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2014-12-11 00:00	Beijing Internationg Mail Center Received
2014-12-09 20:00	ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
2014-12-09 18:00	ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

Posto nema carine do sad bi 3x stigla... Sta da radim, posto ovde ima dokaz da je stiglo u Srbiju, ima li nekome da se zali ovde kod nas ili da pokrenem dispute kod Kineza, iako mucenici nisu nista krivi?

A slicno evo izgleda da se desava i sa drugom posiljkom, NZ Express (S3006606):

Kod:
2014-12-06	CN	Acceptance, CHINA
2014-12-10	CN	Processed Through Sort Facility, CHINA , Origin Post is Preparing Shipment
2014-12-21	CN	Departure from outward office of exchange
2015-01-06	CN	PVG Ready to depart
2015-01-09		Arrival at inward office of exchange, held by import Customs, SRB

Novcanik od 3$, ne verujem da bi to zadrzavali, takve posiljke sa normalnim tracking brojem su pustali odmah bez carinjenja i brzo stizale...
 
Možda neko zna odgovor pošto sam potpuno zbunjen.
Ispod sam popisao statuse od kako je pošiljka preko China Post stigla u Srbiju, sve je ok, naručeno 24.12. OSIM da je na uručenju ime meni nepoznate osobe i NISAM primio paket!!!
Da li to treba tako? Da li im je to neki kurir koji će meni dostaviti pošiljku? Šta da radim?

IZMENIČNA POŠTA Prispeće
10.01.2015 16:48:58 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
12.01.2015 10:37:35 GPC BEOGRAD Otprema
12.01.2015 13:21:11 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
13.01.2015 05:17:37 GPC BEOGRAD - 11000 Beograd 6 Otprema
13.01.2015 15:51:49 Beograd 6 Uručenje Uručeno "neko meni potpuno strano ime"!

Izgleda da sam otkrio u čemu je stvar. Jednostavno, dobio sam tr. broj od nekog drugog kome je poslato istog dana. Da li je greška ili im je tako jeftinije ne znam, ali generalno je to u redu, dok god paket stigne otprilike tih dana kad i ovaj "pogrešni". Ukratko, pratio sam tuđu pošiljku.
 
Мало си матор да верујеш у деда Мраза!?
 
Pa to je broj koji sam dobio kao moj. Njega sam pratio. Ako ne stigne mogu da vratim pare svejedno.
Uostalom, prodavac mi je odgovorio i rekao da ga kontaktiram pred istek roka za dispute. Nije mu u interesu da otkažem sve i da dobije negativnu. Meni nije hitno, ionako je neka glupost i gledaću samo da ne ispustim rok.
 
Poslali su mi paket sa iHerba 24. novembra i jos uvek ga cekam.. valjda nije dobio noge.
 
Mixi73, значи он ти је послао без ТБ-а? То и кад би била истина ће нестати чим пређе границу.
Пре мислим да ти није уопште послао. Колико има продаја човек?
 
Poslednja izmena:
Pa ja ne znam šta je onda ovo.. Nikome sa iHerb nije stigao paket.. Meni eto dva nezavisna paketa.
 
Koja je fora sa ovim posiljkama koje se ne prate kod nas (nestandardni tracking brojevi), tipa Yanwen i sl., jel te posiljke uopste dolaze do krajnjeg kupca, ili carina, postari kradu ili sta vec?
Jer imam slicnu posiljku sa alija, i to sitnica od 1$, neka led sijalica na fleski, verovatno poslat kao obicno pismo jer je tanko i lako:

Kod:
Destination Country-Serbia

2014-12-15 00:00	Serbia Arrive at Serbia Airport-(Yanwen's Track End)
Original Country-Yanwen[EPAY5959126] To China Post Air Mail[EPAY5959126]

2014-12-13 00:00	BeiJing Handled by Airline
2014-12-12 00:00	Beijing Internationg Mail Center Prepare to Dispatch
2014-12-11 00:00	BeiJing Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2014-12-11 00:00	Beijing Internationg Mail Center Received
2014-12-09 20:00	ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
2014-12-09 18:00	ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

Posto nema carine do sad bi 3x stigla... Sta da radim, posto ovde ima dokaz da je stiglo u Srbiju, ima li nekome da se zali ovde kod nas ili da pokrenem dispute kod Kineza, iako mucenici nisu nista krivi?

A slicno evo izgleda da se desava i sa drugom posiljkom, NZ Express (S3006606):

Kod:
2014-12-06	CN	Acceptance, CHINA
2014-12-10	CN	Processed Through Sort Facility, CHINA , Origin Post is Preparing Shipment
2014-12-21	CN	Departure from outward office of exchange
2015-01-06	CN	PVG Ready to depart
2015-01-09		Arrival at inward office of exchange, held by import Customs, SRB

Novcanik od 3$, ne verujem da bi to zadrzavali, takve posiljke sa normalnim tracking brojem su pustali odmah bez carinjenja i brzo stizale...

Verovao ili ne, meni je juce stigao case za telefon, bas taj tracking kod za koji sam se zalio. A zasto je to stajalo na aerodromu skoro 2 meseca, ne znam.
 
Pa ja ne znam šta je onda ovo.. Nikome sa iHerb nije stigao paket.. Meni eto dva nezavisna paketa.

Iherb paketi se uvek carine pa se zato ceka. Mozda namerno da pomislimo da ce se pokvariti roba.
Meni ga nema od sredine decembra a stigao je id 3.11. jos sredinom decembra.
 
Meni poja posiljka stigla iz kine u Srbiju 12.01 poslato na carinu istog dana, i sad vise nemam nikakva obavestenja o posiljci, treba da se carini u NS valjda posto sam ja iz Subotice
Da li to treba tako ili nesto nije uredu?
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    25.4 KB · Pregleda: 354
Mixi73, значи он ти је послао без ТБ-а? То и кад би била истина ће нестати чим пређе границу.
Пре мислим да ти није уопште послао. Колико има продаја човек?

Ima dosta prodaja (ovaj proizvod 226 puta prodao sa prosjekom 4.7) i dobar rejting (96.9 positive feedback).
Sačekaću, ima vremena. Sve će se uskoro razjasniti.
Ja sam panično reagovao prvi dan ali vidim da nisam usamljen, pa iako nije baš profi opet mi je dovoljno ako paket stigne i ako me prodavac pazi. :)
 
Мислио сам укупно продаја. Рејтинг немој ни да гледаш. Не знам да ли сам икада видео лош рејтинг на Алију.
 
Pre tacno tri dana sam narucio nesto iz Kine.Kad bi trebalo da se pojavi informacija o toku isporuke?Vidim da vama detaljno pise gde i sta,a meni je juce napisalo da je samo "information received" .Dali je rano jos za pracenje ili bi vec trebalo da se pojavi?Pratim preko 17track,trackit i Singipost-a.
 
Iherb paketi se uvek carine pa se zato ceka. Mozda namerno da pomislimo da ce se pokvariti roba.
Meni ga nema od sredine decembra a stigao je id 3.11. jos sredinom decembra.
Očigledno uveli specijalan tretman za iHerb. Letos sam dobijao pakete za 14 dana, pa pred NG za 30 dana.

Pošto paketi sa iHerb nemaju tracking ukoliko nije FedEx i sl. nadam se da neće početi da nestaju isti, plus nema refund :)
 
Pre tacno tri dana sam narucio nesto iz Kine.Kad bi trebalo da se pojavi informacija o toku isporuke?Vidim da vama detaljno pise gde i sta,a meni je juce napisalo da je samo "information received" .Dali je rano jos za pracenje ili bi vec trebalo da se pojavi?Pratim preko 17track,trackit i Singipost-a.

Meni se danas na singpostu pojavio "despached to overseas", tačno 10 dana otkad sam ga platio a nekih 7 dana otkad je poslat tj. od trenutka kada je dobio "shipped" status. To neka ti bude orijentir neki mada nije pravilo. Koliko se sećam, roba od "despached" do prispeća na našu carinu brodom putuje 4-6 dana, ali to je moje iskustvo, ne znam kakva je sad situacija sa singpostom, to se non stop menja.

Taj "information recieved" status ti uvek stoji pre "despached to overseas", čisto da znaš.
 
Poslednja izmena:
Meni se danas na singpostu pojavio "despached to overseas", tačno 10 dana otkad sam ga platio a nekih 7 dana otkad je poslat tj. od trenutka kada je dobio "shipped" status. To neka ti bude orijentir neki mada nije pravilo. Koliko se sećam, roba od "despached" do prispeća na našu carinu brodom putuje 4-6 dana, ali to je moje iskustvo, ne znam kakva je sad situacija sa singpostom, to se non stop menja.

Taj "information recieved" status ti uvek stoji pre "despached to overseas", čisto da znaš.

E hvala care,ti mi uvek sve lepo odgovoris!

Znaci da se ne nadam skoro!Pa da,ti si odprilike nedelju dana (koliko se secam) pre mene uzeo telefon,znaci tek sada je krenuo?Bedak.Hvala jos jednom.
 
Nema na čemu. Račinaj minimum minimuma mesec dana od plaćanja da je u tvojim rukama, a obično bude 40 -ak.
 
Ovo mi se prvi put desava pa da pitam za iskustvo: posiljka placena 30.decembra i nikakvih podataka o istoj nema do 12 januara. 7.januara sam pitao prodavca da li je sve ok,kaze sve je ok. Na zvanicnom sajtu hong kong air mail posiljke nema. Dizem uzbunu 10.januara i pisem hong kong posti i 11.januara stize odgovor da je sve ok i da je posiljka primljena. 12.januara posiljka stize u postu i prvi trag se pojavljuje, 13.posiljka obradjena i poslata ka nama..i sad sledi vrhunac zbunjenosti: danas vidim na nasoj posti da je paket na nasoj carini???!!!!??? Kontam da je gresk u sistemu hong kong poste, tj da se javio neki zastoj?
 
Rok isporuke od slanja moze biti 3 ili 63 dana... niko ne garantuje nista, realno je 30-40 dana
 
Pa receno je iz kine za srbiji moze da stigne za 2-3 dana i za 63... nema veze kad je sistemu ubacen jer taj sistem zna i po 10 dana da kasni sa azuriranjem novih posiljki, takodje verovatno postoji i opcija da posiljka ide vecim prioritetom ali to sigurno samo kinezi znaju detalje
 
Nije greska, u poslednjih par meseci paketi iz HK stizu do Srbije za 2-3 dana (od trenutka kada napuste HK). Mozda je uveden neki direktan let ili tako nesto.
 
Nije greska, u poslednjih par meseci paketi iz HK stizu do Srbije za 2-3 dana (od trenutka kada napuste HK). Mozda je uveden neki direktan let ili tako nesto.

Ma jok, jednostavno desi se da neki letovi imaju slobodnog mesta i da neka posta isti ugrabi na vreme... ali isto uglavnom kratko traje jer onda vecina kineza krenu da salju tom postom
 
7.1. Placena neka sitnica na aliju, poslata HK postom, danas 15.1. kod mene u rukama :)
 
Danas prošao carinu telefon - pošiljka koja je stigla 31. decembra, prosto sam iznenađen kako im je trebalo samo 16 dana imajući na umu silne praznike.
 
Naručio sam nešto sa nekog sajta (o svemu tome više kad stigne, na temi sajtovi koji šalju u Srbiju :)) i ima dve varijante slanja. Besplatna bez praćenja i sa praćenjem koja košta 9 funti. Tamo na sajtu piše da šalju sa "DPD's non-tracked La Poste mail service". Malo sam guglao i vidim da je DPD kurirska služba a La Poste francuska pošta. Čime su mi poslali i kakve veze imaju ova dva?

edit: dodatno guglanje kaže da švajcarska i francuska pošta imaju zajedničku kompaniju Asendia koja između ostalog sarađuje i sa DPD. Misterija rešena. :D Samo još da vidimo koliko će im trebati da isporuče.
 
Poslednja izmena:
Koja je fora sa ovim posiljkama koje se ne prate kod nas (nestandardni tracking brojevi), tipa Yanwen i sl., jel te posiljke uopste dolaze do krajnjeg kupca, ili carina, postari kradu ili sta vec?
Jer imam slicnu posiljku sa alija, i to sitnica od 1$, neka led sijalica na fleski, verovatno poslat kao obicno pismo jer je tanko i lako:
...

Cisto da obavestim da su danas stigla 4 paketa/pisma sa sitnicama, nesto sto je stiglo u srbiju jos 15.12. i stvari koje nisu narucene u isto vreme, bez trackinga...
Izgleda kao da ovi u posti cim vide Kina, bez trackinga, bez carine, samo bacaju na gomilu da ih ne zadrzava, pa onda kad se smisle razvrstaju i proslede...
Dakle sve ce jednom da stigne samo je pitanje kada... A inace, postar je sve to natrpao u sanduce, jedva stalo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno