Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo sveže informacije. Paket upućen carini 11.2. danas upućen ka meni.
 
12.02.2015. 17.18 - CN - 100614, 14.02.2015 17:26:00, CN - CNBJSAOtprema
19.02.2015. 08.04 - 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Prispeæe
19.02.2015. 08.54 - 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Za carinu
20.02.2015. 12.12 - 61200 CARINA G
PC BEOGRAD, Od carine

Недостају они статуси: приспеће и од царине,да ли то значи да је само пролетело кроз царину. У питању је нека ситница од једог два еура и вероватно је у коверти.
У понедељак, уторак је, код мене требало би.
 
Poslednja izmena:
Neki savet povodom pošiljke sa ovim statusom?

30vgfm1.jpg


Poručena 11.01., poslata 13.01., a od 20.01. stoji ovaj status prispeća i toliko. Malo mi je neverovatno da se pošiljka sa brojem za praćenjem zagubila na putu od Holandije do Srbije...
 
Nije, ali putuje dugo, nije to cudno :(
Meni iz Istanbula i Beca j////nog putuje danima!
 
Danas preuzeo paket u pošti , bio na carini jedan dan (20-21.2) ali nije naplaćen pdv (vrednost pošiljke 11$)...
 
Sta se desava sa holandskom postom, koliko im putuju paketi?

Moj status izgleda ovako:
2015-02-16 04:49, The item is pre-adviced

Sta to znaci?
 
Sta se desava sa holandskom postom, koliko im putuju paketi?

Moj status izgleda ovako:
2015-02-16 04:49, The item is pre-adviced

Sta to znaci?

Tek treba da stigne u Holandiju, kad dodje pisace ti da sortiraju pa salju za Srbiju, treba nekih 3-4 dana da dodje kod nas...
 
Koja je posta najbrza za dostavu u poslednje vreme iz Kine do Srbije? Cujem da hongkong post vodi trenutno sa brzinom.....
 
Tek treba da stigne u Holandiju, kad dodje pisace ti da sortiraju pa salju za Srbiju, treba nekih 3-4 dana da dodje kod nas...
Pa to je onda strasno ja sam to platio 11 feb, par dana kasnije poslato i ispade da to tamo stoji skoro 2 nedelje, a trebalo je da ode iz kine pre NG.
 
Mozda i jeste otislo ali nije do AMS stiglo. Nije ovo nista oko kineske NG.
 
^^
Ako je to sa DX-a u skladu je s mojom statistikom. Trebalo bi da bude u Srbiji oko 13 dana od poručivanja. Taj "pre-adviced" status traje 4-5 dana dok ga stvarno ne pošalju, a putuje 3-4 dana NL->RS.

Paket koji ja čekam se pojavio na 17track-u kao "pre-adviced" u NL pošti, al' na sajtu NL pošte se pojavio tek 5 dana kasnije pod novim statusom. Ne sećam se sad dal' je to normalno.
 
Poslednja izmena:
Paket iz Koreje, koji je za bukvalno manje od 24h poceo put iz J. Koreje i stigao do Istanbula (pzovan ePost da preuzme paket, za manje od 24h je vec bio u Istanbulu, tracking sa sve brojem leta :D), je tek za 5 dana stigao kod nas na carinu, i to preko Beca.... kad svaka shusha mora da se ugradi za put do Srbije, jbm im sve! :)

Dva paketa iz Indije, 20. februara jos nisu preuzeta od strane poste Indije, salovi su u pitanju, jos nisam ni tracking dobio - izgleda da su oba stigla kod caleta i danas moze da ih preuzme :D (nista drugo nije planirano da mu stigne, pogotovu iz inostranstva, pa pretpostavljam da su oni - javicu veceras).
Da sam znao, preko Indije da porucujem sve ;)
 
Ispravka, paket je jos juce stigao, nego je otac tek danas isao da ga pokupi :) Znaci za 4 dana stigao paket od Indije do Nisa :) Sad ce mu vise trebati da stigne do mene :D
Opet smuljano ~150 dinara (2 paketa) kojih nema ni na kojoj priznanici!
Dva paketa iz Indije, 20. februara jos nisu preuzeta od strane poste Indije, salovi su u pitanju, jos nisam ni tracking dobio - izgleda da su oba stigla kod caleta i danas moze da ih preuzme :D (nista drugo nije planirano da mu stigne, pogotovu iz inostranstva, pa pretpostavljam da su oni - javicu veceras).
Da sam znao, preko Indije da porucujem sve ;)
 
Xiaomi sluške naručene sa ibuygou, ljudima nisu stigle još uvek a poručene su 14 januara.
Plaćene paypalom, poslate na paypal adresu, nije pravljen poseban nalog na ibuygou prilikom kupovine.
Poslat mail supportu, oni kažu da je poslato 16 januara i priložili su 30348523026 tracking number.
Pošto je naručeno i poslato kao free airmail, dakle bez pravog tracking broja šta se može učiniti sa ovim brojem?
Zvali su poštu na 0700 100-300, rečeno im je da sa ovim brojem ne može ništa da se proveri.
Postoji li neki drugi način na koji bi se mogle dobiti informacije o pošiljci ili da otpišu tih 19$.
 
Što da otpišu, mogu da otvore case kod Paypal uvek!? Meni ništa ne odgovaraju ovi sa Ibuygou, naručio sam pre više od 7 dana neke slušalice isto.

Dobio sam na Aliexpress za jedan paket broj sa NL kodom. Ima li neki sajt osim 17track za praćenje paketa holandske pošte poslatih iz Kine?
 
Što da otpišu, mogu da otvore case kod Paypal uvek!? Meni ništa ne odgovaraju ovi sa Ibuygou, naručio sam pre više od 7 dana neke slušalice isto.
Koliko sam razumeo situaciju pošiljke mogu suludo da kasne, ne bi vraćali pare ako nema druge.
Može li se sa ovim brojem nešto saznati na drugi način, postoji li tel. broj na carini gde se možda može nešto saznati preko dotičnog broja.
Koliko vidim ibuygo je pouzdan prodavac i učinjeno je sve kako je i naručena roba, te je gotovo sigurno problem na našoj strani pa ako se mogu locirati sluške bilo bi im kontraproduktivno vraćati pare i naručivati ponovo sluške.
 
Zato se ne steka 2$ za tracking, da se ne bi sluske magicno "zagubile" kako dodju kod nas...
 
Xiaomi sluške naručene sa ibuygou, ljudima nisu stigle još uvek a poručene su 14 januara.
Plaćene paypalom, poslate na paypal adresu, nije pravljen poseban nalog na ibuygou prilikom kupovine.
Poslat mail supportu, oni kažu da je poslato 16 januara i priložili su 30348523026 tracking number.
Pošto je naručeno i poslato kao free airmail, dakle bez pravog tracking broja šta se može učiniti sa ovim brojem?
Zvali su poštu na 0700 100-300, rečeno im je da sa ovim brojem ne može ništa da se proveri.
Postoji li neki drugi način na koji bi se mogle dobiti informacije o pošiljci ili da otpišu tih 19$.
A sto se ti zamlacujes sa njima ako si platio preko pay pala?
Njihov je problem sto su stvar od 19$ poslali bez pracenja.
 
Ako neko može da mi kaže po ovoj sličici koliko ću realno čekati iz USA šrafciger?

screen-shot-2015-03-03-a.png


Poslali su mi mail ali bolje da nisu :p

Dear Najjači čoveče sveta :)

We have shipped your order by USPS First-Class Mail International Package. Your customs ID for this order is bla, bla, bla.

Note: Unfortunately, there is no tracking available for First-Class Mail International packages. These shipments usually take 2-3 weeks to arrive, but can take up to 8 weeks. If you have not received your package within 6 weeks, please contact us and we'll investigate.
 
Hvala! :wave:
 
Koji ono beše sajt za praćenje pošiljke dok je u Kini?
 
4px?
 
Nema ništa.

Ili još nije krenuo, ili su mi dali pogrešan tracking kod. Hvala u svakom slučaju
 
Sve sam ja procitao...a taj "broj" znaci da su poslali bez pracenja.[/url]
Lepo sam napisao da je ibuygo sve učinio kako je i naručeno, pitaj @marketman -a u čemu je stvar, on je shvatio situaciju koliko vidim.

Osoblje iz supporta je zamolilo da sačekaju do 15 marta kada se navršava dva meseca od poručivanja, pa će refundovati pare ako ne stigne pošiljka do tog datuma.
Rekao bih da će to biti i epilog ove priče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno