Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apropo UB****LV. Ja cekam ili ocekujem jednu koja je 16.06. stigla u Rigu, taman da vidimo koliki je vremenski period od jedne do druge ture (vidim da je stiglo i isporuceno ono sto je u Rigi bilo 13.06.)
 
Apropo UB****LV. Ja cekam ili ocekujem jednu koja je 16.06. stigla u Rigu, taman da vidimo koliki je vremenski period od jedne do druge ture (vidim da je stiglo i isporuceno ono sto je u Rigi bilo 13.06.)

Mislim da ces tesko to da utvrdis. Meni je stigao prosle nedelje onaj koji je bio 13.06. u Rigi, ali imam 10.06., 11.06. 2 kom, 21.05. i jedan 19.05.
 
51 dan i dalje cekam paket LP
Cekam dva paketa


2020.06.16 17:46 (GMT-7): Accepted by Last Mile Carrier
 
Zna li se kolika su zadrzavanja na carini, Bg? Paket iz UK je na carini vec 7 dana.. Naravno stigao je iz UK za dva, tri dana...
 
Nema pravila.. Kod mene prolaze odma, nikad nisam imao vise od jednog dana zadrzavanja ako idu na carinu.. Evo ovaj danas prosao
Screenshot_20200713_230346.jpg
 
10 dana sa naplatom pdv-a, RB... SG od 15.marta.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Moj paket je i za carinu i za pdv... Verovatno zato duže stoji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Upravo mi poslase kinezi paket 17 $ vrednosti putem RE...CN.. I ako sam doplatio 3 $ za Yanwen.
Mislio sam da vise niko ne salje preko CN..

Jel nekome stigao neki CN uopste ove godine.. ja imam 2, jedan iz januara, jedan iz februara, oba i dalje u Pekingu, dobio refund za oba..
 
Poslednja izmena:
Nema pravila.. Kod mene prolaze odma, nikad nisam imao vise od jednog dana zadrzavanja ako idu na carinu.. Evo ovaj danas prosao
Pogledajte prilog 287548

Status od 10 sati "zaduzena za dostavu....", bio postar malo pre, kaze nema za tebe nista :D
Prvi put mi se desilo ovo, uvek do sad kad je status zaduzena za dostavu, taj dan postar donese.
 
To ce sad sa doplatama za druge poste tipa Yanwen biti nagazne mine po starom dobrom Kineskom obicaju. Slace preko onog sta im se najvise isplati... kao npr. tebi umesto Yanwena su ti poslali Kineskom postom i sad i da se zalis nista neces postici jer si vec dobio broj za pracenje i posiljka je u tranzitu. Ja sve te sto sam imao preko registrovane Kineske su vracene prodavcima odavno.
 
Pazi, pitao sam prodavca kako salje, napisao mi je u poruci preko registrovane NL...
A poslao preko registrovane CN...

Nije to neka vrednost, nije ni posiljka nesto sto mi je neophodno, ali smatram to nekorektnim ponasanjem prodavca, a dispute mogu da otvorim tek 10 dana nakon sto je order poslat. Sa jedne strane, ne otvara mi se dispute da se natezem sa kinezima oko gluposti, sa druge strane, zasto da mi 17 dolara stoji zarobljeno 120 dana, na kraju em cekam 4 meseca, em ne dobijem sta sam narucio i vrate mi pare.


Za razliku od njega, danas sam pricao sa drugim prodavcem, koji mi je rekao sledece:
Ukoliko za proizvode izaberem Yanwen (0,40$) salje mi Yanwenom neregistrovano. Ukoliko je order ispod 30$, mogu da doplatim 3,5$ da se posalje Yanwen registrovano. Ukoliko ukupna vrednost oredera (vise stavki) prelazi 30$, salje mi Yanwenom registrovano free.
 
12.04.2020 10:31:00 CN-CNBJSA Arrived
08.04.2020 20:10:00 CN- Receipt

RE...CN refundovan
 
Stigao RE...LT
Nije naplaceno nista i ako je isao na carinu.
 
Imate li info šta se dešava sa pošljkama koje idu preko turske? Imam jednu RH****TR, stoji u Istanbulu 6 dana. Znam da Turci to odmah po prispeću šalju a sad kasne.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Haha, ovome frka za 6 dana mi ovde cekamo mesecima..
Opusti se stici ce, svako saceka malo u svakom slucaju dolaze brzo tako da nema mesta panici.
 
Pre izvesnog vremena mi se promenio postar i ovaj novi vec dva puta za redom niti donese paket niti ostavi onaj papir. Na terkingu oba puta kao pokusano urucenje i ostavljen karton. Kome se zaliti
 
Evo mog nekog iskustva.
Pre par dana stigao paket sa UA_TO postom za 120 dana od slanja.
Naravno ja sam dobio refund pre mesec dana danas kontaktirao prodavca da mu vratim pare.
Mislim da je tako najbolje i da tako trebamo svi da postupamo.

E sad imam neku rodbinu u HR a posto zivimo blizu na razdaljini od pola sata voznje porucio sam par paketa kod njih i to dosta pre stigne kod njih nego kod nas u Srbiju.
Evo pre neki dan stigao paket za 31 dan sa UW_CN postom.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pre izvesnog vremena mi se promenio postar i ovaj novi vec dva puta za redom niti donese paket niti ostavi onaj papir. Na terkingu oba puta kao pokusano urucenje i ostavljen karton. Kome se zaliti

Svaka posta ima svog upravnika ili kontrolora kome mozes da se zalis na rad i postupanje zaposlenih u toj radnoj jedinici.
 
Time se prakticno zalis osobi s kojom taj postar pije kafu .
Treba se zaliti korisnickom centru , takva zalba bude zapisana i zvanicnim kanalima bude prosledjena upravniku poste koji mora da vrati informaciju sta je preduzeo .
Zaliti se pismeno .
 
Stigao jedan UB.... LV, 35 dana u tranzitu.
Iznenadio me moram priznati..
 
Danas stiglo, naruceno 29.06.
UH...TR
70e086f293261c1a80ad16814e12e75f.jpg


Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno