Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene suprotno, oko 10 LV paketa do sada 9 je stiglo za oko 20 dana, samo jedan za oko 30dana. Ako misliš na prvi status Arrived to destination country to je tek stiglo u LV, pa tek od tog statusa onda treba oko 10dana do Srbije.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
+1

SG i LV imaju najpreciznije statuse i najbrze stizu.


Sto se objasnjenja statusa tice , vise nema svrhe pisati......
 
Kao prvo nemoze da naplati dok ti ne potvrdis prijem posiljke,
Kao drugo "nije mi odgovorio" generalno mislis li da si ti jedini njemu kupac? Jos si kupio neku sitnicu i mislis da si bitan.
A ni Ali neverujem da ce da ti refundira dok ne prodje 60 dana roka za isporuku.
Mnogo ste ljudi nepoverljivi, ako smo u Srbiji navikli da svako svakog vara nemora da znaci da je svuda tako.
Ja sam porucio do sad preko 400 paketa i uvek su bili korektni i vise od toga. Ako pratis glavne parametre za kupovinu ukupnu ocenu prodavca, koliko je dugo na Aliju i komentare kupaca retko kad mozes da pogresis. A sad nije ovo jeste ono, meni je bitno da stigne i bude u stanju kakvom je predstavio proizvod.
Kad paket nema pracenje sve ti je jedno kako ga je poslao. Novo je sto sam primetio da paketi koji idu preko LV poste menjaju brojeve u Litvaniji gde oni prelepe preko svoje otpremnice. Zato i pise paket stigao u zemlju odredista u stvari on je stigao u Litvaniju i cekamo da ga proslede za Srbiju.



Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Kao prvo,zasto pisati lazne statuse ako svi govore istinu?
Kao drugo otkud znas da je sitnica?
Trece ja sam sebi bitan, to da li on ima milion kupaca apsolutno me ne zanima, ako ne moze da se nosi sa tim ne mora ni da radi. Kada pricamo o tome da ja ukinem dipsute onda odgovara iste sekunde, a kada mu kazem posalji ponovo ali registrovano onda ne moze da stigne da odgovori, mani me toga.
I na kraju najvaznije od svega svaka cast za tvojih 400 paketa i tebe.
 
Kao prvo,zasto pisati lazne statuse ako svi govore istinu?
Kao drugo otkud znas da je sitnica?
Trece ja sam sebi bitan, to da li on ima milion kupaca apsolutno me ne zanima, ako ne moze da se nosi sa tim ne mora ni da radi. Kada pricamo o tome da ja ukinem dipsute onda odgovara iste sekunde, a kada mu kazem posalji ponovo ali registrovano onda ne moze da stigne da odgovori, mani me toga.
I na kraju najvaznije od svega svaka cast za tvojih 400 paketa i tebe.
Sitnica je jer da je vrednije od 10 dolara(cak i manje) to bi islo kao registrovana posiljka.
Ni oni nisu ludi da salju vrednije stvari neregistrovano.
Ti za neregistrovane stvari mozes i da je primis i da napises da nisi sve zavisi kakav si covek a to su svesni i oni pa rizikuju sa tim neregistrovanim posiljkama inace niko nebi kupovao da mora za stvar od dolar dva da plati jos 3-4$ za postarinu. Ali skuplje stvari uvek idu kao registrovane. A za ostalo ne ulazim u prepisku jer ocigledno da nema svrhe svako radi kako misli da treba. Strpljenje i samo strpljenje.


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Sitnica je jer da je vrednije od 10 dolara(cak i manje) to bi islo kao registrovana posiljka. -netacno
Ni oni nisu ludi da salju vrednije stvari neregistrovano. -netacno
Da li je 1$ ili 150 nije vazno, profesionalnost i tretman mora biti isti i za kupca koji placa 1$ i za onog koji placa 150$.
To bi isto bilo npr ti i ja odemo u neku PC radnju ja kupujem grafiku od 50k dinara a ti ventilator za kuciste 500din, i ti stanes na kasu pre mene, a prodavac ti kaze ti idi na kraj reda posto kupujes stvar koja je jeftinija. Ovi kupuju skuplje stvri pa imaju prednost.
To tako slozices se ne moze da funkcionise.
Mozes ti i za za registrovanu posiljku da kazes nisam primio, ili stiglio mi je polomljeno, izlupas paket jer ti se ne svidi pa slikas kao evo unisteno je niste lepo upakovali.
Sve moze samo mozes to da uradis jednom ili dva puta i da te banuju kao prevaranta i lopova, posto nisu ni oni tamo sabani.
Ja sam kupovao i stavri koje su od 100$ i poslate su sa nekim cudnim kodovima za pracenje ali su stizale na vreme.
Ali da ne idemo u off.
Poneta je da li nesto vredi 1$ ili 5$ ako si prodavac moras biti profesinalan, naravno da ti imas vecu zaradu na skuplju stvar, ali i rjeting mora da se zaradi a ne samo novac, a rejting i ime se sticu profesinalnim odnosom.
 
Koliko sam ja shvatio ti si se uzbudio jer broj za praćenje LPxxxxxx se promenio u nekom trenutku u UAxxxxx. To je normalno, ti brojevi za praćenje koji počinju sa LP, S, SL su interni brojevi koje koristi posrednička služba tipa Yanwen, Sun You i ostali. Kada posrednik preda pošiljku pošti preko koje će ići onda pošta promeni broj koji je prvobitno dodeljen od posrednika u svoj format UA, UH, UC,... za pošiljke koje nemaju praćenje ili u RF, RB, RY,... za pošiljke koje imaju praćenje. Ta promena broja je normalna i nemoj da te to brine. Može da se desi da nije poslao, ali to sa pošiljkama koje nemaju praćenje ne možeš ni da znaš, tu si prisiljen da čekaš do isteka zaštite pa onda otvaraš dispute ako ne stigne. Ako otvoriš dispute pre 60 dana Ali će ti reći da sačekaš dok istekne vreme za dostavu.
Malo mi je besmisleno da tražiš prodavcu da ti stvar od dolar, dva ili tri pošalje ponovo i to registrovanom pošiljkom jer ti sumnjaš da nešto nije uredu sa brojem ili ti nije poslato a nemaš nikakav dokaz za to.


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Koliko sam ja shvatio ti si se uzbudio jer broj za praćenje LPxxxxxx se promenio u nekom trenutku u UAxxxxx. To je normalno, ti brojevi za praćenje koji počinju sa LP, S, SL su interni brojevi koje koristi posrednička služba tipa Yanwen, Sun You i ostali. Kada posrednik preda pošiljku pošti preko koje će ići onda pošta promeni broj koji je prvobitno dodeljen od posrednika u svoj format UA, UH, UC,... za pošiljke koje nemaju praćenje ili u RF, RB, RY,... za pošiljke koje imaju praćenje. Ta promena broja je normalna i nemoj da te to brine. Može da se desi da nije poslao, ali to sa pošiljkama koje nemaju praćenje ne možeš ni da znaš, tu si prisiljen da čekaš do isteka zaštite pa onda otvaraš dispute ako ne stigne. Ako otvoriš dispute pre 60 dana Ali će ti reći da sačekaš dok istekne vreme za dostavu.
Malo mi je besmisleno da tražiš prodavcu da ti stvar od dolar, dva ili tri pošalje ponovo i to registrovanom pošiljkom jer ti sumnjaš da nešto nije uredu sa brojem ili ti nije poslato a nemaš nikakav dokaz za to.


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Nema uzbidjivanja samo je proslo vise od 2 meseca.
Ma ne znam da se kod posiljke moze promeniti sa LPxxxxxxxxx u neki UAxxxxxxxxxx nije to problem.
JA sam pokrenuo dispute, ali me je prodavac ubrzo kontaktirao i zamolio da otkazem dispute jer mu to pravi stetu, posiljka je navodno usla u zemlju 29 oktobra a to je bilo pre vise od mesec dana, 60 dana je svakako isteklo od dana sipovnja disipute je pokrenut i ja sam trazio refund jer posiljka niti je stigla do mene niti je u Srbiji, napisao sam obrazlozenje i naglasio FAKE STATUS.
Prodavac je naravno rekao da je posiljka u Srbiji, naravno da nije i status je lazan, sto sam mu ja i rekao.
Pa mi je on sam ponudio slanje nove posiljke da bih ja otkazao dispute.
Ja sam rekao ok posalji registrovano i napisi mi koji je kod platicu postarinu samo da mi stigne, cim sipujes ja skidam dispite, i naravno vise se ne javlja.
Zato sam pomislio da nije nikada ni poslao, i verovatno i nije.
 
Poslednja izmena:
Ako je prošlo 60 dana onda samo full refund.
Da li je poslao ili ne, ne možeš da znaš.
Ja nikada ranije nisam imao problem sa neregistrovanim pošiljka do marta ove godine. Od tada nije ni nijedna stigla. Pisao sam već da sam pukom srećom u pošti pronašao 6 neregistrovanih pošiljki na moje ime na kojima je bilo napisano kada sam navodno izvešten, a ja nisam dobio nijedan papirić. Tako da mogu samo da pretpostavim koliko mi je neregistrovanih pošiljkj "otišlo nazad" jer ih nisam preuzeo.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@vuk125 sve si ti u pravu al imaj na umu i da su nasi teski sabani. I meni je tako pre 2 godine lik poslao paket koji nije stigao cak je pristao na produzenja roka i na kraju sam digao dispute i trazio pare nazad iako je on tvrdio da je paket dosao do Srbije.
I onda jedno 9meseci kasnije dolazi postar kaze imas paket, ja znajuci da nista nisam narucivao u skorije vrme bio sam malo u fazonu koji sad paket...Kad dam ga preuzeo video sam da je to paket s pocetka ovog posta tako da...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@vuk125 sve si ti u pravu al imaj na umu i da su nasi teski sabani. I meni je tako pre 2 godine lik poslao paket koji nije stigao cak je pristao na produzenja roka i na kraju sam digao dispute i trazio pare nazad iako je on tvrdio da je paket dosao do Srbije.
I onda jedno 9meseci kasnije dolazi postar kaze imas paket, ja znajuci da nista nisam narucivao u skorije vrme bio sam malo u fazonu koji sad paket...Kad dam ga preuzeo video sam da je to paket s pocetka ovog posta tako da...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Pa nista ja cu dobiti refund i posiljku posle x dana, ako im se isplati da salju neregistrovane posiljke neka rade tako, nikakav problem.
 
Poslednja izmena:
Pa nista ja cu dobiti refund i posiljku posle x dana, ako im se isplati da salju neregistrovane posiljke neka rade tako, nikakav problem.
Upravo tako

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
A posle se čudimo kada zbog ovakvih ljudi svi dobijamo sve veće poštarine, a neretko i po više desetina pa i stotinu dolara za sitnice i samo DHL slanje...
 
A posle se čudimo kada zbog ovakvih ljudi svi dobijamo sve veće poštarine, a neretko i po više desetina pa i stotinu dolara za sitnice i samo DHL slanje...
Kakvih to ljudi, onih iz poste koje mrzi da donesu pakete ili iste sklone sebi? Jer kinez nece da da opciju za paket sa il bez pracenja pa da sam odaberes koju opciju ces da odaberes. Da ne pricam koliko problema sam zbog nase poste imao sa firmom jer postari ne znaju da donesu poreska resenja, apr resenja kao ni vazna poslovna dokumenta od partnera iz Nemacke pa sam imao poslovnih problema. Sta onda da pricamo o paketima male vrednosti u odnosu na ove lokalne i svetske poslovne koji imaju daleko vece vrednosti u svakom smislu. Vuk je apsolutno upravu bitna je profesionalnost onoga ko prodaje bio to kinez ili bilo ko drugi....

Inace moje licno iskustvo tokom vise godina i sa preko 1000 paketa sa Alija je veoma pozitivno ako se obrati paznja na neke stvari pri kupovini i onih jeftinih paketa od 1e pa do nekoliko stotina evra. Imao sam samo par iskustava da moram da komuniciram sa kinezima i u 2 slucaja da dizem dispute.

Dal ima indijanaca kod nas i njih koji bi da prevare svakog sigurno ima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
+1

Upravo tako. I umesto da ljudi budu srecni sto za gomilu sitnica od 1-2-3$ imaju izbor da ne placaju postarinu , oni se svim silama bore da svi to izgubimo.
Ne osvrcu se na to da preko 90% svih tih posiljki ipak stigne...

Ali nema svrhe vise objasnjavati :( :( :(


yanwen.jpg

Evo npr. ovo nije isporuceno - zastita produzena za mesec dana

Ima i gomila UH..TR iz novembra.... Videcemo sada posle strajka kojim tempom ce da bude isporuka.
 
Vratite se na temu
Izvini Jericho, ali moram da napišem.

Ko želi broj za praćenje ima opciju. Neka kupuje samo proizvode gde ima izbor slanja preko pošte po svojoj želji (koja je brza, pouzdanija, daje realne statuse...).

Biranje najjeftinije opcije koja to ne precizira, pa posle kukanje je neozbiljno.
 
@ sasa022 i ostali koji imate više iskustva od mene...

Pošto sam do sada uvek imao sreće i sve su pošilke stizale brzo i na vreme, nisam se nikada našao u stuaciji da se bliži rok za isporuku a da je pošiljka još uvek na putu.

Trenutni status moje RV....CN pošiljke je od 28.11. zakucan na "left for the destination country".

Screen Shot 2019-12-15 at 8.33.20 PM.png
Screen Shot 2019-12-15 at 8.34.43 PM.png
Screen Shot 2019-12-15 at 8.36.10 PM.png

Buyer protection joj ističe za šest i po dana, pa ne znam koji je najbolji redosled postupaka koje treba da primenim...

"Ali" kaže da mogu odmah da otvorim dispute ako pošiljka nije stigla do datuma koji je prodavac naveo kao poslednji rok za isporuku,
a ja se dvoumim da li je bolje da ne otvaram dispute neposredno pre isticanja roka, već da prvo tražim produženje istog?
Ako tražim produženje roka (originalni je 40 dana), na koliko da ga produžim?
Pošto rok ističe za šest dana, da li da odmah tražim produženje ili da još malo sačekam?
 
Poslednja izmena:
Sacekaj jos 5 dana. Ako ne dobijes status

''Bejing, Airlines'', mozes da podignes dispute.

Ako dobijes taj status onda produzi rok isporuke na jos par dana.

Ja bih tako uradio.
 
@ sasa022

Pošto sam do sada uvek imao sreće i sve su pošilke stizale brzo i na vreme, nisam se nikada našao u stuaciji da se bliži rok za isporuku a da je pošiljka još uvek na putu.

Trenutni status moje RV....CN pošiljke je od 28.11. zakucan na "left for the destination country".

Pogledajte prilog 278717
Pogledajte prilog 278718
Pogledajte prilog 278719

Buyer protection joj ističe za šest i po dana, pa ne znam koji je najbolji redosled postupaka koje treba da primenim...

"Ali" kaže da mogu odmah da otvorim dispute ako pošiljka nije stigla do datuma koji je prodavac naveo kao poslednji rok za isporuku,
a ja se dvoumim da li je bolje da ne otvaram dispute neposredno pre isticanja roka, već da prvo tražim produženje istog?
Ako tražim produženje roka (originalni je 40 dana), na koliko da ga produžim?
Pošto rok ističe za šest dana, da li da odmah tražim produženje ili da još malo sačekam?
Trazi odmah, a ako stigne u medjuvremenu nema veze ti potvrdi prijem i svodi se na isto.
Da nebi razmisljao da li ce kinez odmah reagovati na zahtev ili sta vec. A ako ti ne produzi onda dispute

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
@Kuja

Koliko si ti cekao da oni ovo posalju ?

Nije mi bas jasno kako rok istice za 6 dana , a broj za pracenje je dodeljen 12.11 ?

28.11 je avion poleteo iz Kine , a transport do Srbije traje i po 20-ak dana.

Trazi produzenje 10 dana ....
 
@Kuja

Koliko si ti cekao da oni ovo posalju ?

Nije mi bas jasno kako rok istice za 6 dana , a broj za pracenje je dodeljen 12.11 ?

28.11 je avion poleteo iz Kine , a transport do Srbije traje i po 20-ak dana.

Trazi produzenje 10 dana ....

Da trazim produženje odmah?

Naručio 11.11. rok ističe 22.12. - to mu dođe tih 40 dana koliko je prodavac naveo kao krajnji rok za isporuku.
 
stigla mi je jedna posiljka bez pracenja nakon nekih 65 dana cak i onaj dan kad je posta proradila zbog penzija sutradan je dosla posiljka litvanske poste koja je stajala zbog strajka u bg nekih 10 dana..

@Nemanja
Poznato da kod kineza mnogo i nema biranja ne ocekuj da ce ti Kinez poslati sluzbom cak ni ako si platio..dva tri puta sam platio i oni su poslali sluzbom kako zele..Ako cesto i ako naglasis u deskripciji neke napomene posto slucajevi da oni rade sve po svom..
jedino sto je dobro kupiti kod onih koji imaju slanje sa pracenjem a taj izbor ako i paltis pitanje je da li ce oni poslati po tvom izboru jako tesko..
 
Kineski vicevi :D

"Hi friend, recently China Post updates slolwly. Dont worry. I have urged it for you"
 
Da li vam se pomeraju pošiljke od štrajka pa do sada od pošte 11003 i prosleđivanja carini ? Da li neko ima naredni status ?
Ili je zastoj možda ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Da li vam se pomeraju pošiljke od štrajka pa do sada od pošte 11003 i prosleđivanja carini ? Da li neko ima naredni status ?
Ili je zastoj možda ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Meni se nema novih statusa od kako je ocarinjeno i opremljeno ka GPC 11200

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Takodje 3 otpremljene u GPC, ali ništa već par dana...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
+1 [emoji28]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno