Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To se meni desilo sa jednim prosle godine daje mi 0 i kao bla bla tekst, naravno ja odbijem i Ali vrati pare.
Nisam pisao o tome misleci da to nikome niko nije radio pa da ne dajem sad laznu uzbunu kad ocito nije jedini i to vise njih rade.
Ja sam razmisljao ako bih prihvatio to znaci da sam prihvatio njegovu ponudu od 0$ a sta pise u tekstu to nikog ne obavezuje, nije neka velika suma bila u pitanju ali necu lopovu koji pokusava da me zezne dam pare, nisam glup tako da kod mene mu to kao i kod tebe nije proslo.

I meni se desilo, cim Kinez napise da mu se roba vratila, a nudi glupa obrazlozenja zasto ne moze da posalje ponovo, i istovremeno trazi da se potvrdi prijem - odmah pokrenuti spor i poslati screenshot komunikacije. I obavezno ostaviti losu ocenu, upozoriti druge na prevaranta.
Vrlo lako ovim trikom od "0 dolara ponudom" prevare prosečnog kupca, čak i ukoliko dobro zna engleski. Ljudi se zbune kada pročitaju komentar gde on nudi povraćaj ili ponovno slanje i prihvate mačku u džaku. Očigledno da i Kinezi imaju svoje forume, gde razmenjuju kako prevariti kupce. Kada sam video da to često rade, sada stalno ostavljam jednu zvezdicu i upozorenje ostalima
 
Jedno strucno pitanje i savet: imam jednu vrednu posljku UF...SG sa geekbuyinga, placena 9.januara.
Od 14.januara nema novih statusa, zadnji je "hand over airline HK" - da li da pokrecem dispute na paypalu ili jos da cekam?
Slao sam GB email za refund, ali oni mi traze neku pismenu potvrdu od poste da posiljka nije kod njih (dobio sam preko mejla potvrdu da posiljka nije u sistemu nase carine)..

Ja sam na bangood narucio krajem januara i paket je stigao u Srbiju,doduse kod njih je isporuka od 7 do 35 dana.
 
Za R..CN sam u stanju da cekam ako vidim da je vrte po Kini , ali ako se pojavi status IMPORT CUSTOMS ...,
a trgovac "se pravi lud" , tu bez razmisljanja pokrecem spor.

Neregistrovane cekam do oko 3 meseca.Ako se posle toga desi da ne bude isporucena - pokrecem spor.

*

Ux..SG su sporiji od Rx..SG , ali stignu za oko mesec dana i uvek imaju pracenje do dolaska u Srbiju.
( imam par svezih primera )

@cxdz810

Da li si proverio na

https://postal.ninja/en
http://track.4px.com/
https://www.17track.net/en

i da li su svuda isti statusi ?


*

I dalje na pracenju imap par komada UB..LV koje nisu isporucene , sa statusima

Jan 30, 2020 Departure LVA
Jan 31, 2020 Arrival RUS - Arrive at destination country
 
Da nisu te ub...lv isporuvene u rusiju umesto ovde. Buni me to rus sto pise, trebalo bi valjda srb da pise? Ja isto imam jednu neisporucenu.
 
Evo jednog svezeg primera za Bpost - posiljka ide u Sloveniju
( ova nije kao prethodna isla vozom u Kazahstan )

BPI.jpg


@ snorki11

Tako idu stalno : Kina - Letonija - Rusija - Srbija

Samo ostaje pitanje gde nastane zastoj - da li iz Rusije budu prosledjene u roku
od 24h ili stoje tamo danima cekajuci let , ili stignu ovde pa ih ponekad drze u
magacinu po mesec dana.


Takodje vidim da nije isporucena jedna UH..TR koja je ( navodno ) prosledjena iz Turske sredinom januara.
Mozda je i stigla u Srbiju , ali je ovi nasi drze negde u magacinu.
 
moja jedna je iz Kine dosla u Srbiju preko Svedske :D naravno od 22.01. je u BG carini.... 09.01 krenula iz Kine
 
Stigla jedna bpost posiljka primljena je drugog a tu negde 11 og u Srbiji tako da izgleda nisu losi ..Mi repeater 2 je u pitanju 6 eura posiljka
 
Ste se tice posiljke, sam Geekbuying mi je poslao taj broj Ux..SG, a opcija je odabrana Registered Airmail, i uvek do sada je bila Rx..SG, a posiljka je vredna (80 eura).. Na njihovom kupovnom mejlu pise 15-30 workday delivery, mada mi sada na mejl pisu, kao proverice sa shipping company, da budem strpljiv i ako posle "three months" ne stigne izvrsice refund..
Mada znam da me stiti Paypal, vec su mi vracali neki novac sa Banggooda za posiljke kojih nije bilo 60+ dana..
Sto se tice pracenja, svuda je proveren broj, vidi ga samo 4PX i to zadnji status 14.jan.hand over airline HK i to je to. Slao sam mejl carini, kazu nije u sistemu..
Verovatno cu morati da sacekam do kraja februara pa onda da krenem u proces sa paypalom za refund ako ne stigne..
 
Poslednja izmena:
Jle se krecu nekom posiljke ovihg dana sa alija. Imam jednu preko SG posta još uvek u statusu inbound in sorting center jos nije krenula dalje. Da li je do velikog broja posiljki koji se skupio ili uopste ne salju nista od robe?Prodavac mi je odgovorio da ce navodno proveriti a da cu dobiti status kad udje u Srbiju.U pitanju je RB...SG posiljka
 
Presudio AE u moju korist za oba disputa u expresnom roku, odmah po isteku vremena za dogor sa prodavcem.
 
Nesto sam kupio na AE prije dva mjeseca, stvar nije ni izasla iz Kine po trackingu i naravno pokrenuo odmah dispute i ocekujem refund. Eh sad, to sam platio Monese Mastercard koji su mi u medjuvrenu ugasili. Hoce li mi po defaultu refundati na drugu karticu koju takodjer cesto koristim za kupovinu na AE i koja je naravno aktivna ili im moram pisati u vezi ovoga?
 
Nece oni nista automatski odraditi, uvek vracaju na karticu sa koje je placeno. Imas li drugu Monese karticu, ne verujem da ce hteti da uplate u drugu banku? Dok je funkcionisao Alipay, mogle su i tamo da se vrate pare.
 
Vratiće na karticu/račun sa kojeg je izvršeno plaćanje, banka će to smestiti na privremeni račun a na tebi je da se vijaš sa bankom posle za pare...
 
Jle se krecu nekom posiljke ovihg dana sa alija. Imam jednu preko SG posta još uvek u statusu inbound in sorting center jos nije krenula dalje. Da li je do velikog broja posiljki koji se skupio ili uopste ne salju nista od robe?Prodavac mi je odgovorio da ce navodno proveriti a da cu dobiti status kad udje u Srbiju.U pitanju je RB...SG posiljka

UB..SG ( poruceno 24.01 )

2020.02.15 : Accepted by Last Mile Carrier
2020.02.02 : Shipment dispatched

videcemo da li ce biti isporuceno tokom nedelje....

a evo i poruke i statusa vezanih za porudzbinu od 27.01

cn.jpg
 
Porucio sam neke delove za skener iz UK, poslato sa Royal Mail 6.2. ali bez tracking numbera, i postarina je bila neka sica. Da li postoji mogucnost da se u Posti proveri da li je paket stigao, na osnovu moje adrese? Desava se u poslednje vreme da kradu dostavnice, racune i ostalo iz sanducica, pa mi je malo frka da mi ne promakne paket, misleci da je jos uvek na carini.
 
Moze, obilazi postu jednom nedeljno, uz licnu kartu ce ti proveriti da li je sta stiglo na tvoje ime.
 
Hajde probacu to predloziti, wallet nije losa opcija, svakako kupujem stalno nesto kod njih

Ako su ti odobrili refund, povrat je verovatno već u proceduri. Kontaktiraš banku, objasniš šta je u pitanju pa će oni rešiti.
 
@yikwo

Paket je jos u "centru za obradu". Nije to jos ni utovareno u avion. Najranije ce stici pocetkom marta.
Izbegavajte China Post jer ne funkcionise.

af13f9ff0bda4e5f9458bf9548695b9a.jpg


Ipak nije bio u centru za obradu, nego je to zaista status da je poleteo...
Jedino sto mi nije jasno sta ovaj paket radi na islandu...
Inace sada se vec plasim, posto se paket dugo setao po kini a sada i po svetu, da mi se staklo za telefon (nillkin) sada vec razbilo negde [emoji51]
(Imao sam iskustva sa onim drugim staklicima sa alija od 1-2 dolara, da mi dodju razbijena... nadam se da ovo malo bolje zastite)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
af13f9ff0bda4e5f9458bf9548695b9a.jpg


Ipak nije bio u centru za obradu, nego je to zaista status da je poleteo...
Jedino sto mi nije jasno sta ovaj paket radi na islandu...
Inace sada se vec plasim, posto se paket dugo setao po kini a sada i po svetu, da mi se staklo za telefon (nillkin) sada vec razbilo negde [emoji51]
(Imao sam iskustva sa onim drugim staklicima sa alija od 1-2 dolara, da mi dodju razbijena... nadam se da ovo malo bolje zastite)

Pa jedva prošlo mesec dana od slanja pošiljke. Šta se ti sekiraš?
 
Sto da se ne sekiram kad mi je paket nakon 40 i kusur dana od trenutka narudzbine zavrsio na Islandu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni paket sa alija putovao mesec dana i to me uhvatila i nova godina i kineska nova godina,na carini bio jedan dan.
Paket sa bangooda stoji na carini od subote,inace putovao nekih 15-ak dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno