Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo da obavestim da sam danas pokupio samo 1 paket iz poste UB LV sa zadnjim statusom 11.9.2020.

E sad mislim da je za ovo kriva nasa posta tj. GPC.
Prvi paket iz ove serije koji mi je stigao 11.9.2020 je stigao jos pre 3 nedelje. Tako da cim su razvukli sve posiljke sa istim statusom ovoliko dugo, znaci da je GPC kriv i da ne otvara dzakove. E sad da li je kriv GPC Beograd ili GPC Nis to vec ne znam, ali neko od njih jeste sigurno.
Sve to ne bi i bio toliki problem da su barem stigli svi paketi iz te serije od 11.9.2020. ali nisu stigli, ko zna do kad ce ih razvuci... imam jos 6 komada iz te serije i mogu da se oprostim od njih ako ih potrpa tura od 11.11.
 
Ja sam na jednom paketicu zatekao pecat poste Zrenjanin, ne znam koji je to razlog bio, verovatno su ga tamo greskom poslali, adresa na paketu nema apsolutno nikakve veze sa Zrenjaninom i markerom su obelezili mesto i postanski broj.
f546c18691bc3c8fbc7afa8b98f12333.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
@ kalehrl

Imas srece - posiljka je krenula iz Rige.

Moze da stigne za 10-ak dana , a moze da se otegne i na mesec-dva.

@ qwerty96

Sa 3 naloga u 2 dana od istog trgovca su porucene neke sitnice.
Sve Yanwen - UH..TR.
Dve posiljke su isporucene u razlicitim terminima , treca je kasnila iz Turske i kod nas jos nema isporuke ,
mada pise da je u petak ili subotu stigla u Srbiju.

@Gilgamesh

Ponekad posiljke zalutaju u domacem saobracaju
 
@ sasa022
Hvala za obaveštenje o statusima za LV. Stoje mi neke stvari sa statutisima 02.10. Riga a ostalo naručeno kasnije još se nije pojavilo u Rigi. Već smo pisali za Cainiao, njihova obaveštenja i ne čitam kod Nindže, samo logistika šta objavi
 
@ qwerty96

Sa 3 naloga u 2 dana od istog trgovca su porucene neke sitnice.
Sve Yanwen - UH..TR.
Dve posiljke su isporucene u razlicitim terminima , treca je kasnila iz Turske i kod nas jos nema isporuke ,
mada pise da je u petak ili subotu stigla u Srbiju.


Slicno sam i ja, 3 naloga ali u mom slucaju naruceno sve istog dana i od istog prodavca, svi stuatusi su bili u potpuno isto vreme. Znaci do nasih je, cim su neke stigle a neke ne. Nego jb*g sta da se radi.
 
Pa dobro, još malo će nova godina, trebaju i poštari da proberu šta im treba za poklone... :smash:
 
Naručio 11-og i danas poštar doneo paket, a ja u šoku. Yanwen plaćen 1.71€.
 
@kure1982

Pisali smo vec o tome , zanemariv je procenat kradje.
Mnogo veci problem je stanje u GPC-u i stanje koje je bilo u NS sa carinom.


@Kimins

Nesto nece valjati ,
kazes NS carina odmah propustila posiljku ??? :shock::shock::shock:

Ako je UH..TR kad je stigla u Srbiju ?
 
Nije UH..TR, nije bilo praćenja van kine. Poslednji status je 14.10. za napuštanje kine.
 
???

Kuda je isla ako je bas YW ?

Cudi me da nije bilo pracenja van Kine...
 
@ Kimins
Pošiljka ima sigurno neki broj i pošta preko koje je išlo, teško je napisati?
Sada ima gomila pošiljki gde je seler shipig metod i nema praćenje
 
Preuzeta danas jos 2 kom. UB LV sa statusom od 11.9.2020.

O tome ja pricam, sledece nedelje ce biti razmak od 30 dana kako mi je isporucena prva UB LV sa zadnjim statusom tog dana, znaci da nasi razvlace... tacnije GPC.
Ostalo jos 4 komada UB ... LV sa tim datumom. Ima da ih razvuku ko zna koliko.
 
Da li neko ima informaciju o USPS posiljkama(First Class Package International) i koliko se trenutno ceka na njih...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Danas mi stigla UB..LV poslata 04.07, refund dobijen sad cu da vidim da vratim Kinezu, poslednji status
2020.09.11 09:38 (GMT-7): Shipment arrived at country of origin post office

Inace koverta je pokrivena tackama crne budji, bas me zanima gde je stajala....
 
@kure1982

Pisali smo vec o tome , zanemariv je procenat kradje.
Mnogo veci problem je stanje u GPC-u i stanje koje je bilo u NS sa carinom.


@Kimins

Nesto nece valjati ,
kazes NS carina odmah propustila posiljku ??? :shock::shock::shock:

Ako je UH..TR kad je stigla u Srbiju ?
Koje je stanje sa NS carinom?

Ako misliš na nesposobnost, kašnjenja, nerealno visoko određene osnovice za obračun PDV-a i carine, kao i krađa i oštećenja predmeta, to je njihovo REDOVNO stanje. :smash:
 
Ja ne pamtim kada sam u Ns platio pdv ili bilo koji drugi harac.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@kure1982

Da li su ti skoro naplatili nesto za sitnice od par $ i da li si cekao registrovanu ( ili UH..TR ) posiljku po mesec dana od dolaska u Srbiju ?
 
^
Sitnice mi skoro nisu naplatili, ali mi nije stiglo 17 od 20 poručenih stvari... Pišem kombinovano za stvari kupljene sa Ali i Ebay... Čak za ove stvari kupljene na Ebay koje imaju kakvo-takvo praćenje vidim da su "nestale" po ulasku u Srbiju...
 
@ kure1982


Gde i kako pratis statuse ?

Od kada su porudzbine.

SunYou oduvek laze i oduvek postavljaju status da je posiljka iz GMTC stigla na destinaciju posle tacno 3 dana.
Laze i Yanwen.

Cainiao je napravio haos sa UB..LV sa statusom Arrive at destination kada posiljka stigne u Rigu


Primer : 22.09 posiljka je stigla u Rigu , tek danas ( 30.10 ) je prosledjena ka Srbiji

slv.jpg
 
imam i ja 2 lv sa takvim statusom samo je 25.9 prvi datum

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Evo nadjoh jos drasticniji primer

07.07 - Riga
prosledjeno 26.10

jlv.jpg
 
@ kure1982


Gde i kako pratis statuse ?

Od kada su porudzbine.

SunYou oduvek laze i oduvek postavljaju status da je posiljka iz GMTC stigla na destinaciju posle tacno 3 dana.
Laze i Yanwen.

Cainiao je napravio haos sa UB..LV sa statusom Arrive at destination kada posiljka stigne u Rigu


Primer : 22.09 posiljka je stigla u Rigu , tek danas ( 30.10 ) je prosledjena ka Srbiji

Pogledajte prilog 291798

Postal njinja uglavnom, ebay preko njihovog trackera jer je najrelevantniji...

Ovaj skor sa pošiljkama je od ove godine, dakle tokom cele godine...
 
Da li neko zna koja logistička kompanija ima broj pošiljke BHCA....... Pošiljka nije za Srbiju ali ako se neko sretao sa ovom oznakom.
 
Evo juče uzeo neki hladnjak za nvme...
Doplatio da mi prodavac ne šalje preko LV...
On poslao preko kompanije koju sam odabrao, ali sad vidim da je ipak LV, praktično mogu da mu se sagnem...
Mada nešto mislim da oni nemaju uticaj preko koje će zemlje ići tranzit kada predaju pošiljku kompaniji koju kupac odabere, bar za ove jeftinije vatijante...
 
@ kure1982
Ne da možeš, već si se sago :D
Već sam pisao da prodavac od logističke kompanije može da dobije informaciju preko koje pošte šalju trenutno ali to ne znači ništa jer logističke kompanije jure svakodnevno jeftin transport i menjaju trasu gde im je najisplatljivije. To ti je kao kad kupuješ avionsku kartu sa presedanjem pa gledaš šta ti je jeftinije, da li ćeš iči preko Rima, Minhena, Frankfurta..... bez obzira da li se nastavlja put istom avio kompanijom ili ne.
 
@ kure1982

Pre dva tri dana smo pisali na tu temu.... Za ovaj slucaj je kasno , za sledeci put procitaj uputstvo ;)
 
Ima li neko iskustva sa DHL e-commerce?
Za 10 dana se izmenjalo brdo statusa u HK, a sad vec 7 dana nista, poslednji info je:
GBSLOX, United Kingdom, Departed from Transit Facility.
Ide preko Frankfurta ili direktno iz Londona za Srbiju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno