Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Gadjan

Teme su pretrpane i veoma tesko ih je pratiti - problem je sto se zaista previse stvari precesto ponavlja.



Za vecinu S00.... posiljki ces preko https://postal.ninja/en dobiti podatak koji su broj kasnije dobile
UC..MY , LV , TR ....
Ako je Sunyou i ako ninja ne pokazuje dobro onda se koristi https://www.sypost.net/
 
problem je sto se zaista previse stvari precesto ponavlja.

Problem je sto uopste nisi obratio paznju na detalje.
Da jesi , video bi i UB..SG i 4PX.


Problem je sto se top teme nepotrebno svakodnevno zatrpavaju.

Jedna ista pitanja i jedni isti odgovori.

Teme su pretrpane i veoma tesko ih je pratiti - problem je sto se zaista previse stvari precesto ponavlja.



Ajde lepo uzmi sada pročitaj šta pišeš; iskuliraj i razmisli kako to izgleda drugima? Najviše si temu zapravo ti odvukao u nekakav pogrešan smer. Ne znam čemu tolika nervoza i zašto to tebe toliko tangira. Ako ti toliko ponavljanje postova smeta, pobriši ih... ups, čekaj ti nisi moderator, ali bi da moderišeš temu kako ti misliš da treba?

Iskuliraj se malo. Samo problemi, problemi, problemi. Smara sve to. Forum služi da ljudi diskutuju, statične informacije mogu da traže po Internetu preko Google-a, ne treba im forum za to...
 
Poslednja izmena:
Pa nemamo svi vremena u životu da čitamo redovno gomilu tema kad nam zatreba tek jednom u sto godina da nešto pitamo..
Evo ne znam ni ja gde i kako je najbolje praćenje, kad se to stalno menja (bolje da stavite u prvi post kad su ovako popularne teme u pitanju). Pre sam pratio na nekom sajtu ali to kažete da ne valja, ne znam da li je ona aplikacija najbolja sada (trackchecker) vidim to lepo radi ali je žešće cimanje ručno ukucavanje brojeva na telefonu, a i app stalno smara sa notifikacijama.

Možda, nisam najbolje razumeo, ali na telefonu imaš opciju da kopiraš i da nalepiš prosto. Tako da nema potrebe za ručno ukucavanje..
 
Ja sam našao super metro universal app za Windows 10 (kako se više sada to zove kod MS-a) - Packages Tracker (imam nešto slično i na MacOS). Nije free, ali košta oko 180 din. Na sajtovima za praćenje se često menja situacija, pa ako je pre dva meseca bio dobar TRack27 sada je bolji PostalNinja itd...

ZA telefon ne razumem - iz ALI-ja imaš dugme da iskopiraš tracking code, pa to pasteuješ u app. Ja sam odustao od tih aplikacija za praćenje pošto ti zbog ograničenih kapaciteta ne dozvoljavaju da updateuješ status dovoljno često, pa mi se dešavalo da pošiljka stigne, a app kaže - "no need for status update".
 
Ne znam, ja koristim Track Checker mobile i on dozvoljava definisanje poizvoljnog intervala provere, a default je 3 sata, Ima i on nekih sitnih mana, ali je sve u svemu odlicna aplikacija.
 
Poenta je da iz diskusije izvucemo aktuelne informacije.
Nije poenta da jedno isto ponovimo sto puta i da umesto na 2-3 poslednje stranice nalazimo informacije ,
dolazimo u situaciju da je potrebno "kopati" i prelistavati 15-ak strana.
 
Imam i ja isto, ista lokacija, isti status samo je 16.07... Mislim da od toga nema ništa. REgistrovana pošiljka koja se nije pomerila mesec dana, a do sada je trebalo da stigne...

Na žalost, i kod mene je ista situacija, samo što je poslednji status 18.07. zaglavljeno u Guančhou. Nešto se tamo čudno dešava...
 
Otac poručio neke burgije sredinom juna, nešto sitno oko 150 din vrednost pošiljke. Pita me da proverim šta se desilo sa pošiljkom. Odem na sajt pošte i vidim da je stiglo pre 15 dana i vraćeno u Kinu. Poštar nije ništa ostavio a mogao je realno paket staviti u sanduče.
 
China Post apsolutno sve posiljke prosledjuje preko Pekinga.

Imam par brojeva od neregistrovanih China Post Ordinary Small Packet Plus iz juna meseca
( Sangajska oblast ) i ni jedna posiljka jos nije stigla
 
Što se tih neregistrovanih tiče ja počinjem da sumnjam na našu poštu. Dok mi je bio stari poštar nijedna pošiljka nije bila zagubljena od kako se poštar promenio i došli novi poštari nijedna neregistrovana mi nije stigla ni računi često ne stignu. Čak me poštari kada je pošiljka sa praćenjem zovu na mob da mi kažu da imam pošiljku i da je preuzmem u pošti jer su novi i ne poznaju kraj.
I kada sam jednom tako otišao da preuzmem paket sa praćenjem, službenica me pita gde mi je papirić od poštara, ja lepo kažem da me je poštar zvao na mob i rekao da preuzmem pošiljku sam, službenica se okrete drugoj i kaže "ovi što ih uzimaju na ugovor nisu normalni šta rade".
Moguće pošto imaju manjak poštara pa ovi koji rade na ugovor ni ne raznose pošiljke bez praćenja.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Na žalost, i kod mene je ista situacija, samo što je poslednji status 18.07. zaglavljeno u Guančhou. Nešto se tamo čudno dešava...

Možda je zbog ovih dešavanja u Hongkongu. Obično transport ide iz Guangžoua (ili Guangdžou) u Hongkong, pa odatle dalje... Koliko sam video u vestima sada se tamo u Guangžou gomila neka veća vojska, mislim da ih moja "zaglavljena" maskica za S10 ne zanima mnogo...

Pitao sam kineza, hoće li to da se mrdne više. Kaže kinez "Please, wait". Ja mu odgovorio "OK, I will wait". Ovaj mi poslao kiss smajli LOL
 
Što se tih neregistrovanih tiče ja počinjem da sumnjam na našu poštu. Dok mi je bio stari poštar nijedna pošiljka nije bila zagubljena od kako se poštar promenio i došli novi poštari nijedna neregistrovana mi nije stigla ni računi često ne stignu. Čak me poštari kada je pošiljka sa praćenjem zovu na mob da mi kažu da imam pošiljku i da je preuzmem u pošti jer su novi i ne poznaju kraj.
I kada sam jednom tako otišao da preuzmem paket sa praćenjem, službenica me pita gde mi je papirić od poštara, ja lepo kažem da me je poštar zvao na mob i rekao da preuzmem pošiljku sam, službenica se okrete drugoj i kaže "ovi što ih uzimaju na ugovor nisu normalni šta rade".
Moguće pošto imaju manjak poštara pa ovi koji rade na ugovor ni ne raznose pošiljke bez praćenja.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Ni meni nikada nije stiglo 4-5 neregistrovanih ove godine i prestao sam da poručujem. Zapravo stigla mi je samo jedna neregistrovana, dok ove registrovane sve stignu. Ranijih godina je zaista bio izuzetak da nešto tako ispari i ne stigne.

Sada imam jednu neregistrovanu za koju sam se zeznuo, jer sam video Singapore post, ali nisam pažljivo pogledao da nema praćenje i da je to 4PX Express... Za nju sam pitao da li je neko imao slično iskustvo, ali je ovaj lik Saša-Sremska-Mitorvica skočio i iznapadao sve usere redom i niko sada ne sme da odgovori... Svi verovatno sada čitaju temu od početka da vide da slučajno neko nije to već odgovorio, da slučajno ne ponove odgovor :)
 
Da se upišem i ja. Dve posiljke od pre mesec dana ne mrdaju iz Guangžoua.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni odavno ne stižu neregistrovane (još od prošle god) barem 50% ih ne stigne ali oprezan sam pa ne poručujem ništa skuplje od par dolara bez trackinga. Cele godine je tako ako ne i ranije. Pisao sam negde možda baš ovde da isto sumnjam na naše ali bio je i slučaj da mi se neke pošiljke pojavile sa zakašnjenjem od 5-6 meseci, paket urnisan ko zna gde je to bilo, špricevi s termalnom pastom zgnječeni polomljeni iscureli..


China Post apsolutno sve posiljke prosledjuje preko Pekinga.

Imam par brojeva od neregistrovanih China Post Ordinary Small Packet Plus iz juna meseca
( Sangajska oblast ) i ni jedna posiljka jos nije stigla

I ja čekam nekoliko s kraja juna, ali dve su mi stigle, zato i sumnjam na naše. Pošiljke su one S0000.. iliti UC...MY
I svima stoji isti status (i te što su stigle i koje nisu) još polovinom jula "Item Posted Over The Counter to Serbia"
 
@marantz

Preko 4PX stizalo je brzo za 10-15 dana. Nisam imao preko njih ništa jedno 6 meseci, ne znam kako je sada.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Sve što sam naručio sa AliExpressa (Platinum member) mi je stiglo (najviše neregistrovanih ordera imam), osim prve stvari koju sam kupio na Aliju, a to je bio neki redragon miš koji se nije slao iz Kine nego iz Njemačke i za to su mi vraćene pare. Vjerujem da nije do Kineza. :)

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@marantz

Tebi se izgleda ni lepim ni grubim recima ne moze objasniti :( :( :(
Singapurcani neregistrovani Ux...SG imaju pracenje do poletanja iz Singapura.
Nije mi jasno zasto si se uhvatio tog statusa da je posiljka stigla u Srbiju ???

Ja koliko pratim nisam video da posiljka koju transportuje China Post ide preko Hong Konga.

Daj nam jedan primer gde se vidi da CP posiljke idu preko Hong Konga.
 
Ux..SG neregistrovani singapurćani imaju praćenje dodatno i preko kurira 4px, i postoji status kad je paket stigao u zemlju.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ima , ali ima i jedno ali....

Medjutim nemam vise volje da ponavljam i objasnjavam neke stvari....
 
Možda je zbog ovih dešavanja u Hongkongu. Obično transport ide iz Guangžoua (ili Guangdžou) u Hongkong, pa odatle dalje... Koliko sam video u vestima sada se tamo u Guangžou gomila neka veća vojska, mislim da ih moja "zaglavljena" maskica za S10 ne zanima mnogo...

Pitao sam kineza, hoće li to da se mrdne više. Kaže kinez "Please, wait". Ja mu odgovorio "OK, I will wait". Ovaj mi poslao kiss smajli LOL

I ja sam pitao i dobio isti odgovor, zamolio za strpljenje..
 
Ljudi ovo mi stoji na Aliju :
2019.08.12 23:30 (GMT-7): Departed country of origin
2019.08.12 11:52 (GMT-7): Shipment accepted by airline
2019.08.12 11:52 (GMT-7): Shipment left country of origin warehouse
2019.08.12 10:13 (GMT-7): Shipment at country of origin warehouse
2019.08.12 09:43 (GMT-7): Shipment dispatched

a sada samo ovo na 17 track :
2019-08-15 00:00
Despatched to overseas (Country code: RS)

U ponedeljak je bio onaj strajk na aerodromu, a sve vreme je pisalo In Transit, i danas vidim ovo na 17 track, da li to znaci da je tek juce 15.8. odletela posiljka?
Cekam telefon, zuri mi se, ne znam ako je ovo danas tek odletelo, da li ce stici do 1.9.? :D
 
@ tequila

Mozda ce i stici , ali tesko da ce do 1.9 proci carinu.Telefone u vecini slucajeva zadrzavaju.
 
@ Marko299


Neregistrovane posiljke nemaju pracenje i postari ne ostavljaju izvestaj o prispecu.

Sve registrovane mozes da pratis , pa mozes da odreagujes ako dodje u lokalnu postu a postar ti je ne donese na kucnu adresu.
Sve vise je problema , jer Posti nedostaje iskusnih postara.Primaju ugovorce koji su cesto neodgovorni
i nemaju pojma o odredjenim procedurama.
A gomila nestrucnih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a iz menadzmenta koji su dobili zaposlenje preko veze niti zna niti hoce da
menja sistem iz proslog veka.
 
Neregistrovane posiljke nemaju pracenje i postari ne ostavljaju izvestaj o prispecu.
Jesi li siguran za ovo? Kako onda da znaš da ti je nešto stiglo a nisi bio kući? Moguće je da je sada tako (sada ponekad ne ostavljaju izveštaj ni za one sa praćenjem) zbog situacije u pošti ali meni se čini da ranije nije bilo tako. :trust:
 
sasa022, hvala na odgovoru.
Pitao sam prvo na elitesecurity forumu, pa sa onda ovde jer tamo manje korisnika diskutuje. Hteo sam da obrisem tamo da ne bude na dva mesta i da duplo ljudi angazujem, ali nije mogo da se obrise, pa sam zato ovde obrisao.

Da, izgleda da nikako ne mozes da znas da li je stigla posiljka, posebno za yanwen koji stize za oko 6+-3 meseca.

Receno mi je da je vracena 2019.07.19. a ne zna kada je stigla, ali pretpostavlja da je oko 2019.07.06. iii 2019.07.07. i da je cekala dok nije vracena.


Jedino, da mozda da ides na svakih 5 dana i proveravas
 
Neregistrovanu posiljku postar ostavlja u sanducetu , pored sanduceta , moze da je zakaci na ogradu , a moze i da je ne isporuci , jer se njeno kretanje zvanicno nigde ne evidentira

ptt.jpg
 
Ne znam kakva je situacija u posti, ali ne ostavljaju nikakav izvestaj. Ni za registrovane ni za neregistrovane.
Za registrovane na praćenju vidiš da je stiglo u poštu i odeš i uzmeš.
Za neregistrovane jedino perioricno da ides do poste i proveravas i tako 6 meseci. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno