Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni došlo 7dmog i još ga nema na statusu pošte. mada neko ovde napisa da su radili 5ti decembar. Videćemo u ponedeljak šta se dešava

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Meni je stiglo 4tog i prekjuce se pojavio na sajtu poste a danas prosledjen ka KS. Izgleda da se normalizuje polako.i
 
Turska posta
21.11 napustilo Tursku danas proknjizeno u Beogradu izmenicna
Kad je realno stiglo u Bgd ko zna
 
4 posiljke mi nije stiglo, pisalo je da su stigle u zemlju pocetkom oktobra.
Neverovatno ovo se nikada nije desavalo da daju lazne satuse.
Pokrenuo sam dispute, jedan prdavamc mi je pisao u inbox gde je trazio do mene da prekinem dispute i da ce mi psiljka stici i sve vreme me ubedjuje da je posiljka u zemlji a ja znam da nije.
KOje je to ubedjivanje.
Ja odgovorih prekinucu dispute ako mi posaljes novu posiljku koja ce biti registrovana, i vise se ne javlja.
NIje ni posalato, najverovatnije.
 
Poslednja izmena:
Posto je tema bila zakljucana a odgovori razbacani po temama i deo je obrisan , ponovicemo :

R i Ux..SG i UB..LV od 11.11 su gotovo sve vec stigle u Srbiju ( ili ce u narednih par dana LV stici iz Letonije ) i isporuka ce sigurno poceti cim se stanje u GPC stabilizuje

Vecina ( nekih 80-90% ) UH..TR ( preko uzasnog Yanwen-a ) koje imaju status da su prosledjene iz Turske bi trebale za nekih mesec dana od datuma tih statusa da budu isporucene u Srbiji

Ostalo sto ima ikakve veze sa Yanwen i SunYou ce uglavnom stizati , ali veoma sporo.

Najkriticnije su Rx..CN.
Videcemo sta ce biti sa Ux..CN koje su narucene oko 11.11


@ vatafak

Ako nisi zakasnio i zastita nije istekla , trazi produzenje za 15-20 dana.
Ako posiljka ne stigne ni u tom produzenom roku , otvori dispute i sigurno
dobijas refund.

@ dedamrsoje

Jel to direktno Turkey Post - Rx..TR ?
UH..TR ne dobijaju status na BG izmenicna.

@ vuk125

Yanwen oduvek laze i svi ostali koji imaju veze sa njima postavljaju lazne statuse.
Malezijce su kao izbacili pa su sada "iskopali" Tonga Post , mada sam ubedjen da je trasa ostala ista.
Turci su uvek bili precizni , ali od kako od letos i posiljke koje oni transportuju
prikuplja Yanwen i oni i kasne i imaju lazne statuse.


Napisi koje su posiljke - S/LP - > Ux..XX

I ja imam podatak za dve UH..TR za koje pise da su krajem oktobra prosledjene u Srbiju.
Produzena je zastita , pa ce mo videti da li ce doci za koji dan.
 
Najkriticnije su Rx..CN.
Videcemo sta ce biti sa Ux..CN koje su narucene oko 11.11

Hvala na sažetku! :)

Na šta tačno misliš kada kažeš najkritičnije za Rx..CN?

Ovo je trenutni status moje RV....CN pošiljke:

Screen Shot 2019-12-14 at 4.57.30 PM.png

Screen Shot 2019-12-14 at 5.01.09 PM.png

Piše da je "left for the destination country" 28.11. Da li je negde zaglavljena kod nas zbog štrajka na pošti, pa nije ni zavedena da je stigla?

Druga pošiljka poslata preko Singapura je stigla u Srbiju 2.12. i prosleđena je carini neposredno pre početka štrajka.
Negde sam pročitao da je BG carina po završetku štrajka obradila pošiljke koje su joj stigle do 5.2. ali meni se status još nije promenio:
Screen Shot 2019-12-14 at 5.11.14 PM.png
Nadam se da je sa njom sve u redu?
 
Poslednja izmena:
Stiglo mi je obaveštenje da je R...SG pošiljka danas stigla u destination country. Na poštinom praćenju je nema. Naručena je 29.11. i do sada je nije ni bilo na poštinom trackingu. Čitajući ovde, izgleda mi da je to sa R...SG pošiljkama normalno i da se kod naših pojavi tek kad krenu da je obrađuju. Jel sam u pravu ili krivu?
 
Stiglo mi je obaveštenje da je R...SG pošiljka danas stigla u destination country. Na poštinom praćenju je nema. Naručena je 29.11. i do sada je nije ni bilo na poštinom trackingu. Čitajući ovde, izgleda mi da je to sa R...SG pošiljkama normalno i da se kod naših pojavi tek kad krenu da je obrađuju. Jel sam u pravu ili krivu?
Jesi u pravu, ali plus sada posle štrajka ta pošiljka će doći na red kad završe sa ovim što su čekale u toku štrajka.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Izgleda da su danas do 10.12. obradili.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Zna li neko sta se desava sa GPC 11200. SG paket koji mi je stigao 31.11./ 1.12. Je ocarinjen 10.12. Navodno je otpremljen za GPC 11200 ali od tad ni da mrdne

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pozz
Paket stigao u Srbiju 7.12, RB.....SG.
Jos uvek nema obavestenja na pracenju poste, tako da sumnjam da su jos obradili sve pakete do 10.12 ;)
 
Izgleda da su danas do 10.12. obradili.

Meni od drugog decembra na 17track stoji: 2019-12-02 15:42 RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema

Isto je i na Poštinom sajtu i na Postal Ninja.

Ako kažete da su sve pošiljke koje su na carinu pristigle do 10.12. već obrađene, da li to znači da se moja pošiljka negde zagubila?

Da li se može pozvati neki broj za informacije na Pošti ili carini?

Nisam mnogo puta naručivao robu iz Kine, nemam puno iskustva, pa se unapred izvinjavam na newbie pitanjima. :)
 
Nisu odrađene. Moja je stigla 7.12 i još nema status kod pošte na sajtu.

Čini mi se da tu nema previše pravila , kada dođe došlo je.

Edit: SG isto

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Doduše, sve ove pošiljke koje su mi obradili su SG pošiljke. Juče do 05., a danas do 10.12.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
I moja koja je stigla 2.12. je SG, a nije mrdnula dalje od "11003 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema".
 
Poslednja izmena:
Posto je tema bila zakljucana a odgovori razbacani po temama i deo je obrisan , ponovicemo :

R i Ux..SG i UB..LV od 11.11 su gotovo sve vec stigle u Srbiju ( ili ce u narednih par dana LV stici iz Letonije ) i isporuka ce sigurno poceti cim se stanje u GPC stabilizuje

Vecina ( nekih 80-90% ) UH..TR ( preko uzasnog Yanwen-a ) koje imaju status da su prosledjene iz Turske bi trebale za nekih mesec dana od datuma tih statusa da budu isporucene u Srbiji

Ostalo sto ima ikakve veze sa Yanwen i SunYou ce uglavnom stizati , ali veoma sporo.

Najkriticnije su Rx..CN.
Videcemo sta ce biti sa Ux..CN koje su narucene oko 11.11


@ vatafak

Ako nisi zakasnio i zastita nije istekla , trazi produzenje za 15-20 dana.
Ako posiljka ne stigne ni u tom produzenom roku , otvori dispute i sigurno
dobijas refund.

@ dedamrsoje

Jel to direktno Turkey Post - Rx..TR ?
UH..TR ne dobijaju status na BG izmenicna.

@ vuk125

Yanwen oduvek laze i svi ostali koji imaju veze sa njima postavljaju lazne statuse.
Malezijce su kao izbacili pa su sada "iskopali" Tonga Post , mada sam ubedjen da je trasa ostala ista.
Turci su uvek bili precizni , ali od kako od letos i posiljke koje oni transportuju
prikuplja Yanwen i oni i kasne i imaju lazne statuse.


Napisi koje su posiljke - S/LP - > Ux..XX



I ja imam podatak za dve UH..TR za koje pise da su krajem oktobra prosledjene u Srbiju.
Produzena je zastita , pa ce mo videti da li ce doci za koji dan.

NIje mi jasno prvo je pisalo LPxxxxx pa je onda kada se ode na tracking pise Kina Srbija UAxxxxxx. NAvodno je stiglu u Srbiju a naravno nije stiglo.
Pokrenuo sam dispute. Mene bas briga ko tu laze ja sam pokrenuo postupak za refund pa oni ako im se isplati neka salju tako ako su uopste i poslali.
Ja lnesto ne verujem. Ako lazu za statuse sto ne bi lagali da su shipovali?
 
Poslednja izmena:
Nisu odrađene. Moja je stigla 7.12 i još nema status kod pošte na sajtu.

Čini mi se da tu nema previše pravila , kada dođe došlo je.

Edit: SG isto

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Isto tako i meni, stiglo u Srbiju 7.12., na sajtu poste nema nikakav info.
RB.......SG je u pitanju
Nadam se da ce u ponedeljak vec da obradjuju :D
 
@Kuja
Izgleda da nam paketi putuju zajedno.

Meni 19. istice rok za isporuku na Ebay, nema sanse do tad da stigne, makar kad bi usao u zemlju, ne znam koja je procedura tamo, jel ima produzenje roka?
a106b11cee114fd617bd1a9a1fa07bb8.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kupio neki aparatic koji je ako je verovati njihovim kodovima stigao u srb ali nemam pojma kad, dali su mi dva koda. Prvi kod je AB034998339YR a kasnije je dodeljen RV270739672CN.
kada ubacim taj kod na cainiao sajt izadje mi je paket stigao u srb 04.12. u nasoj posti pise
06.12.2019 10:01:00 CN-CNBJSA Приспелa
05.12.2019 18:21:00 CN- Пријем
a onda kad odem na sajt Yanwen pise da je tek pre 3 dana krenuo iz pekinga valjda http://prntscr.com/qax1m1 .
I koji je sad info tu tacan ako neko ima iskustva
 
Kupio neki aparatic koji je ako je verovati njihovim kodovima stigao u srb ali nemam pojma kad, dali su mi dva koda. Prvi kod je AB034998339YR a kasnije je dodeljen RV270739672CN.
kada ubacim taj kod na cainiao sajt izadje mi je paket stigao u srb 04.12. u nasoj posti pise
06.12.2019 10:01:00CN-CNBJSAПриспелa
05.12.2019 18:21:00CN- Пријем
a onda kad odem na sajt Yanwen pise da je tek pre 3 dana krenuo iz pekinga valjda http://prntscr.com/qax1m1 .
I koji je sad info tu tacan ako neko ima iskustva
Odakle dva koda?

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Za AB034998339YR ti piše da je Destination country zato što mu je destinacija bila Kina, gde je paket i stigao i onda dobijas RV... CN koji ide za Srbiju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@Kuja
Izgleda da nam paketi putuju zajedno.

Meni 19. istice rok za isporuku na Ebay, nema sanse do tad da stigne, makar kad bi usao u zemlju, ne znam koja je procedura tamo, jel ima produzenje roka?[/IMG]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Ha ha! Vidi stvarno! :)

Sve nam se podudara od statusa: 2019-11-19 02:13 Beijing, leaving the Beijing Exchange Station, the next stop ,Beijing Exchange Station (via transfer)

Nisam odavno kupovao ništa sa ebay-a, tako da ne znam kako to sa rokovima funkcioniše tamo.

Meni na Ali-ju rok ističe 22-og.
Nemam mnogo iskustva sa Ali-jem pa ne znam da li ja treba da zahtevam produženje roka,
ili je na prodavcu da to uradi pošto u startu navodi kraći rok isporuke od konkurencije i tako privlači kupce (on je dao maksimalni rok od 40 dana, dok su svi ostali za isti proizvod davali 60),
a ako on ne produži rok, ja samo treba da pokrenem dispute neposredno pred isticanje istog?
 
Rx..CN - ako ih u prvom pokusaju ne utovare u avion , ponavlja se gomila koraka i najcesce idu na zacelje kolone.Zbog toga imamo primere da ih po mesec dana vrte u krug.


Estimated Delivery - procenjeno vreme isporuke
* Estimated delivery dates
include seller's handling time, origin ZIP Code, destination ZIP Code and time of acceptance and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment
. Delivery times may vary, especially during peak periods.

SG i LV uglavnom stignu u tom procenjenom roku , kod ostalih taj rok znacajno varira


AB...YR interni kod kao i S , LP - na https://postal.ninja/en vidite sve
 
Rx..CN - ako ih u prvom pokusaju ne utovare u avion , ponavlja se gomila koraka i najcesce idu na zacelje kolone.Zbog toga imamo primere da ih po mesec dana vrte u krug.


Estimated Delivery - procenjeno vreme isporuke
* Estimated delivery dates
include seller's handling time, origin ZIP Code, destination ZIP Code and time of acceptance and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment
. Delivery times may vary, especially during peak periods.

SG i LV uglavnom stignu u tom procenjenom roku , kod ostalih taj rok znacajno varira


AB...YR interni kod kao i S , LP - na https://postal.ninja/en vidite sve

Ma meni nisu ni poslali najverovatnije.
Shvatio sam po reakcijama prodavca kada sam komunicirao sa njim preko poruka.
Cim sam mu napisao da cu otkazati dispute onog momenta kada mi bude potvrdio da je poslao drugu posiljku ali da bude registrovana, i objasnio sam sta je to neregistrovano a sta registrovano, mada sam siguran da zna samo se pravi lud, vise se nije javljao.
Ja mogu da pomislim jedino da je naplatio i nije poslao.
 
Poslednja izmena:
Kupio neki aparatic koji je ako je verovati njihovim kodovima stigao u srb ali nemam pojma kad, dali su mi dva koda. Prvi kod je AB034998339YR a kasnije je dodeljen RV270739672CN.
kada ubacim taj kod na cainiao sajt izadje mi je paket stigao u srb 04.12. u nasoj posti pise
06.12.2019 10:01:00 CN-CNBJSA Приспелa
05.12.2019 18:21:00 CN- Пријем
a onda kad odem na sajt Yanwen pise da je tek pre 3 dana krenuo iz pekinga valjda http://prntscr.com/qax1m1 .
I koji je sad info tu tacan ako neko ima iskustva

Prijem i prispela ne znači da je zaista stiglo u Srbiju.
To znači da je naša pošta obaveštena da će pošiljka sa tim i tim tracking-on stići u Srbiju. Dakle, našoj pošti je stigao tracking broj pošiljke koja treba i fizički da stigne u Srbiju.

Bar sam tako ja do sada razumeo. Nekada pošiljke dobiju status "prispela" kod nas odmah sutradan od porudžbine. A onda treba još 1-2-3 nedelje da zaista dođe na carinu, i da dobije broj pošte u koju je stigla.

Dakle, to prijem i prispela okačite mačku o rep... :)
...sve dok na praćenju na sajtu naše pošte, ne dobijete broj neke naše pošte u kojoj je kontejner istovaren.

Primer koji je ok, zaista je stiglo u Srbiju:

18.11.2019 11:27:10 ...... 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА ... Приспелa
01.11.2019 10:48:00 ........ CN-CNBJSA ........................... Приспелa
27.10.2019 00:44:00 ........ CN- ...................................... Пријем

A ovo je bzvz, sigurno je još na putu:
21.11.2019 13:57:00 ..... CN-CNBJSA ..... Приспелa
17.11.2019 21:07:00 ..... CN- ............... Пријем
 
Poslednja izmena:
Pa prispela je, ali u Peking.
CN- Kina
BJ - Beijing (Peking)
SA - centar za sortiranje
 
Ma meni nisu ni poslali najverovatnije.
Shvatio sam po reakcijama prodavca kada sam komunicirao sa njim preko poruka.
Cim sam mu napisao da cu otkazati dispute onog momenta kada mi bude potvrdio da je poslao drugu posiljku ali da bude registrovana, i objasnio sam sta je to neregistrovano a sta registrovano, mada sam siguran da zna samo se pravi lud, vise se nije javljao.
Ja mogu da pomislim jedino da je naplatio i nije poslao.
Kao prvo nemoze da naplati dok ti ne potvrdis prijem posiljke,
Kao drugo "nije mi odgovorio" generalno mislis li da si ti jedini njemu kupac? Jos si kupio neku sitnicu i mislis da si bitan.
A ni Ali neverujem da ce da ti refundira dok ne prodje 60 dana roka za isporuku.
Mnogo ste ljudi nepoverljivi, ako smo u Srbiji navikli da svako svakog vara nemora da znaci da je svuda tako.
Ja sam porucio do sad preko 400 paketa i uvek su bili korektni i vise od toga. Ako pratis glavne parametre za kupovinu ukupnu ocenu prodavca, koliko je dugo na Aliju i komentare kupaca retko kad mozes da pogresis. A sad nije ovo jeste ono, meni je bitno da stigne i bude u stanju kakvom je predstavio proizvod.
Kad paket nema pracenje sve ti je jedno kako ga je poslao. Novo je sto sam primetio da paketi koji idu preko LV poste menjaju brojeve u Litvaniji gde oni prelepe preko svoje otpremnice. Zato i pise paket stigao u zemlju odredista u stvari on je stigao u Litvaniju i cekamo da ga proslede za Srbiju.



Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Letonske posiljke su katastrofalne, uzasno spore i sa pogresnim statusima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno