Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Situacija kod mene trenutno:

UH...TR
Jun 26, 2020 12:25 Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

UH...TR
Jun 26, 2020 12:25 Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

UH...TR
Jun 26, 2020 12:25 Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

Koliko vidim tvoji neregistrovani turci idu preko Cainiao-a ? Moj je dosao preko Yanwena, mozda je to upravo ta razlika sto je meni stigao kako je i pisalo prema pracenju sve.

A ja taman naručio nešto sa Banggooda, pošto su rekli ljudi da pošiljke sa tog sajta stižu, paket dobije RB....LT broj i sad mogu da se slikam.

BG koliko sam video od ovog kriznog vremena uopste vise nema besplatno slanje kao opciju.. Samo registrovane posiljke, ali ne stoji preko cega idu samo da su registrovane tako da mogu da posalju sa cime im se cefne.. Jos dok je bila normalna situacija pre godinu, godinu i po, secam se preko njih kada sam registrovane brojeve dobijao, posiljke su znale da idu preko poste na Sejselima i nekih drzava za koje nisam ni znao gde se nalaze..

Koja od ovih opcija je trenutno najpouzdanija? Sem ove zadnje naravno.

aaaaaaa.jpg

Ja bih izabrao Yanwen.
 
@Animal

Statusi su kopirani sa postal ninja.. aj bas kad uhvatis vremena proveri na ninja sta pise za tvoj UH...TR.

Za sve ove posiljke koje sam nabrojao (LV, LT i TR) uvek je izabrana opcija bila Yanwen, uz neku sitnu doplatu.
 
Pa nemam pojma ja sam za sve duple statuse dobijao ima i Aliexpress-Cainiao i Yanwen logistics..
 

Prilozi

  • yanwen.png
    yanwen.png
    118.4 KB · Pregleda: 88
@Animal

Meni su poslali besplatno sa praćenjem, ali eto štaviše LT umesto TR i sad ću da čekam ko zna koliko dugo, ako uopšte i stigne.
 
Ne znam kako si to uspeo, ja sam neke sitnice bas bas sitnice gledao tipa DC konektor, nigde nema opcija besplatnog slanja sve je ''to Serbia via Air Parcel Register'' i placa se postarina.
 
U pravu si, sad sam pogledao order. Ukupna cena izađe oko 20 evra, kao što je koštalo kada sam naručio u martu isto to na Aliju, a ovde je 15 + oko 5 poštarina, pa sam zato pomešao.
 
Prosla porudzbina sa Banggooda Turskom postom, a od pre neki dan poslata preko LT (logistika im je Yanwen), znaci - nema pravila.
Od pre neki dan, sa Alija, logistika Yanwen i poslata preko Turske...
 
Ako ti treba DC konektor, imas ih dosta po elektro radnjama. Pretrazi na internetu pa se prosetaj do neke prodavnice elektro opreme. To se ne isplati da se ceka 3-4mes. da stigne iz Kine kad i kod nas ima po maloj ceni.

Sad ne znam odakle si, Npr. u Nisu su to radnje kao MG elektronik, Pro elektronik, itd. Ja sam se tako jednom prevario da sam cekao par meseci pa nije ni stiglo, bolje odes do radnje i kupis.
 
Evo ga jos jedan NL.. 26 dana.
Screenshot_20200708_102534.jpg
 
$57 order na banggoodu, RH...TR a evo i jednog zanimljivog statusa, Package has been sterilized
 
Hahahah strasno koja glupost. A prvo su pricali da se virus ne zadrzava duze od 2-3 sata na paketima.

Necemo dalje o tome da ne idemo u off-topic ali je ocigledno ka cemu se ide (v**c**a)


Sutra idem da proverim do poste da li je nesto stiglo od paketa, nadam se da je pristigao UH TR, neki LV i jos neki preko ostalih.
 
Ja mislim da je to cisto marketinski potez , da se podigne nivo poverenja kupaca . Po neka UV lampica pretpostavljam .
 
Sutra idem da proverim do poste da li je nesto stiglo od paketa, nadam se da je pristigao UH TR, neki LV i jos neki preko ostalih.

Zasto ides do poste, zar ti postar ne ostavi papiric u sanducetu ukoliko nije isporucena ?
 
I jos jedan NL... 21 dan

Screenshot_20200708_200822.jpg

Ostavio poatar i papirce u sanducetu danas, ali nisam bio da pokupim pa ne znam sta je stiglo.
 
Poslednja izmena:
Ne ostavljaju papircice ni za poziv iz suda a tek ne za pakete. Pre sam isao 2 puta nedeljno da uzimam pakete i dok sam to radio vise od 95% paketa koja sam narucio sam i pokupio.

Dobro sad je ova situacija oko virusa zeznula stvar, ali npr. jedan UH TR je dosao sigurno u postu i nestao. Cak nije ni lazan broj za pracenje posto se lepo vide pocetna slova imena i prezimena. Taj paket je stigao u Srbiju oko 5. Aprila i to bas nije isporucen u vreme kad je zamenjen postar.
Nego sta da se radi...
 
Slicno i kod mene , otkad je stari postar otisao u penziju . Nemamo stalnog postara . Od neregistrovanih posiljki sam odustao zbog toga . A za registrovane nekad moram do poste ,papirice nisam nikad video .
 
Jeste probali da se zalite posti, upravi...?
Kod mene je isti postar 20 god vec, i super je lik pa sam par puta pricao sa njim na temu Alija itd, i covek mi kaze da ne moze da se desi da ne ostavi obavestenje u sanduce jer je to osnovna stvar i nacin funkcionisanja poste.
Sa druge strane verujem da ima postara koje boli uvo kako rade svoj posao, ali neko mora biti nadlezan za kontrolu ko je iznad njih. Takodje verujem akk bi podigao dovoljno veliku frku u posti oko toga da bi se situacija popravila.
 
Ostavio poatar i papirce u sanducetu danas, ali nisam bio da pokupim pa ne znam sta je stiglo.

Stigao UH... TR nakon 27 dana...
Zanimljivost, isti prodavac poslao 2 paketa, isti dan.. Isti dan stigli u Isanbul i isti dan prosledjeni za SRB po statusima.. Jedan stigao (donji) , drugi nije (gornji)
Screenshot_20200709_082426.jpg
 
Poslednja izmena:
Ispravka... isteklo vreme za EDIT...

Postar doneo jedan UH...TR iz posta iznad, pa se vratio nakon pola sata, doneo jos 2 UH...TR i 2 RU...NL

Znaci ukupno stiglo:

3 paketa UH...TR, sva 3 poslednji status 26.06 Airline arrive at destination country
2 paketa RU...NL, prispela juce na izmenicnu postu, posle 29 dana transporta


LV i LT i dalje bez traga i glasa
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba DC konektor, imas ih dosta po elektro radnjama. Pretrazi na internetu pa se prosetaj do neke prodavnice elektro opreme. To se ne isplati da se ceka 3-4mes. da stigne iz Kine kad i kod nas ima po maloj ceni.

Sad ne znam odakle si, Npr. u Nisu su to radnje kao MG elektronik, Pro elektronik, itd. Ja sam se tako jednom prevario da sam cekao par meseci pa nije ni stiglo, bolje odes do radnje i kupis.

Ma naveo sam ga samo kao primer jer je sitna stvar u pitanju... A svakako ako ih nadjes preko turaka nece puno da se ceka bar za sada..
 
Da li se kome desilo da paket posalju drugom coveku i u sasvim drugi grad?
Sta raditi vidim da je taj obavesten i da nije digao paket.
Sve mislim da mi je prodavac dao pogresan broj za pracenje.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li se kome desilo da paket posalju drugom coveku i u sasvim drugi grad?
Sta raditi vidim da je taj obavesten i da nije digao paket.
Sve mislim da mi je prodavac dao pogresan broj za pracenje.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Desava se i to, samo cesce bude da namerno posalju lazan broj. Po principu ako prodje, proslo je ...
 
Jeste probali da se zalite posti, upravi...?
Kod mene je isti postar 20 god vec, i super je lik pa sam par puta pricao sa njim na temu Alija itd, i covek mi kaze da ne moze da se desi da ne ostavi obavestenje u sanduce jer je to osnovna stvar i nacin funkcionisanja poste.
Sa druge strane verujem da ima postara koje boli uvo kako rade svoj posao, ali neko mora biti nadlezan za kontrolu ko je iznad njih. Takodje verujem akk bi podigao dovoljno veliku frku u posti oko toga da bi se situacija popravila.

Nema svrhe bojim se . Imaju hronicni nedostatak postara a nece da ih plate vise tako da im tolerisu mnogo toga sto pre nisu .
 
Мени поштар увек да на врата пакет ако не може да стане у сандуче.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Bio do Poste i nema nista kao.

Je l' stigao barem nekom ovaj turcin UH TR koji je poleteo 3.7.2020 ka Srbiji?
 
neregistrovan UA...TO, narucen 17. marta stigao danas. Vracene pare hvala lepo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno