Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Počeli da se menjaju statusu po ulasku u Srbiju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Čekam i 1 paket koji je prošao carinu još 03.12. Dva dana kasnije da je počeo štrajk, paket bi bio kod mene.. Ali, nije mi frka, samo da stigne ;-)
 
Šta treba da plate? Prvi put vidim ovakav status.

Lepo sam išao Aliexpress shipping i uvek idu Singapurcani, ali uvalise mi China airmail. Neće doći do februara garant...
2c9aae1cdaa6fe01fc90cfc54e6d1b77.jpg
 
Šta treba da plate? Prvi put vidim ovakav status.

Lepo sam išao Aliexpress shipping i uvek idu Singapurcani, ali uvalise mi China airmail. Neće doći do februara garant...
2c9aae1cdaa6fe01fc90cfc54e6d1b77.jpg
I ja sam tako dve porudžbine izabrao AliExpress standard shipping računajući da će biti Singapurćani, ali mi zapade drljava China post registered air mail.
Spremi se na čekanje i verovatno dispute pošto neće ti paketi skoro.
Imao sam još dva paketa preko kineske pošte i nekim trikom poletela su iz Kine.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Dobro je, pokrenuli su se :)

13.12.2019 03:16:25 40200 ГПЦ НИШ Отпремa
12.12.2019 14:51:48 40200 ГПЦ НИШ Отпремa
12.12.2019 08:40:49 68200 ЦАРИНА ГПЦ НИШ Отпремa
02.12.2019 16:48:42 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину
02.12.2019 13:09:26 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
 
Narucio sam paket iz Kine 18.11.2019 poslednji status koji imam je od 21.11. stoga imam pitanje, da li je moguce da je paket stigao u Srbiju, a da zbog strajka nije bilo registrovanja u postanskom sistemu?
 
Moguće je da nema veze sa štrajkom, da taj paket nema praćenje van kine jer oni koji imaju ti su registrovani pri dolasku u srbiju i za vreme trajanja štrajka. Imam i jednih i drugih.
 
Posalji kod da ti proverim. Posto vidim da ti niko ne odgovara na pitanje...
 
Meni stigla jedna pošiljka sa Ebay sa trackingom, ali nisam imao pojma da danas stiže, poslednji status u 17Track je da je izašla sa carine još 2. decembra.
 
Narucio sam paket iz Kine 18.11.2019 poslednji status koji imam je od 21.11. stoga imam pitanje, da li je moguce da je paket stigao u Srbiju, a da zbog strajka nije bilo registrovanja u postanskom sistemu?

Ma, isto je i kod mene... To je zbog štrajka. Biće opet kao pre par meseci gomila pogubljenih pošiljki dok ALiExpress ne uvede samo DHL isporuku za Srbiju, jer smo indijanci.
 
Jedino ako je Singapurska pošta moglo je da mu stigne do sad. Alo je kineska ili neka bez praćenja onda će morati još da čekaa da to dodje u Srbiju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Meni je paket pristigao u Srbiju još 6.12. preko SG pošte, koja mi je to javila, a NS carina nikakvo obaveštenja ne prijavljuje. Oni kao da su još uvek u štrajku, ili sta? Posto imam pakete još od 25.11. na carini, stoji barem status "na carini".
 
Meni je paket pristigao u Srbiju još 6.12. preko SG pošte, koja mi je to javila, a NS carina nikakvo obaveštenja ne prijavljuje. Oni kao da su još uvek u štrajku, ili sta? Posto imam pakete još od 25.11. na carini, stoji barem status "na carini".
BG carina je danas obrađivala pakete do 05.12. koji su stigli u Srbiju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
BG carina je danas obrađivala pakete do 05.12. koji su stigli u Srbiju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Meni je jedan paket danas isao na carinu i odmah sledeci je otprema carina na gpc

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Jedino ako je Singapurska pošta moglo je da mu stigne do sad. Alo je kineska ili neka bez praćenja onda će morati još da čekaa da to dodje u Srbiju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Imam pracenje, RV CN broj, sa ebaya sam porucio sam, ranije je bas od tog prodavca mnogo brze stizalo. Sad je neki problem.

Kakav je to problem u Kini sa posiljkama sto je pominjamo ovde?
 
Poslednja izmena:
Mnogo paketa vracaju iz Pekinga nazad u centre poput Guahgzhou... jer su preoptereceni, akumuliralo se previse posiljki i nemaju toliki kapacitet. Shodno tome dosta posiljki R****CN ce dobro da zakasni. Opet ispade najbolje resenje sve osim CN poste, bilo registrovano bilo neregistrovano. Em je bio 11.11. pa crni petak, pa opet neke akcije posle, em se blizi Nova godina i zbog toga ce da budu zastoji jer je veliki broj prevoznika u to vreme jel na odmoru.
 
Odmah posle naših i zapadnjačkih praznika, kreće kineska nova godina, kada Kinezi uglavnom ne rade, i kada generalno sve u Kini loše funkcioniše.

Tamo do kraja februara, početka marta, dok ne rasčiste gužvu koja krece 11.11, ne treba ni porucivati ništa iz Kine.
 
Čisto da javim meni se danas pojavila pošiljka koja je prispela 9.12 (Singapurćanin).Za sad imam samo jedan status:
2019-12-14 09:41
RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
Nema onog za carinu, videćemo do kraja dana nekad ti statusi umeju da kasne.
 
Jedna malo cudna situacija, posiljka je velikom brzinom dosla do Pekinga pa zatim i do aerodroma a onda i navodno ovaj zadnji status koji bude u Kini odnosno da je poletela iz Kine ka Srbiji. Ali onda se isti status sad ponovio 3 puta. Obicno ovaj status da je poletela bude 1 nekad i 2 puta i onda stize status novi da je sletelo u Srb.

kineska-posta.jpg
 
Imam pracenje, RV CN broj, sa ebaya sam porucio sam, ranije je bas od tog prodavca mnogo brze stizalo. Sad je neki problem.

Kakav je to problem u Kini sa posiljkama sto je pominjamo ovde?
Načekaces se za tu pošiljku. Ja sam za jedan RV CN sa Alija od 8.okt dobio refund, prošlo 60dana, i evo 30+dana stoji u istom mestu. Jedan RP CN od kraja Sep. poleteo tek 22.11,još nije stigao.
A svi paketi od 11.11 preko Singapurske pošte su već u Srbiji, 4 komada i da nije bilo štrajka bili bi mi na adresi početkom decembra.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Isto i ovde, cekao 15-ak dana, da bi na kraju bio vracen... [emoji52]

b09e5e86ed54048f24aeeda4c565deb5.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala Dejane,
Postoji li neki detaljniji tracking od onog na ebayu? gde mogu proveriti za te RV CN posiljke i dobiti neki detaljniji uvid?
 
Meni nista zivo ne stize...sve stoji u statusu "Shipment accepted by airline", ko zna od kada :S:
 
Meni došlo 7dmog i još ga nema na statusu pošte. mada neko ovde napisa da su radili 5ti decembar. Videćemo u ponedeljak šta se dešava

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nikako da mi stigne S000000xxxxxxx preko Yanwen Economic Air Mail, vec sam i zaboravio da sam narucio, danas mi palo na pamet.

Da li se ceka da prodje ono vreme za zatvaranje porudzbine ili trebam da otvorim dispute pre isteka? Nisam to nikad radio, uvek mi je stizalo na vreme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno