Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
taj se prati samo u kini

app 17track

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ok, hvala.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa EMPS poštom? Kinez (ebay) mi je poslao antene za wi-fi za laptop pre više od mesec dana. Imam broj za praćenje, ali 17track poslednji događaj vidi 25. maja. Na našoj pošti nema nikakvih obaveštenja. Od kineza sam dobio ovaj link - http://www.empsexpress.com/IrobotBox/TrackingNoSerach/Index.aspx?TrackingNo=UG704664702CN i tu se vidi da je paket na našoj carini. Vrednost je inače samo 1,5$, a ovi podaci mi deluju validno.

Čudno mi je što podataka nema ni na 17track ni na našoj pošti, a paket je izgleda već neko vreme u Srbiji.

Da li vam se ovo čini regularno?
 
Nikad brze nije stiglo
 

Prilozi

  • Screenshot from 2018-06-20 10-15-29.png
    Screenshot from 2018-06-20 10-15-29.png
    115.2 KB · Pregleda: 121
Prvi put mi salju nesto preko holandske poste, evo vec 20 dana paket jos nije ni krenuo. Isti ovaj status pise i na 17track, i na sajtu NL poste...
ba2d2d8a3875b41ddf1f30cd6ada0a50.jpg


Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Poslednja izmena:
Sacekaj rok za isporuku.

Moze i preko mesec dana da stoji taj status.
 
Stigao mi je bt zvucnik jutros u Srbiju (35$) i stoji "held by customs". Koliko ce otprilike da bude kod njih (bg) i da li ovo znaci da ce mi razrezati taksu?
 
Niska carina. Juce stigao, danas vec pusten. Ekran za telefon u pitanju. 3. posiljka za sada, nikad vise od par dana na carini nije mi paket bio zadrzan.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li neko zna koliko se čeka na carinjenje na BG carini?
 
@Hajzl

Pravilo je da nema pravila

Identicne posiljke od istog trgovca

od 19.6 - S00002486xxxx - arrived at destination country 2018-07-06 - nije isporuceno

od 27.6 - S00002491xxxx - Arrival at Destination (Country: RS) 2018-07-08 - juce isporuceno na moju adresu

@dedamrsoje

Isto nema pravila...

Par paketica - identican sadrzaj - narucene krajem maja od navodno razlicitih trgovaca , ali je dobavljac isti

Pola stiglo za 10-15 dana , ostalih jos nema. Sve su UC7 xxx CN.

I par razlicitih porucenih tokom juna UC8xxx CN jos nisu stigle.
 
da sam na tvom mestu, zvao bih da proverim šta je sa pošiljkom od 19.6.

Ovaj od 27.6. bi mogao da bude pokazatelj da se BG carina čeka oko 10 dana.

Moje skromno mišljenje je da i dalje postoji neki "red" po kome pregledaju pošiljke zadržane na carini. Bar je takvo moje višegodišnje iskustvo sa više od stotinu paketa (carinjenih :d)




@Hajzl

Pravilo je da nema pravila

Identicne posiljke od istog trgovca

od 19.6 - S00002486xxxx - arrived at destination country 2018-07-06 - nije isporuceno

od 27.6 - S00002491xxxx - Arrival at Destination (Country: RS) 2018-07-08 - juce isporuceno na moju adresu

@dedamrsoje

Isto nema pravila...

Par paketica - identican sadrzaj - narucene krajem maja od navodno razlicitih trgovaca , ali je dobavljac isti

Pola stiglo za 10-15 dana , ostalih jos nema. Sve su UC7 xxx CN.

I par razlicitih porucenih tokom juna UC8xxx CN jos nisu stigle.
 
@ Hajzl

Porucene 19.6 i 27.6.U Srbiju stigle 6.7 i 8.7.2018
Ta koja je stigla u nedelju ( 8.jula ) , u ponedeljak je prosla carinu i u utorak je isporucena.
Iz Poste Srbije se opet prave nevesti i tvrde da nisu u mogucnosti da u sistemu pronadju status
za posiljke koje nisu registrovane tj. nemaju broj u formatu 2 slova 9 brojeva 2 slova
 
Jedna stigla 31 dan putovala

@Hajzl traking tih posiljki kad napuste Kinu je cista fantazija .

deda, ja pričam samo o pošiljkama koje mogu da se prate (i na sajtu naše pošte) i koje imaju status kada uđu u Srbiju. Vreme za carinjenje (naplata PDV-a i moguće carine) počinje od trenutka kada paket ostane zadržan na carinjenju. Od tog trenutka dok ne bude pušten za isporuku od strane pošte.
 
Verovatno ono sto kod nas zovu "Podnosenje na carinski pregled", bez "done" posle toga.
Proveri preko 17Track sta kaze.
 
@ Hajzl

Porucene 19.6 i 27.6.U Srbiju stigle 6.7 i 8.7.2018
Ta koja je stigla u nedelju ( 8.jula ) , u ponedeljak je prosla carinu i u utorak je isporucena.
Iz Poste Srbije se opet prave nevesti i tvrde da nisu u mogucnosti da u sistemu pronadju status
za posiljke koje nisu registrovane tj. nemaju broj u formatu 2 slova 9 brojeva 2 slova
kako misliš prave nevešti? pa te pošiljke nemaju tracking i ne mogu se pratiti. ne mogu ni sve koje imaju 2+9+2 recimo UCxxxxxxxxxCN se mogu prstiti samo dok ne izadju iz kine

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@ZAP

Jednostavno nece da koriste resurse koje poseduju.

PAK je uveden odavno , pa nije u upotrebi.

U GPC posiljke prolaze par puta "skener" i kao sto postoji evidencija za posiljke koje imaju pracenje , tako postoji i evidencija za one koje nemaju samo nije javno vidljiva.

Svaka baza moze da se pretrazi , ali neko je rekao da podatak o posiljkama koje nemaju pracenje nije vidljiv i tu je kraj price.
 
Zasto bi neko doplacivao za pracenje ako bi to isto mogao da dobije i za dz?
 
@tiha

Potpuno si omasio poentu....

Evo ja npr. vec par puta porucujem neke sitnice od istih prodavaca. Do sada su slali preko 4PX Singapore Post OM Pro i China Post Ordinary Small Packet Plus.
Medjutim sada je nastao problem sa tim posiljkama.Par komada mi nije isporuceno.

U nasoj Posti tvrde da nemaju evidenciju , iako na pracenju za posiljke preko 4PX stoji da su stigle u Srbiju.

Ako se ponovi par puta , trgovci sigurno vise nece slati posiljke bez pracenja i onda cu morati da placam postarinu 2-3$ , a vredsnost robe je 4-5$.
 
Ti bas verujes kineskim sistemima za pracenje koji prate i ono sto ne moze da se prati? Doplatis za pravi tracking i onda se nijedna ne izgubi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno