Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas primio RB..........SG kako sam juce i najavio proletelo kroz carinu.
Poslat 05.02-13.02 stigao.
 
Danas stigao paket naručen 06.01.2020. Postal Ninja pokazuje da je 25.01.2020. paket ušao u Srbiju. Poštin site ne prepoznaje tracking number.
U svakom slučaju sam digao ruke i čekao da istekne vreme kako bih otvorio dispute.
Inače, u pitanju je onaj Micro USB Cable za koji je čini mi se sasa022 okačio link u drugoj temi kad je bio na sniženju.

Sent from my Landline using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa dostavom paketa-paketica na adresu sto se tice Novog Sada? Meni evo vec cetvrti put postar ostavlja papiric u sanducetu pa idem u postu da podignem paket. Ja nisam bio ni jednom kuci, ali zato jeste zena i deda, ni jednom nas nije zvao niti zvonio (zivim u kuci) a dva puta ga je deda cekao jer sam mu rekao da mi stize paket. Deda kaze da ni nema kod sebe nista vec samo dao papiric, ranije je stalno donosio a zadnjih 15 dana samo papirice ostavlja...
 
To rade i u Beogradu , ne nose posiljke teze od 200 grama . S tim sto kod nas ni papirice ne ostavljaju za posiljke sa pracenjem.
 
Kod mene u kraju je ranije bio postar koji samo nosi posiljke, a sada jedan covek nosi bukvalno sve.
Malo postovanja za postare, jer ih je sve manje, a robe koja stize sa aliexpress-a je sve vise.
Ako vam cesto postar donosi posiljke na vrata red je i da ga castite nekad.

Sigurno postoji razlog zasto postar ostavi papiric u sanducetu, a ne donese posiljku.
Ja skoro kada sam video koliko je dzakova doslo iz GPC-a u postu doslo mi je da padnem na dupe, a sve jedan covek raznosi.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto sve cesce ne donosi na vrata , nego moram da idem u postu da cekam red .
 
Naravno da nece doneti jer ljudi narucuju kao nenormalni sa alija. Postar treba da vozi kombi kako bi sve razdelio.
Da li vi shvatate da oni uz pakete nose i racune i sve ostalo, a da ih je sve manje ?
 
Veće pošiljke, koliko ja znam, raznosi post express, ne vuče ih poštar. Naravno respect poštarima i svima koji pošteno odarđuju svoj posao za ovu crkavicu koju primamo.
 
Ja sam platio postarinu da mi se posiljka isporuci na adresu ,penzioneri placaju postarinu da im se penzija isporuci na adresu . I ja i ti penzioneri moramo da idemo u postu i tamo cekamo red a platili smo da to ne radimo .
 
Sto se mene tice to su sve male posiljke (punjac, maska za telefon, sitna oprema za auto i sl.) i sad za svaki paketic ja idem u postu da cekam red? Do pre par meseci sam ziveo u zgradi u drugom kraju grada, postar je isao biciklom i u korpu stavi te male paketice, niti vuce dzakove na ledjima niti bilo sta slicno, sad odjednom im tesko i to da nose? Mene ne zanima koliko ih je, ako nisu sposobni da pruzaju uslugu neka prepuste nekom drugom. A uvek ali apsolutno uvek sam castio postara kad mi donese, imao je i moj broj telefona i uvek me zvao, Tako da izgleda kad se malo "podmaze" onda im nije tesko da nose?
 
Meni u Kragujevcu pošiljka prvo stigne u glavnu poštu i taj dan poštar pokuša prvu dostavu, ako ne preuzmeš ostavi papirić i od sutra se može podići u lokalnoj pošti. Pre neki dan me zove poštar i kaže da neće danas donositi i da sutra odem u lokalnu poštu da preuzmem i otvoreno mi kaže da nemaju dovoljno poštara. Ne mogu da ih krivim, na sreću mala pošta mi je u komšiluku i više mi i odgovara da sam preuzmem.
Većini jeste cimanje da preuzimaju ali tako je kako je.
 
Nema post express nista sa tim Ali posiljkama to dolazi u postu postar moze da nosi manju posiljku a vece pakete zove ili ostavi izvestaj to je to..Nikad mi se nije desilo da ima ikakve veze sa post expresom posiljke sa Alija ..Ako se veci paketi ne preuzmu nakon 5 radnih dana vracaju se nema nikakvog postexpress raznosenja..Bar nisam upoznat nisam imao to iskustvo..
Imam tu lokalnog postara koji me pozove kada je veca posiljka i kada postoje troskovi sa carine ostavim mu dodatno nesto tako da nema problema
 
U proteklih par dana je isporuceno par UW..CN porucenih u novembru.

Meni je danas stigao UB..SG poslat 17.1.

Jos uvek ocekujem Kuulaa auto punjac - UW..CN
To je onaj koji smo uz kupon 11.11 mogli da uzmemo za 8 centi.
Neko je poodavno pominjao da mu je stigao.

Takodje ocekujemo i par UB..LV koji imaju poslednje statuse od 31.01.


BPost
Kina-Kazahstan ( vozom ) , Kazahstan - Belgija - Slovenija ( avionom )

bpost.jpg
 
Sto se tice isporuke , organizacije , postara....

Sve bi to moglo mnogo bolje da se resi .
21.vek je , a postari jos uvek "svrljaju kartoncice" :S::wall::crash::wall::crash::lupko:
 
I meni je se konacno pokrenula bpost posiljka naruceno 28.1 sad je u fazi item in distribution fase da li to zanci da bi mogla doci uskoro @sasa022
 
Jel poleće nešto iz Kine ovih dana. Meni jedna posiljka RP xxxxxxxx cn ima status od 3. februara isti
Feb 3, 2020 12:56 Aliexpress-Cainiao
Leave [Guangzhou International Center], next stop [International Ishii Sales Department]
Guangzhou City
 
Jel poleće nešto iz Kine ovih dana. Meni jedna posiljka RP xxxxxxxx cn ima status od 3. februara isti
Feb 3, 2020 12:56 Aliexpress-Cainiao
Leave [Guangzhou International Center], next stop [International Ishii Sales Department]
Guangzhou City

Ništa kod mene.
Nove narudžbine su Awaiting Shipment
Zastoj izgleda.

Kaže jedan Kinez: Dear friends, after the logistics company goes to work, we will arrange the shipment as soon as possible.
Pitao sam kad je to, ali je poruka još uvek Unseen :(
 
Kakva je situacija sa dostavom paketa-paketica na adresu sto se tice Novog Sada? Meni evo vec cetvrti put postar ostavlja papiric u sanducetu pa idem u postu da podignem paket. Ja nisam bio ni jednom kuci, ali zato jeste zena i deda, ni jednom nas nije zvao niti zvonio (zivim u kuci) a dva puta ga je deda cekao jer sam mu rekao da mi stize paket. Deda kaze da ni nema kod sebe nista vec samo dao papiric, ranije je stalno donosio a zadnjih 15 dana samo papirice ostavlja...

I kod mene kući uvek ima nekog ali što je najgore neki od poštara ne ostave ni papirić. U prethodne pola godine su se menjali na nedeljnom nivou i evo ovaj poslednji je doneo 3 od 4 paketa u prethodnih desetak dana što me je iznenadilo. Poslednji paket koji je doneo je kutija preko kilogram. Samo sam po jedan morao u poštu i to nije bilo do njega, pitao je par dana kasnije koliki je paket bio jer su mu rekli da je velik i nisu mu ni dali da nosi, a ono neka mala kutijica.
 
e87a08f8cad3c77ec6b476468f3d6f0f.jpg


Mene vise frustrira sto nikako da dodje... ja bih bio srecan kad bi trebao da idem do poste da podignem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S obzorim da im je logistika privremeno zaustavljena, ko zna kada će se išta pomeriti.
 
Cija logistika?
Jer prema postal ninja ovaj paket je poleteo 29.01


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih rekao da je to još uvek kod njih, ali to je samo moje nagađanje.
 
Primio sam juce jednu RP...CN poslatu 19.11., strpljenje se isplatilo.
Ostale su na cekaju jos 2 od po ~15$ i jedna od 50$ koju su navodno ponovo poslali.
Sve u svemu mislim da necu participirati vise u 11.11. na aliju.
 
@yikwo

Paket je jos u "centru za obradu". Nije to jos ni utovareno u avion. Najranije ce stici pocetkom marta.
Izbegavajte China Post jer ne funkcionise.
 
Rece mi ovde jedan forumas da to znaci da je poletelo [emoji2371]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nasoj posti danas kasne statusi za pracenje izgleda.
Od 6 ujutru na svakih sat vremena osvezavam da vidim da li je paket stigao u mojoj lokalnoj posti jer je celog dana stojao status da je jos u GPC.
Sad osvezim u 15h i vidim da je jos u 8 stiglo u lokalnu postu. A posle 8 sati sam proverio jedno 6-7 puta i nista nije pisalo ... tek sad u 15h sam dobio status koji je trebao da se pojavi jos u 8.
 
Rece mi ovde jedan forumas da to znaci da je poletelo [emoji2371]


Sent from my iPhone using Tapatalk

To vise niko ne zna, to su samo nagadjanja. Imam posiljku koja nije stigla sa tim statusom vec mesec dana... a neke posle nje sa istim statusom su stigle odavno. Tako da nema pravila, racunaj na cekanje od minimum mesec dana a mozda i vise.
 
Sta znaci kad na postal ninja za posiljku stoji "stopped"? Neke koje su mi tako stajale u Kini nikad nisu stigle, ali za jednu singapursku posiljku, koja je navodno stigla jos 11.01. u Srbiju stoji taj status?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno