Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
b7ff05c61c0e316bdb1ba31686f993fb.jpg


Danas stiglo.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Dve posiljke UH123456789GB iz UK poslate 14.7 i 15.7. (navodno) i jos se ne vidi nista na bilo kom tragacu sem da je dodeljen broj za pracenje, ne vidi se ni da je u tranzitu niti sta je s njom od kad je dodeljen tr.no.
Jel to normalno?
Koliko obicno treba da stignu neki suplementi iz UK?

Ovo je D-Mannose secer, za lecenje cistitisa, pa mi "frka", nikad docekati da stigne, a drasticno jeftiniji tamo nego kod nas...
 
Nastavili su danas da mi stizu paketi.

Medjutim vidim jednu novost, ne znam da li ste i vi primetili... nalepnica nase poste je nalepljena sa brojem za pracenje kroz Srbiju iako paketi nisu trebali da imaju pracenje (UB LV i UH TR). Nesto se definitivno desilo sa onim sto je Efektiva objavila i prodrmala postu.
 
Kod mene dva Kineza RE registrovane ne mrdaju iz Kine:







 
Neće ni mrdnuti, China post ka nama ne radi od prošle godine.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
''Brat Si'' zaustavio slanje ka nama, ali zato kad bude trebalo spricanje naroda da se obavi poslace vakcine ...

Sto se tice Kineske poste, sve koje sam imao su vracene prodavcima sem jedne (mada moguce da zadnji status nije tacan i da je i ona vracena). Krenula je nazad ka prodavcu i odjednom je iskocio status da ceka na utovar i mesecima tako stoji, tako da verovatno nikad nece ni stici a i ako bude nekad doslo ... mozda bude sledece godine :)

Screenshot_20200731_130530.jpg
 
Dve posiljke UH123456789GB iz UK poslate 14.7 i 15.7. (navodno) i jos se ne vidi nista na bilo kom tragacu sem da je dodeljen broj za pracenje, ne vidi se ni da je u tranzitu niti sta je s njom od kad je dodeljen tr.no.
Jel to normalno?
Koliko obicno treba da stignu neki suplementi iz UK?

Ovo je D-Mannose secer, za lecenje cistitisa, pa mi "frka", nikad docekati da stigne, a drasticno jeftiniji tamo nego kod nas...

Taj broj ne bi ni trebao da se vidi u medjunarodnom sistemu za pracenje. To je neki njihov broj za unutrasnju upotrebu.
 
Onda ne shvatam zasto Kinezi salju China post-om ako ne salju za Srbiju kao sto kazes od prosle godine?
Skoro niko ne šalje, a ako neko i pošalje dešava se isto što i tebi, stigne to Pekinga i onda nekoliko security return i posle toga se vrati prodavcu. Ne znam ni gde si našao nekog ko šalje preko China post za Srbiju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Skoro niko ne šalje, a ako neko i pošalje dešava se isto što i tebi, stigne to Pekinga i onda nekoliko security return i posle toga se vrati prodavcu. Ne znam ni gde si našao nekog ko šalje preko China post za Srbiju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

To - security return se meni desilo prosle godine. Tj. zena narucila nesto u septembru, racuna stici ce do nove godine. I to se vrtelo u Kini 6. meseci. Dodje do aerodroma, ovi napisu sec. return, vrate u polaznu postu, ovi ponovo posalju, i tako u krug. Stiglo u martu. :D Prodavac vec odavno nestao sa Alija. Bas smo pazljivo otvarali, cisto da vidimo kakav je to sigurnosni problem..nista. Normalno zapakovano. Verovatno se na njihovom skeneru nesto ocitavalo sto im je bilo sumnjivo pa nisu dozvoljavali izlazak iz zemlje.
 
Kod mene dva Kineza RE registrovane ne mrdaju iz Kine:







Za ovu prvu pošiljku ne znam kako ne vidiš zadnja dva statusa imaju i isto vreme, piše lepo signed.
To znači da je neko podigao pošiljku i potpisao. Piše i njegovo ime Tang Zhuxiu i ima čak i njegov telefon 13627950894 da se čujete (ne znam koji je pozivni).
To je verovatno prodavac koji je podigao pošiljku. A i ovaj drugi paket je vraćen i ko zna šta je sa njim, ali verovatno neće ići ka kupcu.
@querty96 i za ovaj tvoj paket nema šanse da krene. A i čini mi se da je ista priča da je prodavac podigao i on se zove Merg Yu, ako sam dobro video (ne vidi se baš najbolje).

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Meng Yu je poslao paket, za sad ne pise da je iko preuzeo paket ali se ne pomera nista.

Screenshot_20200731_150110_yqtrack.app.md.jpg
 
U pravu si.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Ko čeka , evo nove ture večeras, upravo mi nadleteo stan [emoji482]
39b4b42941cef9241602de0adab8e886.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nastavili su danas da mi stizu paketi.

Medjutim vidim jednu novost, ne znam da li ste i vi primetili... nalepnica nase poste je nalepljena sa brojem za pracenje kroz Srbiju iako paketi nisu trebali da imaju pracenje (UB LV i UH TR). Nesto se definitivno desilo sa onim sto je Efektiva objavila i prodrmala postu.

Jel otvarana ili samo ima nalepnica?
 
Nema ga i nakon 86 dana..

Screenshot_20200801_191728.jpg
 
Ja ne znam kako vama bilo sta stize, probao sa par paketa i nista mi nije stiglo od marta ovde u Srb. Juce porucio kod drugara u Austriju, danas vecina poslata dok kod nas ne salju po 7 dana i kad posalju to stigne ko zna gde. Prodavce kad nesto pitas ne odgovaraju uopste.
Imam jedan UB LV, na Postal Ninja kaze alternativni broj LP001...., zadnji status:


Drugi primer ZA HK ili LP00178... :
 
Poslednja izmena:
@djaf
za Letonsku prodje 20 dana pa i preko mesec dok stigne do Srbije od trenutka kad stigne u Rigu. Nikad se ne zna jer uzimaju pakete nasumicno i prosledjuju ka nama.

Za ovu drugu koliko mogu da skontam isporucena nekome u Rusiji tj u gradu Kohma.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako vama bilo sta stize, probao sa par paketa i nista mi nije stiglo od marta ovde u Srb. Juce porucio kod drugara u Austriju, danas vecina poslata dok kod nas ne salju po 7 dana i kad posalju to stigne ko zna gde. Prodavce kad nesto pitas ne odgovaraju uopste.
Imam jedan UB LV, na Postal Ninja kaze alternativni broj LP001...., zadnji status:


Sto se tice tog LV, imam i ja jedan isti taj status u bukvalno isto vreme da je sletelo u Rigi.
Ni meni nije jos uvek stigao tako da to nemoj da te brine, stiglo mi je dosta paketa preko njih ali narucenih u kasnijem periodu od tog... verovatno su krenuli da uzimaju sa gomile i prvo isporucuju one pakete koji su kasnije stigli. Dok ti nasi dodju na red to ima da potraje ali sta da se radi... bolje da stigne ikad nego nikad.
 
Meni je uspeo jedan posle 132 dana da stigne. Registrovana malezijska posta.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Totalno je bezveze kaciti screen shotove caninao, yenwen i slicnih brojeva kada oni nisu po medjunarodnim standardima...

To je otprilike kao kada bi okacili kinezu treking broj naseg AKSa ili BEXa, njemu to nista ne znaci.

Meni treking sa speedpacka prekljuce napisao da je posiljka isporucena, a isporucena mi je pre 30 dana veze s vezom nema .:wall:
 
Poslednja izmena:
SpeedPak je odlican, kad sleti u Frankfurt za 6-10 dana je kod mene bez greske.
Ok za Rigu, kad stigne nije ni hitno. Ali ovaj drugi sto je sleteo u Rusiju sam otvorio Dispute jer se prodavac ne javlja uopste i stavio sam Wrong address, Ali je automatski stavio Invalid jer kao ima jos zastite do septembra ali me bas briga, ne zatvaram nista dok se neko ne javi, sa robotima ne razgovaram.
 
Pristigao jedan SG na izmenicnu postu..
Poslednji status :
7/19/20 21:16 - Despatched to overseas, RSBEG

Oni koji su vec 140 + dana u tranzitu, i dalje na Overseas
 
Meni su krajem jula stigle 2 pismonosne posiljke placene pocetkom juna, oko 50 dana od uplate - Cainiao Super Economy Global
 
Meni jos uvek nije stigao Litvanac iako je stigao u Rigu jos 4 Juna.Ima li nade uskoro da stigne?

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno