Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se ne lazemo, nisu samo kupci krivi vec i neki prodavci.
Evo zadnji primer...
Napisem prodavcu da produzi zastitu za 5 predmeta koja sam narucio od njega.
3 od ta 5 isticu za 3 dana u tom trenutku, on stavi samo neki degenski smajli... evo danas je isteklo tih 3 dana od dana kad sam mu pisao (ukupno 90 dana) i narudzbina se zatvara. I sta sad ja trebam da radim kad on nije hteo da produzi na jos mesec-dva dok ne stigne... ? Pa naravno refaund, necu sigurno pustiti da mi propadne novac, samo zbog bilmeza koji nije hteo da produzi zastitu... i to ide na njegovu stetu a ne moju.

Meni je u interesu da mi stigne predmet a ne da zarobim svoj novac na 3-4--5 meseci...

Takodje pisem prodavcima da im uplatim posle 5-6 meseci, neki i ne odgovore. Neki nece da prihvate paypal uplatu iako ga imaju.
Neki naravno i prihvate.
Zbog toga sam razradio taktiku da npr. neki predmet koji narucujem uzmem od vise razlicitih prodavaca, nakon nekog vremena vidim koji od njih je korektan i sa njim posle samo saradujem. Cak dobijam i nize cene itd.
 
^ qwerty96 tvoje postupanje nije problem, problem je kad je polupismeni srbenda skonto da mož' da zadrži predmet i traži refund, jer prodavac nema tracking...

Pa da onda odma predmet dadne na oglas na KP za 1000% veću cenu od cene koju je trebao platit (a nije jer je refundiro)...


EDIT: Naravno stilom pisanja sprdam srbendu...


I to tako par godina, i naravno nisu kinezi veslo sisali...
 
Poslednja izmena:
problem je kad je polupismeni srbenda skonto da mož' da zadrži predmet i traži refund

Nije ova situacija sa skupom postarinom zbog toga

Prodaju oni i gomilu smeca i to im prolazi kod neukih kupaca - nadoknade oni te refunde bez problema...

Mislim da sam nedavno kacio ovaj primer 2TB za 2$.
Stvarni kapacitet 8GB . Na hiljade prodatih primeraka i preko 95% pozitivnih ocena.

Pogledajte prilog 292954

Ovakvi punjaci deklarisani na 3,1A se prodaju vec par godina - realno daju ukupno oko 0,6A - 5V

Pogledajte prilog 292956

I da ne nabrajamo dalje
 
Danas stigla četiri paketića. Jedan uzbekistanac prelepljen preko LT, poslednji status Oct 24, 2020 07:19 Arrived at destination country airport
i tri letonca:
1. poručen 30.10.2020, zadnji status Nov 7, 2020 12:46 Depart from transit country or district
2. poručen 30.10.2020, zadnji status Nov 7, 2020 20:10 Depart from transit country or district
3. poručen 06.10.2020, zadnji status Oct 21, 2020 20:02 Depart from transit country or district

Ono između sve nestalo.
 
@ nidzesi

Nije nestalo - svako ko ima vise porudzbina ima takvu situaciju

Isti distributer istog dana posalje dva paketica i stignu u dva termina sa razlikom 10-20 dana.
 
narode, kako da vratim pare prodavcu, stiglo mi je nesto posle 5 meseci, a dobio sam refund?

da li postoji neki formalan nacin osim da mu pisem poruke direktno? Onaj Alijev robot za podršku ne ume da mu odgovori na pitanje :D

Nema formalnog nacina. Kontaktiras prodavca da zelis da vratis pare. Najbolja varijanta je preko Paypal-a, tu uplacujes onoliko koliko treba da mu vratis. Nesto teza varijanta je ako prodavac nema Paypal. Obicno te linkom preusmeri na njihov sajt za doplatu kod koga je problem sto je najcesce shipping za Srbiju ogroman (u mom slucaju nikada nije bio free shipping ili neka sitna cifra). Tada mu trazis da ti koriguje cenu na iznos koji treba da platis. Imao sam vracanje refund-a skoro 10 puta, od kada je krenulo ovo ludilo sa pandemijom I sikaniranjem po pitanju shippinga I u vecini slucajeva bilo je placanje Paypal-om, medjutim u nekoliko navrata imao sam I ovu drugu varijantu, pa je to bilo malo gnjavaza, ali se na kraju ipak zavrsilo.
 
Poslednja izmena:
Danas stigla četiri paketića. Jedan uzbekistanac prelepljen preko LT, poslednji status Oct 24, 2020 07:19 Arrived at destination country airport
i tri letonca:
1. poručen 30.10.2020, zadnji status Nov 7, 2020 12:46 Depart from transit country or district
2. poručen 30.10.2020, zadnji status Nov 7, 2020 20:10 Depart from transit country or district
3. poručen 06.10.2020, zadnji status Oct 21, 2020 20:02 Depart from transit country or district

Ono između sve nestalo.
Ja vec dve nedelje obilazim postu I kad god pitam ima li nesto, kazu nema, a paketi mi se gomilaju, UB...LV cuce jos od avgusta, septembra, nista ne stize. Poslednji UB...LV koji sam dobio bio je pre dve nedelje. Izgleda zalutao nekako do Srbije....barem u mom slucaju. LT, TR kao I NL u pincipu stizu ok, tj. u razumnom roku.
 
Da čisto javim koga zanima. Jedan LP************ stigao tokom prošle nedelje u kom tačno danu ne znam. Poštar u selu nam je pozitivan na koronu tako da niko nije i nosio pakete na kućnu adresu. Svratio sam sad u ponedeljak u pošti čisto da pitam radnik mi kaže da je paket od prošle nedelje tu. Zadnji status je bio 2020.11.02 17:39( Onaj lažni da je stigao u Srbiji).
 
Prosetacu se i ja sutra do poste. Nisam bio zadnih 5 radnih dana, ako ovi iz GPC nisu prosledili bas nikakav paket za 5 dana, onda definitivno treba da se najure i da se dovedu novi ljudi koji bi radili posao kako treba.
 
@ qwerty96

Dzabe se nadas da ce se u Posti nesto bitno promeniti .
Nazalost , moze biti samo jos gore.

Ljude koje po prvi put prime privremeno da rade kao postari uglavnom nemaju iskustvo
pa naprave gomilu problema.

Zabrljaju u selu , a da nece u gradu gde u 10 solitera imas vise adresa nego u celom selu.

Zamisli kakav karambol bi bio u GPC-u :S:
 
Definitivno problem negde postoji i mislim da je veci problem kod nas u dolaznom saobracaju. Poslao sam neke papire sa povratnicom u hrvatski zavod za mirovinsko (penziono) osiguranje 23.10.2020 i primili su posiljku 29.10.2020, to me kostalo u posti prilikom slanja 700 dinara, morate priznati ni malo jeftino...e sad, povratnica je stigla tek danas...o cemu se radi, nisam pametan, ali cinjenica je da jedan obican papir putuje skoro mesec dana od HR do Srbije. Nista mi nije cudno sto nam posiljke iz Kine toliko dugo putuju. Ne mogu da poverujem da je problem kod svih drugih a da je nasa posta ok i da rade posao kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, bez namere da se neko uvredi, ali Posta je drzavna firma.. I funkcionise kao i sve druge drzavne firme - lose ili nikako.
Sisaju pare iz budzeta za plate, plate male, mnogo nestrucnog kadra na bitnim pozicijama, izmisljenih radnih mesta.. postara koji rade na PP ugovorima, raznih cerki firmi, usluznih agencija.. i kad se sve to uzme u obzir, jos oni dobro i funkcionisu.
 
Meni je stiglo u prethodna tri dana desetak paketa, uglavnom LP uzbekistanci iz oktobra, razni datumi. Dva LV, jedan porucen 31.08. poslednji status 16.09. i drugi iz septembra poslednji status 09.10.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Jedino sto u posti funkcionise na dosta dobrom nivou je PostExpress. Jedini prostor za napredak koji tu moze jos da se ostvari je taj da im fali samo da unaprede da kuriri dolaze po posiljke svuda, da ne mora paket da se nosi licno u postu da bi se poslao.

Otisao sam do poste, da vidim da li ima nesto za mene... ako bude onda javim.
 
Upravo se vratih iz poste. Stigla 3 UB LV sa zakasnjenjem.
Sa zadnjim statusima:
11.9.2020 (poslat u Avgustu)
26.10.2020 (isto poslat u Avgustu)
24.10.2020 (poslat Septembra meseca)


Imam iste te zadnje statuse za neke pakete i to jos nije stiglo. Npr. taj od 11.9.2020, prva tura je isporucena meni ja mislim ... ima sigurno mesec ipo dana. I za ove druge imam iste datume.
 
Stigao jedan UB...LV za 62 dana. Poslednji status 26 oktobra.Screenshot_20201126_133211.jpg

Poslato sa Nova 5t
 
Hjaaoo, cim je istekao rok od 3 meseca, odma se menja na Aliju status da je preslo i carinu i stiglo u Beograd ma sve.. A paketa jos nema, otvorio sam dispute za refund na kraju.
 
Stigao Letonac poslat 28.10, zadnji status 02.11., usb type-c za 0.18eur

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Zakucale su izgleda i SpeedPack pošiljke sa Ebaya, 33 dan i dalje ništa.
 
Evo i meni danas stigla 3 paketa UV...UZ za 28 dana... sva tri poslata isti dan (isti prodavac), poslednji status 14.11 arrived at destination country
 
Meni su pristigla neka 3 bez praćenja, ostavio poštar papirić tako da ću sutra do pošte da vidim šta je stiglo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Stigla 3 paket UV... UZ zadnji status 14.11.2020. Putovali 28 dana
I jedan UB.... LV zadnji status 26.10. On je putovao duze, 77 dana.
 
Stigla jedna pošiljka UB...LV poručena 12.09, poslednji status 31.10.

Druge dve poručene istog dana još ne... Da glupost bude veća jedna od tih nepristiglih je poručena od istog kupca, ne znam što obe stvari nije zđuturao u istu pošiljku (možda nije modao pošto su plaćena dva šipinga)...
 
@ DynDNS
"Poslato sa Nova 5t" nije pitanje gde si kupio već sa kog uredjaja je čovek poslao poruku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno