Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni jedna zaglavljena u Wuxi China od 28.11. Pitam lepo kineza da proveri - kaže, sve je OK. Dignem dispute, kaže pošiljka je u "tvojoj zemlji" (znači nema pojma o čemu priča), na carini je - dobićeš za par dana, skini dispute. Pitam ga da mi pošalje gde čita to da je na carini kod mene. Pošalje mi tipski odgovor da su oni reputable shop bla bla "you should trust us". Važi - refund i doviđenja.

To je China post. Raspad.

Sa druge strane Singapurtjani...

------------------------------
Jan 8, 2020 11:12 / 4PX Express / Shipment information received
Jan 8, 2020 11:12 / Aliexpress-Cainiao / Order information received by carrier
Jan 10, 2020 15:48 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
Jan 10, 2020 16:18 / 4PX Express / Shenzhen,China, Shipment arrived at facility and measured
Jan 10, 2020 16:18 / 4PX Express / Shenzhen,China, Fpx picked up shipment
Jan 10, 2020 16:18 / Aliexpress-Cainiao / Inbound in sorting center
Jan 11, 2020 00:00 / Singapore Post / Information Received – Item En Route to Postal Facility
Jan 11, 2020 09:05 / Aliexpress-Cainiao / Received by line-haul
Jan 11, 2020 09:05 / Aliexpress-Cainiao / Outbound in sorting center
Jan 11, 2020 09:05 / Aliexpress-Cainiao / Order information received by carrier
Jan 11, 2020 11:55 / 4PX Express / Shenzhen,China, Depart from facility to service provider
Jan 11, 2020 12:15 / 4PX Express / Information Received
Jan 11, 2020 23:30 / 4PX Express / HK, Hand over to airline
Jan 11, 2020 23:30 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
Jan 13, 2020 00:00 / Singapore Post / Despatched to overseas Serbia
Jan 13, 2020 19:05 / 4PX Express / RSBEG, Despatched to overseas
Jan 13, 2020 19:05 / Aliexpress-Cainiao / Depart from transit country or district
Jan 13, 2020 19:05 / Aliexpress-Cainiao / -Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to RS/BEG)
Jan 17, 2020 00:00 / Singapore Post / Serbia, Arrival at Destination Post
Jan 17, 2020 13:03 / Aliexpress-Cainiao / -Arrival at Destination (Country: RS)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li povratne pošiljke imaju praćenje? Pošiljke koje su vraćene za Kinu a imale su praćenje od Kine do nas.
 
Ne znam kako to rade ali su fenomenalno organizovani
b3f05ba3562bc04ce66e584ffcf8dc70.jpg


...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Imaju. Ja bas moje pratim koje su vraćene iz nepoznatih razloga. Prati na parcelssapp.com
 
Jedan paket je za nedelju dana promenio status, verovatno mu je toliko i trebalo da stigne do Kine. Za ostale još ništa...
E sad, malo mi nije jasno u vezi NS carine, obično im treba oko 3 nedelje da obrade paket koji dobije izveštaj "za carinu" , dok su ove ekspresno "obradili" istog dana prijema, i vratila za BG.
fccc22d7faa4d6c3a01c01d786a7d188.jpg
f389b6f6e8966b0f025db01725c98069.jpg
 
Ne znam kako to rade ali su fenomenalno organizovani
b3f05ba3562bc04ce66e584ffcf8dc70.jpg


...riding on 720p...

Proveren freight company?
Ranije sam iz UK poručivao neke stvari. Najjeftiniji Royal Mail je za 24-48h bio u Beogradu na carini. Ako poručim rano ujutru, tog poslepodneva poslato, sutra ujutru u BG.
 
Blaham, jel moguće da su ti momentalno vratili paket pored adrese i broja telefona na njemu? :zgran:
Ne mogu da verujem da su toliko rigorozni i ažurni kada treba nešto da se vrati :smash:

Pored tvog slučaja, kapiram da će moj da vrate kao belu lalu... Od jutros zovem poštu, ne mogu da ih dobijem pa sam im poslala mejl. Nadam da ću dobiti neku korisnu informaciju.

Hvala ti na odgovoru
Meni se to desilo sa prvom narudžbinom sa Alija. Napravio sam nalog, ali zaboravio da stavim prezime [emoji849] , sve ostalo je bilo tu, br.tel., Ime, adresa. Nikad nisam dobio paket. Doduše, bio je bez praćenja, futrola za mobilni, pa i nisam znao sve statuse u proputovanju. Ne znam kako je sa eBay, ali ne verujem da će biti razlike, jer je to do naše pošte..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Mjok, amazon prime.
Nemas pojma ko donosi, mada je uglavnom dhl ali je uvek ili na datum ili pre, ne bitno sa kog kraja sveta.
Uglavnom je 2 dana. Stigla mi jednom tastatura iz Kentakija za 2 dana.
Zato kazem da ne znam kako to rade ali je organizacija nadrealna.
Takodje narucio od 2 prodavca sa alija delove za 3d stampace.
Zaboravio preko moba da dodatno doplatim za slanje ali su ipak obe stigle za ca 3 nedelje sa sve preko carine.
Takodje se nikada nije desilo da nesto nije stiglo.
Nesto jako skripi na relaciji kina-srb...

...riding on 720p...
 
Ma ovo otišlo u PM. Nikad nije bilo ovako

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
najzad su mi stigle sve LPxxxx posiljke narucene jos u oktobru, i kojima je rok produzavan dva puta...poslednju sam podigao u posti,u posti je soba prepuna posiljaka, ali bukvalno do vrha puna...
 
najzad su mi stigle sve LPxxxx posiljke narucene jos u oktobru, i kojima je rok produzavan dva puta...poslednju sam podigao u posti,u posti je soba prepuna posiljaka, ali bukvalno do vrha puna...
Tako i moj poštar kaže. Sve puno i zato verujem daje do nas problem a ne kinezi plus štrajk nakupilose

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Jedan LV je stigao tek posle 50 dana.Jedno pitanje koje je mozda van ove teme - u slucaju da je roba ostecena, da li ide dispute?
 
Ide dispute samo se kao razlog navede oštećenje

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
UB.....LV

Izgleda da se zaglavila u rusiji... 14.01 stigla u RUS i od tad nema promene statusa..
Jan 13, 2020 12:35
OTX Logistics
Departure
LVA
Jan 14, 2020 12:12
OTX Logistics
Arrival
RUS
Jan 14, 2020 12:12
Aliexpress-Cainiao
Arrive at destination country

Paket koji sam narucio 7 dana posle ovoga i koji je poslat pteko NL mi je stigao prekjuce.. Ovaj krenu 7 dana pre i nije stigao dalje od Rusije
 
Meni se to desilo sa prvom narudžbinom sa Alija. Napravio sam nalog, ali zaboravio da stavim prezime [emoji849] , sve ostalo je bilo tu, br.tel., Ime, adresa. Nikad nisam dobio paket. Doduše, bio je bez praćenja, futrola za mobilni, pa i nisam znao sve statuse u proputovanju. Ne znam kako je sa eBay, ali ne verujem da će biti razlike, jer je to do naše pošte..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Jutros sam bila u pošti, potvrdili su mi da se takve pošiljke automatski vraćaju nazad.

Konkretno, moja je tek danas stigla na aerodrom, piše da je prispela, pa ubrzo otpremljena. Još uvek ne znam da li otpremljena nazad ili ka pošti. Rekli su mi da postoji šansa da se identifikuje i isporuči meni ako se brzo reaguje. Tako da postoji veliiiika verovatnoća da će ipak biti vraćena.
 
Singapurcanin narucen 28.12.'19 upravo preuzet u posti. Od ostalih mnogobrojnih posiljki preko kineske poste i slicnih stigne poneka.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Singapurcanin mi stigao za 11 dana do mene, svaka im cast.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Update za moje posiljke, ako nekome znaci informacija:

Isporucene danas:

UT .... CN (zadnji status Naning City ..... datuma 11.12.2019 god)

UB .... LV (zadnji status Parcel has arrived in last mile 24.12.2019 god)

UB ... LV (zadnji status potpuno isti, datum isti 24. decembar 2019)

UT ... CN (zadnji status Hangzhou, leaving the Hangzhou .... 30.11.2019)


Eto te 4 neregistrovane su danas stigle, ako ima neko iste statuse a da mu nije stigla cisto da znate da ih ocekujete pocetkom nedelje na vasoj kucnoj adresi.
Pozdrav.
 
UB.... LV poslata 24.12
Parcel has arrived in last mile

2020-01-14 12:12:36

I kod mene identican status stoji ali nije stiglo nista
 
Poslednja izmena:
Kinezi su od danas na odmoru:
Will be shipped within: 23 days 23 hours 42 minutes

Ovo mi je napisao Kinez:
Dear valued customer,
Thanks for message.
Notice:
Due to China Spring Festival, we are on a vacation from Jan.19th to Feb. 3th . We will back to you immediately after holiday. Many thanks for your support and understanding.
 
Posiljka narucena 26.12, stigla danas (Cainiao Super Economy 0.31€)

Dok posiljka narucena 14.01 ce biti poslata tek 5.02
 

Prilozi

  • pos.PNG
    pos.PNG
    4.7 KB · Pregleda: 74
Koliko se dugo obicno ponavlja ovo : 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА ?
Da li 3-5 dana, 7-10 dana, duze i koliko dugo se zna desiti da otegnu?
 
Do sada sam uvek upadao u 5-10 radnih dana, ali evo danas sam dobio ponovo isti status za pošiljku koja je prispela 31.decembra. Koliko shvatam, trenutno se čeka oko 15 radnih dana.
 
Da li neko zna da li je i avionski transport u Kini od 20. januara na odmoru ?
 
Nije, naravno. Ali moguće je da će obrada pošiljki ići nešto sporije zbog manjeg broja radnika.
 
Da li ovo znači da je pošiljka vraćena nazad za Kinu ili je otpremlena ka pošti?

Već sam pisala o nedostatku adrese na pošiljci i da mi je potvrđeno da ih vraćaju, po ovome bih rekla da je krenula ka pošti

NnGKYUS.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno