Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko distributere "ne bije po usima" da par dana unapred rezervisu kodove za pracenje a imaju limitirano
vreme za predaju posiljki.
I sada trgovci pocinju da kukaju kada se pojavi Shipment cancelled

Uzeo sam refund *** , jer mi trgovac par dana govori kako je sve pod kontrolom.
Sada mi kuka i tvrdi da je poslao ali pod drugim brojem za pracenje.

*** kako ? - naucite da muvate robota :d:p:-devil-:

d11.jpg
 
Tako i ja isto resavam po kratkom postupku, ako je bezobrazan dobije jos i negativnu.
 
@ qwerty96

Ima i bezobraznih , ali ima i slucajeva da mali trgovci na***("stradaju") zbog distributera i gresaka logistike.

Imao sam i jedne i druge slucajeve....
 
@sasa022
Nije sa AE, u pitanju je prodavnica satova iz Singapura.

@bonetito Za Srbiju nudi Free slanje preko Sing Post i DHL za 22usd. Danas sam bacio pogled i video da su vratili free registred mail shipping. Naručio sam jedan sat, prošlo plaćanje bez problema, izabrao free registred mail. Videću da li će poslati i za koliko će stići.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kinez mi ponovo produžio period zaštite ali sada za 5 dana...ne znam dokle ja to moram tolerisati?

Poslato sa Nova 5t
 
Pa to znači da mi sa ovih 5 izađe 115 dana a trenutno je na 87 danu kako je poslato.

Poslato sa Nova 5t
 
@Gilgamesh

Tesko je stanje , nemamo podrsku sistema i ako se budemo previse bunili
moze da se desi da neki period totalno ostanemo bez free isporuke.

Tolerisi do 120 dana....
 
@Gilgamesh

Tesko je stanje , nemamo podrsku sistema i ako se budemo previse bunili
moze da se desi da neki period totalno ostanemo bez free isporuke.

Tolerisi do 120 dana....
Vidi, ostacemo mi bez free shipinga kako god okrenes. Dzabe 10 ljudi da ceka zadnji dan i da tolerise kada ostatak ne razmislja u tom pravcu. Ne volim ja taj dispute otvarati, vise volim da mi stigne ono sto sam kupio.

Poslato sa Nova 5t
 
Stigao danas UB....LV, zadnji status
Oct 31, 2020 18:30 Arrival at airport RIGA OTX Logistics
 
Stigle i meni dve LV.
Prva poručena 11.09, zadnji status 30.10.
Druga poručena 22.06, zadnji status 07.07. - 5 meseci putovalo :mad:
 
I ja da se upisem, LV stigao, poslat 08.10... zadnji status 27.10.

Imam i zadnje statuse 30.10. kao Jocar96, ali to nije stiglo.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stigla i meni jedna UB....LV posiljka, putovala 69 dana, cekam jos jednu UB...LV, videcemo kada ce ona stci, danas je 59 dana kako putuje.
Screenshot_20201123_120946.jpg

Nije mi jasno koja je granica tog produzavanja kada je putovala 69 dana a jos 101 dan ima do isteka zastite.

Screenshot_20201123_120809.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa Alija preko SunYou Economic Air Mail, stigao za tačno mesec dana, kaže na koverti Uzbekistanska pošta.
 
Stigao uzbekistanac, evo koliko laže SunYou Nov 13, 2020 17:01 Arrived at destination country airport Serbia SunYou Logistics.
Još mi nema LV koji je prosledjen iz Rige a stigao onaj koji je kasnije stigao u Rigu i to mu je bio zadnji status
 
Yanwien uzbekistanac isporucen mesec dana nakon Arrive at destination country
 
Posiljke stizu "na kasikicu" - stvarno vise nemam ideju ko je kriv

Od gomile LV koje su prosledjene krajem oktobra i pocetkom novembra samo delic je isporucen.

Imam i novi rekord na pracenju - oko 150 dana ( pocetkom jula stigla u Rigu , krajem oktobra prosledjena
ka Srbiji - juce stigla u lokalnu postu )

Imam na pracenju i manji broj SunYou LP ( oktobar - novembar ) za koje se i ne trudim da pohvatam
kojim trasama idu .
Po starom LOSEM obicaju , apsolutno uvek posle tri dana od ( navodnog ) dolaska u neku
tranzitnu tacku ( GMTC ) imamo status SunYou Logistics - Arrived at destination country airport
Serbia
 
Stigao danas (Kragujevac, isporuceno na vrata) jedan UB...LV. Poslednji status je bio 23.10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa Creationwatches poslali preko Singapurćana, dobio RB...SG broj.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
@ sasa022
Mali milion je pošiljki samo za Srbiju, sve pošte bi da se ogrebu za poštarinu a nisu dorasli, vidiš da se zatrpavaju pa ih zato stalno Kinezi menjaju. Gledam moje LP pošiljke i za isti dan iz Hong Konga 3 pošiljke i 3 različita vremena poletanja. Nije samo kod nas tako, u Kanadi je slično stigne pošiljka neregistrovana i čeka se 2 do 4 nedelje da se isporuči, bez obzira da li je Yanwen, SunYou, CN.... Nije da sam čuo već naručujem i za Kanadu pa sam upućen.
 
Danas stigla dva UD...NL porucena 25.10. Cekam UV...UZ i UB...LV, navodno su oba stigla u Srbiju.
 
narode, kako da vratim pare prodavcu, stiglo mi je nesto posle 5 meseci, a dobio sam refund?

da li postoji neki formalan nacin osim da mu pisem poruke direktno? Onaj Alijev robot za podršku ne ume da mu odgovori na pitanje :D
 
Kontaktiraj prodavca direktno, i objasni mu situaciju. Obično mu platiš tako što naručiš isti proizvod (ili nešto sa odgovarajućom cenom) a on ti to ne pošalje, u skladu sa prethodnim dogovorom.
Pozdrav
 
SunYou naručen 5og novembra, stigao 24og. Ovaj SunYou baš dobro radi, prošli paket je isto tako nešto stigao za oko 20 dana.
 
Ima li neko da je primio paket u skorije vreme preko PostNl? Jedan mi stoji nedelju dana sa statusom
"The item is on transport to the country of destination "
Inače broj za praćenje je u formatu RU*******NL



Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
narode, kako da vratim pare prodavcu, stiglo mi je nesto posle 5 meseci, a dobio sam refund?

da li postoji neki formalan nacin osim da mu pisem poruke direktno? Onaj Alijev robot za podršku ne ume da mu odgovori na pitanje :D

Svaka čast matori... Da je više ovakvih ljudi ne bi bili na crnim listama...
 
Piši mi direktno, razni prodavci imaju različite načine za te naknadne uplate.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno