Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja od ovih opcija je trenutno najpouzdanija? Sem ove zadnje naravno.

Dhl radi.
Ostalo sta god da izaberes prodavac će ti poslati sa cime on hoće. Mislim da neregistrovane posiljke mogu da salju ka namam samo do vrednosti od 5$.
 
Da li je neko upucen moze li se nazvati nasa posta da se proveri status USPS posiljke da li je usla u Srbiju i gde se nalazi? Da li imaju i da li daju takav info? Negde sam procitao da nasa posta dodeljuje neke svoje brojeve tim posiljkama. Znam da se USPS call centar moze nazvati za proveru statusa posiljaka iz Srbije koje oni prate u njihovom internom sistemu a kojih inace nema na USPS web pracenju kad udju u US...
 
Poslednja izmena:
Da li se kome desilo da paket posalju drugom coveku i u sasvim drugi grad?
Sta raditi vidim da je taj obavesten i da nije digao paket.
Sve mislim da mi je prodavac dao pogresan broj za pracenje.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Kako mislis drugom coveku? Ako posiljka glasi na njega onda tu nista ne moze da se uradi. Meni se desilo da su nasi u posti zeznuli i poslali za Banovce. Iz Banovaca se vratilo u GPC i tu se gubi svaki trag... Stim sto je posiljka glasila na mene i adresa je bila ispravna jer sam proverio preko korisnickog centra.
 
Pa mislim drugo ime i prezime i drugi grad.
Kontaktirao sam prodavca kaze otvori dispjut i vraticu ti pare...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Za LV je problem sto je trasa preko Rusije u prekidu.

Ja imam par primera za posiljke koje su sredinom maja stigle u Rigu i jos nisu isporucene ,
a video sam da je par komada iz juna isporuceno.


Par UD...LT je prosledjeno preko Svedske i Austrije
 
Stiglo nakon 82 dana...
a6f611a2393f853e6f823886ea6b2743.jpg
586397530b58f3cdb5494c900eb91bcb.jpg


Poslato sa Huawei P10 lite
 
Stigao danas paket kupljen od kineskog prodavca na ebay-u, Speedpak tj Orange Connex, doduse ja sam doplatio 2usd za registrovanu posiljku a poslato neregistrovanom (sa delimicnim pracenjem). No sve u svemu stiglo prilicno brzo. Krenula iz kine 14.06. u nemcku stigla 22.06. a 29.06. je poslednji status.
 
Kako mislis drugom coveku? Ako posiljka glasi na njega onda tu nista ne moze da se uradi. Meni se desilo da su nasi u posti zeznuli i poslali za Banovce. Iz Banovaca se vratilo u GPC i tu se gubi svaki trag... Stim sto je posiljka glasila na mene i adresa je bila ispravna jer sam proverio preko korisnickog centra.

Evo ja castio nekog amera sa srafovima, ja narucio a stiglo negde u Atlantu. :D Jos covek potpisao da je primio bar tako pise. :p
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-07-10 Track order.png
    Screenshot_2020-07-10 Track order.png
    48.7 KB · Pregleda: 99
@ Gilgamesh

Znaci za UD..LT dodajemo i Francusku...

@ qwerty96

Nema od toga nista.....
Nemoj samo za 2 meseca ( ako porucis ) da pitas zasto se posiljka iz Pekinga
vratila trgovcu - distributeru.

@ samurai1974

Nisi nikoga castio . Kinez ti je umesto srafova poslao tudji broj za pracenje.
 
Topla preporuka, E bay , Kinezi postanski troskovi minimalni, batalio Ali express koji je udario cene sve oko 30 evra po komadu
Takodje i I herb za saplemente digao cene slanja
J

E bay porucio 02.07 i vec stiglo u Srbiju,e sad koliko ce putovati do mene to cemo videti

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oni vele da je stiglo, ali nasa posta promeni broj tako mi se desilo sa pošiljkom iz UK

J

Ali zato Ali kaze punjač stigao pre 23 dana ali nije iz pošte i 27.07 da otvorim dispure

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mojo ženi pristiglo danas 5 LV bez praćenja, sve naručila pre oko mesec dana. A ja još čekam 3 LV koji su navodno pristigli u Srbiju još polovinom maja....

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poz drugari!

Kad bih mogao da ocekujem paketic iz kine?
Ovo su promene sa postal ninja...

Jun 26, 2020 00:00 Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center
IPZ Frankfurt

Jun 26, 2020 18:10 Serbia Post
Reception
DIE-Deutsche Post Singapore

Jul 6, 2020 00:00 Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center

Jul 8, 2020 00:00 Deutsche Post
The item arrived at the International Logistics Center


Tnx!
 
Stigao danas jedan UBxxxxLV koji 13.06. bio u Rigi. Od ovih iz sredine maja jos nema nista.
 
Skuplji od Alija ,ali uz kupone budu prihvatljivije cene.
A akcije budu i povoljnije od Alija
 
Svakako su preskupi. Joom je onako ali može da se probere nešto.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
nisu skupi uopste, sve zavisi sta trazis + npr banggood salje vecinu stvari turskom postom koja stigne za 2 nedelje, a ti zadrzi svoja 2 dolara na aliju i cekaj 3 meseca paket
 
Op op, evo ga jedan SG post od 15.marta,sad kreće šarada sa našom Poštom i carinom. Šta li je sad u pitanju ko će ga znati, niti je Nova godina niti je štrajk niti je Black friday...
9b9f6f331bfa31114cc7ce17c7b5d4aa.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Bas sam krenuo da se zalim i pitam za savet oko drugog refunda za drugi kostim koji je isao singapurskom postom a poslednji status je iz aprila meseca. Aliexpress je preuzeo stranu prodavca i rekao da je razlog za dispute invalid i da sacekam jedan dan. Evo sada su doneli novu odluku i vratili pare, nisam ni stigao da se bunim. Devetog podnet dispute, za par sati doneta odluka da je razlog invalid i sada presudili u moju korist.

Tracking number: RB937274705SG (LP00171999457102)
-------------------------------------------------
Apr 1, 2020 09:19 / Aliexpress-Cainiao / Order information received by carrier
Apr 1, 2020 09:19 / 4PX Express / Shipment information received
Apr 3, 2020 01:05 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
Apr 3, 2020 01:35 / Aliexpress-Cainiao / Inbound in sorting center
Apr 3, 2020 01:35 / 4PX Express / Xiamen,China, Shipment arrived at facility and measured
Apr 3, 2020 01:35 / 4PX Express / Xiamen,China, 4PX picked up shipment
Apr 4, 2020 17:43 / Aliexpress-Cainiao / Received by line-haul
Apr 4, 2020 17:43 / Aliexpress-Cainiao / Outbound in sorting center
Apr 4, 2020 17:43 / Aliexpress-Cainiao / Order information received by carrier
Apr 5, 2020 00:00 / Singapore Post / Information Received – Item En Route to Postal Facility
Apr 5, 2020 00:03 / 4PX Express / Shenzhen,China, Depart from facility to service provider
Apr 5, 2020 00:50 / 4PX Express / Service provider received shipment information
Apr 5, 2020 23:30 / 4PX Express / HK, Hand over to airline
Apr 5, 2020 23:30 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
-------------------------------------------------
View more: https://postal.ninja/en/track/XbK225
 
Poslednja izmena:
Zastita u vreme narucivanja je trajala 60 dana, nakon 120 dana paket nije ni izasao iz Kine a verovatno nece nikad ni izaci posto je sigurno vraceno prodavcu.

Prodavac se pravi glup, aliexpress slicno nesto. Drugi refaundi su mi stigli ali bas za tu naskuplju nece da presude u moju koristi. Nisu mi jasni stvarno, samo stoji refaund. Kolko ja trebam da cekam za ovo jedno 200dana da bi se oni smilovali i vratili?
 
Zašto su Gearbest i Banggood toliko skupi?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Jesu im sada cene malo vece nego sto su bile pre + ako dodas da sada ne moze besplatna isporuka nego sve ide registrovano ( bar je za BG tako ) i doplata za postarinu trenutno jesu malo skuplji.

Dva turcina porucena 27 i 30 juna, oba stigla danas, oba registrovana, go Turci go go :d
 
Evo ga jedan RE... LT napokon.. Kako su se zaglavili mislio sam da nece skoro.. 53 dana putovao.
Screenshot_20200712_120851.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno