Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@sasa022

arrived to destination country

Pretpostavljam da je na carini, nema gde drugo da bude, zar ne?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
2 posiljke narucene 27.08. Jedna UB...LV urucena danas, druga china post ordinary small packet plus UR...CN od 28.08 "Received by line-haul". Inace sam juce bio u posti, rekli da nema nista za ovaj paket od danas.
 
@Dzonny

Da li ti je status Item arrived to destination country pre ili posle İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR Item Forwarded to Destination Country ?

Ako je pre - onda je posiljka u Turskoj
ako je posle - posiljka je stigla u Srbiju

evo 3 primera sa statusima :

turci.jpg

Ako si sa podrucja NS carine - oni znaju da zadrze i najsitnije posiljke po mesec dana :(

@ optical

Postavi statuse da vidimo kada je krenula iz Kine , kada je stigla u LV i kada u Srbiju.


kao npr.

ublv.jpg
 
Poslednja izmena:
@sasa022

Piše posle Istanbula. Iz BG sam.

Imam 2 druga paketa koja su prošla, ali su preko drugog carriera poslati (jedan je iz UK doduše, a drugi sa Alija, mislim da je Cainiao).
b156bc2274d10157f767814a3168f1a0.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@sasa022

Poštar je do sad uvek bio maksimalno korektan, donosio i glomazne pakete na vrata. Čak i za sitnice prvo proveri da li sam kod kuće pa tek onda ubacuje u sanduče. Tako da mi je zato malo čudno da se ništa ne dešava dobrih 20 dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Već 2 dana mi stoji za carinu i nemam statusa da je podnešeno carinskom postupku. Da li se to sada status pojavljuje nakon završetka postupka ili kako? Šta se dešava sa paketom?
bbca7c26788524bd79d31e0dcc7634af.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
C... paketi nemaju status svaki dan. Sledeći ćeš da vidiš kada završe sa carinjenjem. Pisali smo o tome više puta.
 
To su poslali na carinu. Pojaviće ti se novi status čim je skeniraju broj za praćenje.
Prođe nekada po 3 dana dok se ne pojavi novi status. A nekada tek kada završe carinjenje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Jel RT...HK prijavljuje odmah?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
@ Dzonny

Pisi mejl , mada ces verovatno dobiti tipski odgovor da se posiljke na U ne prate u sistemu :(



@Mrljesana

I tu statusi kasne po jedan dan
 
par komada UB...LV ( porudzbine 30.08 - 1.9 )

2019-09-18 11:07 - Arrive at destination country ( Srbija )
2019-09-17 11:36 - Depart from transit country or district
sa par lokacija su u razlicitim terminima 5.9 stigle i prosle Dongguan
( u oblasti koja je pre samo 2 meseca bila razorena nevremenom )
 
Jutros pristigli UH-TR paketi, posle ravno 3 nedelje otkad su ušli u Srbiju.
 
Nisu mi jasni ovi novi statusi, jel ovo znači da je krenulo sa carine ili?
7b1a53b8ed9a9610a79ddadf7d1265e7.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Trebalo bi da je završeno carinjenje pa prosleđeno ka glavnoj pošti.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Jel ima neko skorije iskustvo sa RS*****CH kojom brzinom ide?

Pretpostavljam da je Swiss post, a inače paket kreće iz HK.
 
Može neko da pojasni šta je bolje od ove dve opcije za slanje i šta im dodje AliExpress standard shipping?!

33e36571eb8ade43021d9185fc29e173.jpg
 
Bolja ti je AliExpress standard shipping, to je preko singapurske pošte koja je jedna od najbržih.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ne mora da znači da je AliExpress standard shipping = Singapore post. U najvećem broju slučajeva jeste, zatim sledi China post. A puno zavisi i šta je u paketu. Ako su baterije verovatno biće Belgium post, dok za noževe Nederland post. A ovde ne znam šta je u paketu, ali sudeći po težini paketa (0,5kg) mislim da će ići opet sa China post.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
U mom slučaju sem baterija jednom koje su slate američkom poštom, AliExpress standard shipping mi je išao uvek isključivo singapurskom, i to za 20-ak pošiljki. Mislio sam da je to uvek slučaj, izvinjavam se.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ne mora da znači da je AliExpress standard shipping = Singapore post. U najvećem broju slučajeva jeste, zatim sledi China post. A puno zavisi i šta je u paketu. Ako su baterije verovatno biće Belgium post, dok za noževe Nederland post. A ovde ne znam šta je u paketu, ali sudeći po težini paketa (0,5kg) mislim da će ići opet sa China post.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
Smart charger , lito kala 500.

Nikad vise bez tracking-a, nisam puno obraćao pažnju na to , od ove i narednih godina hoću, jer ne želim više zurkicu bez potrebe...
 
Poslednja izmena:
Naručivao sam taj punjač baš, i išao je singapurskom poštom, AliExpress standard shipping.
E sad zavisi sve i do prodavca, ja sam uzeo iz oficijelne radnje.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje. Zaštita ističe 01.10.,a prodavac je danas produžio za još 30 dana. U pitanju je paket koji je bio zaglavljen u GZ, pa vraćen pre par dana u SZ. Ja bih otvorio dispute. Da li da čekam do prvog ili mogu odmah?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
@bojan0813

Odavno si trebao da reagujes...
Kontaktiraj prodavca i pitaj sa kakvim informacijama trenutno raspolaze u vezi tih posiljki koje su zbog nevremena ostale zarobljene i sta predlaze...

Ako cuti ili ti posalje samo neki bezlican genericki odgovor onda 31.09 mozes pokrenuti spor.
Ako ti napise nesto logicno i da opipljive dokaze da ce posiljka ( iako sa vellikim zakasnjenjem i neostecena ) ipak stici , onda ipak sacekaj jos tih dodatnih 30 dana.
 
Već sam mu slao. Piše, budi strpljiv.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Meni su vratili pare za tri zaglavljene pošiljke od kraja jula.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@bojan0813

Ako do kraja meseca posiljka krene dalje , onda sacekaj.Ako se i dalje bude vrtela u krug , onda 30.9 ( u prethodnoj poruci sam napravio lapsus ) pokreni dispute.
 
Aug 28, 2019 16:49

Aliexpress-Cainiao

Leave [Wuhan Branch Central Area], next stop [Wuhan International] 

Ima li poente čekati ovo što se nema update-a skoro mesec dana ili da kontaktiram kineza?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno