Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je danas isporučen SG koji je bio Despatched 15.3.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imam jedan TR paket koji je zalutao u Banovce i odatle isti dan vracen u GPC i tu stoji vec deset dana. Pisao sam mail korisnickom centru i nema odgovora. Zvao sam korisnicki centar i rekla mi je isto sto i sam mogu da vidim na pracenju i dala mi brojeve telefona od GPC-a na koje se niko ne javlja. Proverio u mojoj posti da li je dolazio paket sa tim brojem i nije. Nije neka vrednost paketa, ali je sada shipping 125$ pa ne mogu ponovo da narucim. Da li neko ima ideju sta dalje?
 
Danas sletio u BiH SG paket koji je dobio status despatched to overseas 21.06.
 
Jel neko imao neke pošiljke iz Pakistana? Koliko se čeka na njih otprilike?
 
Ljudi koja je trenutno free shipping najbolja opcija,yanwen, cianiao global ili onaj super express?

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
@vlad1982

Ma sta da izaberes , distributer salje kako njemu odgovara.

Cini mi se da trenutno najbrze stizu posiljke koje Yanwen prosledjuje preko Turske.

Letonci su od maja stali i za njih mozes da vidis i
Cainiao Super Economy ( 4PX Express ) i Cainiao Super Economy ( YANWEN Logistics )

Cainiao - SunYou je najgora kombinacija :( jer konstantno postavljaju lazne statuse.
 
Registovane TR trenutno najbrze stizu, u proseku za 12 do 20 dana.. Bar u mom slucaju sve stizu u tom roku.

Neregistrovane TR stizu dosta sporije.

Sto se tice LT, ne stizu mi ni registrovane ni neregistrovane (nekoliko paketa poslatih sa special yanwen line su registrovane LT) i nema promene statusa vec oko mesec dana..
Od besplatnih shipping opcija mislim da niko nista ne moze reci konkretno, nit znas kako ce ti kinez poslati, niti imas ideju za koliko ce ti stici.

Za nekoliko proizvoda sitnijih sam birao opciju Yanwen, uz doplatu shippinga od po recimo pola dolara, i desi se da mi za tih pola dolara posalju registrovano TR te stigne za 2 nedelje..
 
Ko je ovde lud (prodavac ili ja pitanje je sad)?
Lik tvrdi da je poslao, dao mi je broj za pracenje od Yanwen-a. Kad se ukuca broj na PostalNinja, pokaze mi da je odredisna zemlja Italija. Ja mu to kazem na mom indijanskom engleskom jeziku..., on meni na to odgovara da je jako tesko saradjivati sa mnom i da ako mu ne verujem nisam ni trebao da kupujem od njega.

Evo slike kao dokaz pa mi vi recite sta mislite, on tvrdi da je ispravan taj broj za pracenje. Ja mislim da je lazan broj za pracenje sto sam mu i napisao, jer uvek pise Srbija kao odredisna zemlja a ne Italija.




Screenshot_20200705_091408_com.alibaba.aliexpresshd.jpg



Screenshot_20200705_091411_com.alibaba.aliexpresshd.jpg




Screenshot_20200705_091415_com.alibaba.aliexpresshd.jpg



Screenshot_20200705_091939.jpg
 
Poslednja izmena:
@QWERY96
U pravu je covek. Ova posiljka ide za Srbiju kao neregistrovana preko Turske poste. Ovo ti je alternativni broj za pracenje UH881050134TR.
 
Hvala na informaciji, mislio sam da me zavlaci nesto oko isporuke posto tu na toj slici preko PostalNinje mi nije pisao taj alternativni broj vec samo odredisna zemlja Italija.
A posto je razgovor tekao preko Aliexpresa, a uplata izvrsena preko Paypala ... to mi je jos vise podgrejalo sumnju.
Hvala u svakom slucaju na informaciji.
 
Meni singapurac iz aprila koji je kao dispatched overseas, istekao confirmation period, sad onih 15 dana ja otvorim case oni kazu invalid poslato je i pise stiglo u lokalnu postu (ne pise nigdje) sacekaj 4 dana lol. Imam osjecaj da ce da me zavrne ali(oni odlucuju nije sa prodavcem dispute) pa cu chargebackovat al opet, imam jos 2 disputea in progress sad
 
Evo ovako, format broja je S00000********* i ima alternativni broj koji je dobijen posle UH**TR.

Naruceno 16.06. pise da je 27.06. bilo u Instanbulu, a da je 03.07. ujutru poletelo i posle podne sletelo kod nas.

E sada ako je ovo tacno meni ce sutra stici ta sitnica, ne znam koliko im je tacno ovo pracenje koje nije od registrovanih posiljki.

No imam jos dve posiljke na slican fazon samo narucene 5-7 dana kasnije pa cu onda znati da li je ovo tacno za neregistrovano pracenje.
 
@Animal
Možeš li druže da postaviš statuse od tog Turčina što je došao da uporedim sa mojim (ako ti nije mrsko) pošto imam jednog neregistrovanog od 30.06.
 
@Animal...
Ne bih da te bedacim, ali ne bih se ja radovao preterano...
Ja imam nekoliko UH... TR sa tim statusom, a nije stigao ni jedan..

Primer samo:
6/26/20 12:25 - Destination Country Item arrived to destination country
3 paketa isti dan sa istim statusom..

6/25/20 18:35 - Airline arrive at destination country
2 paketa
 
E pa nista da ti ne postavljam onda ( ako treba pisi ), posto vidis da covek kaze da su i ti statusi lazni.. Ja sam mislio da bar Turci postavljaju prave statuse za ove neregistrovane posiljke, znaci i oni izmisljaju, pitanje je onda uopste da li je posiljka i stigla u Tursku.. I onda nema poente na celoj temi postavljati dokle je kome sta siglo od neregistrovanih posto ocito niko ne postavlja prave statuse.
 
Ja sam druze pre misljenja da sa ovim neregistrovanim posiljkama nasi prave zastoje.. I ako nemam nikakvo logicno objasnjenje..
Primera radi, UH... TR mi stigne u Istanbul i sedi tamo 2 nedelje.. Sustigne ga RH... TR u Istanbulu i stigne pre njega.. Zaista mi nema logike da mi UH drze tamo po 2-3 nedelje a RH puste odmah..
Mislim da nasi zadrzavaju neregistovane, jer ne mozes da pratis, dok registrovane moraju da pustaju.. Ne znam, mozda gresim..
S druge strane, ne vidim zasto bi Turci drzali bilo ciji paket po mesec dana u Istanbulu.. Zamisli koje su to kolicine paketa za ceo svet, i koliko ima prostora treba da to sve skladiste dok ne proslede dalje.. Valjda je i njima najlakse da sto je pre moguce propustaju pakete..
Ili recimo imas UH paket u Istanbulu.. Stigne RH koji oni kroz par dana proslede za Srbiju.. Sto ne bi onda i UH prosledili istim transportom.. Nema logike nikakve
 
Poslednja izmena:
Koja je svrha da ih zadrzavaju i gomilaju ? Bar sad u ovo vreme korone im ne pristize puno posiljaka kao pre i mogu sve da ociste na vreme..
Meni je pre logicnije da ima neki kako bih rekao poredak i prioritetnije stvari, tako da te poste kada salju to medju sobom gledaju kao prioritetne ove registrovane a neregistrovane kada ima mesta pa uhvate i njih, svakako da je prioritet na registrovanim zato i pre stizu..
 
Pristigao mi je jos jedan RH.. TR. Stigao za 16 dana.
Ono sto me brine, dobio sam info od par prodavaca od kojih sam vec porucivao neke sitnice u zadnjih mesec - dva da vise nemaju opciju da mi posalju paket preko TR posta.
Evo bas paket koji mi je danas pristigao je jedan od 3 paketa koje mi je covek poslao preko TR pre 16-17 dana, jutros mi odgovara da sada vise nema tu opciju..

Jos i TR ako prestane da dostavlja, ode sve u tri lepe...
 
Jutros se isto dosta prodavca javilo da ne moze da posalje malo skuplje pakete u Srb, jedine opcije su dhl,ups, fedex i ostale koje deru kozu.
Nije dobra situacija uopste sto se tice narucivanja... kako mi se cini ovo pre nove godine nece biti sredjeno.
 
Evo ovako, format broja je S00000********* i ima alternativni broj koji je dobijen posle UH**TR.

Naruceno 16.06. pise da je 27.06. bilo u Instanbulu, a da je 03.07. ujutru poletelo i posle podne sletelo kod nas.

E sada ako je ovo tacno meni ce sutra stici ta sitnica, ne znam koliko im je tacno ovo pracenje koje nije od registrovanih posiljki.

No imam jos dve posiljke na slican fazon samo narucene 5-7 dana kasnije pa cu onda znati da li je ovo tacno za neregistrovano pracenje.

Haha, evo ga stigao kako sam i kazao, obistinilo se, doneo postar pre sat vremena. :d
 

Prilozi

  • turcin.jpg
    turcin.jpg
    671.9 KB · Pregleda: 137
Ne znam kako si to izveo, ali vidim da jesi :)
Moji UH...TR vec mesec dana ni traga ni glasa..
 
Stižu li vam paketi sa Joom-a? Meni sa Alija stigao paket iz Kirgistana i 2 iz Turske i to je to, a iz Letonije ništa, kao da je u Tunguziji a ne u Evropi....

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Letonija nista, turska 1 paket neregistrovani (cekam postara)... mada pitanje je da li ce to doci, Kigrigstan stigao pre 3 nedelje, neka neregistrovana Holandska preko nekog orangboxa ili tako nesto se za sad krece fino (Mada prvi put vidim da mi neko salje preko njih), Singapur nista vec 3-4 meseca, Kineska registrovana vraceno prodavcima (prave se blesavi zajedno sa Aliexpress timom), Kineska neregistrovana vec 4-5 meseca nista... i to je ili zakucalo negde ili vraceno.
Sve u svemu j*b_g bas.
Sve mi stizu neke gluposti, dok stvari koje mi trebaju ne stizu pa moram da ih placam po 5 puta vecoj ceni ovde, jos se ovi prave blesavi kao u tranzitu je, stize uskoro haha :)
 
Ne znam kako si to izveo, ali vidim da jesi :)
Moji UH...TR vec mesec dana ni traga ni glasa..

Ako ti treba neka veza da ti sredim, javi ;) :p

Imam jos dva komada na istu foru, samo jedno 7 dana kasnije naruceni, pa ono u Istanbulu su i ako je verovati ovom prethodnom sutra/prekosutra bi trebali da polete ka nama otprilike, videcu..
 
....a iz Letonije ništa, kao da je u Tunguziji a ne u Evropi....

Nema letova iz Rusije - trasa je prekinuta pa vec vise od mesec dana iz Letonije nista ne stize :S:


Pitanje je i za TR do kada ce za sicu hteti da dostavljaju neregistrovane posiljke.
Iako iz Istanbula ima po par letova dnevno , posiljke ne stizu kao pre u roku od 2-3 dana od dana prispeca u Istanbul.
 
Dva kostima za klinca, jedan kineska posta drugi singapurska, iz marta meseca a zastita je istekla. Pokrenut dispute na jednom, odgovorio prodavac i daje predlog 0 dolara uz napomenu da sacekam jos malo. Poslednji status iz maja meseca, security return Beijing. Ovaj drugi singapurac iz aprila poslednji status.

Nista ne stize osim LED traka iz jedine prodavnice koja salje besplatno jos uvek i salju turskom postom. Porucena 22/06/2020.
 
Poslednja izmena:
@Envoy

Ako si zahtevao produzenje perioda zastite i ako je i produzeni rok istekao , nemas vise sta da cekas
- pokrenes spor i dobijas refund
 
Situacija kod mene trenutno:

UH...TR
Jun 26, 2020 12:25 Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

UD...LT
Jun 27, 2020 09:59 SunYou Logistics
Arrived at destination country airport
Serbia

UB...LV
Jun 25, 2020 18:35 OTX Logistics
Arrival at airport
RIGA

UH...TR
Jun 26, 2020 12:25 Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

UH...TR
Jun 26, 2020 12:25 Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

UB...LV
Jun 19, 2020 12:10 OTX Logistics
Departed
HGH01

UB...LV
Jun 13, 2020 00:50 OTX Logistics
Arrival at airport
RIGA

RE...LT
Jun 6, 2020 15:00 Aliexpress-Cainiao
Forwarded by transport
RS

RE...LT
Jun 19, 2020 10:56 Lithuania Post
Departure from outward office of exchange
VILNIUS PSD

UB...LV
May 30, 2020 07:30 OTX Logistics
Arrival at airport
RIGA


Za sada nista ne stize od gore navedenih. LV i LT zakucali skroz, kako neregistrovane, tako i registrovane.

SG, osim ovoga koji je stigao juce, nakon 119 dana, na ostalima nema promene statusa.

Registrovani TR koji su u tranzitu stizu standardno za 12-20 dana

Registrovani NL stizu standardno za oko 20-25 dana.
 
A ja taman naručio nešto sa Banggooda, pošto su rekli ljudi da pošiljke sa tog sajta stižu, paket dobije RB....LT broj i sad mogu da se slikam.
 
Koja od ovih opcija je trenutno najpouzdanija? Sem ove zadnje naravno.

aaaaaaa.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno