Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa evo ovaj moj Bryton je vrednosti 80 eura (najniža cena na ebay, kod drugih je svuda više) ali je prijavljen kao 30$ i prošao je ispod radara. Kutija je malecka ali on je bespotrebno upakovao u drugu, osrednju kutiju, dimenzija 18x10x10 cm ali srećom prošlo je.
Samo mi nije jasna računica prodavca, kako može da bude najjeftiniji na celom internetu, i da mu se isplati "free shipping" tj da trošak dhl dostave pada na njega. Baš me zanima koliko im je platio da mi donesu iz Tajvana na kućna vrata za par dana. I to je paket kružio i leteo po francuskoj, nemačkoj, mađarskoj. Da živiš u evropi stiglo bi za 48 sati ili manje.
 
Jedno je sigurno, neki interes u toj prodaji ima, sigurno ne bi prodavao sa gubitkom ...
 
Svakako nemam ništa od izmišljanja :). U Srbiji živim, a poručivao sam krupne stvari, kad sam renovirao stan. Slavine, ručkice za kuhinju, okove za kuhinju, rasvetu... Nije bio free shipping, za sve sam doplaćivao, jedino što je bilo u toku popusta nekog, brands week, recimo u avgustu/septembru prošle godine. Ne mogu da se setim tačno.

Možda je fazon kao što sada ima za eu, da je u cenu uračunat porez, odnosno da DHL plaća uvozne dažbine.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nikada ne plaća DHL, već postoji opcija da pošiljalac chekira da on plaća. Meni se jednom desilo preko FedEx, da je pošiljalac označio da će on sve da plati i kompletan račun za srpski PDV (bila je izjava o EU poreklu, pa nema carine) je stigao Estoncu. Interesantno je da nije platio srpsku špediciju koju bih ja inače platio. Meni bi odgovaralo da to uvek tako uradimo, ali je on bio revoltiran što je FedEx napravio takvu grešku i nije hteo da uzme novac od mene, niti je on hteo da plati, dok mu nisu blokirali neke pakete pola godine kasnije. I onda sam mu platio ceo iznos.
 
Ovo mi je potpuno neverovatno... meni je svaka, BUKVALNO svaka posiljka sa vrednoscu preko $70 dolara koja je isla ekspresno preko USPSa, DHLa, FEDEXa obavezno carinjena. I tako godinama unazad.
I koji su troškovi, samo carina i porez ili još nešto?
 
Sta je sa ovim China Post Reg Airmail
Loading completed insorting center - 2019-07-18 23:21:42
Ne znam da li su mi izgubili paket ili su retardirani ne mogu 25 dana da ga ubace u avion?
Su neke guzve u pitanju ili da narucjem drugi
 
Hajde još i Kina, nego šta se dešava po našim poštama?
Setim se da pogledam, znam da je stigao na carinu, sve mislim da je paket zaglavio. Kada vidim od 06.08. stoji kod mene u pošti pod šifrom "naredna dostava".
Još mi treba neka veza da sam podignem, bar kako sam ih razumeo kada sam zvao, jer navodno moraju oni da dostave...
 
@poopBot

U vecini slucajeva su veoma spori


@ nesa69

Fali im postara , a retardi iz menadzmenta nece da menjaju sistem
 
Ima li neko iskustva sa ovim UB...SG.
Stigao mi je i mail od ALI-ja da je pošiljka stigla u zemlju odredišta, ali poštar još ništa nije doneo? Još jedna "izgubljena" neregistrovana pošiljka?

Tracking number: UB.......SG
------------------------------
Jul 20, 2019 21:34 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
Jul 20, 2019 22:04 / 4PX Express / Longhua,Shenzhen,China / Shipment arrived at facility and measured.
Jul 20, 2019 22:04 / 4PX Express / Longhua,Shenzhen,China / Fpx pciked up shipment.
Jul 20, 2019 22:04 / Aliexpress-Cainiao / Inbound in sorting center
Jul 23, 2019 17:12 / Aliexpress-Cainiao / Outbound in sorting center
Jul 23, 2019 17:12 / Aliexpress-Cainiao / Received by line-haul
Jul 24, 2019 10:39 / 4PX Express / Domestic Air Cargo Termina,Shenzhen,China / Depart from facility to service provider.
Jul 24, 2019 10:50 / 4PX Express / Information Received
Jul 24, 2019 23:30 / 4PX Express / HK / Hand over to airline.
Jul 24, 2019 23:30 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
Jul 31, 2019 00:00 / Singapore Post / Preparing to Dispatch [Information Received] Serbia
Jul 31, 2019 19:07 / 4PX Express / Preparing to Dispatch
Jul 31, 2019 19:07 / Aliexpress-Cainiao / Arrive at transit country or district
Aug 5, 2019 00:00 / Singapore Post / Serbia, Arrival at Destination Post
Aug 5, 2019 12:10 / 4PX Express / Arrival at Destination
Aug 5, 2019 12:10 / Aliexpress-Cainiao / Arrive at destination country

------------------------------
 
Poslednja izmena:
Pa pogledaj na sajtu naše pošte.
Ne nestaju više pošiljke bez trekinga a kamoli sa...
 
Poslednja izmena:
Poslat paket Postexpresom sa otkupom. Paket sam poslao 29.7 i danas me zove kurir kaze imate povracaj paketa.
Otisao sam u poštu i platio 680 din. jer su mi naplatili duplu poštarinu. Na moje pitanje kako to da se paket vratio već
danas oni ne znaju odgovor. Kazu da su verovatno kolege u Pošti u Leskovcu napravili previd i vratili paket za Bg pre propisanog
roka. Rekli su mi da podnesem prigovor na nepoštovanje roka čuvanja paketa koji iznosu 5 radnih dana neračunajući dan kada
je pošiljka prispela u Leskovac. Moje pitanje je da li da se zezam sa njima pišem to i koliku novčanu naknadu mogu da dobijem na račun toga?
Hvala




Predao Zahtev za naknadu štete 06.08.
Koliko sada se čeka da se smiluju u radnoj jedinici i odobre isplatu?
 
I jedna moja je zaglavljena već mesec dana, očigledno je neki čep kod njih.
f068890ce819df2b727a9bbe2e3347dc.jpg


OnePlus 6/Tapatalk
 
Stigla mi je pošiljka oznake RV111830...CN, u pošiljci ovo što je na fotografiji i to naravno nisam naručio. S obzirom da sam poručio više pošiljki a ni jednu sa ovim brojem kako da saznam koji je to prodavac pokušao da me prevari? Naravno pošiljka glasi na moje ime, imam više toga poručenog oko 31.07
b680be697e8ccb609c84fa2d8b85db79.jpg
c90e4d3f78176ead9288278d0fe3218e.jpg
 
Ima li neko iskustva sa ovim UB...SG.
Stigao mi je i mail od ALI-ja da je pošiljka stigla u zemlju odredišta, ali poštar još ništa nije doneo? Još jedna "izgubljena" neregistrovana pošiljka?

Tracking number: UB.......SG
------------------------------

Ja imam jednu isto preko 4PX Singapore i navodno je stigla u Srbiju 10.08. Baš sam se pitao što je ne isporučuju, kad vidim da je tvoj slučaj još gori ...
 
Imam i ja jednu takvu malu posiljku sa RV oznakom, koju sam platio oko 5eur ako se dobro secam.

Stigla je u isto vreme u Srbiju kad i tvoja, 13.8. je dosla u GPC Carina Nis... i evo vec dva dana su prosla i nista, sutra je treci dan od kako je na Carini.
Da li to znaci da ce ovi nasi mucenici da carine posiljku od 5e? Ili se zbog neceg drugog zadrzala... da li neko ima iskustva i da li jos nekom kasni posiljka u Nisu?

Hvataj.PNG

Hvataj1.PNG

Jos nesto desno gore pise Leave Serbia... nije valjda da su ga vratili nazad za Kinu?
Svasta...
 
Meni danas na alliexpress reko kinez da je posiljka zaustavljena od securityija na aerodromu, ja milim da laze, jer kad sam jednom narucio magnete u statusu je pisalo , sized by security, a i ovo je CNC kontroller tako da to nema razloga da ne prodje... Ne znam nesto su usrali, fazon radnik na ardromu istovario pogresan sleper u kontejner pa se sad vade xD
 
Stigla mi je pošiljka oznake RV111830...CN, u pošiljci ovo što je na fotografiji i to naravno nisam naručio. S obzirom da sam poručio više pošiljki a ni jednu sa ovim brojem kako da saznam koji je to prodavac pokušao da me prevari? Naravno pošiljka glasi na moje ime, imam više toga poručenog oko 31.07

Pogledaj adresu na koverti koja je adresa pošaljioca pa proveri na store information ako neki prodavac ima sedište radnje u mestu na koje glasi adresa. Po 17tracku se vidi da je početna pošta Dongguan City, pa uporedi sa adresama na store information ako se neko nalazi blizu Dongguana.
Ili jednostavno ne potvrđuj ništa ako nigde nemaš taj broj u porudžbinama, pa vidi kako ti koja pošiljka pristiže tako potvrđuj i na kraju ćeš videti od koga je ova pošiljka.


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Meni nikako nije jasno sta se ovde desava.
Zar pojedince bas toliko mrzi da prate top teme ???

Evo pogledajte za koliko pitanja samo na ovoj strani ce biti ponovljeno da su odgovori vec napisani


@ "uvredjeni i povredjeni"

Svaki dan si ovde , nisi novajlija.
Mnogo puta je napisano da neregistrovane posiljke koje idu preko Singapura
imaju pracenje do poletanja iz Singapura.
Sve posle toga su nagadjanja !!!

Isto tako smo pre oko 2 meseca imali gomilu laznih statusa za "malezijce"

Trenutno i "turci" malo kasne.

@milkobgd

Takodje mnogo puta je napisano da neregistrovane posiljke nije moguce pratiti.....
I ti opet pises da se prati na sajtu nase Poste...
Zasto ???

@comid

Mnogo puta je napisano do koje tacke u tranzitu je moguce pratiti neregistrovane posiljke
i na kojim sajtovima je moguce pracenje.

Dovoljno je prelistati top teme

@nsvladimir

Ako taj broj za pracenje nemas na spisku - ignorisi.
Za ono sto i posle produzetka zastite ne stigne - otvori dispute

@qwerty96

I ovo je napisano mnogo puta
Kada registrovane posiljke dodju u Srbiju onda ih pratite na sajtu nase Poste !!!

@ytrewq

Pogledaj odgovor gore.

@ poopBot

Ako pogledas par stranica unazad videces mnogo primera kao tvoj.China Post mnogo sitnica
po par puta vraca na proveru ili ih vracaju prodavcima.
 
Problem je sto se top teme nepotrebno svakodnevno zatrpavaju.

Jedna ista pitanja i jedni isti odgovori.


@ milkobgd

Lepo 2 puta pise UB..SG , ali ocigledno ni to nije dovoljno :( :(
 
Očigledno ni ti nisi pročitao moj post a za istu stvar prigovaraš.


A i da sam obratio pažnju na to u...sg, naručujem godinama, uvek plaćam treking ako nije besplatan, nikada nisam imao takav broj pa ne bi ni pomislio da nije "klasičan".
 
Poslednja izmena:
@milkobgd

Problem je sto uopste nisi obratio paznju na detalje.
Da jesi , video bi i UB..SG i 4PX.

Takodje ko imalo prati top teme , vec je mogao da nauci gde i kako se sta prati ,
koji su statusi validni , a koji cista izmisljotina i glupost.
 
Pa nemamo svi vremena u životu da čitamo redovno gomilu tema kad nam zatreba tek jednom u sto godina da nešto pitamo..
Evo ne znam ni ja gde i kako je najbolje praćenje, kad se to stalno menja (bolje da stavite u prvi post kad su ovako popularne teme u pitanju). Pre sam pratio na nekom sajtu ali to kažete da ne valja, ne znam da li je ona aplikacija najbolja sada (trackchecker) vidim to lepo radi ali je žešće cimanje ručno ukucavanje brojeva na telefonu, a i app stalno smara sa notifikacijama.

I imam jedno pitanje, pretpostavljam da je legitimno i da se ne ponavlja stalno:
Meni i dalje često sitnice bez praćenja sa aliexpresa ne stižu. Poručio sam isti artikal od 5 različitih prodavaca jer sam znao da neki neće stići, ili oni ne pošalju i idu na to da ću zaboraviti ili se neću cimati za refund male vrednosti (50 centi do 2-3 dolara, što mi se često i dešavalo - da zaboravim i zakasnim) ili neko u tranzitu krade. Elem od 5 poručenih stigla su mi 2. Da li mogu nekako da identifikujem pošiljku od kojeg je prodavca, očekivao sam da će se podudarati neki brojevi ali ništa od toga. Konkretno evo na pucketavoj kovertici imam dva duga broja LP00140072298318 i UC714935121MY ali se to uopšte ne poklapa niti sa jednim od 5 poručenih. Tamo sam dobio neke leve "tracking" brojeve koji počinju sa S0000...
Neću više da ostavljam i poklanjam pare kinezima za robu koju ne dobijam i čekam mesecima. A neću ni da tražim refund za svih 5 kad su mi dva stigla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno