Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala, isporučena jutros
 
Isporucena 3 paketa UH... TR, sva 3 poslednji status
8/5/20 12:20 - [İSTANBUL(AVR) - BAŞAKŞEHİR]Item Forwarded to Destination Country

Imam i 3 paketa koju su 10 dana pre ovih dobili ovaj status i nema ih jos..

Inace ova 3 isporucena za 18 dana..
 
Gde uopšte pratite pošiljke a da je pouzdano?! Pre je bio onaj trackchecker app, sad vidim ne radi (barem za Singapur) ne prikazuje ništa.
Ne kapiram što se za ovako posećenu temu ne doda to u prvi post, nekoliko linkova, da piše te i te pošiljke pratite tu, ove ovde i da se ne ponavljaju stalno pitanja, a da se prvi post povremeno ažurira. Ne možemo svi da visimo ovde svaki dan i pročitamo svaki post.

Ja imam gomilu tih sajtova po bookmarksima i svako malo se nešto menja.

https://track-chinapost.com/
https://track24.net/
https://www.17track.net/en
https://www.sypost.net/
https://postal.ninja/en

Na samom aliju recimo uopšte mi ne prikazuje kako treba pa moram da kopiram na nindžu što je smaranje. Trackchecker app je bila dobra dok je radila, uđem samo i vidim. Ali je isto bilo smaranje upisivanje dugačkih brojeva.


https://postal.ninja/en definitivno najbolji trenutno
 
Ima nade [emoji3]
3ebe896f386e76a7b862926067474aab.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ala kod vas radi, o R....SG da ne pišem stoji od 22.07 ali LV zastoj od 06.08 stoji u Rigi
Vidim SG od 22.07 ali moje krenule u posle 9.00 a prijavljujee isti datum ali od 7h
 
Poslednja izmena:
Tu će LV i ostati, nema dalje praćenje od Rige. Pa računaj min 30+ dana da stigne U Srbiju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kod mene oduvek, nikad nije bilo status za UB... LV posle Rige... Ako mislimo na isto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Isti datum, isti status, ali meni juče došlo do izmenične pošte, ima nade da će i tvoj uskoro.
Mene brine ovo:
8/9/20 11:29 - Import clearance failure
Neće valjda nazad za Kinu? U pitanju je thunderbolt kabl od 13 dolara, ne znam zašto ne bi prošao carinu?

Nisam čitao poruke 2 dana, pa ne znam da li si našao odgovor u međuvremenu, ili ti je možda i već isporučeno, ali "Import clearance failure" znači isto što naša pošta daje kao status "za carinu".
Ali ne verujem da ide na carinu stvarno, 9.avgust je bila nedelja, a sva registrovana pošta koja stigne nedeljom automatski dobija taj status, na sreću najčešće samo privremeno do ponedeljka...
 
Da, isporučeno je, hvala. Nisu naplatili ništa.
 
Zvali me danas iz poste ali nisam stigao da odem, stigli su neki paketi iz Kine.
Javim sutra kad preuzmem sta je sve stiglo.
 
Zvali me danas iz poste ali nisam stigao da odem, stigli su neki paketi iz Kine.
Javim sutra kad preuzmem sta je sve stiglo.

Pa jel moguce da samo meni ne stizu...kinezi singapurcani svi iz februara/marta..neki RBSG su despatched overseas dobili 22.7.....pa ali da nijedan paket ne dolazi vec 6 meseci.....
 
Meni stigle micro sd od 64gb 3 komada danas a jedna sto sam adresirao na burazera stoji status od 19.7.20. 20:20 - -Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to RS/BEG)

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Yanwen UD...YP, koji su kasnije prešli na UH...TR, dva komada.

25. Jul ordered
05. Aug forwarded to destination country
12. Aug Isporučeni

Turci extra brzi
 
Poslednja izmena:
Slažem se. Još 1 Turčin mi je danas stigao, ali ni tragavni glasa od Sun You.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Evo pisu ovi iz Efektive na FB da nezvanicno saznaju da posta uvodi pracenje malih paketa( verovatno valjda misle na ove UX,,,,,XX)
 
Evo pisu ovi iz Efektive na FB da nezvanicno saznaju da posta uvodi pracenje malih paketa( verovatno valjda misle na ove UX,,,,,XX)
Kakve mi koristi imamo od tog pracenja jer samo oni imaju uvid u to pracenje, nama kada stigne posiljka na aerodrom i stoji tamo 2 meseca u nekom kontejneru sve dok ne dodje do carine i dok ga posta ne registruje kao prispela,ako i stigne do toga,njih 50 mogu da ih pokradu i sta onda sa tim postinim pracenjem.ja jos od kraja Marta cekam posiljke ali ne stize nista evo uskoro 5 meseci.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Danas zateknem u sandučetu papirić iz pošte za pošiljku sa tracking brojem RB....SG. Kad ono jedan paket iz Aprila meseca. Ja već bio digao ruke od njega...

Sent from my Redmi Note 7
 
@dejan#7
Na svakoj pošiljci bila ona obična ili neobična postoji bar kod i već na ulazu u izmeničnu poštu bi trebala da se skenira stim što su formirane poštanske vreće i skeniranjem vreće automatski se pojavljuju brojevi pošiljki u njoj. Svako dalje rukovanje pošiljkom odnosno formiranjem novih vreća zbog daljeg prosledjivanja pošiljke prolaze ispod skenera i pojavljuje se sadržaj vreće. Tako se zna u svakom trenutku gde je pošiljka a pitanje je Pošte da li ona slučajno ili namerno nije povezala svoj sistem na alat "Pratite status" mada je to alat za javnu upotrebu pa šta ubace ubacili su. Nekada se to radilo ručno pa su pošiljke R morale da se svaka pojedinačno sa brojem upišu na zbirnu listu dok su obične pošiljke išle dalje samo upisane zbirno (npr. 52 pošiljke). Da li je dovoljan primer U...LV pošiljke koje do dolaska u Srbiju na trakingu imaju svaku zaustavnu tačku i svaki polazak do sledeće destinacije
 
Ja citam ovde par clanova znaci vi primate svaki dan pakete, kupujete li sta u Srbiji aman, celu Kinu poruciste ljudi moji, zbog taki usijani glava ce nam pozatvarati sve prilaze posiljaka ka drzavi :D

Inace jedna obavijest, ja sam imao sa nekim prodavcima ''saradnju'' nemaju u opcijama slanja Turke pa mi posalju preko njih.. i onda ne mogu da upisu tamo broj za pracenje ne dozvoljava im sistem jer nema te opcije u shipping listi pa mi broj za pracenje naknadno posalju u poruci i danas opet da porucim neke led trake kada poruka kaze :

''i am trying to close the way to serbia for nowadays !
because i can not fill the tracking number !
if i keep fullfill the dhl number maybe i will be pulished by aliexpress !
and also 考核期内,您的店铺4个工作日上网率是98.62%
and also during the assessment period, the Internet access rate of your store within 4 working days is 98.62%
there is an limit for me''

Slicna prica i sa drugim prodavcem..

Tako da ako sam ja dobro skontao Aliexpress im ne dozvoljava da u platformi budu registrovani Turci kao opcija, ako ih tu nema ni kasnije ne mogu da ubace RH***TR broj tu, nego ubace neki random number a pravi broj za pracenje dostave u poruci..
Jos samo da Yanwen nesto zezne i eto opet katastrofe.
 
Poslednja izmena:
Ja ne narucujem licno dosta paketa ali par prijatelja i rodjaka narucuje preko mene pa se nakupi, iskreno bas sve sto naruce kad uporedim sa cenama u Srbiji ide od 5x do cak 10x veca cena kod nas nego preko Kineza.

Da stvar bude jos zanimljivija, umesto sajta Aliexpress odem na sajt Alibaba i tamo su jos jeftinije cene pa onda odem na onaj sajt Kineski nije 1866 nego tako nesto i tamo je cena nekad i duplo jeftinija nego preko Alibabe.

Znaci cak ko zna koliko Kineza odradi tu dropshiping i opet se isplati da se naruci od njih :)
 
Pogledaj na taobao tek kakve su cene. Bio bih ekstremni horder da živim u kini
 
Sva ta Roba koja se nalazi na sajtu Alibaba... kako i roba u Kineskim radnjama u Srbiji se kupuje na sajtu 1688.com

Tu mogu kupiti robu samo ljudi iz Kine, dok je Alibaba napravljena za ceo svet.

Taj sajt njihov ima daleko manje cene od alibabe, samo kad uporedjujete cene ima 2 valute... Kineska i Japanska (Juan i Jen).


Krecem do poste pa vam javim posle sta je sve stiglo od paketa.
 
Drugari kakvo je stanje preko Banggood-a , našao sam punjač a shiping je 5dolara...
Piše da je preko Air Parcel Register.
 
Oni paketi od juce za koji su me zvali da pokupim su:

2 UH...TR koji su stigli 8.8.2020 u Srbiju
2 UD ...NL sa zadnjim statusom 27.7.2020
1 UB ...LV sa zadnjim statusom 16.7.2020 (na 17 track stoji 21.7.2020 zadnji status)
 
Drugari,

prodavac mi nudi jeftino slanje preko EUB, , nemam pojma šta je to, možda Eyoubao. Da li ima neko iskustva s ovim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno