Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je njihov problem, oni su pristali da odgovorno rade posao za te pare.

Nego šta se meni desilo juče. Praćenjem paketa vidim da je došao u moju poštu i u toku dana se na statusu ažurira "Pošiljka isporučena (moje ime i prezime)". Ceo dan je bilo nekoga kod kuće, niko nije zvonio, paket nije ostavljen u sandučetu, a naravno ni izveštaj (nije ni bilo potrebe jer smatram da je mogao paket proći lagano kroz otvor). Šta ja sada da radim kad kinezu piše tamo isporučeno? Da jurim poštara da mu čupam nokte kombinirkama?

Sacekaj do 14h pa ako ga nema zali se na http://www.posta.rs/struktura/lat/kontakt/postavite-pitanje.asp
 
Bio sam u pošti i rekli su da je još kod njega, i kao biće danas uz još neki paket. Nejasni su mi zašto tako rade...
 
Ne radi tako posta, vec postar tako svojevoljno odradi, da mu u sistemu ne bi bilo da nije isporucio na vreme. Ne treba ih osudjivati, znamo kakvi su im kapaciteti (a i plate), sve dok ne nestaju posiljke, dan-dva kasnjenja se moze podneti.
 
Normalno, lepo sam ti napisao kakva je situacija poštarima u decembru i januaru, a ti "to je njihov problem". Čovek je pukao od posla, na nogama je od 8 ujutro do 8 uveče. Nije stigao sve da isporuči. Da nebi vraćao nazad u poštu pa sledeći dan opet uzimao iz pošte on je potpisao tebe pa će ti verovatno danas isporučiti. Nije poštar lud da krade pošiljku koja ima traking broj.Komšije smo, ja sam preko puta tebe, kako je mom poštaru, tako je sigurno i tvom.
 
Poslednja izmena:
Gomila stvari ne funkcionise ili nije pojednostavljeno jer oni koji treba da integrisu neke nove sisteme ne rade svoj posao.
 
zato ja imam post restant pa sam postedeo mog postara da nosi pakete :)
 
Jel naplacuju lezarinu za post restant? Jer ko ce da se cima stalno i svraca da proverava za pakete koji nemaju pracenje, svratis na 10-15 dana. Jel i dalje cuvaju mesec dana?

To bese moze za svaku glavnu postu na opstini, tj. ne mora u Takovsku?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav da li je neka guzva kod postara pa jos nema isporuke ili?

Opera Snapshot_2018-12-11_140800_www.posta.rs.png

Dosta sitnica uzimam iz Kine pa ne znam da li je slucajnost ili ne zadnja dva ili tri puta kao da cekaju da dodje vise paketa pa ih onda dobijem sve zajedno, bez obzira da li su sa pracenjem ili ne. Ipak nisam jos imao iskustva da paket prodje carinu i da ne bude kod mene posle toliko dana
 
Jel naplacuju lezarinu za post restant? Jer ko ce da se cima stalno i svraca da proverava za pakete koji nemaju pracenje, svratis na 10-15 dana. Jel i dalje cuvaju mesec dana?

To bese moze za svaku glavnu postu na opstini, tj. ne mora u Takovsku?

23 dinara je za ceo mesec da cuvaju. odem 15. dan i 30. kad treba da produzim. odes u postu koja je nadlezna za tvoju adresu
 
Jel imao neko slučaj, da mu paket na carini koji je stigao kasnije npr 7.12., pre obrade nego paket koji je pristigao 5 dana ranije, tj 2.12.? A slični predmeti su u pitanju.
Dal pisati upravi carini, ili čekati? Posto mi paket obrađuju skoro 10dana.
 
narucio 19. preko sg poste bez pracenja, danas uslo u srb, pre je islo mnogo brze
 
Mislim da su SG posiljke stigle jutros letom iz Abu Dabija, tj. to bi trebalo da budu sve one narucene oko crnog petka.
 
Stigla posiljka preko Sing post 4px prvi put bez ikakvih podataka na sajtu Poste..Sve instantno stiglo Postar doneo jedino nije bilo azuriranja na sajtu Poste..Desava se i to ponekad
 
Zdravo, imam dva pitanja. Prvo, imam paket koji je porucen u oktobru i poslat CN postom, status Airline departure from original country stoji jos od 10.11. A paket kome je taj status bio od 5.11. je stigao jos pre nekih 14 dana. Da li neko zna sta se desava? Poprilicno je cudno sto je toliko mala razlika u polasku, a toliko velika u dolasku.

Takodje, da li neko moze da mi protumaci statuse za SG postu, prvi put se srecem sa time, a search ne donosi konkretne odgovore.

Tracking number: RBxxxxxxSG
------------------------------
Dec 1, 2018 09:48 / 4PX Express / Shipment information received
Dec 5, 2018 22:40 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
Dec 5, 2018 23:10 / 4PX Express / Yiwu,China / Shipment arrived at facility and measured
Dec 5, 2018 23:10 / 4PX Express / Yiwu,China / Fpx pciked up shipment.
Dec 5, 2018 23:10 / Aliexpress-Cainiao / Inbound in sorting center
Dec 6, 2018 00:31 / 4PX Express / YIWU / Depart from facility to service provider.
Dec 6, 2018 00:31 / Aliexpress-Cainiao / YIWU, Depart from facility to service provider.
Dec 7, 2018 23:24 / 4PX Express / Shipment information received
Dec 7, 2018 23:24 / Aliexpress-Cainiao / Order information received by carrier
Dec 7, 2018 23:24 / Aliexpress-Cainiao / Outbound in sorting center
Dec 7, 2018 23:24 / Aliexpress-Cainiao / Received by line-haul
Dec 8, 2018 00:00 / Singapore Post / Information Received – Item En Route to Postal Facility
Dec 8, 2018 15:55 / 4PX Express / Domestic Air Cargo Termina,Shenzhen,China / Depart from facility to service provider.
Dec 8, 2018 16:17 / 4PX Express / Information Received
Dec 8, 2018 23:30 / 4PX Express / HK / Hand over to airline.
Dec 8, 2018 23:30 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
------------------------------
Porucio sam SG postom jer sam procitao da su najbrzi trenutno, ali eto, ne znam da li je ovaj paket uopste i krenuo iz Kine.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Sa kineskom postom je sada to normalno. Bar koliko vidim ovde po zalbama svih koji cekaju njihove pakete. Prelistaj prethodne strane, imas tu informacije od ljudi koji cekaju svoje pakete preko kineske poste.

Nije krenuo. Za SG posiljku cekas "Despatched to OverSeas Postal Admin" status i tada je poslato. A posle moze da prodje od par dana, pa do par nedelja(nekad i vise). Meni je za poslednju SG proslo oko 8-9 dana izmedju tog statusa i statusa da je stigao kod nas.

Stigla posiljka preko Sing post 4px prvi put bez ikakvih podataka na sajtu Poste..Sve instantno stiglo Postar doneo jedino nije bilo azuriranja na sajtu Poste..Desava se i to ponekad

Koji broj za pracenje "R" ili "U"? Ako je 4px to je ono jeftinije slanje sa "U" brojevima, tj. nema pracenje kod nas.
 
Poslednja izmena:
Kinezi su trenutno totalni haos ( i to je tako svake godine u ovo doba ).
Pojedine posiljke , bez obzira da li su registrovane tj. sa pracenjem ili nisu stizu u roku mesec dana i tokom ovih guzvi , dok pojedine
prilicno kasne. ( za one koje imaju pracenje ponekad se vidi da stoje i po 20-ak dana u Pekingu )

Singapurcani su malo izmenili trasu , pa se statusi malo razlikuju u odnosu na one od pre 2-3 meseca.
Nisam primetio da imaju drasticna kasnjenja.
 
Nisu ni ovi nasi bolji

22.png

Nikakav update statusa vec 6 dana.
 
To ti je verovatno na pregledu,ali zaboravili da skeniraju :) Ne znam sta im de desava,poostrili i ovi iz Bg-a,svaki paket mi zavrsi na pregledu. Cekanje je trenutno 7+ dana.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Imam dve posiljke iz Kine. Poslate isti dan u isto vreme ali prva i dalje drzi status "HK, Posted" a druga je stigla i prosla carinu (NS) u roku od tri dana. U cemu moze biti problem? Prva ima 150g a druga 3x vise.

11 dana kasnije i dalje ništa. Piše samo HK posted odnosno kod nas, "prijem".
 
Da li je neko imao ovakvu situaciju?

EyR49Ij.png


Došlo do 11003 "za carinu" i od tada je prošlo 7 dana, nema nikakav update.

Sad vidim kolega @lab310 ima isti problem...
 
Poslednja izmena:
Da li broj za pracenje pocinje na C? Cini mi se da sada paketi vise nemaju update svaki dan, samo na pocetku i kraju.
 
Ovako stoji vec neko vreme bez promene. Da li neko zna sta se desava? Trackin broj je
CG124170625US

4a26c742a780cae1eccd9db90b610bf2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kinezi su trenutno totalni haos ( i to je tako svake godine u ovo doba ).
Pojedine posiljke , bez obzira da li su registrovane tj. sa pracenjem ili nisu stizu u roku mesec dana i tokom ovih guzvi , dok pojedine
prilicno kasne. ( za one koje imaju pracenje ponekad se vidi da stoje i po 20-ak dana u Pekingu )

Singapurcani su malo izmenili trasu , pa se statusi malo razlikuju u odnosu na one od pre 2-3 meseca.
Nisam primetio da imaju drasticna kasnjenja.

Dobih od Kineza treking broj preko Holandjana, iako sam platio za Aliexpress standard shipping, misleci da ce ici pre Singapura, kako je to do sada bilo (barem u mom slucaju). Holandjani su bili nesto skuplji. Medjutim, lik mi danas javlja drugi broj, ali preko Belgije. Cekam odgovor da vidim koji je treking broj ispravan I o cemu se tu radi. Kakva je situacija preko Belgijanaca? Nijedna posiljka do sada, mi nije isla preko njih.

A da je haos jeste. Jedan neregistrovani paket od 16.10 mi jos nije stigao (prethodnih 7 neregistrovanih paketa jeste). Kod registrovanih posiljki kada je u pitanju Aliexpress standard shipping, u 90 posto slucajeva su mi slali pakete preko China Post Registered Air Mail, a to trajeee. Preko Singapura I dalje ide poprilicno dobro, mozda za nijansu sporije nego pre, ali ide. Danas mi je bas stigao jedan paket (narucen 23.11), ali ce zbog vikenda, urucenje biti u ponedeljak.
 
Da li neko zna kojim letovima sada stizu ChinaPost posiljke ?
Kada se ocekuje prispece posiljki koje su pre par dana krenule iz Pekinga ?


@ milicevic

Aliexpress standard shipping je pre uglavnom podrazumevao SingPost , poslednjih 2-3 meseca to je u vecini slucajeva ChinaPost i ponekad PostNL.
Belgijanci su tokom novembra bili u strajku , ali sada se situacija normalizovala.
 
Pošiljke stižu gotovo svim letovima, nema tu pravila. Svakog dana slete 3-4 kargo aviona + putnički avioni ako im preostane mesta.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kojim letovima sada stizu ChinaPost posiljke ?
Kada se ocekuje prispece posiljki koje su pre par dana krenule iz Pekinga ?


@ milicevic

Aliexpress standard shipping je pre uglavnom podrazumevao SingPost , poslednjih 2-3 meseca to je u vecini slucajeva ChinaPost i ponekad PostNL.
Belgijanci su tokom novembra bili u strajku , ali sada se situacija normalizovala.

Problem je sto u vecini slucajeva postoji I posebna stavka China Post Registered Air Mail (pored Aliexpress standard shipping) koja je po pravilu nesto jeftinija (nije uvek naravno). Ti onda izaberes Aliexpress Standard Shipping podrazumevajuci da ce ici preko Singapura (jer je mnogo brze), a onda ti ga uvale preko China Post Registered Air Mail-a, bez tvog znanja. Npr. da sam hteo da biram China Post, ja bih to I uradio, jer u mnogo slucajeva birao sam namerno Aliexpress Standard Shipping I placao vise da bih dobio brze. Ovako platis vise, dobijes manje i jos pride putovanje posiljke od mesec i kusur otprilike.
 
Zna li neko, ovi nestandardni Bpost brojevi za praćenje (tri slova pa 15 cifara), je l' to putuje brodom ili koja je fora!?
Ovako mi stoji skoro mesec dana na obe pošiljke,
Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno