Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drustvo, planiram da narucim nesto sa sajta fotoimpex, neku opremu za razvijanje filmova, sve skupa paket nije tezi od 1kg i relativno manjih dimenzija, a vrednost je 35€ (jedna dozna, menzura, termometar i to je to). Ja sam zamolio da obeleze paket kao nekomercijalni, medjutim ne mogu to da urade. Verovatno ce mi zalepiti PDV, a posto salju kao kompanija, koliki je limit za carinu bese, 50?

Sent from mTalk
 
Pogledaj prvu poruku u temi za carinjenje. Ovo je tema za praćenje pošiljki.
 
koliko realno da cekam futrolu za mobac sa ebay Kina i sa Dealextreme druga.. hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Može da dođe za nedelju dana (mala verovatnoća ali se dešava) a može i za 2 meseca.
Ako ne dođe za mesec dana do 45 dana a nema broj za praćenje tražiš povrat novca.
 
Mogla bi posta za promenu da apdejtuje statuse posiljki..ranije su to cini mi se radili skoro pa svakodnevno..
 
Porucena dva paketa u isti dan, isti dan poslata, isti dan stigla u Srbiju na carinu, isti dan izasli sa carine i dosli u moju postu medjutim stigao mi je samo jedan paket a na drugom paketu od subote pise ovo(prvi put vidim):
jSL0h0RYSx2GaJlJEq_jAA.png


Kad bi na kraju to trebalo da dodje? Od subote cekam tu narednu dostavu...
 
Imam jedno pitanje za upucene?

Predmet naručen preko ebay i poslat.. Polazna tačka: Riga-Litvanija, odredište: Beograd-Srbija

Na sajtu za pracenje mi stoji da je predmet u Zagreb-Hrvatska.. Help Help :trust:

Screenshot_1.jpg

Da li ce predmet stici, i zasto putuje preko Zagreb-Hrvatska? Predpostavljam zato sto je narucen iz EU
a postarina u zoni EU je je free.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam nesto za Kanadu prodao sam nekome na ebay-u i posle 37 dana:

10.07.2017 18:53:37 11167 Beograd 113 Prijem
10.07.2017 19:10:13 11167 Beograd 113 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
11.07.2017 05:24:22 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
11.07.2017 19:16:08 11003 IZMENIČNA POŠTA - ZEMLJA ODREDIŠTA Prevoz

Da li i Canadian Post menja brojeve posiljki kao i USPS?

Ja sam slao par preporucenih pisma u Kanadu i samo mi je jednom izbacio status njihove poste da je isporuceno,inace su sva stigla regularno,

Za usps nisam znao da menja,po kom principu to radi,tj moze li se nekako pratiti posiljka
 
Vidim da se ovo dešavalo i pre nekoliko godina i da su članovi pisali da je u pitanju bila greška, ne u dostavi, nego u evidenciji. Ja sam iz Beograda, a piše da je otišlo u Požarevac... Da li da se nadam sutra paketu, ili da pišem nekome?

Prikaz statusa pošiljke broj: RG91624....CN
Datum Mesto Faza Status Potpisnik
02.09.2017 17:09:00 CN-10010224 Prijem
11.09.2017 10:04:07 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
11.09.2017 11:38:59 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
12.09.2017 15:18:17 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 12200 PC Požarevac Otprema
 
Podneo sam zahtev da mi cuvaju 30 dana posiljke, platio 23din. Da li je to post-restant? Pijana radnica mi je pominjala neki post-restant i da moram da svaki dan dolazim i proveravam da li mi je nesto stiglo jer to posle 5 dana ide nazad. Druga, koja je trezna kaze mogu doci kada hocu u tih 30 dana. Haos.
 
^Nije. Poste restante se koristi kada nemas adresu u nekom gradu pa posiljka stoji u posti dok je ne preuzmes licno.
 
Moguce da se to ni ne naplacuje posto je to usluga koju posiljaoc treba da naznaci. Ali ako ti treba za kupovinu iz instranstva to nece moci.
 
Podneo sam zahtev da mi cuvaju 30 dana posiljke, platio 23din. Da li je to post-restant? Pijana radnica mi je pominjala neki post-restant i da moram da svaki dan dolazim i proveravam da li mi je nesto stiglo jer to posle 5 dana ide nazad. Druga, koja je trezna kaze mogu doci kada hocu u tih 30 dana. Haos.
post restante.. posiljka stoji mesec dana pa se nakon toga vraca.. pijana, trezna, nije mesto da se to spominje, ne menja stvar svakako

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Може неко да ми објасни шта тачно значи овај статус пошиљке? Никада нисам видела тако нешто и очекивала би да прво стигне у изменичну пошту.
Хвала

posiljka.jpg
 
Znači da je pošiljka prispela u Kinesku poštu.
 
Хвала, само ме је збунило то што пише на сајтовима за праћење да је то у пошти Србије тј у тој дестинацији. Ценим да ако је то онда пошта у Кини да ће требати око 7-10 дана да се промени тај статус.
 
Treba nesto da mi dodje iz US, preko UPS, na njihovom sajtu zadnja promena pre 10ak dana da je stigla u Cikago gde je sad verovatno poslsta u Srbiju. Da li ima neko iskustva, koliko treba da stigne?

Neko je pominja da se shipping code menja, da li postoji mogucnost saznati novi? Hvala.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
UPS ili USPS?

Razlika ko nebo i zemlja

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Moguce da se to ni ne naplacuje posto je to usluga koju posiljaoc treba da naznaci. Ali ako ti treba za kupovinu iz instranstva to nece moci.

Može post restant za kupovinu iz inostranstva, čak i pošiljke na koje se plaća carina.

Ne naplaćuje se ništa, osim ležarine po danu.
 
Treba nesto da mi dodje iz US, preko UPS, na njihovom sajtu zadnja promena pre 10ak dana da je stigla u Cikago gde je sad verovatno poslsta u Srbiju. Da li ima neko iskustva, koliko treba da stigne?

Neko je pominja da se shipping code menja, da li postoji mogucnost saznati novi? Hvala.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

U pitanju je poštanski sistem Sjedinjenih Američkih Država.
Na žalost, kao i u mnogo čemu drugom, nemaju ugovor sa našom poštom, pa pošiljku ne možeš da pratiš i kad napusti tlo SAD.
Kad stigne kod nas dobija nov broj koji možeš da saznaš ako imaš nekog ko radi u sistemu pošte i to tek onda kad paket stigne kod nas.
I ono najznačajnije... Ako tvoj poštar ima naviku da ne donosi pošiljke ili još gore, da ne stavlja u sanduče papir kojim te obaveštava da je paket stigao, nikako ne možeš znati da li je stigao, a ako se bude kiselio u pošti duže od 5 dana automatski se vraća pošiljaocu.

Savet: proveriti u pošti da li ima neki paket... Meni su čak i savetovali tete iz pošte da to radim, pošto su poštari bahati, a ne mogu im bukvalno ništa.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je poštanski sistem Sjedinjenih Američkih Država.
Na žalost, kao i u mnogo čemu drugom, nemaju ugovor sa našom poštom, pa pošiljku ne možeš da pratiš i kad napusti tlo SAD.
Kad stigne kod nas dobija nov broj koji možeš da saznaš ako imaš nekog ko radi u sistemu pošte i to tek onda kad paket stigne kod nas.
I ono najznačajnije... Ako tvoj poštar ima naviku da ne donosi pošiljke ili još gore, da ne stavlja u sanduče papir kojim te obaveštava da je paket stigao, nikako ne možeš znati da li je stigao, a ako se bude kiselio u pošti duže od 5 dana automatski se vraća pošiljaocu.

Savet: proveriti u pošti da li ima neki paket... Meni su čak i savetovali tete iz pošte da to radim, pošto su poštari bahati, a ne mogu im bukvalno ništa.
USPS je pošta, a ovo je UPS kurirska firma nema veze sa postom.
Inače USPS ima više opcija slanja, za one skuplje radi tracking i kod nas.

UPS International.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Kontaktiraj ih vidi gde je zapelo. Preko ups treba da stigne za max 10 dana

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno