Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigla dva neregistrovana singapurćana, zadnji status 19.03 hand over to airline. Nisam verovao da će se ikada pojaviti...
 
Znaci ja moje koje su na hand over to airline 29.4.2020 da ne racunam pre nove godine... taman 8 meseci cekanja :)
 
Lepa vest, nisam gledao juce sanduce za postu... u njemu se nalazilo danas kad sam otvorio 4 paketa UB LV sa zadnjim datumom 11.9.2020.
Eto cisto neko ako ceka da zna da je stiglo. Mada, imam jos 3-4 sa istim tim datumom a nije stiglo.. verovatno ce stici i to do kraja sledece nedelje.
 
Da li ovo lupaju ili je stvarno napustilo Litvaniju i krenulo za Srbiju?

e3051cd6d9f98e52b0a8ad9197e7b579.jpg
 
U subotu sam kupio nesto na Joom i posle 2h izadje notifikacija da je poslato, pogledam a ono pise DHL i samo neki broj, cini mi se 7-8 cifara, bez slova i danas pogledam, novi broj je dodeljen i ispod pise turska posta. Da li je moguce da je vec u turskoj?

Poslato sa Nova 5t
 
Meni tri pošiljke poručene 12.09, od 20.09 čuče u Litvaniji... Nikakav update... Kontam da ako ne stignu narednih nedelju, dve, neće ni stići...
 
LV - Letonija ( Riga )

LT - Litvanija ( Viljnus )



Za LP -> UD..LT nisu prijavljeni problemi

Sa UB..LV postoje problemi
 
@Gilgamesh

Daj budite jasni o cemu pisete !!!

Jel mislis na UB..LV ili UD...LT ???
 
Hvala... Ispravka...Sve tri pošiljke su UB...LV

Dakle Letonija...
 
Sa UB..LV definitivno nema pravila.

Najsveziji primeri :

16.10 - posiljke stigle u Rigu i nema novih statusa

18.10 - Riga , danas novi status da su krenule dalje.

Isto je i za septembar.

Ima posiljki od letos koje nisu stigle , a poslednji status je da su stigle u Rigu.


Za LP -> UD..LT ja nisam primetio da je neko ovde prijavio probleme - stizu veoma brzo.
 
@sasa22

Pisem uopsteno, singapurci su nekad dobro isli a kako je krenulo ovo ludilo nekim posiljkama je trebalo i 119 dana a jedna mi je stigla 147-i dan UD LT mi je jedan stigao za 37 dana, imam jednu koja jos nije stigla a vec je proslo 53 dana a poslednja posiljka UD LT mi stigla 12.10 za 15 dana a ona od 53 jos nije...nema logike ali eto tako je i zato sam napisao da nema pravila ni kod jedne poste. Nadam se da je sada jasnije. ;)

Poslato sa Nova 5t
 
SGMK.jpg

SG su u totalnom zastoju od marta , evo primera i za Makedoniju.
U odnosu na Srbiju ovde posle predvidjenog roka za dostavu nisu napisali Order Completed

Cainiao pravi haos sa statusima za UB..LV :mad:
 
@sasa022
Evo ti moj primer gde sam kupio OTG adaptere, da li isti dan ili jedan 27 a drugi 28 avgusta i jedan je dobio alternativni broj UB...LV a drugi je dobio UD...LT i jos uvek ni jedan nije stigao a vec neko vreme stoji taj znak uzvika i kada dodjem kursorom na njega pise stopped. Ne znam sta se desava?
Screenshot_20201019_210845.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro secam, znak uzvika stoji kad posle zadnjeg statusa nema daljih statusa bas dugo vremena. Tako da ne mora da znaci da nece stic,i ako na to tipujes.

Primetio sam da 80% vas mesa LV i LT... mislim da je to zbog naziva tih drzava na srpskom. Npr. ako uzmete nazive tih drzava na eng. kako se pise, mislim da nece imati vise niko problema od vas da mesa... uostalom pise vam preko koje drzave ide na ninja i 17track

LatVijas - LV
LiThuania - LT
 
SunYou porucen 01.10. isao preko LT Vilnijus stigao danas, poslednji status 09.10. Za sada rekord od kako je korona krenula. Stigao i jedan LV porucen 24.08. Marupe, poslednji status 11.09.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nigde ne mogu da nađem preko koje zemlje mi ide ovaj paket LP00412142048478
Da li može neka pomoć?
 
Ljudi,da li vama to sto u zadnje vreme (tj vec zadnjih godinu dana) kupujete online (narocito iz Kine) bas treba ili onako kao kupujete nesto pa kad jednog lepog dana (posle 2,3,5 meseci) stigne-stiglo je....?

Mislim zar vam ovo sa tim visemesecinim stizanjem robe ne deluje vise tragikomicno?.....citam ove komentare "meni stiglo za 147 dana"...."meni stiglo za 250 dana" i ne verujem sopstevnim ocima........tj koji ce andrak nekome nesto sto mu stigne 250 dana nakon kupovine?

Ili mozda vam je postalo hobi cisto to kliktanje "buy" na ekranu,pa nije ni bitno hoce li ikada i stici ili ne?
 
Ne vidim ja tu problem, ono sto mi treba hitno kupim ovde a ono sto mi nije frka mogu i sacekati mesec, dva. To od 147 dana je bilo jednom a ne svaki paket. Poslednji stigao za 15 dana. Svako ima pravo za svoje pare da kupuje gde hoce.

Poslato sa Nova 5t
 
Cek,stiglo iz Kine nesto za 15 dana?....tj koliko sada u proseku putuju do Srbije tako neke (manje-vise) sitnice kupljene sa Ebay-a,Alija itd ako su prodavci iz Kine?

Naravno da svako ima pravo da kupuje gde hoce,niko to nije ni doveo u pitanje,ali mi ta vrsta kupovine (kada roba stize za 50,100,200 dana) deluje u pravom smislu reci apsurdno ili tragikomicno,pa se pitam koji je prakticni smisao takve trgovine?........tj kupis nesto i zaporavis sta si uopste i kupio,pa kad posle ko zna koliko meseci stigne ti se kao iznenads "jao,vidi sta mi je stiglo" :D

A sve to potice iz nekada (do pre nekih godinu dana) manje-vise normalne online trgovine kada su stvari iz Kine stizale za 20-30 dana.....pa su mi sad urnebesni ljudi koji i dalje kupuju,kao da se nista nije promenilo,nego eto samo roba putuje 147 dana...:laugh:
 
Ako mi nesto nije hitno zasto ovde da dam 50 evra ako to mogu kupiti za recimo 25-30?

Poslato sa Nova 5t
 
Dakle UBxxxLV imaju svi problem ili samo ja? Imao sam neke koje su imale status na sajtu letonske pošte, a sad nemaju. Nešto im otišlo u sistemu ili više ne daju nikakav tracking za to?
 
Ako mi nesto nije hitno zasto ovde da dam 50 evra ako to mogu kupiti za recimo 25-30?

Poslato sa Nova 5t

Pa zato sto je suludo dugacak period dok to sto "treba" a nije hitno ne stigne do tebe....

A u praksi se moze desiti da ti ta stvar nikada ne stigne.....ok,kinez ce da ti vrati 20 evra posle 2-3 meseca,ali onda ispada da si ti samo dao kinezu tih 20 evra da ih "vrti" par meseci pre nego sto ti ih vrati....

Btw,da li neko mozda ima info ili saznanje hoce li se ta online trgovina sa Kinom ikada vise unormaliti (kao sto je bila prosle godne),pa da stvari koje se kupe na ebay stignu za 20,30,40 dana kao sto je bilo u "stara dobra vremena"?
 
UB....LV naručen 30.6. stigao danas. Poslednji status je bio u avgustu ili septembru.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa po cemu ti to zakljucujes zivota ti?! Ja imam oko 200 kupovina do sada i imao jednom slucaj da me kinez ispalio za 2 evra i 2 ili 3 puta otvarao spor i vracene mi pare. Nemam apsolutno razloga da gledam tako crno kao sto ti gledas.

Poslato sa Nova 5t
 
Nigde ne mogu da nađem preko koje zemlje mi ide ovaj paket LP00412142048478
Da li može neka pomoć?

Ide preko Litvanije, brzo ce ti to doci ispod 30 dana..


25.08. porucene trakice preko UB LV stiglo danas znaci nekih 55 dana, tako da znate mozda mozete i vi nesto da ocekujete..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno