Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nedavno prvi put iskustvo sa Sluzbama sa Laosa i poprilicno brza isporuka..Cak sa Ae posiljka od 3 usd za 7 dana..
 
Jedna posiljka mi je usla u Srb 4.8. i jos nije stigla :D verovatno opet gomilaju pa ce postar doneti 10-ak paketa.
 
Mozda nekom bude znacilo, NL post, OMP, poslato 10. Avgusta, stiglo jutros.
 
NL post stize kao i SG, problem su paketi koji se fizicki nalaze u Shenenu i pocinju sa RV
 
Neki lik odavde je lepo napisao post detaljno objasnio na kinsekom forumu, nema odgovoara. Ja sam taj isti post copirao na drugim kineskim sajtovima.
 
Pozdrav, trebalo bi da mi jedan Englez iz posalje paket, pretpostavljam da bi velicina bila ugrubo poput A4 sveske debele oko 5-6 cm, tezine oko 0.5-1 kg. Pitao me je da li preferiram odredjenog kurira ili nacin slanja, pa mi treba preporuka za sigurnu i relativno brzu dostavu. Uzmimo u obzir da bi verovatno bio voljan da naznaci da je poklon i da smanji vrednost, slao bi kao privatno lice, tako da ako postoji varijanta slanja gde su vece sanse da se izbegnu dazbine, recite.
Do sada su mi stizale posiljke preko Royal Maila i Parcelforce-a iz UK bez problema, ali kada sam narucivao komercijalne posiljke i kada nisam mogao da biram.
Hvala!
 
@ Sasa38

Dovoljno je da pratis vesti i da pratis desavanja po forumima pa ces videti da nisi bas u pravu....

I neregistrovani "kinezi" stizu za 10-ak dana....

Ne stizu ni svi "singapurcani" za 10 dana - mogu da ti pokazem gomilu primera.

Dosta posiljki kasni zbog nevremena koje je zahvatilo pojedine regione u Kini.

"turci" su pre stizali za 8 dana , sada treba 15-ak dana.
I "letonci" su usporili.
 
Pa postovao sam odgovor sluzbenika kineske poste na pitanje sta se desava u guangzhou. imate ga u celosti kao 2 post na 505 strani. kratka pretraga na google-u potvrdjuje i te navode, a bilo je i na vestima o protestima, strajkovima, demonstracijama... e sad, nisam bas upoznat sa svim kanalima kojima se posiljke salju za srbiju (mislim na chinapost sa pracenjem) no moze se pretpostaviti da nisu sve direktni letovi i da kad sortiraju odredjenu kolicinu za srbiju onda iste salju letom/letovima gde iste mogu da natovare. Iz Kine za Srbiju ima samo 5 gradova koji nude letove, direktne ili sa presedanjima, do Srbije (Beijing, Shanghai, Hong Kong, Chengdu, Guangzhou).
 
@sasa022
Da potvrdim i jasno je da nema pravila, nekad nesto stigne brzo nekad se otegne, brzo stigne kad ubodes da kupis i prodavac posalje a vec ima nakupljenih posiljki i linije do Beograda. Evo posiljke preko Turske poste stoje nekih skoro pa dve nedelje u Isanbulu i nikako da ih ukrcaju i sustize nove. A nekad ih kad stugnu u Istanbul posalju za 2-3 dana za Beograd.
 
Po mom iskustvu kod većine je tako - jednom mi je isto tako ležala pošiljka u Istanbulu skoro 10 dana... China Post se isto često desi da čekaju da se nakupi, pa se mrdnu dalje po Kini, pa "lete" 10 dana itd.

Ipak, SG post ne prestaje da iznenađuje: poručeno 20. avgusta - status danas: 28.08.2019 08:43:15 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa

Inače, ovo je stiglo preko SG post pošto sam odabrao AliExpress Standard Shipping Method.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se i vrlo često dešava da poštara jednostavno mrzi da dostavi paket. X puta se desilo da mi ni ne ostavi izveštaj da imam da podignem paket. Tek kada smaram lokalnu poštu i raspravljam se, dobijem paket.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kada se otvara dispute ako paket nije stigao.
Ostalo je jos 19 dana do isteka roka za isporuku.
 
@ alex1974

Prvo trazi produzenje zastite ( Buyer protection ) za jos 15 dana.

Ako posiljka ne stigne ni u tom produzenom roku , spor se otvara dan pred istek roka zastite
 
Upravo jedna iz Guangzhou posle 15 dana dobila security return. Znaci ina nije bila izgubljena.
 
I meni neka security glupost. Paket koji je stajao 10ak dana u Guangzhou , napokon je stigao u Shenzen i vraća se nazad u isti Guangzhou i to security return!? Tri narukvice za sat su u pitanju!!!?
7e9d922f98c7793803862c431024442f.jpg
 
Poslednja izmena:
@ sasa022 - Iskreno ne zelim vise da cekam,narucio sam memorijsku karticu koja mi je potrebna sto pre,tako da bih otvorio dispute i povrat novca pa kupio karticu kod drugog prodavca.
 
Ako nekom znači danas mi je stigla jedna neregistrovana Cainiao poručena 19.07, plaćeno poštaru 100 din, ne znam za šta...
 
Znaci istog dana 15.08. zakovale u Guangzhou i ista security glupost i meni. Znaci od toga datuma su otvarali ili sta vec.
 
Nesto cudno se desava sa "turcima" i "letoncima" poslednjih 20-ak dana

Posle koliko vremena od statusa za

UH..TR - İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR Item Forwarded to Destination Country
i
UB..LV - Arrive at destination country

vam stizu posiljke na kucnu adresu ( na podrucju BG carine ) ?


@ nsvladimir

Da li si sa NS podrucja ?

Da li je posiljka isla preko Letonije ( LV ) i ako jeste kada je stigla u Srbiju ( status Arrive at destination country ) ?
 
Evo ti kod mene.

Prvog avgusta naručeno.

U ponedeljak sam je pokupio u pošti.
ba1ec69e753066efbd76f99defd087c5.jpg
 
Iz NS sam, jeste LV, onaj poslednji status Last Mile Carrier je bio 5. Avgust mada ja mislim da to nije validan status i da samo nagađaju
 
Sta je bolje izabrati Cainiao Super Economy ili Yanwen Economic Air Mail?
 
Mnogo puta smo ponovili - sa NS carinom nikada nema pravila , drze posiljke i po mesec dana :( :( :(

@tequila

Trenutno nema neke vece razlike...
Cak i neregistrovane China Post stizu za 2 nedelje , osim ako ne zaglave u Guangzhou.
Izbegavaj ako se pojavi SunYou - uglavnom idu preko Malezije i uvek je neizvesno kada ce posiljka da stigne.

@MilanNBA23

Ovo je pracenje sa AE aplikacije na telefonu.

Savet je da koristis https://postal.ninja/en
 
Meni u poslednjih par nedelja na Aliexpresu ne piše kojom poštom je poslato, tj piše ali kineskim slovima
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno