Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poceli da stizu ( uz zakasnjenje od oko nedelju dana u odnosu na dosadasnju brzinu )


Kinezi UR..CN iznenadjuju - poruceno 7.8 i vec stizu
UR...CN poručeno 7.8, poslato 8.8, stiglo 19.8. Baš sam se bio iznenadio.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa ti mali paketi bez pracenja stizu, i svi ovi sto su preko Turske, Holandije, Letonije, Belgije... Samo ovi preko Kineske poste registorvani su zaglavljeni u Guangzhou. Pre koji minut paket koji sam narucio za vikend i koji isto ide preko Kineske poste je stigao do Guangzhou i preuzmeren za Beijing, tako da ocigleno imaju nekih problema...
 
Ja naručio par sitnica za auto 13.7.2019. još uvek nije stiglo.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Da li postoji mogućnost da se nekako proveri da li je paket na carini, pošto broj za praćenje ne daje nikakve rezultate. Inače stvar je kupljena u Debenhams prodavnici iz UK još pre više od mesec dana?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kakav je broj? Da li može da se prati barem do izlaska iz UK?
 
Meni stiglo danas gomila malih neregistrovanih pošiljki odjednom, poručenih pre dva meseca
 
Dobih pre neki dan tracking #UAxxxxxxxTO, ne secam se da sam vidjao TO na kraju? Ebay kaze da je Malaysia post, moze li neko da potvrdi?
 
@iMilan

SunYou Logistics -> Malezija.

Mozes da pratis na https://www.sypost.net/ , ali nisam siguran da ce se podatak da je posiljka stigla u Srbiju poklopiti sa stvarnim stanjem.
 
Hvala @sasa022! Nije je prepoznavao na 17track ali na postal.ninja radi.
 
Mozda je neko i odgovorio, ali da pitam: Imam nekoliko posiljki sa trakingom u obliku UBxxxxxxxxLV, kod svih mi je status "Arrive at destination country" ali nista jos nisam dobio? Sigurno ne idu na carinu, u pitanju su sitnice u najmanjim kovertama, jedino ne znam da li su ovi status stvarni ili nagadjanje? A mozda mi je i postar na godisnjem odmoru, pa da ne ocekujem nista do septembra :d
Evo detalja iz jednog loga:

Jul 16, 2019 4PX Express Domestic Air Cargo Termina,Shenzhen,China / Shipment arrived at facility and measured.
Aug 1, 2019 Aliexpress-Cainiao Hand over to airline
Aug 1, 2019 Aliexpress-Cainiao Arrive at transit country or district
Aug 1, 2019 Aliexpress-Cainiao Depart from transit country or district
Aug 1, 2019 Aliexpress-Cainiao Airline arrive at destination country
Aug 5, 2019 Aliexpress-Cainiao Arrive at destination country


Po ovome ispada, otislo iz Kine za Litvaniju 1 avgusta, stiglo u Srbiju 5 avgusta.
 
Poslednja izmena:
Jeste odgovoreno.
Do sada su statusi bili tacni

Airline arrive at destination country - posiljka je stigla u Letoniju ( LV )
Arrive at destination country - posiljka je stigla u Srbiju

Idi u lokalnu postu i vidi da li je posiljka stigla.

I kod mene je postar na odmoru , nema zamenu , a drugi koji drzi drugi reon isporucuje samo prioritetne posiljke.
 
Jel neko iz Novog Sada išao na Klisu na carinu da pokupi paket? Sad će već treća nedelja kako je tamo paket?
 
I kod mene se nagomilalo neoliko paketa u Guangzhou. Koliko sam uspeo da saznam taj deo je pogodjen tajfunima, odnosno uletelimo smo u sezonu tajfuna, samim tim dosta leotova je odlozneo i pretumbano.

Taj Guang je potonuo ili neki strajk


Jul 17, 2019 09:42 China Post
Logistics order has been created
Jul 17, 2019 09:42 Aliexpress-Cainiao
Logistics order has been created
Show intermediate events (14)
Jul 22, 2019 15:39 China Post
Departure
Postal Shenzhen International Mail Exchange Bureau], next stop [Guangzhou International
Jul 22, 2019 15:39 Aliexpress-Cainiao
Leave [Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau], next stop [Guangzhou International] (transfer)
Shenzhen
Jul 22, 2019 18:37 Aliexpress-Cainiao
Arrive at [Guangzhou Interchange Bureau] (transfer)
Guangzhou City
Jul 22, 2019 18:37 Aliexpress-Cainiao
Arrive at [Guangzhou International] (transfer)
Guangzhou City
 
Poslednja izmena:
Šta mislite, hoće li pošiljke krenuti iz Guangžoua? Podigao sam dispute i Kinez hoće da uradi refund samo da promenim da mi ne treba predmet umesto da ga nisam dobio, što sam izabrao pri podizanju disputea.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Trebao si da stavis da nije stiglo, nista drugo jer mozes da imas problema ako prodavac nece da uradi refund. Ja bar tako uvek radim, nisam mu ja kriv sto nije stiglo a desilo mi se da sam tako uradio kao ti, on prestao da odgovara, otislo na Ali support i oni presudili u njegovu korist i ja izvisio. Nikad vise.
 
Ako nije stiglo uvek izabereš kao razlog da nije stiglo. Ako staviš da ti više ne treba onda mora prodavac da se složi da ti vrati novac, ako se ne složi Ali prosleđuje novac prodavcu i izvisiš.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Taj Guang je potonuo ili neki strajk

Koliko vidim sve sto ide preko Beijinga stize prilicno brzo, a kao sto rekoh jednu posiljku koja je krenula za Gunagzhou preusmerili za Beijing a razdaljina nesto preko 2000km tako da je tamo bas neki karambol. Vetrovi preko 100km na sat, otkazani letovi, ima poginulih, pre 4-5 dana citao da 4000 ljudi evakuisano. Ceo taj juzni deo je pogodjen, tako da ne preostaje nista nego da se naoruzamo strpljenjem...
 
Ljudi da li neko ima informaciju za Guangzhou, tamo samo stizu posiljke i kao crna rupa. Ostaju po mesec dana. Nema nikakav SECURITY RETURN pa da bar znamo da su vracene.
 
Post iznad...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Upravo tako, nemojte da se nadate da ce paketi uskoro da se pomere otuda.
Evo imate vremensku progrnozu pa i sami pogledajte, blago receno haos.
Sva sreca pa je Kina jaka drzava i sve to ima da saniraju relativno brzo, da se kod nas ovako nesto desi godinu dana bi trebalo da se oporavimo.

0-02-05-97a49a5a1290d959aebdca11367bcc6a6c17eee3db9f435cd4d781016b32ac49_e99f6be.jpg

0-02-05-fed28db484b41075d3de770718451fecc90533df1c5064473e94d7afad72b41b_341bccc1.jpg
 
Trenutno stanje mojih paketa...naravno ništa mi još nije isporučeno -_-

(LPXXXXXXX...)Aug 7, 2019 13:34 Arrive at destination country
(UBXXXXXXLV)13 Aug 2019 17:02 Arrive at destination country
(UBXXXXXXLV)09 Aug 2019 16:03 Arrive at destination country
(UHXXXXXXTR)10/08/2019 17:12:54 Item Forwarded to Destination Country
(UHXXXXXXTR)15/08/2019 18:48:59 Item Forwarded to Destination Country
(LPXXXXXXX...)2019-08-19 10:28:33 Arrive at destination country
 
Ajde ako nekom se pomeri iz Guangzhou posle duzeg vremena cekanja, nek nas obavesti ovde da se nadamo. Ja cu to isto uraditi.
 
Kad je tako sa praćenim pošiljkama, onda je katastrofa sa nepraćenim. Ja više ništa ne naručujem, možda to i jeste 'nečiji' cilj, da kupujemo u Srbiji, sa ugrađenim i kurtom i murtom.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kad je tako sa praćenim pošiljkama, onda je katastrofa sa nepraćenim. Ja više ništa ne naručujem, možda to i jeste 'nečiji' cilj, da kupujemo u Srbiji, sa ugrađenim i kurtom i murtom.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Generalno, AliExpress je postao užasno nepouzdan i kao da guraju prodaju ka registrovanim skupljim isporukama. Ranije pre 2-3 godine nisam razmišljao kada poručujem da li je isporuka preko Singapurske, Kineske ili neke treće pošte... Samo sam poručivao da shipping bude ili free ili što jeftiniji... Sada, nakon što mi 3-4 neregistrovane nisu stigle prestao sam da poručujem neregistrovane. Nakon toga javljaju se sada problemi i sa registrovanim. Na kraju, ako treba da platim Singapursku poštu (koje je inače i podrazumevana u Ali Standard Shipping) sve to me izađe skuplje ili isto kao i na KP ili Amazonu. Ništa mi ne znači to što me 100% refundiraju, kada mi ta stvarčica koju sam poručio zaista i treba.

Mislim da ću prestati da poručujem sa ALI-ja, pa se strpim kada putujem u EU poručivaću sa Amazona - isto mi izađe i finansijski i po pitanju rokova isporuke. Dok dočekam ovo sa ALI-ja, često sam već nekoliko puta mogao da poručim sa Amazona u hotel ili u locker, a cene su postale jako slične.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na preko 100 pošiljki sa AliExpressa imao samo jednu koja nije stigla, tako da meni ne izgleda da postoji neki generalni problem sa pošiljkama odatle.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno