Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zaebao sam se i poručio nešto sa ebay-a nisam znao da će poslati DHL-om nije mi to bilo ni na kraj pameti jer je artikal već ispod cene (vrednost je inače 71 GBP iliti 80 eur), osetno jeftiniji nego svuda drugde a šalje se sa Tajvana i pisalo je free shipping.. pa sam podrazumevao "uobičajenu pošiljku sa istoka". Imam broj tovarnog lista i mogu da pratim na DHL Express sajtu, stiglo mi je ovaveštenje da se dostava očekuje već u četvrtak (prekosutra, ukoliko ne podleže carinskoj proceduri) i da će "biti potreban potpis" a ja treba da putujem sutra na par dana.
Ima li neko iskustva s tim? Ima li šanse da prođe bez carinjenja? Ja pretpostavljam da ne?! U tom slučaju nema šanse da stigne već prekosutra? I šta ako stigne a nisam tu, vraća li se negde, plaća li se neka špedicija ili šta ti ja znam, nemam blage veze oko toga..
 
Zaebao sam se i poručio nešto sa ebay-a nisam znao da će poslati DHL-om nije mi to bilo ni na kraj pameti jer je artikal već ispod cene (vrednost je inače 71 GBP iliti 80 eur), osetno jeftiniji nego svuda drugde a šalje se sa Tajvana i pisalo je free shipping.. pa sam podrazumevao "uobičajenu pošiljku sa istoka". Imam broj tovarnog lista i mogu da pratim na DHL Express sajtu, stiglo mi je ovaveštenje da se dostava očekuje već u četvrtak (prekosutra, ukoliko ne podleže carinskoj proceduri) i da će "biti potreban potpis" a ja treba da putujem sutra na par dana.
Ima li neko iskustva s tim? Ima li šanse da prođe bez carinjenja? Ja pretpostavljam da ne?! U tom slučaju nema šanse da stigne već prekosutra? I šta ako stigne a nisam tu, vraća li se negde, plaća li se neka špedicija ili šta ti ja znam, nemam blage veze oko toga..
Na sve pakete vrednosti 50e i više ide 10 % carine (bilo DHL ili ne) + 20 % PDV nebitno koja je vrednost paketa. Tako da ti na žalost, sve zavisi od carinika. Može da prođe paket od 200e bez pregleda, a može da ode na pregled i paket od 200 din. Meni je poslednji carinski pregled trajao 14 dana. Što se tiče preuzimanja, zar nemaš nikoga ko može mesto tebe da preuzme?
 
Špediciju ćeš možda platiti jer oni rade carinjene u tvoje ime i to znaju masno da naplate (par hiljada dinara, mada nemam lično iskustvo). Ako prođeš bez carine, prolaziš i bez špedicije.
Meni su držali pošiljku dva dana, išao sam na Novi Beograd po nju, ništa nisu naplatili to čuvanje.
 
Nije bitno preuzimanje, ima ko ali navodno trebam lično da potpišem.. nebitno, ostaću ja. A i možda evo treba da idem na NBG po pošiljku, otkud znam kako to sve funkcioniše. Ne bih je ni prihvatio ako ne moram, uopšte mi ne treba artikal od 80 eura po ceni od 130 eura. Neočekivano mi je da je free shiping, a da ide DHL-om, gore nije lepo vidljivo naznačeno. Tek dole piše oko slanja. Ne razumem zašto nije poslao tajvanskom poštom. Da li mogu da se žalim? Šta ako odbijem da preuzmem pošiljku? Ja nigde nisam izabrao DHL express. Pogledajte prilog 273067

Ovo je item

https://www.ebay.com/itm/192579899143

Čak i pre plaćanja nigde ne piše DHL nego Pogledajte prilog 273068
I svuda velikim slovima FREE pa je logično da podrazumevaš običnu šugavu poštu jer još nikad nisam video da se prodavcu isplati da šalje dhlom a da je poštarina free tj da ide na njega, nego ide uvek na tebe pa nema šanse da ne primetiš kad ti uveća cifru za plaćanje.

Meni su držali pošiljku dva dana, išao sam na Novi Beograd po nju, ništa nisu naplatili to čuvanje.

Dhl pošiljku ili običnu kinesku?
 
Nije bitno preuzimanje, ima ko ali navodno trebam lično da potpišem.. nebitno, ostaću ja.

Pošiljke se dostavljaju na adresu primaoca koju je dao pošiljalac, ali ne nužno imenovanom primaocu lično. Pošiljke koje se šalju na adrese koje imaju centralni prijemni punkt biće dostavljene na taj centralni punkt.
DHL može obavestiti primaoca o bilo kojoj predstojećoj dostavi ili o neuspeloj dostavi. Primaocu mogu biti ponuđene alternativne opcije dostave, poput dostave drugog dana, dostave bez zahtevanog potpisa, preusmeravanja ili preuzimanja u nekom DHL servisnom centru. Na zahtev pošiljaoca određene opcije dostave mogu biti isključene.
 
odmah se vraća ako primalac odbije pošiljku [emoji12]
Poslat paket Postexpresom sa otkupom. Paket sam poslao 29.7 i danas me zove kurir kaze imate povracaj paketa.
Otisao sam u poštu i platio 680 din. jer su mi naplatili duplu poštarinu. Na moje pitanje kako to da se paket vratio već
danas oni ne znaju odgovor. Kazu da su verovatno kolege u Pošti u Leskovcu napravili previd i vratili paket za Bg pre propisanog
roka. Rekli su mi da podnesem prigovor na nepoštovanje roka čuvanja paketa koji iznosu 5 radnih dana neračunajući dan kada
je pošiljka prispela u Leskovac. Moje pitanje je da li da se zezam sa njima pišem to i koliku novčanu naknadu mogu da dobijem na račun toga?
Hvala

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@Gadjan
DHL je obično jako brz i sa carinjenjem, nije to kao naša državna carina gde se čeka po nedelju dana min (u zavisnosti od opterećenja poslom) DHL to odradi za jedan dan i veoma su tačni, ako nema računa uz pošiljku (a ako prodavac već šalje DHLom onda verovatno zna da mora staviti račun) oni će ga tražiti od tebe. U svakom slučaju kao što su pomenuli carina + pdv + špedicija, *mjau**mjau**mjau*. Uvek ostaje nada da je prodavac naznačio manju vrednost (ispod 50€) jer je ipak lagani i mali paket u pitanju da bi spasio kupca dodatnih peripetija (mada mi se nekako čini da DHL ovako šiša kupce samo kod nas a da je dalje, u drugim zemljama, "normalan").

Inače, kad pored onog " FREE Expedited Shipping" klikneš na "See details" piše da je isporuka "Estimated between Mon. Aug. 12 and Mon. Aug. 19" ovo se propračunava na dan kad se gleda oglas znači ako kupim dnas, 7-mog avgusta dolazi između 12-tog i 19-tog, to je 5-12 dana, po mom iskustvu samo DHL express može to da postigne, nikad mi ni jedna pošiljka iz Kine nije stigla običnom poštom tako brzo a ove godine uglavnom putuju minimum 2.5 nedelje, većina oko mesec dana.
 
Ne razumem.. misliš da ako je paketić malih dimenzija da može proći "ispod radara" i bez otvaranja čak i ako se šalje DHL-om? Meni to nema logike, ali nemam iskustva, a čini mi se da je još neko napisao slično ili ja nisam dobro shvatio. Ne znam kakve veze ima da li je iznad ili ispod 50e kad sve podleže otvaranju i pdv-u, i plus taj problem sa pljačkaškom špedicijom od 25 eur, 10% carine je tu najmanji problem. Mislio sam da se pogotovo ti paketi kurirskih službi obavezno otvaraju.. a da samo oni kineski običnom poštom malih dimenzija i smešnih vrednosti (ili lažno označenih, ili gift) prolaze bez otvaranja jer ih je previše.

Evo odgovorio mi je Tajvanac zašto nije poslao tajvanskom poštom.. izmenili su tamo carinske regulative za gps uređaje zbog litijumske baterije pa više ne sme običnom poštom, a dhl-om sme.. koja glupost. Ali kaže da su stavili vrednost 30$ mada ne znam koliko će to da "obeshrabri" naše da se cimaju s otvaranjem, ili traženjem po internetu i procenjivanjem. Samo ne znam šta mu znači
Also, we afford 50% of express postage for buyers, we believe that you would be more satisfied with our service.
ili je moj engleski loš ili prodavčev xD
 
ako nije stavio račun a nije moli boga da dhl i carina to propuste u suprotnom će ti tražiti račun [emoji28]

DHL ima neki interni dil sa carinom da se ne naplaćuje porez na pošuljke ispod 50€. da li oni to pokrivaju ili kako nije poznato javnosti [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
ako nije stavio račun a nije moli boga da dhl i carina to propuste u suprotnom će ti tražiti račun [emoji28]

Šta sad pa to znači? Kakav crni račun, odakle mi, to nije moja stvar nego prodavčeva, ako vrate paket zbog toga nisam ja kriv xD. Neka ga duvaju svi, pošteno i legitimno sam kupio i platio artikal na ebay-u imam sve crno na belo, dokaze o transakcijama... Nega se oni gombaju, ili lepo da mi vrate nazad pare i ćao zdravo internet srpska kupovino u narednih 50 godina dok se ne razbuca državna mafija, carinska poštarska putarska i sve ostale, kada bude normalno moglo ljudski da se poruči nešto iole skuplje. Do tada, isto kao i prethodnu deceniju, samo kinesko smeće vrednosti par dolara.
 
ili lepo da mi vrate nazad pare i ćao zdravo internet srpska kupovino u narednih 50 godina dok se ne razbuca državna mafija, carinska poštarska putarska i sve ostale, kada bude normalno moglo ljudski da se poruči nešto iole skuplje

Evo zabrinuo si ih, danas će zasedati odbor za nacionalnu bezbednost oko ovog problema :D Ipak je ugrožen GDP Srbije ovom odlukom... Kinez te ukanalio - nadaj se, kao što ti pišu gore, da neće otići na carinu + špediciju + PDV :d
 
Koliko treba Pošti Srbije da dostavi paket, ako je ušao u državu 4.8.2019.?

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
@ 2busy

Postoji gomila komentara i vec i sam mozes da pronadjes odgovor....

Kako znas da je usao 4.8.2019 ?

U kom formatu ima broj za pracenje ?


Ako ide preko BG carine i ne bude zadrzan na carinskom pregledu 2-5 dana.
Ako ide preko NS.............. ( ko zna , moze da se otegne i mesec dana )
 
Nisam odavno imao posiljku preko SunYou , da li i dalje salju samo preko Malezije ili salju i preko drugih posta ???
 
Meni jedan SanYou ide preko Malezijske a drugi su poslali preko Letonske pošte.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Od istog trgovca porucujemo vec par puta i zadnjih par paketica prosledjuje Yanwen preko Turske i stizu za 10-ak dana.

I sad kada je bas hitno vidim SunYou

Uh al´ sam se iznervirao....

Nadam se da ce preko Letonije.
 
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return

Da li je neko imao tu poruku?

2019-08-08 14:54
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return

2019-08-03 19:48
Shenzhen, leaving the Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau, the next stop "Guangzhou International"

2019-08-03 18:25
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return

2019-07-31 23:25
Guangzhou, arriving at guangzhou swap bureau (via transfer)

2019-07-31 18:35
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return
 
Poslednja izmena:
Barem ljudi iz BG, ako imate tracking, pratite kada vam prodje carinu paket.
AKo u roku od 3-4 dana nemate paket ili obavestenje kod sebe, proverite samo da je otpremljeno od 10200 GPC Beograd, i idite u postu.

Vec 10ak paketa u mom kraju (2 meni, 8 drugima) iz inostranstva uopste nema ono pisamce da se dodje i pokupi paket, a paket lezi u posti, i zamalo da nekima odu nazad jer umalo 5 dana prodje!
 
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return

Da li je neko imao tu poruku?

2019-08-08 14:54
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return

2019-08-03 19:48
Shenzhen, leaving the Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau, the next stop "Guangzhou International"

2019-08-03 18:25
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return

2019-07-31 23:25
Guangzhou, arriving at guangzhou swap bureau (via transfer)

2019-07-31 18:35
Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return



Burazeru nista od toga, meni su nekoliko litijumskih punjaca vracena na taj nacin i po 10 puta se vrtelo u krug uz poruku ''Security return''. Moj ti je iskren savet da slikas ekran i zaokruzis to sve gde pise Security Return i zatrazi prodavcu povrat novca i vratice ti odmah. Ja sam tako uradio... ili mozes da mu kazes da posalje opet ali to ti je jos gore jer ce verovatno i ta druga da se zaglavi. Ne znam sta si narucio ali ti je moj iskren savet da probas mozda preko Singapurske poste da ti posalje neki drugi prodavac ili taj isti kako god.
 
E sad mene zanima da li ova posiljka koja pocinje sa RV(sitnica neka koju sam narucio iz Kine za 2-3eur) ima pracenje i van Kine? Posto evo skoro cetvrti dan od kad je poslato ali jos nema obavestenja da je stiglo u Srbiju.

Evo kod za pracenje posiljke:

RV112584182CN


Destination Country - Serbia(Modify): 381 700 100 300 Go to official website
2019-08-04
19:47:00
Prispeće, CN-CNBJSA, ,
2019-08-01
17:33:00
Prijem, CN-, ,
Origin Country - China(China Post): 86 20 11185 Go to official website [email protected]
2019-08-05
22:55:42
Already handed over to airlines for transportation,
2019-08-05
22:38:06
Already handed over to airlines for transportation,
2019-08-05
19:40:58
Departed 【 Beijing JiaoHuanZhan】, Next stop 【 Beijing JiaoHuanZhan】( Transit ),
2019-08-05
01:30:20
【JingYou international 】 Departure from outward office of exchange,
2019-08-04
12:50:34
Arrived 【 Beijing airport 】( Transit ),
2019-08-04
06:55:00
Departed 【 Shanghai ShiJiaMinChuLi ZhongXin 】, Next stop 【 Beijing airport 】( Transit ),
2019-08-02
20:06:27
Order generated/Shipping Label Created,
2019-08-01
19:31:00
Arrived 【 International mail processing center 】( Transit ),
2019-08-01
18:46:18
Order generated/Shipping Label Created,
2019-08-01
17:50:05
Departed 【 Postal and Commercial Bureau International Small Bag Service Receiving Point 】, Next stop 【 Shanghai international 】,
2019-08-01
17:33:21
【 Postal and Commercial Bureau International Small Bag Service Receiving Point 】 received , The postman :pYangXinLong,
2019-08-01
14:44:12
Order generated/Shipping Label Created,
2019-07-31
10:40:03
Order generated/Shipping Label Created,
 
Burazeru nista od toga, meni su nekoliko litijumskih punjaca vracena na taj nacin i po 10 puta se vrtelo u krug uz poruku ''Security return''. Moj ti je iskren savet da slikas ekran i zaokruzis to sve gde pise Security Return i zatrazi prodavcu povrat novca i vratice ti odmah. Ja sam tako uradio... ili mozes da mu kazes da posalje opet ali to ti je jos gore jer ce verovatno i ta druga da se zaglavi. Ne znam sta si narucio ali ti je moj iskren savet da probas mozda preko Singapurske poste da ti posalje neki drugi prodavac ili taj isti kako god.

Narucio sam neku plastiku za kola, znaci obicna plastika. Zato mi i cudno, obicna plastika za ventilaciju
 
Ako nekom bude značilo za ubuduće, doneo mi je DHL bez dodatnih troškova i zadržavanja, nije išlo na carinu. Ne vidim nigde na paketu naznačenu vrednost (pomenutih 30$) verovatno se to prijavljuje DHL-u pri predaji pošiljke.
 
Da pošaljilac prijavljuje vrednost paketa DHL-u, ali i ti kada primiš paket od DHL-a dobiješ papir na kome piše vrednost pošiljke i još svašta nešto.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
A šta da je bilo nešto za carinjenje, tipa 100$? Kako se carini ti ako ide preko DHL?
 
A šta da je bilo nešto za carinjenje, tipa 100$? Kako se carini ti ako ide preko DHL?
Ja sam prošle godine imao u kratkom periodu nekoliko pošiljki većih vrednosti i sve su išle nekim ekspres poštama, DHL, USPS, ukupno 5, I svaka više od 200e vrednosti, i ni za jednu nisam ništa dodatno plaćao.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ja sam prošle godine imao u kratkom periodu nekoliko pošiljki većih vrednosti i sve su išle nekim ekspres poštama, DHL, USPS, ukupno 5, I svaka više od 200e vrednosti, i ni za jednu nisam ništa dodatno plaćao.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Ovo mi je potpuno neverovatno... meni je svaka, BUKVALNO svaka posiljka sa vrednoscu preko $70 dolara koja je isla ekspresno preko USPSa, DHLa, FEDEXa obavezno carinjena. I tako godinama unazad.
 
Hm, daxyco nije naveo gde su te pošiljke išle, možda čovek živi u Holandiji, ne znamo...
Drugo, ako je pošiljka mala (ima puno stvari koje su male a imaju veliku vrednost) i na njoj je navedena vrednost ispod 50€ vrlo je verovatno da je prošla bez dodatnih dažbina iako je prava vrednost pošiljke daleko veća ali da na pošiljci piše da je vrednost 200€+ i da prođe bez dodatnih dažbina, može jedino ako se ne isporučuje u Srbiju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno