Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigla lampa iz Laosa za dvanaest dana,izgleda mi nestvarno brzo.:banana:
 
Rekord kod mene, narucio novcanik 26.04, poslat 28.04 preko SG, u SRB stigao 1-og, a danas mi kuci. Mislim da ima razlike kada se plati koji dolar za isporuku.
 
@ryzen

Nema pravila... "Turci" gotovo uvek stizu veoma brzo.
 
Jel radi pošta dostavu subotom? :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nešto i nisam oduševljen Singapurćanima. Uzeli skoro 4 dolara za poštarinu, poručeno 14.4, poslato 19.4 i od tada ništa. Još nije ni sletelo u Srbiju. Broj za praćenje je RF...SG.
 
Hehe, videćemo danas :), dve pošiljke čekam

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Kao sto neko rece, uvek ima izuzetaka... Ja sam 5 dana pre ovog novcanika narucio masku, isto RF...SG, a ona jos nije stigla.
A onda opet ne znam da li prodavci imaju nekog uticaja na brzinu ili prioritet dostave, posto recimo kod ove prodavnice, koja prodaje izmedju ostalog i novcanike, skoro svako hvali izuzetno brzu isporuku u roku od 15-20 dana...
 
@dedamrsoje

Jel to nešto novo? Par paketa u poslednjih par nedelja mi je došlo i subotom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha, znaci jeste tako.
Mada i jeste logicno da ne bude isto vreme isporuke za masku od par stotina ili neku stvar od par hiljada, mada je svakako pohvalno da uz postarinu od 2$ stigne kao da je DHL-om prakticno.
 
Stvarno ste neverovatni...
Za svaku adresu imate kada se vrsi dostava

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/pronadji/nadji-pak-GIS-deo.asp?GISdeoPAK=******
umesto zvezdica ukucajte svoj PAK

@dejan#7

Evo ti primer za adresu u Golubincima - ne dostavljaju na kucnu adresu svaki radni dan

Pogledajte prilog 269444

@ ryzen
Veliki dobavljaci imaju prioritet i njihove posiljke se veoma brzo obradjuju i salju dalje
Hvala na informaciji, nisam znao da ovo postoji. Još jedno pitanje, piše za moju adresu da PISMA isporučuju radnim danima, a PAKETE radnim danima i subotom. Pretpostavljam da su porudžbine sa alija većinom paketi? Sa regularnim trekingom su, jedan je mali, jedan veliki. A pitam jer je juče navodno pokušana dostava, a bio sam kući ceo dan, piše na trekingu da je ostavljen izveštaj i to dva puta? A izveštaja nema nigde, dok je nekoliko drugih izveštaja za komšije ostavljeno. Drugi (veći) paket je jutros rank krenuo iz GPC, po nekom iskustvu trebalo bi da je danas kod mene.

Poenta je bila, da li da čekam danas da donesu, ili da odem u poštu da probam da pokupim.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
PTT Turkey - posiljke cak i one najjeftinije bez pracenja iz Kine veoma cesto stizu u roku od 10 dana.
Cak i sada tokom strajka imam primer da je posiljka "proletela" kroz GPC za par dana.

Iz Juzne Koreje mi je stiglo pismo sa nekom sitnom elektronikom ( poruceno sa ebay-a ) za 8 dana - nije imalo nikakvu oznaku za pracenje
 
@daxyco

I o kategorizaciji , sta je paket a sta pismo smo isto pisali bezbroj puta
 
zanimljivo, danas CN Beijing jedan paket posle "samo" 18 dana GPC, dok nekoliko paketa sa praćenjem već oko 30 dana takođe Beijing i dalje u tranzitu :mad:
 
Sa druge strane, imam par bez pracenja koje nisu stigle, a narucene krajem februara.

Stiglo sve sa praćenjem naručeno u prethodna tri meseca (10ak kom), ali od ovih bez praćenja (isto 10ak kom) još uvek ništa, čak ni jedan iz Italije. BG je u pitanju.
 
^Isto. Pošto imam jedan sa brojem koji se ne prati kod nas mogu da vidim da je 20. aprila ušao u Srbiju. Mala je vrednost i časopisi tako da ne verujem da je otišao na carinu.
 
Koliko je meni poznato časopisi se ne carine kod nas.
 
Pozdrav, dosta je kupovina iza mene ostalo i nekoliko puta je bila opcija da mi novac bude vracen na racun (paket nije stigao i slicno) a sada imam situaciju da sam nesto porucio u vrednosti od oko 700din, paket nije stigao i dobio sam refund. Problem je taj da je internet kartica sa kojom sam platio u medjuvremenu istekla i uzeo sam novu.

Kako se u tom slucaju vraca novac s obzirom da te kartice vise nema a koliko sam procitao na sajtu Alija uplacuju samo na karticu sa koje je izvrsena kupovina?
 
@bokins83

Ako se novac ne vrati na racun , kaontaktiraj banku

refund.jpg
 
Ok, hvala na odgovorima. Vec sam kontaktirao i banku da vidim sta ce i oni reci pa cekam odgovor.
 
Pozdrav ljudi, da li neko zna šta tačno znači ovo: Uručenje, Naredna dostava.
Ja danas nisam bio kuci, a u sanducetu nema ceduljice.
Hvala unapred na odgovorima.
7058adcd45ee01b88bd1a5a8b9a1919a.jpg


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sutra ćeš dobiti pošiljku onda. Možda poštar nije stigao danas da isporuči.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
18.4.2019. 00:09:00. Arrival at Destination singapurska posta ,jutros nadjo u sanducetu
 
Jel radi pošta dostavu subotom? :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Da se nadovežem, to što je u subotu bilo na opremi iz GPC ka mojoj pošti nije ni pokušana dostava u subotu, ali ni u ponedeljak. Otišao sam u poštu pred kraj radnog vremena i preuzeo, bez onog papirića :). Pitao sam, bio je paket. A i smisleno je, budući da je ranac u pitanju, teško da je mogao u pismo da stane :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Zavisi od dimenzija i tezine . Meni je ranac poslat kao pismo ,tezina preko 1kg
 
RP... CN 23. aprila Departed country of origin, i danas je stigao u Srbiju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno