Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nista od toga, samo prispece i “za carinu”
 
Meni je na Aliju objavljeno prispece 2 paketa preko Singapura sinoc. Na sajtu nase poste nista do jutros, kada su objavili i oni, uz promenu statusa ubrzo posle toga, u otpremu, tako da ih ocekujem sutra na kucu
 
Meni stigao jedan paket u Srbiju jos u petak ujutro, i jos uvek nema statusa na našoj pošti i dalje stoji samo CN prispece...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Po ovome, paketi su mi još na carini i čekaju na red da se ocarine.
168401162a869ed7d65435f0792b2cac.jpg


Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, je l imao neko problema u poslednje vreme sa paketima poslatim preko PostNL?

Ja sam porucio jedno 7-8 paketa u prethodnih mesec-dva od razlicitih prodavaca preko PostNL, i svima od prvog dana stoji status "The item is at the shippers warehouse" bez ikakvih izmena. Track-ujem preko 17TRACK.

Za dva paketa su mi vec istekli dispute rokovi i AliExpress mi je refundirao troskove bez ikakvih pitanja. Nije mi jasno uopste sta se desava. Paketi poslati preko kineske i singapurske poste mi uredno azuriraju statuse i stizu.
 
Meni stigao jedan paket u Srbiju jos u petak ujutro, i jos uvek nema statusa na našoj pošti i dalje stoji samo CN prispece...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
CN prispece je da je posiljka stigla u Peking a kad stigne u Srbiju bice 11003 izmenicna posta - prispece. CN prispece je novi vid statusa uveden od 01.01
 
Znam sta znaci to CN (stoji mi jos od 18.01 ), ali posiljka je stigla u Srbiju. Dobio email od Alija 25.01 da je paket stigao u Srbiju, takodje na AE i 17track stoji da je posiljka stigla na destinacuju. Moguce da je zbog ovog snega negde zastao paket u transportu unutar Srbije, a i vikend je.
 
Ljudi, je l imao neko problema u poslednje vreme sa paketima poslatim preko PostNL?

Ja sam porucio jedno 7-8 paketa u prethodnih mesec-dva od razlicitih prodavaca preko PostNL, i svima od prvog dana stoji status "The item is at the shippers warehouse" bez ikakvih izmena. Track-ujem preko 17TRACK.

Za dva paketa su mi vec istekli dispute rokovi i AliExpress mi je refundirao troskove bez ikakvih pitanja. Nije mi jasno uopste sta se desava. Paketi poslati preko kineske i singapurske poste mi uredno azuriraju statuse i stizu.
I kod mene ista situacija sa jednim paketom narucenim jos 08.12. na Joybuy. Samo prvi status i posle ništa. Danas sam im pisao da vidim da li oni znaju nešto više ali mi još nisu odgovorili, naravno. Pre toga sam isto preko NL pošte narucio sa JB Samsung memorijsku karticu i bilo sve ok, stigla u Srbiju za 2 nedelje. Da nije Krkobabić preuzeo i NL poštu? To mi deluje kao jedino razumno objašnjenje [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ovi sa Joybuy-a su sigurno otišli kući, vidiš da su na sajt već stavili "Happy Valentines Day" :D znači vraćaju se za 15 febrzar :D
 
Sinoć mi stigao paket, a danas se šeta: 11003-10200-11200-11003

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, je l imao neko problema u poslednje vreme sa paketima poslatim preko PostNL?

Ja sam porucio jedno 7-8 paketa u prethodnih mesec-dva od razlicitih prodavaca preko PostNL, i svima od prvog dana stoji status "The item is at the shippers warehouse" bez ikakvih izmena. Track-ujem preko 17TRACK.

Za dva paketa su mi vec istekli dispute rokovi i AliExpress mi je refundirao troskove bez ikakvih pitanja. Nije mi jasno uopste sta se desava. Paketi poslati preko kineske i singapurske poste mi uredno azuriraju statuse i stizu.
Ja sam od letos imao 3 paketa preko NL pošte, jednom nije radilo praćenje uopšte, pisalo nepostojeći broj. Dobio refund i posle više od 3 meseca poštar doneo paket a status nikada nije osvežen, stoji nepostojeći broj iako je broj na paketu i onaj na Aliju isti. Za druga dva mi je stajalo da je at shippers warehouse, jedan paket stigao posle više od dva meseca, status i dalje stoji isti, a drugi nije stigao uopšte.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Screenshot_20190128_205329.png
Nije PostNL, ali jest bPost tj Belgija. Vec vise od mesec dana nista se ne menja. Kontaktirao nasu postu, kaze da paket nije usao u zemlju. Kontakirao prodavca, kaze da je otvorio slucaj kod njiove poste pa sad cekam odgovore.
 
Danas mi je postar ostavio u sanduce posiljku sa 2 baterije za drona ulepljenu zutom "POSTA" trakom, a nije naplaceno otvaranje; dok je istovremeno ostavio isecak da preuzmem drugu posiljku u posti.

Sad, posto na kucnu adresu narucujem samo sitne stvari koje mogu da se ubace u sanduce (jer je postar lenj i ne raznosi nista kabasto), a neisporuceni su mi samo neki kablovi za telefon (2 minijaturna paketa) moje pitanje je KOJOM LOGIKOM NIJE DONEO DRUGI PAKET???
 
Ja baš hteo da pitam o čemu se radi, prvi put mi se desilo da imam takav status.
Uglavnom i kod mene ponovo status "podnošenje na carinski pregled".

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
RY..CN

11.01 CN - Prispece
19.01 Air transport CNBJSA - Airline departure from original country
28.01 ( nedelja 14h ) 11003 Izmenicna posta - Prispece
danas 29.01 - isporuceno na kucnu adresu

status je kasnio i sada jos uvek nema podatka da je isporuceno
 
RY..CN

11.01 CN - Prispece
19.01 Air transport CNBJSA - Airline departure from original country
28.01 ( nedelja 14h ) 11003 Izmenicna posta - Prispece
danas 29.01 - isporuceno na kucnu adresu

status je kasnio i sada jos uvek nema podatka da je isporuceno

Verovatno ce azurirati status kasnije tokom veceri. U mom slucaju to je obicno oko 20:30 (na sajtu nase poste), dok na 17track to bude negde kasnije (nekad do ponoci, nekad tek tokom noci).
 
Konacno danas novi status 29.01.2019 17:15:30 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema,javljam se kad stigne kolika je globa.
 
Da li neko zna do kojeg datuma je stiglo vraćanje sa carinskog pregleda?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna do kojeg datuma je stiglo vraćanje sa carinskog pregleda?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Meni je 15.01.2019 stigao u zemlju 16.01.2019 je bio prvi status podnosenje na carinski pregled a danas je prosao summa sumarum blizu 2 nedelje.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala na informaciji.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Oko 15 dana je na carini bilo posle Nove godine. Izgleda da je tako u sada. A singapurćani dopreme paket iz Kine u proseku za 14 dana.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko ideju kako da pronađem pismo koje sam poslao iz Beograda za Kosovo? Pismo predato 31.12. i od tad mu se gubi svaki trag. Poslato je običnom poštom, nemam nikakav broj za praćenje.
Il da dignem ruke od toga?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
digni ruke i drugi put RE broj [emoji12]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno