Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta im ovo znaci, desila se greska i vratili nazad paket?
Screenshot_20191008-124850.jpgScreenshot_20191008-125316.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Šta se ovde dešava , ima neko iskustva sa ovim TN?


Number: RVxxxxxxxxxCN
Package status: In transit
Country: China -> Serbia
Destination:
2019-09-22 22:52, CN, Roger
Origin:
2019-09-23 18:36, Nanchang City, reach Nanchang Center
2019-09-23 15:40, Nanchang City, leaving Nanchang Center, next stop , Nanchang Center
2019-09-22 23:24, Nanchang City, leaving Nanchang Parcel Express Bureau, the next stop , Nanchang International
2019-09-22 22:52, Nanchang City, Nanchang Parcel Express Bureau has received, agent: Nanchang 001
2019-09-20 09:37, Logistics order created
======================================
Powered by www.17track.net
 
Dobro Marsovac sam ali Singapurac bi do sada već stigao...ovi nešto muljaju..
Užas bez update-a dve nedelje.
 
Da ne zatrpavamo temu , ja sam izbrisao 2 poruke ( pa su poruke od @dean87 duplirane )

Ako pogledate gomilu primera videcete da je ovo prilicno uobicajeno za China Post. :(

Nekad u roku od par dana proslede posiljke do Pekinga i za par dana iz Pekinga stignu u Beograd ,
a nekad im kroz Kinu treba 15-20 dana i jos mesec do BG.
 
To.
Neka rang lista bi bila korisna.
Singapur je na vrhu , pa svi ostali :)
 
Pa bilo je obavestenje i na AE a i na 17track, proslavljali su proteklih nedelju dana dan drzavnosti moderne Kine pa su vecinom svi bili na odmoru. Zaocekivati je bilo i da posta radi na minimumu. Normalizovace se stanje u narednih nekoliko dana, doduse verovatno se gomilaju i porudzbine.
 
Kod kineza se to relativno cesto desava , verovatno im neki skener prijavi gresku i vrate posiljku jedan korak u nazad . Bude to vise puta pa na kraju prodje
 
@ nikolaf7

Obrati se prodavcu...
Ako za par dana ne bude novih statusa pokreni spor ( dispute )


@ dean87

Rx...CN je China Post

Turci su bili ekstra dok Yanwen nije preuzeo kontrolu :( :(
 
Ajde da pitam ostale, u poslednjih pola godine nije mi stigla ni jedna untrack pošiljka China post ordinary small packet plus koja se otprema od Shenzena, poručio sam ih preko 20. Što se tiče ostalih untrack kao što su Yanwen, Caianio itd stižu redovno u periodu od oko mesec dana i ni jedna nije izostala, da li je i vaše iskustvo ovakvo i u čemu je problem? Evo primera jedne.
f5d718b61e571b713d083aa5070addb3.jpg
 
@ nikolaf7

Obrati se prodavcu...
Ako za par dana ne bude novih statusa pokreni spor ( dispute )


@ dean87

Rx...CN je China Post

Turci su bili ekstra dok Yanwen nije preuzeo kontrolu :( :(
Dobro si rekao, poslao sam poruku i dobio odgovor:

"due to the rod was too long,the shipping conpany could not accept it ,could I refund you to make up ?"

Stap za pecanje je u pitanju, vidim uklonio ga je iz ponude....da li da ipak otvaram dispute i kroz dispute trazim refund? Nikad mi se ovako nije desilo

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Otvori dispute, samo tako možeš sigurno da vratiš novac. Kada otvoriš dispute nikako nemoj da ga zatvaraš šta god da ti prodavac kaže, da će ti uplatiti na PayPal, dati najlepšu ćerku za ženu, rešiti protest taksista... Aliexpress će ti refundirati jer se vidi da je pošiljka vraćena ili otkazana.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Number: RBxxxxxxxxxSG
Package status: In transit
Country: Singapore -> Serbia
Destination:
Origin:
2019-10-08 00:00, Despatched to overseas (Country code: RS)
======================================
Powered by www.17track.net

China post je izgleda užasan, evo meni će ovaj iz Singapura pre da stigne nego taj China post naručen pre mesec dana...
Znači dve pošiljke preko SG za vreme slanja jedne od China post-a
 
Ajde da pitam ostale, u poslednjih pola godine nije mi stigla ni jedna untrack pošiljka China post ordinary small packet plus koja se otprema od Shenzena, poručio sam ih preko 20. Što se tiče ostalih untrack kao što su Yanwen, Caianio itd stižu redovno u periodu od oko mesec dana i ni jedna nije izostala, da li je i vaše iskustvo ovakvo i u čemu je problem? Evo primera jedne.
f5d718b61e571b713d083aa5070addb3.jpg
Skoro sam se opekao i jednostavno ne narucuj ništa više preko untracked.
Plati još 2-3 dolara ali ćeš barem biti siguran ili sigurniji.
 
Ja odavno yanwen izgegavam, već 4.paket nije stigao, a jedne naočare za sunce porucene 20.aprila došle 15.septembra

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja uvek ako treba doplatim za SG postu stize mi od 7-10 dana ali imam jedan izuzetak koji bukvalno izasao iz Kine za 4 dana i krenuo 27.09 za Srbiju i nema ga da stigne, dok posiljka posle te stigla pre 4 dana otprilike nekih 4 dana kad napusti Kinu do Srbije ove nema vec 14 dana, a evo stize i sledeca koja je narucena pre 5 dana.
Jedini problem sa ovom.
Fora je sto je brzo lik poslao i brzo napustila Kinu i sad do istek ima preko 40 dana da cekam.
 
Razlog zbog kojeg obično idem na untracked je taj što kad paket dođe na carinu i vide da je tracked obično ide na carinjenje( valjda misle da više vredi) što za mene znači + još 20 -30 dana čekanja i dažbina 3 do 10 evra. Takav isti proizvod na untracked uglavnom prođe bez carine. I kao što rekoh, svi do jednog mi stižu sem pomenutog China small packet gde baš ni jedan nije stigao.
 
sad sam se zeznuo da narucim neki paket bez pracenja i nikad vise, 2 meseca kako ne stize nista... oni produzuju na 3m zastitu. Treba se nekom je**ti mater ako neko od nasih krade pakete, ili nasi ili neki njihovi u transportu ili ovi uopste ne salju nego samo daju lazne brojeve za pracenje pa ako prodje ... proslo je. Nema smisla da narucim paket i cekam ga pola godine da stigne.
 
Ako može da se bira onda paketi bez praćenja samo od pouzdanih prodavaca iz pouzdanih država. I to samo za stvari koje mogu ponovo da se naruče ako se izgube u transporu.
 
Naručio sam nešto iz Engleske na adresu u Hrvatskoj. Već treći dan kako stoji ovaj status a ne znam šta to znači. Poštanski broj adrese na koju sam naručio jeste 10000 i nema statusa da ne pošiljka isporučena, tako da ne znam gde se trenutno nalazi. Vidim da je 10200 broj sortirnice hrvatske pošte, ali ne znam koliko se dugo čeka, da li je to deo carine itd.

Da li neko zna šta je u pitanju, tj. da li je imao isti status ako je naručivao na HR?

4503444ac228e5980d83f467213568c6.jpg


OnePlus 6/Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ni meni nije baš jasno zašto ovako "kreće" moja pošiljka za inostranstvo?

Capture.JPG
 
Meni ne. Moguće da će u ponedeljak, većinom stižu početkom nedelje.
 
Hvala na odgovoru.

Svratio do poste da pitam da li je nesto stiglo no posto su u guzvi rekose da svratim sutra. Inace mi rekose da neregistrovanu posiljku drze duze od spominjanih 5 dana u posti ako je ne uruce odmah po prispecu.
 
Sada im je guzva oko isporuke racuna.

Sreo sam tokom dana postara i kaze ima paketica , ali nije stigao da podeli jer menja i kolegu.

Videcemo sta je stiglo ( ja jos uvek cekam "turke" od 10.9 )
 
Imam paket od 8$ neregistrovan, UR814872764CN, poručen 07.09. da li neko zna šta znači ovo shipment cancelled, jel to definitivno neće stići? Imam li pravo da podižem dispute, da ne čekam još mesec dana bezveze.

nW55IJl.png w7yYHYr.png
 
@Gadjan
Proveri na sajtu AE dal su postavili drugi kod za pracenje, imao sam neke pakete koji su prodavci poslali pa su otkazali i poslali ponovo i za to drugo slanje su uredno postavili nov tracking broj (inace svi ti paketi su stigli). Ako nemas drugi broj za pracenje tj prodavac nije poslao ponovo, kontaktiraj ga da vidis o cemu se radi, a svakako ako ne posalje ponovo u nekom razumnom (2-3 dana) roku otvaraj dispute.
 
Evo prvi put da sam porucio nesto sto ide u veci paket (devojci neka pegla za kosu), od 3kg. Stajalo 5 dana na carini, I naravno ocarinjeno. Vrednost paketa sa sve posiljkom 45€. Carina 1000 dinara. Kupovao satove od po 200 evra, ni dinara postaru.
Al sta ces, platis I ides dalje pa kako ti se zalomi.
 
@miccosmo

Tokom dana isporuceni "turci" ( oko 10.9 i 24.9 su imali status ISTANBUL - Item Forwarded to Destination Country ).

UB..LV za koji pise da je u Srbiju stigao u sredu ( 9.10 ) nije isporucen
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno