Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@thx1138

Tvoji paketici imaju poseban tretman :p:p

Jos nije isteklo 3 meseca - doce i ti iz septembra....
 
ublv.jpg

UB..LV

2 primera pokazuju koliko dugo u pojedinim slucajevima posiljke stoje u Rigi

treci primer - posiljka je mozda jos uvek u tranzitu
Kazem mozda jer je sadrzaj zanimljiv i nekoliko takvih je
vec "nestalo" u tranzitu.

Posiljke od 11.11 koje su stigle u Rigu , ekspresno napustaju aerodrom.
Da li odmah idu dalje ili ih skladiste u mestu Marupe kod aerodroma ostaje da vidimo.
 
Pozdrav, da li neko zna preko kojeg trackera se mogu pratiti RR pošiljke poslate iz Srbije u SAD?

Znam da može preko integrisanog ebay trackera, ali sadržina pošiljke nije prodata preko Ebay, pa mi njihov tracker nije dostupan...

Preko sajta pošte može samo dok ne izađe iz zemlje, preko USPS uopšte nema praćenja ovih pošiljki (ranije je bilo)...
 
@ sasa022
LV pošiljke koje se prosledjuju dalje po praćenju mnogo dugo putuju, ko zna po kojim magacinima čuče skupljajući prašinu dok one koje imaju zadnji status stiglo u Rigu idu u Marupe i odande se šalju za Srbiju sa adrese PP BOX i stižu dosta brže. To što ide u Marupe izgleda da stiže u Letoniju kao vreća i moguće da kosooki imaju svoju ekspozituru pa odatle šalju dalje njima znanim putem. Na tim pošiljkama je pošiljalac PP BOX iz Marupe.
@ kure1982
Nema nikakvog praćenja od trenutka napuštanja Srbije jer Ameri ne šalju nikakve povratne informacije. Zadnje što znam od pre 5-6 meseci R pošiljke za Ameriku su putovale preko mesec dana mada su mi iz Pošte rekli da je toliko putovalo i pre virusa.
 
^ Mali Mrav, dobro, ali ako nema praćenja i nema informacija za RR pošiljke koje se šalju u SAD, kako objašnjavaš da iste te RR pošiljke koje su poslate u SAD imaju detaljno praćenje maltene u detalje od statusa do statusa preko Ebay trackera?

Dakle informacije ipak postoje...
 
@ kure1982
Ebay je njihova firma pa verovatno zato ubacuju. Pojma nemam šta je u pitanju samo sam ti napisao koje informacije imam jer sam slao za Ameriku. Za njih smo izgleda slepo crevo te neće da se znoje
 
DHL ecommerce (Deutshe post) stigao za mesec dana iz Hong Konga. Imam i jedan SpeedPak od juce, bas me interesuje koliko ce mu trebati i kuda ce ici posto neko rece da je i SpeedPak zakucao...
Kamo srece da sam mogao da biram da ide preko Turske.
 
Pokupio ono što je juče stiglo.
2 x UB LV, poslednji statusi 19.9. i 28.10.
i jedan UD NL poslednji status 11.11.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
@ Mali Mrav

Sve posiljke stizu na aerodrom u Rigi ( RIX ) .
Marupe je predgradje Rige i tu se nalazi i aerodrom.
Na svim UB..LV pise Marupe.
Zasto se neke odmah prosledjuju , a neke danima/mesecima stoje ,
to verovatno nikada necemo saznati.

Sa posiljkama koje idu iz/u USA , USPS ( United States Postal Service ) pravi problem jer im dodeljuje svoje kodove za pracenje.
 
meni od septembra ovo preko LV i dalje stoji, tripujem da nikad necu ni dobiti
 
Nije toliko bitan taj status, koliko je bitno kad ce stici.
Ljudi su imali primet da cekaju po 6 meseci posle tog statusa.
 
UB...SG za Makedoniju - rok dostave oko 3 meseca

Evo kako to radi MK Posta :type: :happy:

sg-mk.jpg



Usr*** :wc: Cainiao opet nema statuse :crash:
 
@ kalehrl

Da li je RH ili UH..TR ???

Nekad zaglave u Turskoj po 2-3 nedelje , nekada kod nas isto tako ,
a desi se da ekspresno stignu iz Turske i u kratkom roku bude isporuka.

U Srbiju uvek stizu u petkom !!!
 
Dva RH... TR stigla za 10 dana na izmenicnu

Screenshot_20201129_122121.jpg
Screenshot_20201129_122053.jpg
 
@ kalehrl

Da li je RH ili UH..TR ???

Nekad zaglave u Turskoj po 2-3 nedelje , nekada kod nas isto tako ,
a desi se da ekspresno stignu iz Turske i u kratkom roku bude isporuka.

U Srbiju uvek stizu u petkom !!!

TR.
Evo danas se promeni status.
4 dana od Triste:
Kod:
2020-11-29 08:19 RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Arrived
2020-11-25 12:52 TR, TRISTA, Arrived
 
Hmmm , ili zele sto brze da oslobode skladista za dolazece posiljke od 11.11 i BF ,
ili RH imaju prioritet pa ih salju svaki dan.

UH..TR od marta meseca dolaze samo petkom ( ako slucajno sad nesto nije promenjeno zbog 11.11 )
 
Mislim da je i ovo stiglo u petak, jer je u Istanbulu bilo u sredu, kod nas je stiglo u petak a prosledjeno izmenicnoj u nedelju.
 
Prodadoh CD plejer, odleteo u Kinu....Peking.
Paket od par kg, airmail, tracking, shipping oko 40 EUR.
U pošti ostavljen 24.11.2020., pa ćemo da vidimo koliko je naša pošta revnosna i koliko dugo će da putuje do Kine.
 
Evo ti moj RX... DE

Stigao za 21 dan, i sudeci po statusima, Nemacku nije ni video :)
Pogledajte prilog 292363

A moj otisao za Britaniju, sada da li odatle ide za Germaniju ili ce kod nas direkt, videcemo.

Inace dobio sam prvu SYRM posiljku za sada.. obicno su bile S***** koje su preko Holandjana stilazale za 20 i koji dan.. danas tri komada stigla.
 

Prilozi

  • uk.png
    uk.png
    65.5 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Kakav je zadnji status za tu SYRM pošiljku i kada je bio? Imam i ja par komada pa čisto informativno da znam.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Ah nisam bio jasan, kada kazem dobio sam mislio sam na to da sam dobio broj za pracenje, a ne fizicki posiljku, narucio sam sada za petak..
 
Aha okej, nisam razumeo dobro. [emoji106]

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
A moj otisao za Britaniju, sada da li odatle ide za Germaniju ili ce kod nas direkt, videcemo.

Moja je isla preko DEFRA, tj Frankfurta. Ali je pracenje statusa malo nezgodno, sad kad gledam unazad to se uopste ne vidi na trekerima, samo UK pa RS, ali znam da je islo preko DEFRA jer sam dnevno proveravao na sajtu Deutshe poste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno