Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li je ovo pravo mesto za pitanje ali cu da probam. Naime porucio sam sat sa ebay iz USA. Zadnji traking mi je da je izasao iz zemlje 19og maja. Za dalje koliko sam skontao taj br vise ne vredi. Postoji li neki drugi traking br posle njega. Mislim kako da dodjem do njega ako postoji. USPS je posta

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kada prodju carinu USPS L posiljke dobijaju nove brojeve. Mislim da ne mozes da saznas taj broj ako nemas nekog insidera u posti.
 
Poslednja izmena:
Naručio sam neke sitnice sa Gearbesta, još krajem aprila. Po broju pošiljke vidim da je stiglo do Srbije, i da je prosleđeno carini 10.05. Od tad nista, niti je paket stigao, niti se menja bilo šta. Da li postoji način da saznam šta je sa paketom, ili da pokrecem dispute na Gearbestu?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Hvala tiha nemam insajdera :) znaci iznenadjenje, kad stigne stiglo je

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Јел неко преузео пакет данас или у петак/суботу у Новом Саду? Интересује ме ако има таквих да ми само кажу кад су им пакети стигли у Србију. Нешто се отегло у НС, један пакет ми је стигао 4-ог у Србију и од тад се не мијења статус, сад је већ прошло више од двије недеље. Постали су све критичнији и критичнији.
 
Ljudi imam problem sto se tice isporuke. Naime u petak mi je dosla notifikacija da mi je el. cigara dostavljena. Rekoh verovatno je u posti i vec je bilo kasno. Medjutim, danas vec postaje kriticno jer ni traga ni glasa od posiljke. Nit me zvali na fon, nit mi zvonili na vrata nista, a pise da mi je uruceno i u posti. Rekoh ajd da vidim do sanduceta da li su mi ubacili onaj papiric pa da primim sam ali nista.

Medjutim kad stigoh u postu rekli su mi da isto sto i pise u app, da mi je uruceno. Problem nastaje kad dolazi kontrolor i zove tog postara sto je trebao da mi dostavi i kaze da mi je dostavio u veliko (zajednicko) sanduce koje se na zakljucava i ima staklo kao vratanca (logic) i sve moze da se vidi i plasi me da neko od komsija nije uzeo.

Da napomenem, coveka video nisam, znaci nisam preuzeo paket niti potpisao bilo sta. Kontrol mi je rekao da sacekam sutra i da vidimo sta se desilo sa isporukom i eventualno da idem kod upravnika gde kako je rekao mogu da trazim da taj postar izda zapisnik ili tako nesto.

Sta ja mogu da uradim povodom zalbe? Da li mogu da trazim povracaj novca ili nesto? Sta raditi?
 
Za preporučene pošiljke primalac mora da podpiše prijem ako nisi ti podpisao neko jeste, saznaš ko je potvrdio prijem i rešio si problem, uslovno.
 
Nekad mi traze potpis, nekad ne. To je problem, da znam da mora da se potpise da bi preuzeo bilo bi lakse. Ovako je covek mogao da ode do bilo koga pita da li si ti taj i taj i kaze da i ode paket.
 
Za svaku pošiljku sa praćenjem mora da se podpiše, jedino se neregistrovane pošiljke mogu uručiti bez podpisa...
 
Zna li neko koliko se ceka sad ako je paket na carini? BG je u pitanju.
 
Ја данас преузео пакет који је стигао у Србију четвртог јуна.
Него имам једно питање за Новосађане. Да ли вам дешава у посљедње вријеме да вам поштар уопште не достави доставницу? Мени већ други пут у мало јаче од мјесец дана. Срећом оба пакета су имала трекинг па сам видјео на поштином сајту да је покушана достава, а како није било доставнице у сандучету ишао сам до поште и покупио. Но ако ми се такав сценарио заломи са неким пакетом без трекинга опуштено може да се и врати за Кину а да ја ништа не знам. Јел има вајде ићи негдје и жалити се на поштара? Живим код кванташа у Душана Васиљева(Кеј/Подбара). Претпостављам да по датуму доставе могу да нађу који је поштар био у смјени тај дан у мом крају. Да нема сандучета и да није обиљежено не би био никакав проблем но овако све регуларе али се он ни не удостоји да остави доставницу у сандуче...
 
Prijavis u posti, napises zalbu na sajtu Poste Srbije i dovesce se malo u red postar.
 
Ха тек сад да чујете расплет. Одем јутрос до поште и подигнем пакет кад вечерас кад сам се вратио са посла доставница у сандучету. Јбт шта ови поштари раде...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Sta ti je pisalo na trackingu kada si otisao u postu, a sta danas? (bas danas?)
 
Ево...
66be36b5195dd79539b9b874bf92ec30.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja imam sa postom tj postekspresom problem da mi ne stize poruka kad je paket preuzet da mogu da odem do poste po pare. Poslao preko 30 paketa, izmenjao sigurno 4 telefona i nista, u posti ne znaju sta je, juce zvao call centar ne znaju sta bi moglo biti pa da posaljem mail tehnickoj sluzbi, poslao juce pa sad cekam sta ce oni reci.
 
Ја сам покупио пакет у пошти прије него је он доставио извјештај. Којим триком? Ваљда пакет треба да буде код њега па ако не може да ме нађе онда остави доставницу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
To je iskusan postar. Znao je da te nece naci kod kuce, pa nije ni poneo paket sa sobom :)
Pozdrav
 
Nas postar nosi pakete za mene, jos jednog komsiju koji je uvek tu prepodne i za lokale. Za ostale jok.
 
Zavisi i od velicine paketa, meni donose sve manje, a za vece ostave samo izvestaj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Donosi nam i velike pakete ali za njih zove da vidi da li smo tu.
 
Ма ајде и што не носи пакет са собом него како је прекјуче пустио статус да је неуспјешна достава а тек јуче оставио доставницу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja nemam problema sa postarom u NS-u. Lik je skroz kul, vecinom mi pusti poruku kada ce otprilike biti kod mene, da zna da li da nosi ili ne :)
 
Којо дио града је у питању?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ја сам покупио пакет у пошти прије него је он доставио извјештај. Којим триком? Ваљда пакет треба да буде код њега па ако не може да ме нађе онда остави доставницу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Мене је поштар звао на мобилни да провери да ли ћу бити кући да не носи пакет са собом. У питању је пакет мало већих димензија.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ја сам на тотално другој страни. Кеј/Подбара, код кванташа.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno