Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni poslednji paket cainao global stigao za 15 dana.

@tumbe iz tvojih usta u božije uši [emoji2] čekam neke wifi sluške sa SY koje hoću pokloniti za rođendan, nadam se da će stići do 19 novembra.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Izgleda da onda nema pravila. Ja koliko sam pohvatao na poslednjim stranama, hvaljen je yanwen i sunyou, a izbegavati cainiao po recima sasa022. Planiram da uzmem nekih 4-5 paketa, pa sam razmisljao da posaljem pola sa jednom, pola sa drugom.
 
Izgleda da onda nema pravila. Ja koliko sam pohvatao na poslednjim stranama, hvaljen je yanwen i sunyou, a izbegavati cainiao po recima sasa022. Planiram da uzmem nekih 4-5 paketa, pa sam razmisljao da posaljem pola sa jednom, pola sa drugom.
Cainiao po mojim iskustvima sasvim solidan ako imas biraj opciju global. Opet dosta zavisi i od toga koja je tranzitna zemlja, meni uglavnom Litvanija.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Cainiao

CSE je najcesce LV ( UB..LV )
CSEG LT i LV ( LPxxx -> UD..LT i UB..LV )
CSEfSG LT ( LPxxx -> UD..LT ) ili SY LP kao iz gornjih primera
( ako ide avionom najverovatnije ide preko Malezije i Turske )

SY - SYRM , SYAE i LP kao iz gornjih primera

YW - najcesce UH..TR
 
Sad su mu promenili statzs u "Depart from transit country or district."...
To može tako da ti stoji nedeljama a ko zna kada će da ti poštar uruči.

Meni to stoji za ub_lv od 18.10

Bila bi fora da znamo unapred kojom rutom idu paketi da li preko Litvanije ili Letonije.
Znam šta bih odabrao [emoji3] LT [emoji106]
 
Cainiao

CSE je najcesce LV ( UB..LV )
CSEG LT i LV ( LPxxx -> UD..LT i UB..LV )
CSEfSG LT ( LPxxx -> UD..LT ) ili SY LP kao iz gornjih primera
( ako ide avionom najverovatnije ide preko Malezije i Turske )

SY - SYRM , SYAE i LP kao iz gornjih primera

YW - najcesce UH..TR
Moraću ovaj tvoj post da sačuvam haha.
Hvala!
 
To može tako da ti stoji nedeljama a ko zna kada će da ti poštar uruči.

Meni to stoji za ub_lv od 18.10

Bila bi fora da znamo unapred kojom rutom idu paketi da li preko Litvanije ili Letonije.
Znam šta bih odabrao [emoji3] LT [emoji106]
Nema to pravila...evo ti jedan LT vec 59 dana putuje...
fe9766b7bfdec588419d6c3f74c30854.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Par posiljki CSEG - LP od prosle nedelje su dobile UV..UZ kodove , danas su krenule iz Hong Konga
 
Nisam poručivao ništa ove godine pa sam se odlučio da poručim jednu maskicu za fon od Aliexpress-a, dobio sam broj sa početkom LP sve ostalo su brojevi. Međutim dobio sam kao neki alternativni broj za praćenje uz ovaj LP, u formatu je UV************UZ na 17track prijavljuje da ide preko Uzbekistan post. Jel ovo normalna situacija?
 
Nisam poručivao ništa ove godine pa sam se odlučio da poručim jednu maskicu za fon od Aliexpress-a, dobio sam broj sa početkom LP sve ostalo su brojevi. Međutim dobio sam kao neki alternativni broj za praćenje uz ovaj LP, u formatu je UV************UZ na 17track prijavljuje da ide preko Uzbekistan post. Jel ovo normalna situacija?
Pogledaj post iznad tvog.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Odaberem yanwen postu, platim dosta vise dodatno. Indijanac od prodavca posalje preko UB LV, ja mu napisem vrati pare. On napise kao nije moguce vise preko Yanwena jer nije dostupan, pravi me budalom... to moze da prodje kod nekog ko narucuje od juce. I sta da radis sa ovakvim dalamaBu, jednostavno ako ne vrati novac. Dignes dispute da nije stiglo i ko ga sisa. Kad on moze da bude dalaBu, mogu ja da budem jos duplo veca. Koliko god da gledam da ispadnem korektan i vracam novac i kad predmet stigne posle 7 meseci, oni su toliko jos gori.
 
Jesam i dalje ne vidim odgovor na svoje pitanje.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
Cim ja napisao kolega da su krenule, znaci da je normalno. Ne brini, verovatno ce stici brze nego preko Letonije.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@ qwerty96

Nista novo :(

Trenutno se najvise prave blesavi zbog Cainiao statusa za UB..LV

@dudjaa

Deo Cainiao - LPxxx posiljki trenutno dobija UV..UZ kod.
Posto su to neregistrovane posiljke nemaju detaljno pracenje.
Iz Kine idu u Hong Kong i onda do neke tranzitne tacke ( GMTC ).
Za ove ce to najverovatnije biti Uzbekistan.

Videcemo kada ce biti prve isporuke u Srbiji.

@tumbe

Te od pre dve nedelje , kada su krenule iz HK i kada su stigle u GMTC i da li posle ima statusa ?
 
@ qwerty96

Nista novo :(

Trenutno se najvise prave blesavi zbog Cainiao statusa za UB..LV

@dudjaa

Deo Cainiao - LPxxx posiljki trenutno dobija UV..UZ kod.
Posto su to neregistrovane posiljke nemaju detaljno pracenje.
Iz Kine idu u Hong Kong i onda do neke tranzitne tacke ( GMTC ).
Za ove ce to najverovatnije biti Uzbekistan.

Videcemo kada ce biti prve isporuke u Srbiji.

@tumbe

Te od pre dve nedelje , kada su krenule iz HK i kada su stigle u GMTC i da li posle ima statusa ?
Oct 24, 2020 13:14

Aliexpress-Cainiao

Depart from transit country or district 



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Odaberem yanwen postu, platim dosta vise dodatno. Indijanac od prodavca posalje preko UB LV, ja mu napisem vrati pare. On napise kao nije moguce vise preko Yanwena jer nije dostupan, pravi me budalom... to moze da prodje kod nekog ko narucuje od juce. I sta da radis sa ovakvim dalamaBu, jednostavno ako ne vrati novac. Dignes dispute da nije stiglo i ko ga sisa. Kad on moze da bude dalaBu, mogu ja da budem jos duplo veca. Koliko god da gledam da ispadnem korektan i vracam novac i kad predmet stigne posle 7 meseci, oni su toliko jos gori.

Kada stigne predmet, da li možeš da tražiš da ti vrati razliku u ceni, pošto si rekao da si doplatio za Yanwen?!
 
@outlaw

Uvek kada imate i free i ponudu za doplatu za transport bez pracenja , unapred trazite garanciju da ce distributer poslati na nacin na koji zahtevate i placate.
Ako trgovac to ne garantuje , distributer ce najcesce poslati po svom izboru.

Neregistrovane posiljke za koje ne ispostuju dogovor , ako prekasno stignu smatrajte poklonom :-devil-:
 
Stigo danas paket,Poslato preko poste LPxxx,Druga posta UDxxxxLT
Stiglo za 23 dana.
 
Odaberem yanwen postu, platim dosta vise dodatno. Indijanac od prodavca posalje preko UB LV, ja mu napisem vrati pare. On napise kao nije moguce vise preko Yanwena jer nije dostupan, pravi me budalom... to moze da prodje kod nekog ko narucuje od juce. I sta da radis sa ovakvim dalamaBu, jednostavno ako ne vrati novac. Dignes dispute da nije stiglo i ko ga sisa. Kad on moze da bude dalaBu, mogu ja da budem jos duplo veca. Koliko god da gledam da ispadnem korektan i vracam novac i kad predmet stigne posle 7 meseci, oni su toliko jos gori.
Исти случај и код мене. Каже будите стрпљиви... А ако се деси да не дође, прво се јавите да направимо решење. Задавио бих га да ми је ближи
 
Nije meni potrebno razlika u ceni ako mi proizvod stigne posle 3-4 meseca. Nista mi ne znaci, mnogo bi mi vise znacilo da stigne brze nego da ga cekam toliko.

Sto kaze kolega iznad, proslo je i meni kroz glavu kad se onaj na seoskoj utakmici razdere sudiji ''Uhh sto nisam krokodil, sad bih ti glavu odgizo'' :) (kad krenu tako da me vozaju)
Recimo sutra ja platim DHL, on mi posalje preko Kineske poste i stavi razliku u dzep, e pa nece moci tako kod mene ;)
 
Ja sinoc platio za 4 paketa, sva 4 odabrao yanwen, 2 su bila sa doplatom, 2 free. Za jedan su mi vec dali tracking number u formatu S0000018088xxxx.
 
I ici ce najverovatnije preko Holandije, umesto Turske, sto sam imao pre par dana.
Icice 99% preko Turske, tri komada u poslednjih nedelju dana isti tracking number. Yanwen radi u kooperaciji sa SunYou, zato je taj broj. Cim prodje pet-sedam dana dobice novi broj.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Sada sam definitivno ubedjen da ni distributeri nemaju pojma sta transporteri rade i kako prosledjuju posiljke

( u pitanju je sitnica od oko 2$ )

upitnik.jpg
 
Odaberem yanwen postu, platim dosta vise dodatno. Indijanac od prodavca posalje preko UB LV, ja mu napisem vrati pare. On napise kao nije moguce vise preko Yanwena jer nije dostupan, pravi me budalom... to moze da prodje kod nekog ko narucuje od juce. I sta da radis sa ovakvim dalamaBu, jednostavno ako ne vrati novac. Dignes dispute da nije stiglo i ko ga sisa. Kad on moze da bude dalaBu, mogu ja da budem jos duplo veca. Koliko god da gledam da ispadnem korektan i vracam novac i kad predmet stigne posle 7 meseci, oni su toliko jos gori.

Nista novo, zato ja lepo imam srocen tekst koji samo copy paste posaljem kao poruku odmah nakon porudzbine i ne moze posle da mi se pravi da nije znao da je doslo do greske..
U poruci stoji narucio sam preko Yanwena i zelim da mi tako posaljete, ne zelim na drugi nacin. Ukoliko ne mozete da posaljete na nacin na koji sam porucio to jest preko Yanwena onda mi nemojte ni slati predmet, ako ga posaljete na neki drugi nacin otvoricu dispute protiv vas. Kod za pracenje preko Yanwena je u formatu S******, nije ni UB***LV ni LT****, dakle samo S**** i jedino tako zelim... itd itd, znaci srocite ovako nesto i odmah nakon kupovine im to posaljete da ne bi mogli posle da s**u i da vas zavlace.

Inace stigli novi Turcici danas :D
 

Prilozi

  • IMG_20201026_221801.jpg
    IMG_20201026_221801.jpg
    1 MB · Pregleda: 88
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno