Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi malo duže nisam pratio stanje sa pošiljkama, imam jedan LP sa alternativnim brojem UAxxxxxxxxxxUZ... Mislim da je u pitanju Uzbekistanac. Pa kako on prolazi u ovo ludo vreme. Yanwen i SunYou vrše logistiku.
 
@Animal da li možeš da me prosvetliš kako možeš da otvoriš dispute i da ti isti Ali uzme u razmatranje, ako ti prodavac pošlje preko drugog transportera?

Mislim Ali je ovo kod njih je zaštita prava kupaca prilično rudimentalna, i sve se svodi na opciju otvaranja dispute nakon što poručeni proizvod ili ne stigne u za to predviđenom roku, ili stigne, ali karakteristikama i ispravnošću ne odgovara oglašenom... Dakle, hoću reći, da nisam video gde i kako možeš otvoriti dispute zbog neke druge problematike u saradnji sa prodavcem, a da Ali odmah pristupi njegovom rešavanju.

Ukratko, lični primer, kupljen proizvod na Ali, prodavac je okačio broj, i proverom tog broja ustanovio sam da je poslao lažni broj za neki proizvod koji je u momentu kad sam ja kupio robu već bio uručen kupcu u Maleziji. Dakle fejk broj od starta. Kontaktirao sam prodavca, iskulirao me je. Kontaktirao sam Ali podršku, objasnio slučaj, dostavio dokaze i otvorio dispute, ali oni NISU po istom rešavali sve dok nije istekao rok za dostavu, kada sam morao dopuniti dispute i dobio nazad pare...

Dakle morao sam čekati bezmalo 3 meseca na povrat para iako je već peti dan od kupovine bilo jasno da prodavac uopšte nije ni poslao poručeni predmet.
 
Poslednja izmena:
Heh stigao mi CSE untracked UB-LV

Poslato 5.10 , stagao danas 27.10

Nije lose 22 dana [emoji106]
 
@kure, ja ti garantujem da ni vecina prodavaca ne zna sta moze ni sta ne moze.. dosta njih su bezobrazni i znaju sta rade i prave nas *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma.. ta opomena za dispute je tu prvenstveno zbog ''zastrasivanja'' prodavca da se ne igra, jer koliko sam shvatio za njih je najgori taj dispute i kada se otvori ono bukvalno neki od njih mole da se zatvori.. dakle prvo kao opomena koja moze da urodi plodom da prodavac zaista posalje na nacin koji je izabran a drugo ne znam kako u praksi funkcionise jer nisam imao toliko problema, u pocetku da, ali kako sam smislio i poceo da saljem ovu generisanu poruku sto sam vam predocio ovde, svi salju kako izaberem..
 
Icice 99% preko Turske, tri komada u poslednjih nedelju dana isti tracking number. Yanwen radi u kooperaciji sa SunYou, zato je taj broj. Cim prodje pet-sedam dana dobice novi broj.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

I ja sam tako mislio. Prvo sam dobio broj S......, a kada sam ocekivao da dobije turski broj, dobio je holandski...UD....NL
 
Heh stigao mi CSE untracked UB-LV

Poslato 5.10 , stagao danas 27.10

Nije lose 22 dana [emoji106]

Slicna situacija i kod mene, narucio sam 07.10, stiglo danas 27.10, prosto sam ostao sokiran :d Medjutim one koje sam narucio 15 dana pre toga njih nema.. do duse ne znam ni da li ce carina da mi to propusti posto se radi o 600 komada u pakovanju, 100 komada u pakovanju, ko zna kako ce da okarakterisu to..
 
Kog dana mu je zadnji status na ninji?
Isti kao na track checker-u

18.10

2100268ef4859de4b3262590da2df2a0.jpg
 
@kure, ja ti garantujem da ni vecina prodavaca ne zna sta moze ni sta ne moze.. dosta njih su bezobrazni i znaju sta rade i prave nas *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma.. ta opomena za dispute je tu prvenstveno zbog ''zastrasivanja'' prodavca da se ne igra, jer koliko sam shvatio za njih je najgori taj dispute i kada se otvori ono bukvalno neki od njih mole da se zatvori.. dakle prvo kao opomena koja moze da urodi plodom da prodavac zaista posalje na nacin koji je izabran a drugo ne znam kako u praksi funkcionise jer nisam imao toliko problema, u pocetku da, ali kako sam smislio i poceo da saljem ovu generisanu poruku sto sam vam predocio ovde, svi salju kako izaberem..

Ok, tako sam i mislio da ne može puno na ovu temu da se uradi preko Alija, i da je korisno samo u svrhu zastrašivanja, po sistemu ako prođe-prođe...

Hvala
 
Jel kod svih CSE - 4PX ?

Ako jeste , onda je to tura koju je pokupio 4PX , a YW ili YW-SY imaju neki drugi prioritet.
 
Od 4 yanwen pošiljke, za 2 sam platio dodatno i imaju S0000..., treća ima LP00..., a četvrta UB... LV, kad se ode na ninja, piše Cainiao Super Economy 4PX, tako da to što kažeš Saša, ne znam da li me je prodavac zeznuo ili su ovi pokupili.
 
Danas stigao jedan LV Marupe narucen 11.10. poslednji status 19.10. i jedan LT narucen 08.10. poslednji status 20.10.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@optical

Ako si bas birao Yanwen to bi trebalo da ide preko Turske ( ili Holandije ) ,
sve ostalo su kombinacije sa Cainiao , SunYou ,4PX...

@tumbe

Cainiao SE , SEG ?
 
Cainiao SEG

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@sasa022 za svaki sam birao bas yanwen. Za 2 je moglo da se bira free, za 2 sam doplatio, da ne bi islo preko Cainiao. Videcu kad krenu paketi, ako su me zeznuli za neki, mogu biti i bezobrazan, nije problem.
 
Sveže poručene i poslate 3 pošiljke preko Yanwena, sve tri dobile UD NL brojeve.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ok, tako sam i mislio da ne može puno na ovu temu da se uradi preko Alija, i da je korisno samo u svrhu zastrašivanja, po sistemu ako prođe-prođe...

Hvala

To sa "zastrašivanjem" je mač sa dve oštrice, jer može prodavac da objasni Aliju na kineskom da mu pretiš/ucenjuješ, što po pravilima može da dovede i do blokade naloga. Ne tvrdim da se to radi, ali ne bih ni isključio. Rusi na primer znaju da budu dosta drčni kupci, plus mnogi prave razne smicalice da prevaziđu sve veća ograničenja, i pratim na njihovim forumima kako dosta takvih prođe loše na kraju pa pitaju "šta sad da radim".
Glavni problem je što su pre par godina smanjili broj opcija za dispute, ranije je bio kao jedan od razloga ponuđen i taj da nije korišćen dogovoreni način shippinga. Onda su iz nekog razloga to ukinuli i čini mi se da se sad to praktično i ne tretira kao neki jak razlog.
Naravno, uvek može da se kaže da pošiljka nije stigla, ali nikako se ne sme preterivati sa tim, inače će biti sumnjivo, a pri tome svakako ne bih to unapred najavljivao.
Najsigurnije je birati free shipping kad god je moguće. Realno i nije neka razlika između svih ovih opcija bez praćenja, više je stvar sreće ili slučajnosti. A ako naručiš preko DHL sigurno neće poslati preko Cainiao. Čak i da se to desi, to je već ozbiljan osnov za dispute.
 
Ako je prodavčev metod slanja dispute može da se otvori u svakom trenutku, normalno sa razlogom, jer tad obično traže doplatu i ako ne otkažeš narudžbinu prijave dupli broj za praćenje dok za ostala slanja ostavljaju rešavanje spora do isteka zaštite. Možeš da tražiš povraćaj novca za poštarinu i uz adekvatne argumente dokazuješ da su ti naplatili više novca za uslugu. Ja sam u zadnje vreme imao te probleme za pošiljke ka Kanadi gde su dve odmah rešene jer su prodavci prihvatili ponudu za povraćaj novca jer su pošiljke otišle na sasvim druge adrese dok su za jednu dali rok do isteka zaštite a prodavac nije uopšte poslao. Obavestili me mailom da sam dobio kupon 0,79e za kupovinu od min. 0,80E. Inače prodavci imaju ugovor sa Alijem i plaćaju penale za svako kršenje klauzula ugovora (povećanje cene, dupli broj i ostalo). Zato svaki prodavac kuka da odustaneš od spora jer će navodno poslati novi paket i sl. a kad prekineš spor pa ponovo otvaraš smatraju te neozbiljnim, po naški ne znaš da li hoćeš ili nećeš da pi...kiš.
Inače ti plaćaš za izabranu logističku kuću a ne možeš da biraš preko koje zemlje će ići, oni imaju svoje trase i menjaju ih svaki čas, gde im je najpovoljnije.
 
Poslednja izmena:
Ako u petak stigne iz Turske i carina propusti mozes tokom iduce nedelje da ocekujes isporuku :)
 
Javim ja sutra ujutru statuse za moje UB ... LV i ostale posiljke, ako je stiglo nesto.
 
Nešto sam kupio na Aliju za $24 uz free shipping ("Seller's shipping method") i jutros se prijatno iznenadim - registrovana Singapurska pošta. Videćemo kako će se dalje razvijati, ali dobar je znak !
 
Ove tri pošiljke danas stigle...vidite koliko im je dana trebalo i preko koga su išle.
e3852d391b6e45311ede77e9f105c93a.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Da li LV pošiljke sad imaju praćenje samo do Rige a dalje tajac dok ne zazvoni poštar?
 
Koliko znam, uvek je tako bilo a ne samo sada, nego je pre korone kad stigne u Rigu značilo da je kod nas za par dana, a sada se ništa ne zna.
 
@ ytrewq
Do pre nekih mesec dana je postojalo da prihvata LV pošta i da je poslato u tranzitnu zemlju, da li je sad samo stiglo u Rigu i to je sve?
 
Evo statusi od sve tri pošiljke
f453696179ca97260b54b8edf227093b.jpg
bdf18bd742658585144e935d6cc2907b.jpg
4dbd46e576c1000c861510f0fdaaa9b7.jpg


Kao što sam rekao, nema to pravila, jednoj je trebalo 63 dana a drugoj 32 a poštar mi uručio isti dan obe.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
LV posta je skroz ukinula pracenje .
Cainiao pravi haos sa onim statusom Arrive at destination kada stigne u Rigu i posle toga vise nista ne objavljuju.

https://postal.ninja/en
https://parcelsapp.com/en

objave i prosledjivanje iz Rige.

npr. za posiljke koje su 1.10 stigle u Rigu nema novog statusa , one od 5.10 su 23.10 krenule dalje
one koje su u Rigu stigle 19.10 istog dana su prosledjene dalje

@Gilgamesh

Koja je to aplikacija za pracenje ?
 
Poslednja izmena:
LV posta je skroz ukinula pracenje .
Cainiao pravi haos sa onim statusom Arrive at destination kada stigne u Rigu i posle toga vise nista ne objavljuju.

https://postal.ninja/en
https://parcelsapp.com/en

objave i prosledjivanje iz Rige.

npr. za posiljke koje su 1.10 stigle u Rigu nema novog statusa , one od 5.10 su 23.10 krenule dalje
one koje su u Rigu stigle 19.10 istog dana su prosledjene dalje

@Gilgamesh

Koja je to aplikacija za pracenje ?
TrackChecker Mobile

Poslato sa Nova 5t
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno