Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo jedno pitanje,pre par dana sa kupio iz Chine preko EBAY-a jednu stavku a prodavac je objavio ovaj tracking broj:
EE10012783133700001021003B0N (izmenio sam par brojeva) a na stranici za pracenje pise:
No record found.Please confirm that you have typed correct tracking No.and try again.
Poslao sam Kinezu dokaz ali on se ne javlja,postoji li mogucnost da posiljka i nije poslata ?
 
Strpi se koji dan, to je broj iz sistema koji je dodeljen ali jos nije skeniran nigde, potrajace jos par dana dok se pojavi u pracenju. Po broju je SpeedPak, aj pa javi kako ide.

Prvu ebay porudzbinu su mi poslali Deutsche Post-om, sve regularno, a drugu ovim sr..njem koje je negde zapelo i vise ne znam gde je, tracking nije azurirao status mesec i nesto vec.
 
Poslednja izmena:
Evo kako stižu pošiljke..
I kako njihova zvanična "podrška" sramno laže.
 

Prilozi

  • 2021-01-17 20_14_29-My AliExpress _ Manage Orders — Mozilla Firefox.png
    2021-01-17 20_14_29-My AliExpress _ Manage Orders — Mozilla Firefox.png
    29.4 KB · Pregleda: 81
@ Gadjan


Ako si pratio teme , videces da to nije novost....

Ovih dana i ja moram da uletim kao ispomoc klincima kojima
i posle oko 100 dana posiljke nisu stigle.
Na svu srecu vecina ih ima zastitu do 120 dana.
 
@ Gadjan


Ako si pratio teme , videces da to nije novost....

Ovih dana i ja moram da uletim kao ispomoc klincima kojima
i posle oko 100 dana posiljke nisu stigle.
Na svu srecu vecina ih ima zastitu do 120 dana.
 
Je li neko imao ovakav status posiljke? Sta ovo znaci?

Huawei P30
533851ee0e49503fa09c2a92147b6da9.jpg
 
Pratio sam i ovo mi nije prvi takav slučaj da sam zavrnut za pare i robu. Nego nas ovde neki ubeđuju da pošiljke stižu...
 
@ mrmilos

Vrte posiljku na carini.

Znas - "korona" , praznici ....


@ Gadjan

STIZU , ali neke drasticno kasne.
Delic nikada ne stigne na kucne adrese.

Najveci problem je sto u Posti Srbije godinama
nece bilo sta da promene.
 
Stigla jos jedna UA...SB posiljka za 32 dana. Sasvim prihvatljiv period za koji stigne. Poslednji status je bio 02.01.2021.

Screenshot_20210118_100909.jpg

Primetio sam da SB i UZ posiljke dolaze na kucnu adresu otprilike za nekih 16 dana od poslednjeg statusa "Arrive at destination country", barem je tako slucaj kod mene poslednje 3 posiljke.
 
Poslednja izmena:
Meni danas stigao UZ o kom sam pisao pre neki dan...
Poslednji status: 11/28/2020 Arrive at destination country kao i jos jedan sa istim statusom od 12/25/2020
 
Pocinje primena eCN22 i eCN23 - elektronskih carinskih deklaracija
za posiljke u postanskom saobracaju.

Posto sada sve postoji u elektronskom obliku i posto sve posiljke prolaze
"skener" , red je da i Posta Srbije napokon unapredi sistem.

Makedonci su vec pokazali da sistem funkcionise - oni prate i Ux..xx posiljke.

sg-mk.jpg

UBLV-MK.jpg


From 1st January 2021, all postal administrations dispatching goods will have to
supply recipient postal administrations with electronic customs data detailing the
contents of any mail, packets and parcels containing goods.
The changes are required by the Universal Postal Union (UPU)
and the World Customs Organisation (WCO).


Inace , imam primera i za LV i za UZ koje su usle u cetvrti mesec a nisu isporucene ,
a ima i primera da su stigle za mesec-dva.
 
Stiglo napokon, skoro da sam digao ruke (ljudima stizalo pre Bozica slicnih datuma).
Iz SpeedPak se negde usput pretvorio u UVxxxxxxDE posiljku.

speedpak2.jpgspeedpak.jpg
 
@Ostoja

Za jednu precizno vidis da je isla preko UK , pa plus preko Nemacke.
Ako samo malo pratis desavanja , bice ti jasno zasto su kasnile do
Srbije.
A onda jos svi ovi praznici u Srbiji :S:
 
Ma ne treba se samo mnogo opterecivati oko toga. Ako nema nista do pred istek zastite kontaktiras prodavca, on ti produzi, ti sacekas i to, posle toga dispute i cao. Nisam imao mnogo problema oko toga ali prosli mesec sam otvorio dispute na 115 dana, naravno bio je produzetak od 25 dana i prodavac kuknjava da povucem jer je posiljka u tranzitu..samo sam napisao, ako stigne kontaktiracu ga da mu uplatim te pare i sutra mi se javlja da prihvata povracaj novca. Ne vidim ja tu neki problem...

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Ma znam, nego su dali samo SpeedPak kod, a ima i drugi koji mozes da pratis ali ti taj ne daju pa si u neznanju dok ne stigne u sanduce :S:
 
Meni je jedna SpeedPak zakucala sa zadnjim statusom ( Nov 12, 2020 09:50 Arrived at Transit Hub ) , ostale porucene posle ove su mi stigle.

Istekao mi je i onaj rok za dostavu, videcu sta ce mi reci prodavac.
 
Strpi se koji dan, to je broj iz sistema koji je dodeljen ali jos nije skeniran nigde, potrajace jos par dana dok se pojavi u pracenju. Po broju je SpeedPak, aj pa javi kako ide.

U pravu si danas se pojavio status,znaci ispod 40 dana nema sanse da stigne ovom ''brzom'' postom ?

Znam neke likove sa neta iz Bugarske kojima sve sto poruce sa AE stize u max. 10-20 dana !!?
 
Pa evo imas ovde u temi da je ljudima stizalo posle 5-6 dana sa AE. Mada ako je SpeedPak, to je nesto sa ebay poruceno?

SpeedPak nekih 30-40 dana putuje u proseku, mozda imas srece pa bude brze. Jedino im je tracking dibidus...
 
Poslednja izmena:
Pa evo imas ovde u temi da je ljudima stizalo posle 5-6 dana sa AE. Mada ako je SpeedPak, to je nesto sa ebay poruceno?

SpeedPak nekih 30-40 dana putuje u proseku, mozda imas srece pa bude brze. Jedino im je tracking dibidus...

Da sa Ebay-a je,naveo sam AE kao primer za posiljke iz Chine,bitno mi je samo kada stigne u Srbiju da je vidim na
pracenju sistema nase poste.

Ebay a i sam Kinez su mi poslali info da je moguce kasnjenje posiljki...

Pogledajte prilog ebay 1.bmp
 
E ovo je za mene brzo. Desetak dana od naručivanja do uručenja. Preko Bangooda.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
cd5d96f5a2fb254cbf22f510bdca26fb.jpg
 
Poslednja izmena:
RUxxxxxxNL pošilja stigla za 16 dana, poručena preko Ebay-a. Nisam kući, pa mi je sada javljeno :)
 
Kod mene je ovako:

Juce mi je stiglo 9 paketa, svi poslati krajem decembra (SB i UZ).

Imam zaostalih 6 komada UZ poslati pocetkom decembra, ni traga ni glasa (po statusima svi su stigli u Srbiju oko 20. decembra).
 
Od porudzbina koje pratim vec danima skoro da nema nista.

Veci broj LV i UZ se blizi isteku produzenog roka zastite.

Novi LV i dalje imaju neprecizan - lazni status
Your parcel has arrived in the country of destination.

Kazem lazni , zato sto u slucaju spora je veoma tesko objasniti
i dokazati da to nije tacno i da je Letonija oznacena kao krajnja
destinacija - country of destination.

Za SunYou se mozda trenutno i pogodi sa SB i UZ , pa ispada da nisu slagali.
Videcemo koliko ce ta radost da traje...

Samo jedan iz niza LV primera

ub194lv.jpg
 
Verovatno su prelepili novu carinsku deklaraciju sa novim kodom za pracenje.

Isti fazon kao sa LP... , S.... , SYRM......
 
^ hocu li ja na ebay dobiti novi tracking number ili cu na nekom tracking servisu videti novi broj, tj da je promenjen sa EE100.. na neki novi?
 
Kako je Sasa022 rekao, prelepljena deklaracija novom, sa UV kodom...
Smor je sto ti nemas taj UV kod dok koverta ne dodje pa vidis koji je, a realno vec u Kini dobije UV koji mozes da pratis, ali ti taj broj ne znas niti ga ebay prikazuje...

Pogledaj dva screenshota sto sam okacio na prethodnoj strani...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno