Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta raditi u ovoj situaciji?

21.05.2019 16:27:47 11073 BEOGRAD 129 Uručenje Ostavljen izveštaj

U sandučetu nema nikakvog izveštaja, niti je dolazio poštar danas (bio sam kući ceo dan).
 
Imao sličnu situaciju, poštar doneo paket sutradan.
 
Sutra nisam tu... Valjda će stvarno i da ostavi izveštaj ovog puta. Hvala ti.
 
pa ne treba ti izveštaj da bi podigao paket!!!
ako piše da je ostavljen izveštaj sutradan odeš u poštu i podigneš.
podižem pošiljku na ime to i to

bar 10 puta sam dizao tako mog poštara mrzi da piše papiriće [emoji28]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Šta raditi u ovoj situaciji?

21.05.2019 16:27:47 11073 BEOGRAD 129 Uručenje Ostavljen izveštaj

U sandučetu nema nikakvog izveštaja, niti je dolazio poštar danas (bio sam kući ceo dan).

Samo ti treba licna karta i nista vise. Izgleda da nijedan postar ne voli da popunjava izvestaje i da ih ostavlja u sanduce, sto je I kod mene slucaj. Gomilu puta sam podizao pakete bez papira. Dam im tracking broj i licnu kartu i dobijem paket bez problema.
 
http://www.posta.rs/struktura/lat/kontakt/postavite-pitanje.asp

Mozda bi konstantno "bombardovanje" predlogom da uvedu SMS notifikaciju umesto ispisivanja "kartoncica" imalo svrhe ?!

Isto tako i za PAK.

@ marantz

Da se ne bi vijao sa postarom , idi u lokalnu postu i podnesi zahtev da te registrovane posiljke cekaju u posti.Kad na pracenju vidis da je stigla - odes i pokupis.
 
Moguce da je neki problem sa posiljkom. Najbolje da ih pozoves i pitas.
 
Vidim za jednu posiljku mi kaze da je odbijena na kineskom aerodromu zbog bezbednosne provere i vratili je nazad. Oce je opet slati ili?
 
Uvek pokušavaju ponovo nekoliko puta. Zavisi šta je u pošiljci, možda je odbijena greškom a možda sadrži nešto što je protiv pravila pa je odbijena.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Izgleda su Kinezi poludeli sa tim odbijanjima. Nije mi se pre dešavalo a sada 2x za redom.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Samo ti treba licna karta i nista vise. Izgleda da nijedan postar ne voli da popunjava izvestaje i da ih ostavlja u sanduce, sto je I kod mene slucaj. Gomilu puta sam podizao pakete bez papira. Dam im tracking broj i licnu kartu i dobijem paket bez problema.

Potvrđujem. Nisam im dao ni tracking broj - samo lična karta. Možete i da napišete mail pošti preko kontakt forme da vam jave u kojoj pošti od kada do kada možete da preuzmete pošiljku.
 
Moguce da je neki problem sa posiljkom. Najbolje da ih pozoves i pitas.
Nije problem. Standardna procedura, ne stižu da ocarine odmah i zato čekaš. Čekanje je bilo do nekih 12 dana najduže, ja sam čekao toliko. Dakle sada su još više produžili rok.

Neka iskustva sa Turskom poštom? Koliko se čeka?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nije standardna procedura, već javašluk i nepoštovanje rokova, procedura, zakona:

4.12. Rokovi za sprovođenje carinskog postupka
Carinski postupak s poštanskim pošiljkama treba biti završen najkasnije u roku od četiri
dana od dana njihovog podnošenja carinskom organu, osim ako ne postoje drugi opravdani
razlozi ili smetnje zbog kojih se u tom roku ne može sprovesti postupak (npr. nedostaje
potrebna dokumentacija, deklarant pozvan na dostavu iste i dr.).

Preuzeto iz:
Na osnovu člana 255. Carinskog zakona („Sl. Glasnik RS“ broj 73/03, 61/05, 85/05 – dr.
zakon i 9/10 - odluka US), a u cilju jednoobrazne primene propisa iz nadležnosti Uprave carina,
direktor Uprave carina donosi
OBJAŠNJENJE CARINSKOG POSTUPKA U POŠTANSKOM SAOBRAĆAJU
Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nije standardna procedura, već javašluk i nepoštovanje rokova, procedura, zakona:

4.12. Rokovi za sprovođenje carinskog postupka
Carinski postupak s poštanskim pošiljkama treba biti završen najkasnije u roku od četiri
dana od dana njihovog podnošenja carinskom organu

Posiljka ceka na podnosenje carinskom organu ,znaci rok od 4 dana jos nije poceo da tece .
 
Lepo i jasno piše, zato sam i preneo kako je u originalu. Nešto pokušavaš da istumačiš kako ti odgovara, a piše max 4 dana od podnošenja. Ne spominje se da pošilja čeka.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Krenula jedna RB...SG ka meni danas, da vidimo koliko će joj trebati ;)
 
Imaju fore do 06.07. da je puste, inače odoh :D (iskusno sam poručio na ćaletovo ime za svaki slučaj :smoke: )
 
Jel ovo ludilo zbog onog ptt strajka ili je to sada novi standard da se ceka >60 dana?
 
Meni danas stigla posiljka preko SG poste, danas joj 10-i dan inace stigla juce u Srbiju, odmah pustili.
Naravno nije veliki paket.
 
Znaci one "stare" stoje na dnu bureta i njih ce poslednje (First In Last Out) ako ikada dodju do dna.
 
Postepeno i njih vade sa dna bureta. Ali traje zaista ... Meni je ostalo jos par, a bilo ih je poprilicno. Danas mi je stigla jedna narucena 20.januara.
 
Ja porucio danas gume za elektricni trotinet sa ebaya. Ovaj put se nisam ***** i poslao ih lepo kod drugara u sloveniju. Pre ce on doci nego postar sigurno.

Inace neka elektronika mi stoji na carini od 9.5. ali kad odem na pracenje posiljke u posti - nista ne pokazuje. Posiljka nije nadjena.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja se ponadao, da je greska poste... ili da ce iz Novog Sada, nazad za Pancevo.. Kad ono...

jao.jpg

Poslao sam poruku prodavcu, da li sacekati, otvoriti dispute sad ili da sacekam malo?! Otvarao sam i ranije dispute, ali mi se ovo prvi put dogadja..
 
Evo jedna naručena na GB 15.05. NL post, 2$ plaćen shipping, preskočila čak i NS carinu [emoji3]

8032d2a664c0dfa27f82e21f06c647de.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kinez mi posiljku poslao preko SF Parcel-a, koji nisam ni trazio vec platio za China Post Registered Air Mail. Posiljka je navodno stigla ovde, barem prema pracenju (broj za pracenje ima samo brojeve, nema slova, tako da ne mogu da ga pratim preko nase poste) I po nekoj logici danas je trebalo da bude na isporuci, tj. da mi dodje na adresu. Medjutim od paketa nista. Kakva su vasa iskustva sa SF Parcel servisom? Ovo mi je prvi put da ide na ovaj nacin.

Pogledajte prilog 269919
Nastavak oko SF Parcel-a. Posiljka mi je urucena tek danas iako je objavljeno da je pristigla u Srbiju u ponedeljak 20.05, prema trackingu koji se dobija preko SF Parcel-a. Na njoj stoji da je isla preko Estonije i da je imala I estonski broj za pracenje RS....EE. Kada sam ukucao taj broj koji je se vodi kao registrovani, tek tada se vidi da je nasa posta objavila prispece 23.05 I da ce urucenje biti danas 24.05.

Sve u svemu nije lose. Posiljka narucena 05.05 I stigla danas 24.05.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno