Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nakon koliko vremena se otprilike vidi Yanwen Int Express tracking broj kroz sistem za praćenje?
 
Nisam sve ispratio da li za pošiljke LT i LV ima nekog pouzdanog praćenja? Da li oni dodeljuju neki novi broj?

Imam dve pošiljke iz avgusta, stigle pre petnaestak dana u LV, ali od tada stoji.

Inače, koliko vidim poslate su preko Cainiao Super Economy...
 
@ kure1982
Pisano o tome bar na 15 strana. Kakvo praćenje očekuješ kad su neregistrovane pošiljke, sad čekaš da se pojavi last mile odnosno da ode u tranzitnu zemlju i nakon 15 dana min. očekuješ kada če da zazvoni poštar ili kad otvoriš poštansko sanduče a ono ogrejalo sunce i stigao paketić-
 
Da li je neko imao ovakav slucaj, ja jos uvek nisam pa me interesuje vase misljenje. Uzeo sam neku stvar na aliexpress, poslato sa yanwen, ali posle dodeljen Malaysia post broj za pracenje, od 8 septembra stoji Dispatch Pre-Alert Posting to [drzava], poslednji put sam proverio na Malaysia post site-u oko 20.09, i tada je jos uvek stajao taj status, znam da je sledeci (i poslednji) status Item Posted Over The Counter to [drzava], danas proverim status kaze No record found.

:trust:

Posiljka se vratila ili?
 
Preko ebaya naručena vagica za merenje kafe iz Kine. Mislio sam da ću čekati još najmanje mesec dana, dobro sam prošao.

9149tbH.png
 
Poslednja izmena:
Ja znam da sam odabrao Yanwen a otisao u Litvaniju.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Vredi li naručivati sa Alija stvar od 90$, fri šiping sellers method bez broja za praćenje? Kakva je situacija sa pošiljkama takve vrste trenutno?
 
Sumnjam da će poslati bez praćenja. Prvo ga pitaj čime bi ti slao jer verovatno će poslati preko neke kurirske službe tipa DHL ili Fedex pa ti bude skuplja dara nego mera.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel OK ovo stanje pošiljke kad je u pitanju Yanwen? Očito paket još nije krenuo...
 

Prilozi

  • SC_0107.png
    SC_0107.png
    14 KB · Pregleda: 82
  • SC_0108.png
    SC_0108.png
    16.1 KB · Pregleda: 70
Ja znam da sam odabrao Yanwen a otisao u Litvaniju.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Bez obzira sta je pisalo, brlivi kinez moze da posalje kako on hoce. Tebi jedino ostaje ako hoces da se zalis.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@savudin Nema veze što tako stoji, pošalji poruku prodavcu i pitaj kojom poštom bi poslao u Srbiju. Tako nekada za skuplje stvari stave taj Sellers Shipping Method bez praćenja a pošalju sa praćenjem ili express kuririma.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Samo da javim da je juce stiglo 6 komada LP posiljki i 1kom. iz Turske.... sa njima je bio i jedan LV kome je zadnji status bio 3.9.2020

Medjutim dosta tih LV iz meseca Avgusta (tad su naruceni) nisu stigli.
Verovatno oni nece bas brzo.
 
Čisto info: nešto sitno naručeno 12.9. Danas u sanducetu. Uh... TR.

Druga pošiljka istog dana tek juče stigla u Tursku. Isto sitno.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Шта значе ови статуси за UD...LT? Први пут ово видим.
cdcb882fbdd28e5369e2270bf8d9f162.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Receive receptacle from abroad (RESCON EDI-received) = imported to the country of destination

tj. trebalo bi da znaci da je posiljka stigla u Srbiju.
 
Pošilljka sa AE od 14$ (uv lakovi, baze, prajmeri, i sl. za ženu) plaćena 09.09. juče prispela na carinu, NL poštom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ako na Ali ex u statusu piše "delivered" to znači isporučeno meni ili ???, jer ako je meni, znači da je pošiljka "oslobodjena" od NN lica

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
To je normalno ako je pošiljka bez praćenja. Njima Ali praćenje posle isteka valjda 60 dana automatski napiše da su delivered.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
@ jocar96

Videcemo u narednim danima....

Postavio sam primer za UB..LV u Makedoniji - imaju pracenje do isporuke
 
UB*********LV ide preko Litvanije?
Kako se to vodi pošto na Aliexpressa piše da nema tracking?!
Za koliko stiže ? Sporije nego preko Turske?
 
Ja cekam jedan UB*********LV jos od 27-28-og avgusta.. Poslednji status 2020-09-07 12:49 Parcel has arrived at transit location, i od tad tisina :)
 
@dean87

Prati malo sta se pise , nisi od juce ovde

LV = Letonija

Najveci problem sa LV je Cainiao sistem pracenja i
kako objasniti trgovcu da prvi status Arrive at destination / Airline arrive at destination country
ne znaci da je posiljka stigla u Srbiju
Posiljka iz Kine u Letoniju u Rigu stigne za 10-ak dana
i moze da se desi da tamo stoji 3 meseca.
( imali smo primere da su pojedine zaostale posiljke tek nedavno isporucene , a u Rigu su stigle u maju i junu mesecu )

Primeri :

nije isporucena

7lv.jpg

isporucena u Makedoniji

9lv.jpg

isporucena u Srbiji , ali ima i primera UB10x...LV da posle Rige duze od mesec dana nema novih statusa

10lv.jpg
 
Izgleda da su Letonci skinuli sa praćenja neregistrovane pošiljke. Ukucam malopre da vidim šta se dogadja sa pošiljkom koja je pre neki dan stigla u Rigu i izbaci mi nema je u sistemu, ajd da proverim ukucam broj pošiljke koja je last mile od 09.09. kad ni nje nema u sistemu ili malo baguje a i nalepili kolačiće na moju mašinu
 
Pa ko pita Taj NE skita, a stvari sa praćenjem pošiljka se menjaju, nije uvek isto.
Bas citam naše komentare na Aliu za neke sitnice i kao dolazi paket za 30 dana preko LV ... mozda su poručili krajem avgusta i početkom septembra pa bolje prošli..
Nema veze nisam platio shiping pa da toliko brinem neka stigne i za dva meseca haha.
 
Poslednja izmena:
Da li imate iskustva sa EE posiljkama? Kako one idu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno