Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa po cemu ti to zakljucujes zivota ti?! Ja imam oko 200 kupovina do sada i imao jednom slucaj da me kinez ispalio za 2 evra i 2 ili 3 puta otvarao spor i vracene mi pare. Nemam apsolutno razloga da gledam tako crno kao sto ti gledas.

Poslato sa Nova 5t

Sta po cemu zakljucujem?....da paketi iz Kine putuju po 60,70,100,200 dana?.....pa to zakljucujem po tome sto zaista toliko putuju u zadnjih godnu dana....:laugh:

I ako nesto treba da cekam 2,3,4 meseca da stigne do mene,meni je to "crno glediste"......sad,mozda je to tebi super i "svetlo",nismo svi isti...

Btw,ja imam preko 300 kupovina iz Kine na ebay-u ali dok je ta trgovina funkcionisala koliko toliko normalno.....kada sam primetio te nove "trendove" da se paketi nedeljama i mesecima vrte po Kini pre nego sto budu upuceni u Srbiju,digoh ruke od toga.....pa mi je fascinantno kad danas vidim da neko i dalje ceka svoj paket 140,150,200 dana...:D
 
Druze, ako ti ne odgovara onda nemoj ni da kupujes. Kupi po 10 puta vecoj ceni od preprodavaca... ima nas kojima je svaki dinar bitan pa makar cekali i po godinu dana za nesto.
Nemoj da se prepirete ovde preko teme i da samu temu zakopavate porukama koje nisu bitne. Imate privatne poruke pa mozete tamo da nastavite diskusiju, ovde je naslov teme pracenje posiljki. Da pomognemo ljudima, vidis da 90% ljudi nije naucilo razliku izmedju LT i LV a tek nesto vise da i ne pricamo. Zbog toga je bitno da tema bude sto cistija. Kad vidite poruku ... i kad vide moderatori neka obrisu sve ove poruke ukljucujuci i ovu moju sad jer smo skrenuli sa teme.
 
Sta po cemu zakljucujem?....da paketi iz Kine putuju po 60,70,100,200 dana?.....pa to zakljucujem po tome sto zaista toliko putuju u zadnjih godnu dana....[emoji23]

I ako nesto treba da cekam 2,3,4 meseca da stigne do mene,meni je to "crno glediste"......sad,mozda je to tebi super i "svetlo",nismo svi isti...

Btw,ja imam preko 300 kupovina iz Kine na ebay-u ali dok je ta trgovina funkcionisala koliko toliko normalno.....kada sam primetio te nove "trendove" da se paketi nedeljama i mesecima vrte po Kini pre nego sto budu upuceni u Srbiju,digoh ruke od toga.....pa mi je fascinantno kad danas vidim da neko i dalje ceka svoj paket 140,150,200 dana...:D
Okej, super...ako si vec digao ruke od toga onda ne vidim razlog i ovde da se mlatis bzvz, postujem tvoj izbor, pokusaj i ti nas izbor da postujes, bice ti lakse. [emoji6] Rekao sam da su mi 2-3 posiljke tako dugo putovale, najduze ta od 147 dana. Nije da ne primecujem da je to nekad brze islo ali nije mi sad neka tragedija da cu sad praviti dramu od toga. Kada mi to bude smorno prestacu kupovati i necu ubedjivati druge kako je to suludo. Sad bi i ja kao onaj koji je pre 10 god batalio cigarete svakog ko duvani trebao ubedjivati kako je to suludo i kako je to stetno ili ovo ili ono...svako ima pravo na svoj izbor i ja ga postujem. Ako je tebi dobro i meni je.

Poslato sa Nova 5t
 
Kog datuma je bio zadnji status?

11.09. Depart from transit country or district

Mada ovo ne moze da ti pomogne nista, vidis da covek dobio isto danas a porucio 30.06. a ja tacno dva meseca kasnije i stiglo nam isti dan.

Treba samo provaliti koji sve ovi Cianiao, global, economy i slicno zanci da ide preko UB LV i izbegavati ih i reci prodavcima da necemo nikako UB LV nego S**** ili LP****
 
Jedan LPxyz mi dobio alternativni broj UVabcUZ :) sada i preko Uzbekistana šalju?
 
Premium shipping je ipak opet bio DHL.
Nekoliko dana dok nije stiglo do DHL, a onda 4 dana do mene. Poslednji dan je zabavan.

HK - Lajpcig - Budimpešta - Beograd.
Ako su tačna vremena čekiranja, noćas Lajpcig, jutros u 5 Budimpešta, jutros u 8 Beograd, u 11h prošlo carinu, u 14h stiglo u DHL NBGD, u 15.45 meni SMS da očekujem paket I u 15.59 mi kurir doneo u Zemun. Vredi 40$, samo da je brže stiglo do DHL u HK.
 
Danas napokon stigao LV od 09.09. iz tranzitne zemlje a ne verujem da je poštar ubacio jer sam izašao iz kuće posle 12. Preko Marube išao.
Nije mi jasno ko se buni oko čekanja, da li neki prodavac sa raznoraznih oglasa ili ogroman patriota? Za posao mi stiglo nekih 10 igli po ceni jedne ovde
 
@ PJ
Da li su tražili neke dodatne papire ili iz taka izvukli vrednost pošiljke i samo prosledili na adresu?
Da li je vrednost 40$ ukupna ili samo ono iz paketa?
 
Wow stiglo posle 16 dana , ne verujem haha

NE sećam se da mi ovako brzo stigao neki paket, a plus Korona.

E sada još onaj UB*****LV da stigne [emoji849]
d1646126083b4f143085c8e02c70a3cf.jpg
 
Pošiljka LP XX...XX do sada najbrže stigla - za 16 dana. Interesantno da je išla preko Litvanije, ali je stigla mnogo brže nego neke registrovane koje idu preko Turske. Imam i jednu neobične oznake: UDxxxYP pitaj Boga kuda ta ide i hoće li uopšte stići. Njoj je rok do 05.01.2021. g tako da ima da se načekam.
 
Paket stigao u Rigu 11.09 i ni makac, Ali veli 3.11 otvoriti dispute

K

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Stigla jos 4 UB LV danas.
Imam jos 4 koja su otpremljena ka Srbiji sa istim datumom kao ove danas koje su stigle... tako da i njih ocekujem sledece nedelje.

Mnogo veci problem su one zaglavljene u Rigi, imam par takvih... kontam da ako ih uhvati tura od 11.11. da to nece stici onda ove godine, ako ih zatrpaju ... a hoce sigurno. Jedina nada je da izadje do sredine Novembra iz Rige, ako se to ne desi onda da znate da cemo cekati na njih jos minimum 2 meseca.

Primecujem i da ka drugim zemljama sve ide otezano i da rastu cene dostave.
 
Meni stigla danas jedna LPxxxx(UDxxxxLT) sa zadnjim statusom 14.10.2020.

Od UBxxxxLV ni traga ni glasa sa zadnjim statusima pre oko 30 dana.
 
@ qwerty96
Iz koje godine ti je taj kalendar, ili cepaš duple strane na njemu :D. Ti udaraš turbo, već si u novembru (11.11.)
Imaćeš info o LV, 02.10 stiglo u Rigu pa kad poštar donese, ili da puštam buvu svaki drugi dan da tabanaš do pošte :D
 
Где се могу сада "пратити" Летонски пакети с обзиром да није више могуће.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@ DjolePevcanin23
Nindža ti je zakon, pratiš do Rige i to je sve a za posle kad poštar zazvoni
 
25 dana od slanja do urucenja (Ebay) tj Orange Cnnnex ili ti EE*****F0N. Zadnji status bio 7.10. Departed from Origin Country a na paketu stoji uv****de prelepljeno preko Orange Connex nalepnice.
 
Stigla 4 LP - LT posiljke, narucene 02.10., poslednji statusi 15.10. Jedan Yanwen koji je isao preko LT, isti datumi. Reklo bi se fenomenalno :)

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Yanwen preko alija otišao na UD...NL umesto turske pošte.
Kakva je trenutno situacija sa postNL? Ne vidim ništa na prethodnih par strana a pretraga mi nije od koristi
 
Dva UD...LT poručena 04.10 već stigla, ovi UB...LV što su poručeni početkom septembra i dalje nisu, poslednji status od 19.09, i ne mrdaju...
 
Meni danas isporučen LV kome je zadnji status bio 7.10. Imam još dva LV kojima su zadnji statusi 19.9. I 27.9. njima još uvek ni traga ni glasa.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Yanwen preko alija otišao na UD...NL umesto turske pošte.
Kakva je trenutno situacija sa postNL? Ne vidim ništa na prethodnih par strana a pretraga mi nije od koristi
Pisano je par strana iza o NL. U sustini statusi kasne na pracenju i skupljaju po nedelju dana posiljke dok ne krene dalje, svakako su sporiji nego pre korone. Stizu otprilike 30 dana

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@Mali Mrav

Letonci imaju fore do oko 15.11 da raskrce skladista .
Posle toga stizu porudzbine od 11.11 i Black Friday - kraj novembra.

@DjolePevcanin23

https://parcelsapp.com/en
https://postal.ninja/en

UB..LV koje imaju poslednji status
Arrival at airport RIGA / Arrive at destination
i posle toga danima nemaju novi status , ko zna kada ce biti prosledjene iz Rige.

One koje isti dan ili posle par dana od dolaska u Rigu dobiju status
Collection LVA / Depart from transit country or district
prilicno brzo stizu u Srbiju

Neke oktobarske porudzbine preko LV su vec stigle , a ima posiljki kojih nema od letos.



Turci znaju ponekad da gnjave - desi se da posiljke iz iste ture u Srbiju proslede u razmaku od 2-3 nedelje.

LP - UD..LT koje idu preko Litvanije stizu brzo
LP koje ne dobijaju drugi kod , mislim da idu u organizaciji SunYou preko Malezije i Turske.
Iako pise da su stigle na destinaciju , mogu dosta da kasne.

@duki92

NL - trebalo bi da u roku do mesec dana budu prosledjeni iz Holandije u Srbiju.
 
@ sasa022
Prekjuče se pojavio u sandučetu LV paketić. Posle 12 h je ubačeno u sanduče a nisam video mog poštara ovih dana da li radi. Poštarima koji rade na PP ugovor ne daju da raznose pakete iz Kine, da li je doneo neki poštar kasnije ili je neko ubacio u sanduče pojma nemam. Evo o brzini stizanja iz tranzitne zemlje.
Sep 8, 2020 14:50 Arrival at airport RIGA OTX Logistics
Sep 9, 2020 12:24 Parcel collected at transit location Latvian Post
Sep 9, 2020 12:24 Parcel sent to last mile Latvian Post
Sep 9, 2020 15:24 Collection LVA OTX Logistics
Sep 9, 2020 15:24 Arrival LVA OTX Logistics
Sep 9, 2020 15:24 Departure LVA OTX Logistics
 
@Mali Mrav

Letonci imaju fore do oko 15.11 da raskrce skladista .
Posle toga stizu porudzbine od 11.11 i Black Friday - kraj novembra.

Upravo na to sam i mislio, samo kolegi nije bilo bas jasno o cemu sam ja pricao. Polako samo... steci ce iskustvo kad krene da narucuje malo vise :)
 
“PACKAGE RECEIVED AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
Frankfurt am Main, DE”

Jel ovo last mile radi nasa posta? Ako jeste, jel brze prolazi carinu ili samo dodaju u ostale posiljke sa alija i slicno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno