Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SERBIA, BEOGRAD C 11003 LETTERS, Held in Customs -> Your item is being held in Customs at 5:03 pm on March 15, 2019 in BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA.
Vec su mi stigle posiljke iz Nemacke ( za 10 dana od slanja sam dobio posiljku) i cak iz Kine je vec na carini i ocekujem mozda za dan dva.

Da li je nekao imao iskustva sa ovim statusom?
 
Da li posiljke sa trakingom LA******DE mogu da se prate,posto pise samo Item has posted a proslo je par dana.
 
Neki put zavisi sta narucujes. Ja sam jednom narucivao tompuse , to je akcizna roba i bili su na carini tacno mesec dana , a i kontaktirali su me da im posaljem koliko sam platio.
 
Ima li iko informaciju sta se desilo sa Singapurskom postom i od nekih 10-setak dana za dobijanje posiljki sve je otislo na 30+ dana ?

Pre je nakon statusa ''Despatched to overseas'' trebalo 4-5 dana da se posiljka pojavi kod nas na aerodromu a sada preko 20 dana.

Pedzadnja posiljka 26 dana, zadnja 20 dana. Pisao sam njima licno, i nakon par razmenjenih poruka i dokaza kako je sada sve znatno sporije dobio sam prilicno genericki odgovor :

''Hi. We understand your concerns. We are not able to advise what is the reason, however, the item is still within the delivery time frame.''

Palo mi je na pamet da sada posiljke ne idu brodom, sto ne bi trebalo nikako, pitao sam cak i prodavce, medjutim niko ne zna razlog za iznenadno ovoliko kasnjenje.

Kina posta je uzasna, izjednacila se sa Malezijskom najsporijom bukvalno, treba 30 dana uredno od Pekinga do Beograda a da ne kazem jos to dovlacenje do Pekinga znaci oko 40-45 dana za isporuku...

Ima li ko da je skoro narucvao preko Hong Konga, da li su i oni usporili ili ne ?
 
Ima li iko informaciju sta se desilo sa Singapurskom postom i od nekih 10-setak dana za dobijanje posiljki sve je otislo na 30+ dana ?

Pre je nakon statusa ''Despatched to overseas'' trebalo 4-5 dana da se posiljka pojavi kod nas na aerodromu a sada preko 20 dana.

Pedzadnja posiljka 26 dana, zadnja 20 dana. Pisao sam njima licno, i nakon par razmenjenih poruka i dokaza kako je sada sve znatno sporije dobio sam prilicno genericki odgovor :

''Hi. We understand your concerns. We are not able to advise what is the reason, however, the item is still within the delivery time frame.''

Palo mi je na pamet da sada posiljke ne idu brodom, sto ne bi trebalo nikako, pitao sam cak i prodavce, medjutim niko ne zna razlog za iznenadno ovoliko kasnjenje.

Kina posta je uzasna, izjednacila se sa Malezijskom najsporijom bukvalno, treba 30 dana uredno od Pekinga do Beograda a da ne kazem jos to dovlacenje do Pekinga znaci oko 40-45 dana za isporuku...

Ima li ko da je skoro narucvao preko Hong Konga, da li su i oni usporili ili ne ?

Ja sam narucivao skoro preko HK post, poslednja 3 paketa (stigla ovog meseca) od trenutka kada je prodavac poslao, prvo je trebalo 3,4 dana dok je krenulo za Srbiju, i onda od statusa "Left for destination country" od 4-7 dana. Izuzetno su brzi. Jedan paket je duze cekao da ode iz GPC-a ka meni nego sto je putovao.
 
Jako je sve usporilo. Da li sluzbenici u Posti ili na Carini nisu dorasli svojim zadacima?
 
@ Animal

Turci su najbrzi , ali sve je to dzabe kada je veliki zastoj kod nas u GPC-u
 
Tako je, dakle SG Post je mnogo usporio a i naši na carini i u GPC-u su tome još više doprineli.
Dakle za SG je stvar ovakva. Od kada paket "poleti" 30+ dana mu treba da sleti U Srbiju a posle 10 + dana za carinu i GPC.
China Post small paket ne bih da komentarisem.
651b0d4cd987ffabc80a35da0501817b.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam narucivao skoro preko HK post, poslednja 3 paketa (stigla ovog meseca) od trenutka kada je prodavac poslao, prvo je trebalo 3,4 dana dok je krenulo za Srbiju, i onda od statusa "Left for destination country" od 4-7 dana. Izuzetno su brzi. Jedan paket je duze cekao da ode iz GPC-a ka meni nego sto je putovao.

Znaci i dalje HK ubija, problem je sto ne mozes da nagovoris prodavce da posalju HK-om, SG-om, a kamoli Turcima, Holandjanima...
Evo meni preko Malezijske poste stigao paket za tacno 30 dana od porucivanja, pre je trebalo i preko 2 meseca ono 45+ dana ispod nije imalo sanse, sada toliko ide preko Kineske poste, koji bedak.

@ Animal

Turci su najbrzi , ali sve je to dzabe kada je veliki zastoj kod nas u GPC-u

Turci su u rangu Hong Konga i Singapura ( pre ) da li su nekad neki brzi koji dan ili sporiji ali tu je to sve u par dana sto je smesno.

U GPC vise nije zastoj, sve sto sada stize redovno stize nema zastoja, zastoj je jedino ono od pre sto i dalje neke posiljke stoje koje nisu razvrstane i koje se razvrstavaju polako svaki dan po malo kada ce zavrsiti ko zna, ulavnom sada sve sto stize stize bez zastoja.

Problem je sto su ove poste toliko spore da je mucenje cekati.
 
Да ли је неко пронашао начин да се прати пошиљка послата у САД?

На иБеју је једно време био баг, па кад се уместо Post Serbia укуца Serbia Post - показује сваки корак у Америци (Flushing, NY или Out for delivery).

Међутим, уназад месец дана то више не ради тј. аутоматски везује за статус из наше поште

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
UB...SG ( od nedavno i za UB..SG postoji pracenje do dolaska u Srbiju )
20.03 polazak iz Kine , 9.4 prispece u Srbiju , danas isporuceno

UH..TR ( ima pracenje samo do Istambula )
posiljka je krenula 31.03 iz Kine , 2.4 je bila u Istambulu i prosledjena za Srbiju i jos nije isporucena.
Pre strajka su isporucivane u roku od 3 radna dana od prosledjivanja iz Turske.

GPC i Carina BG.
 
UB-SG dva paketa vrednosti 1$ i 3$ u Srbiji od 28.3. još mi nisu isporučeni. BG-carina, pošta u krugu dvojke
Inače nisam dobio zadnjih 10 dana nijednu neregistovanu pošiljku, kao da ih ne isporučuju. Registrovane stižu polako, otpremaju ih 4 dana, zadnje smanjili na 3.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
registrovane pošiljke imaju prioritet, tako da
za ove druge ćeš biti srećan ako ih uopšte i dobiješ i ako ne završe u kontejneru

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Meni jos ni jedna registrovana posiljka nije stigla a porucio sam pocetkom marta,a o ne registrovanim posiljkama da i ne pricamo... Da li mozda moze da se prati dokle je posiljka stigla posto na sajtu nase poste samo stoji CN- i prazno polje i prispece. Unapred hvala na odgovoru.
 
Dobih neki info iz GPC-a jer sam pitao sta se desava, meni jedna posiljka preko turske poste koja je prosledjena iz Istambula 20.03. jos uvek nije stigla. Kaze bukvalno bole ih uvo rade usporeno dok im se ne ispune zahtevi do kraja, ovo sto ide sada redovno ide normalno a ono staro na kap se daje..

Cekas posiljku preko kineske poste 45 dana i stigla za vreme strajka, cekas posle jos 25 dana ovde zbog posledica strajka, pa zemljo otvori se.

Vidim neki iz poste komentarisu da treba da se uvede harac 50 din po "kinezu" tako oni pisu a misle na ove silne posiljke iz Kine, eto kazu para lakih to bi resilo probleme, dovoljno da se nakupi lepa suma na veliko a nije dovoljno da odvrati pojedinca od porucivanja...
 
Kad bi covek znao da onda posiljke nece stajati u posti vec isporucivane odmah sutra,slozio bih se da harac bude i 100 dindzara.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
@dacha123

Znaci i ti si jedan od "genijalaca" koji bi mogao da se pridruzi "pametnjakovicima" iz Poste.
:smackbum::smackbum:
 
Cekas posiljku preko kineske poste 45 dana i stigla za vreme strajka, cekas posle jos 25 dana ovde zbog posledica strajka, pa zemljo otvori se.

..

I onda ti naplate otvaranje paketa tj lepljenje trakom 100 din i za uplatu carine daš harač 45 din za opštu uplatnicu. I dođeš da pošalješ Post Express - zaštitne kese nemaju, kutije nemaju, traku da zalepi nemaju... Kako li ne nestane te trake tamo na carini. A i mislim da nije lepo cepati kutije (meni jesu) pa lepiti tom trakom a unutra sadržaj preturati i ne vratiti kako je Kinez zaštitio. Otvoriti lepo i pregledati da, ali cepati kutije i zaštitnu foliju unutra nije fer.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Valja će ova ludnica da se reguliše uskoro koja je nastala oko ovih kašnjenja. Ovo više nema smisla, i gubi svaki smisao uopšteno bilo šta poručivati iz Kine.
Nikad od kako poručujem pakete nisam imao ovako abnormalna kašnjenja. Ko je kriv ostaje da vidimo, ali najmanje mislim da je u Kineskim poštama problem već u našoj domaćoj pošti ide taj tihi štrajk i taj zastoj. Moje skromno mišljenje je da pošiljke uredno stižu u našu zemlju na vreme ali ih ovi iz GPC-a ne registruju u sistem za praćenje.
U ostalom svake godine je bio po neki štrajke je*** godinu ako GPC ne štrajkuje jednom godišnje, ali nikad ovoliko zastoj nije bio.
 
Izvinjavam se, da li moze pojasnjenje gde se nalazi ovaj paket, da li je zavrseno sa carinjenjem? RF710246696SG

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pitao bih vas iskusnije da mi objasni oko kupovine na Aliexpresu sledeće, neki artikli se mogu poruciti iz Kine i iz US-a. E sad ovi iz US-a budu jeftiniji. O čemu je tu fora?
b1ae1d6f80c59a367100aed849dd75d2.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Fora je što jedino iz USA mogu naručiti iz magacina u US-a. A što je za neke proizvode jeftinije naručiti iz skladišta u US-a, ili iz Rusije, nego iz Kine, to je pitanje za Kineze. Ili im je jeftinije, ili su subvencionisani, ili jednostavno više vole Ruse i Amere.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
US magacin obicno ne salje za Srbiju pa to proveri.
 
Hvala puno na odgovorima!

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
ja sam se odavno pomirio da ce mi neregistrovane putovati bar 3 meseca, imam jos nekih 10 da dodje i to je to od mene sto se tice narucivanja

jedan ub-sg narucen 19.3 jos nije ni stigao u srb
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je mail da je posiljka stigla u Srbiju. Kad mogu da je ocekujem na adresi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno