Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

indijci i pakistanci, ili ovi sa filipina, dodje lik i pos3r3 se na sve nas, 100% job, 3k + sati rada za 3$/hr, i sta ima da traze ostali :)
koji poslovi se najvise traze?
 
Da se orijentisem na koji jezik?

Ili na office paket sa accesom-excelom vba, ili c++ i gpss, matlab, python, izrada websajtova, html5, android programiranje? Autocad 3d modeliranje? Predlozi nesto, ili neki drugi program,
Problem je sto ne znam sta ce se traziti u buducnosti, zardjao sam nekih 10 godina, ai najgore je sto ne znam sta hocu
 
Poslednja izmena:
Jedno kratko pitanje, šta je bolje (jeftinije, manja provizija...) za podizanje novca u Srbiji preko kartice, Skrill ili Payoneer?
 
Skrill 1,8€ provizija ali mozes max 250€ dnevno da podignes

Payoneer 3,25$ provizija ali mozes max do 5000$ dnevno da podignes

A ti sad sam proceni sta ti se isplati
 
Skrill - sredstva odmah dostupna, Payoneer - moraju se čekati 3 dana. Takođe, na Upworku je provizija za withdrawal 2$ za Payoneer a 1$ za Skrill.
 
Skrill 1,8€ provizija ali mozes max 250€ dnevno da podignes
Payoneer 3,25$ provizija ali mozes max do 5000$ dnevno da podignes
A ti sad sam proceni sta ti se isplati
Nigde neces moci 5000$ u jednom podizanju da podignes. U stvari, bas bih voleo ako je neko imao iskustva da li moze igde, makar na Telenor bankomatu da se preko 40.000 podigne odjednom?
Sto se svede na isto.

Skrill VIP, mada nije lako postati, mogu vise podizati dnevno.
 
Hypo banka, podizao par puta preko 100k sa Payoneer karticom.

Tskođe može i u Telenor banci sigurno preko 50k, probao više puta.
 
Poslednja izmena:
Nigde neces moci 5000$ u jednom podizanju da podignes. U stvari, bas bih voleo ako je neko imao iskustva da li moze igde, makar na Telenor bankomatu da se preko 40.000 podigne odjednom?
Sto se svede na isto.

Skrill VIP, mada nije lako postati, mogu vise podizati dnevno.

A ko je rekao da mora odjednom

To ti je dnevni limit da li placao u prodavnicama ili dizao kes na bankomatu

A svaka od nasih banaka ima svoj limit na njihovim bankomatima koliko je dozvoljeno da se u jednom cugu podige

Ako ti bas treba kes
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da banke forsiraju oko 40.000 za tudje kartice, bez obzira koliko je za njihove, ali ocigledno nije slucaj. SUper!
(bitno je ako ne moze odjednom, onda svaki put placas 3.25$)
 
Mislio sam da banke forsiraju oko 40.000 za tudje kartice, bez obzira koliko je za njihove, ali ocigledno nije slucaj. SUper!
(bitno je ako ne moze odjednom, onda svaki put placas 3.25$)

Nekome proviziju moras placati jel oni zive od toga i to je super kako je bilo ranije dok ti servisi nisu ni postojali
 
Hvala na odgovorima.

Skrill imam još od vremena dok su bili moneybookers, ali nikada nisam imao njihovu karticu pa bih naručio karticu ali pre toga da se konsultujem sa vama.

250€ mi nije problem, samo da bude para podizaću ja svaki dan ako treba po 250€ za to mi neće biti teško da se šetam do bankomata :)
 
Hvala na odgovorima.

Skrill imam još od vremena dok su bili moneybookers, ali nikada nisam imao njihovu karticu pa bih naručio karticu ali pre toga da se konsultujem sa vama.

250€ mi nije problem, samo da bude para podizaću ja svaki dan ako treba po 250€ za to mi neće biti teško da se šetam do bankomata :)

To je cipovana kartica tako da njome mozes placati na internetu i u prodavnicama

U pitanju je MasterCard gde god ima njihov znak (bankomat, prodavnica, sajt) kartica prolazi
 
^ dok ne udjemo u EU ništa od toga. Ako si dobio od Upwork-a mail, ili ako si pratio njihov "forum", video si da svi građani EU su morali da unesu VAT valjda, i da Upwork automatski šalje, odnosno postoji centralni EU sistem gde svi idu svi podaci o zaradam... Nije do Hrvatske, pritiska EU.
 
Poslednja izmena:
Nemaju svi, u stvari nema ni vecina freelancera u EU svoj VAT broj. Tako da ovo nema smisla.
 
Da ali je razlika ako je 3.25$ na 250e ili i ba 2500e.

Kakvi lopovi treba li su siromasnim Srbima da daju dzabe :-devil-:

Ajde onda da vratimo da prenos iz inostranstva bude samo preko SWIFT-a pa da nas domace banke deru sa 20%


p.s. Alfa da napravimo ja i ti "bizmis" da novac iz inostranstva ide dzabe za Srbiju. Ima A.V. da nam da ordenje sto mu unosimo devize u zemlju :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Prekini sa tim nonsalantnim "prihvatljiva" je cena, tako se naguraju cene iz mog potpisa :D Bez ikakvog opravdanja zbog troskova!
 
Prekini sa tim nonsalantnim "prihvatljiva" je cena, tako se naguraju cene iz mog potpisa :D Bez ikakvog opravdanja zbog troskova!

Čoveče mora i drugi neki hleb da jedu. ;)

Seti se samo kako se pre ovakvih servisa novac iz inostranstva primao u Srbiji i po kojim cenama.

Ipak je ovo napravilo mini finansijsku revoluciju u podizanju novca iz inostranstva i mnogim ljudima pružilo parče hleba da naplate svoj rad.

Slažem se da cene usluga ne treba da postoje, ali kad te banke budu našle novi izvor prihoda, verujem, da bi bile još konkurentnije namet provizije će
ukinuti.

Koliki su nameti domaćih banaka pa svi i dalje primamo pare preko njih.
 
Poslednja izmena:
Mani se Srbije, oni su funkcionisali u normalnim zemljama mnogo pre nego su i culi za nas. Tako da ti to vrtenje kako je sa LORO doznakama samo skretanje sa poente.
 
To i hoću da kažem što mi nismo normalna zemlja, a takve nam stvari ipak funkcionišu.

I kad pogledaš sa te tačke njihova provizija je ipak mala.

Ali slažem se sa tobom najviše bi voleli da provizije uopšte nema.
 
Poslednja izmena:
novi trenutak na truelancer, indijac trazi ljude za posao 30-40 ljudi, konkurisem i kazem da cu uraditi dzabe, kontaktira me i trazi da posaljem 10$ a on ce mi okaciti na milestone 14$, trebam da ostavim neki feedback na drugom sajtu, desilo se nekom nesto slicno?
 
Ajd i ja da se zapljunem.

Trenutno na upworku oko ~16 dana.

Solidno zaodovljan, sitnim poslcima do ~$1.400 bez ikakvih vecih problema.

Isplate idu kako treba na preduzetnicki devizni racun, ali preporucujem payoneer, jer na racun uzimaju $30 + intezina provizija + kursna razlika + se ceka 3 dana.
na $1.000 preko payoneera izadje sve ukupno provizija oko ~$35.

Srdacna preporuka da uradite duolingo verifikaciju za engleski ($20). Mnogo znaci kod svih klijenata iz US / CA.
 
Ajd i ja da se zapljunem.

Trenutno na upworku oko ~16 dana.

Solidno zaodovljan, sitnim poslcima do ~$1.400 bez ikakvih vecih problema.

Isplate idu kako treba na preduzetnicki devizni racun, ali preporucujem payoneer, jer na racun uzimaju $30 + intezina provizija + kursna razlika + se ceka 3 dana.
na $1.000 preko payoneera izadje sve ukupno provizija oko ~$35.

Srdacna preporuka da uradite duolingo verifikaciju za engleski ($20). Mnogo znaci kod svih klijenata iz US / CA.

Tebe je bas krenulo :)
Koja ti je "oblast" rada na upworku, ne moras precizno, interesuje me posto si prilicno zaradio, a tek si poceo sa radom, tj. ne znam kako si tako brzo dobio posao/poslove, da li ta oblast u kojoj radis ima manje konkurencije, ili si napisao dobro onaj "proposal" ili je do tvog profila.....?
Hvala unapred

Evo ja za godinu dana 1 posao, feedback 5.0....pa ne znam gde gresim.... :whip:
 
Nazad
Vrh Dno