Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

hvala armor za linkove, i ja se reg na ovaj truelances i cini mi se da ima mnogo konkurencije tako da ostajem na upwork za sad
 
Aha ok, znaci ovoga da preskocim

ovo pise kad udjem u poruku sa desne strane za taj posao
Activity for this job

149 applicants
143 interviews
 
Poslednja izmena:
aj sad cu da pogledam opet :)
 
Poslednja izmena:
Moje lično iskustvo kaže da treba izbegavati saradnju sa klijentima iz Indije i Pakistana, Rusi i Ukrajinci su odmah tu iza.
 
DO NOT REPLY TO THIS EMAIL. THIS IS A NOTIFICATION ONLY. IF YOU NEED ASSISTANCE, PLEASE CONTACT UPWORK CUSTOMER SUPPORT.

Hi Marko,

We don't mean to alarm you, but you may need to change your passwords.

Upwork’s Account Security team recently detected a phishing incident on our platform which may have affected your account, https://www.upwork.com/users/~01a9a428878c646cf3, as well as your other online accounts such as those for Gmail, Hotmail, and Yahoo.

You applied (or were invited to apply) to a job opening, Website URL entry into Excel, on Tue, Jan 26, 2016 at 21:30:56 UTC.

Unfortunately, we've determined that this job opening was posted by a scammer or a compromised user, and contains phishing links and/or phishing attachments.

If you attempted to login to Upwork, Gmail, Hotmail, or Yahoo using those links or attachments, your passwords to those accounts are compromised and should be changed immediately.

We realize you may be wondering what phishing is, and how you can protect yourself against it while using Upwork. For more information, please take a moment to review this article.

Remember, phishers occasionally use compromised Upwork accounts for phishing, so always be careful when a potential client, even an established one, sends you a link that asks you to login to something—their account might be compromised!

If a job, client, or another user seems suspicious, or if you have any questions about this security notification or the security of your Upwork account, please contact Upwork Customer Support.


If you are unable to access your account, please submit an "anonymous" ticket instead, and make sure to include your username or profile link in your message. Thank you!

Regards,

The Upwork Account Security Team
 
Nisam nikada koristio ove servise pa me zanima da li je za kreiranje profila neophodno da se koristi pravo ime i prezime i da li je licna fotografija uslov za kreiranje samog profila ili je to samo preporuka radi vece verodostojnosti?

Napravio bih mozda profil, ali posto sam zaposlen, znacilo bi ako je moguce da nekako sakrijem svoj identitet za sve radoznale ljude.
 
Koji si paranoik, cak ni ovde nisi ostavio ime :D Neophodno je pravo ime i prezime, jer valjda ocekujes da ti neko uplati novac koji zaradis? Opusti se malo, nece te poslodavac traziti tamo.
 
Ne znam šta je kod njega problem.. Međutim, pojedine privatne firme ne daju da se radi freelance dok radiš kod njih, ta stavka je u ugovoru koji potpisuješ kad te zapošljavaju.
 
Poslednja izmena:
Mozda bih nekada razmenjivao poruke za vreme radnog vremena. Ja bih vise voleo da mi tamo ne stoji slika.
 
Ja bih vise voleo da mi tamo ne stoji slika.

Sliku i možeš promeniti (ne mora baš tvoj lik)

Stavi neku koja obeležava ono čime se baviš kako bi asocirao poslodavce da te možda na osnovu slike potraže

Ima puno njih koji stavljaju samo znak na slici (npr. PHP,C#,MySql) i na taj način daju do znanja koji su to poslovi koji oni obavljaju

Najvažnija stvar je da tvoj profil koji praviš i koji je odlućujuć za svakog poslodavca bude maksimalno iskreno napisan sa puno "dokaza" o obavljenom poslu iz oblasti za koju apliciraš

Dobar profil kao i dobra ponuda za posao su put ka uspehu.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Mozda bih nekada razmenjivao poruke za vreme radnog vremena.

Razgovori su permanentni i neznam kako ćes uspeti da to završiš za vreme radnog vremena?

Lako je u početku kada imaš jednog poslodavca šta kad se posao raširi pa dodju više?

Mnogim poslodavcima se i žuri sa obavljanjem posla i očekuju da odmah startuješ čim se obavi razgovor.

A sada i najnovija uvedena tehnologija su tzv. time tracker-i gde odredjeni sajtovi pružaju uvid u tvoj rad na njegovom projektu kako bi poslodavac bio siguran da poštuješ navedene zadate rokove

Pokušaj bori se i sam zaključi možeš li to ispuniti ili ne

pozdrav
 
Poslednja izmena:
connecti se ne refundiraju nikako? videh na netu da se refundiraju na internetzarada pa otkazah nekih 20tak poslova na kojima sam bidovao i danas vidim krompir, tako da za sad posto ispucah sve konekcije i dokupovah mogu samo da gledam :)


ako neko ima da mu treba neki laganiji posao da se odradi, mogu to da uradim dzabe samo da razmenimo feedback


Moj profil
 
Poslednja izmena:
connecti se ne refundiraju nikako? videh na netu da se refundiraju na internetzarada pa otkazah nekih 20tak poslova na kojima sam bidovao i danas vidim krompir, tako da za sad posto ispucah sve konekcije i dokupovah mogu samo da gledam :)


ako neko ima da mu treba neki laganiji posao da se odradi, mogu to da uradim dzabe samo da razmenimo feedback


Moj profil

Ne refundiraju se (tj. refundiraju se svi jednom mesecno :) )....a sto se tice feedback-a, to jedino mogu oni koji su napravili profil kao poslodavci, dok freelanceri mogu samo da konkurisu na neki vec postojeci posao....
 
connecti se ne refundiraju nikako? videh na netu da se refundiraju na internetzarada pa otkazah nekih 20tak poslova na kojima sam bidovao i danas vidim krompir, tako da za sad posto ispucah sve konekcije i dokupovah mogu samo da gledam :)


ako neko ima da mu treba neki laganiji posao da se odradi, mogu to da uradim dzabe samo da razmenimo feedback


Moj profil

Nemoj brate da ti uvod u portfolio bude "practice makes perfect", meni to zvuci kao "jos uvek nemam pojma, ali voljan sam da naucim" :D Ako vec hoces to da stavis, na sam kraj ga stavi.
 
Nemoj brate da ti uvod u portfolio bude "practice makes perfect", meni to zvuci kao "jos uvek nemam pojma, ali voljan sam da naucim" :D Ako vec hoces to da stavis, na sam kraj ga stavi.

Na greškama se uči

Kad prodje prvih hiljadu puta shvatiće već

Samo kad je on voljan da nauči :d
 
connecti se ne refundiraju nikako?

Connects se refundiraju kada je posao/projekat otkazan, ili u slučaju da je oglas povredio pravila sajta.
Obnavljaju se na mesečnom nivou, bez prebacivanja preostalih u sledeći, ukoliko imaš free registrovan nalog.
 
Poslednja izmena:
hvala za savet :) brisem odmah,

aha ok, ukapirao kako ide za konekcije, ako jos neko ima savet/kritiku neka napise slobodno :)
 
Poslednja izmena:
hvala za savet :) brisem odmah,

aha ok, ukapirao kako ide za konekcije, ako jos neko ima savet/kritiku neka napise slobodno :)

Jesam li ti ostavio link freelancersrbija.com sa svim uputstvima.

Što nisi pogledao malo tamo imaš sve objašnjeno i kako se piše profil i kako se prave ponude za posao i kako na početku da dobijaš poslove i kako da kupiš membership i šta on znači i zašto treba da uradiš skils test-ove

Ako hoćeš ovim poslovima ozbiljno da se baviš uzmi i prostudiraj dobro kako treba da pristupiš

Ako hoćeš da se površno zajebavaš batali samo gubiš vreme
 
Poslednja izmena:
ne freelancersrbija nece da me registruje, ne dobijam email pa sam ga pustio mozda treba da admin rucno me odobri, sad cu da probam sa drugim, citao sam na onom drugom sto je ostavljen, pa sam malo promenio aplikacije za posao i profil, kupio sam membersip i jos 2x10 konekta, ucim polako :)
ne zelim da tracim vreme ni meni ni vama, samo dok se uhodam malo
 
Poslednja izmena:
ne freelancersrbija nece da me registruje, ne dobijam email pa sam ga pustio mozda treba da admin rucno me odobri, sad cu da probam sa drugim, citao sam na onom drugom sto je ostavljen, pa sam malo promenio aplikacije za posao i profil, kupio sam membersip i jos 2x10 konekta, ucim polako :)
ne zelim da tracim vreme ni meni ni vama, samo dok se uhodam malo

I ne treba da se registruješ

Stisni tamo na blog i čitaj imaš po oblastima sve što treba da znaš ako želiš da se baviš ovim
 
Poslednja izmena:
Ukapirao sam posle kad videh da nije forum :) sad samo da vidim sta da pocnem da usavrsavam
 
ne freelancersrbija nece da me registruje, ne dobijam email pa sam ga pustio mozda treba da admin rucno me odobri, sad cu da probam sa drugim, citao sam na onom drugom sto je ostavljen, pa sam malo promenio aplikacije za posao i profil, kupio sam membersip i jos 2x10 konekta, ucim polako :)
ne zelim da tracim vreme ni meni ni vama, samo dok se uhodam malo



Stizu poruke ali se nalaze u SPAM, upravo sam se registrovao.
 
Na hotmail mi nije htelo sa gmailom radilo iz prve
 
Od indijaca i njihovih bidova dobijam otvoren prelom lobanje barem na dnevnoj osnovi.
 
Nazad
Vrh Dno