Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

potrosio sam sve kontrakte pa mi treba da kupim, ako neko ima kesh na upworku moze da stavi recimo da mu treba 13$ na moneybookers da hitno nesto plati, a platice na upworku, pa se javim ja, i zavrsimo posao, ocenimo se kako treba a ja vam uplatim na racun u banci recimo, ako ima neko da hoce da dize ovako malu sumu?
 
Bio maintenance, prošao. I dalje odbija da prebaci novac, mimo ostalih bagčina na sajtu i aplikaciji. Kontaktirao sam i Skrill, pa ćemo da vidimo.

Da potvrdim samo - problem sa podizanjem novca sa Skrilla je sa Upwork-ove strane, što mi je juče i potvrđeno, nakon smaranja sa podrškom.
Status sajta i obaveštenja možete pratiti ovde.
 
Angazovan sam za prvi posao, odradio, poslao i sad mi pise aproval da se ceka, e sad kako ide dalje, imate li neki savet, kako mi on ostavlja feedback, mozda sam trebao da mu kazem da hocu feedback od 5 zvezdica i da ako ima nesto da mu je nejasno da me pita? kako vi to radite?
inace nikakav primamljiv posao, raspadoh se 2 sata za 1.5$, unosih 372 formule u excel, mada sam se zacudio kako je mene izabrao, doduse poslao sam malo uradjeno ono sto je hteo, dok ne dobijem malo pozitivan feedback idem sa jeftinim ponudama, e sad da nisam dzabe gulio zanima me taj fedback koji mi ostavlja jer vidim na nekim profilima pise, sve ok super odradjeno a ovamo rating 4 ili 4.5?
 
Poslednja izmena:
Angazovan sam za prvi posao, odradio, poslao i sad mi pise aproval da se ceka, e sad kako ide dalje, imate li neki savet, kako mi on ostavlja feedback, mozda sam trebao da mu kazem da hocu feedback od 5 zvezdica i da ako ima nesto da mu je nejasno da me pita? kako vi to radite?
inace nikakav primamljiv posao, raspadoh se 2 sata za 1.5$, unosih 372 formule u excel, mada sam se zacudio kako je mene izabrao, doduse poslao sam malo uradjeno ono sto je hteo, dok ne dobijem malo pozitivan feedback idem sa jeftinim ponudama, e sad da nisam dzabe gulio zanima me taj fedback koji mi ostavlja jer vidim na nekim profilima pise, sve ok super odradjeno a ovamo rating 4 ili 4.5?

Ništa, obavio si posao i poslao rad/fajl. Poslodavac ima rok od 14 dana da odobri ili vrati na izmenu.
Feedback se ostavlja nakon obavljenog i odobrenog posla, tj. naplate. Pri ostavljanju feedback-a biraš da li je posao uspešno obavljen, ocenjuješ različite kategorije poput komunikacije, znanja, i sličnog, što se obeležava zvezdicama. Na kraju feedback-a možeš napisati komentar o tom poslodavcu i/ili obavljenom poslu.
Ne znam koliko je pametno da usloviš poslodavca sa ocenom... Mislim da bi bilo pametnije da mu nagovestiš da ti ostavi feedback ukoliko je zadovoljan saradnjom, ali ja na tvom mestu mu ne bih govorio šta da stavi.
 
mozda sam se lose izrazio, da mu dam do znanja da bih zeleo feedback od 5 zvezdica a ako nije zadovoljan u necemu da mi kaze kako to da popravim pa da mi da 5 zvezdica, u svakom slucaju za sad necu nista da mu saljem, cekacu da mi odgovori.
hvala
 
Kao relativno svez upworkovac imam mozda glupo pitanje za iskusnije clanove.
Dobio sam neki relativno kratak hourly posao. Zanima me kako upravljate ovom tajmer aplikacijom. Recimo, sada radim sa ogromnom kolicinom podataka, i kada pustim nesto da se izvrsava ima da se bleji 10ak minuta i jace. Glupo mi sad da mu naplacujem tih 10ak minuta. Zapravo i nije mi glupo da ga oderem jer je stranac, nego se cimam posto hocu pozitivan feedback jer sam bas rookie.
Ajd to manje vise je i jasno, ali recimo kad nesto ne znam pa hocu da izguglam, malo mi trulo da mu izadje screenshot kako ja googlam "Kako naci djoku pred pisanje"(svakako nesto banalno how to), a jos gluplje da palim/gasim tajmer. Da li se treba uopste cimati oko toga sta ce mu izaci na screenshotu i da li se to vreme kada ja zapravo provaljujem kako se nesto radi(ili zasto ovo moje ne radi) treba obracunati?
 
Naravno da treba da paziš, većina gleda te screenshot-ove, a ispod njih mogu da vide i activity level za taj period (broj klikova miša i tastature).

Ja lično nikada nisam počinjao sa snimanjem dok nisam imao sve uslove za rad. Znači prvo pogledam instrukcije (ako ih ima), otvorim sva dokumenta i programe, i tek onda krećem da peglam.
 
dobio i prvu ocenu i isplatiu, yea, isplata je zamrznuta nekih 6 dana,

nego ovaj upwork nikad ne radi uvece, opet ce verovatno da stave obavestenje da rade na problemu sa skrilom
 
Kao relativno svez upworkovac imam mozda glupo pitanje za iskusnije clanove.
Dobio sam neki relativno kratak hourly posao. Zanima me kako upravljate ovom tajmer aplikacijom. Recimo, sada radim sa ogromnom kolicinom podataka, i kada pustim nesto da se izvrsava ima da se bleji 10ak minuta i jace. Glupo mi sad da mu naplacujem tih 10ak minuta. Zapravo i nije mi glupo da ga oderem jer je stranac, nego se cimam posto hocu pozitivan feedback jer sam bas rookie.
Ajd to manje vise je i jasno, ali recimo kad nesto ne znam pa hocu da izguglam, malo mi trulo da mu izadje screenshot kako ja googlam "Kako naci djoku pred pisanje"(svakako nesto banalno how to), a jos gluplje da palim/gasim tajmer. Da li se treba uopste cimati oko toga sta ce mu izaci na screenshotu i da li se to vreme kada ja zapravo provaljujem kako se nesto radi(ili zasto ovo moje ne radi) treba obracunati?

Kada ne radiš - ne radiš. Ugasi tajmer, pa upali kad budeš ponovo radio. Bolje je i da imaš ispresecane tajminge, nego da imaš rupe u logovima.
Ja sam u par navrata brisao screenshot-ove, jer sam imao sličnu situaciju, u kojoj sam imao po 30ak sekundi gde trebam da čekam, a u pozadini mi išlo koješta s Youtube-a, pa sam u par navrata palio i gasio, a on opalio screenshot.
Nisam imao problema s poslodavcem vezano za to.
 
Nije upwork jedini sajt koji nudi freelancing poslove :)

Guglajte malo
 
Poslednja izmena:
dajte neki proveren, freelancer.com, meni je ono totalno nerazumljiv sajt, opisi poslova su nepotpuni, na upwork mi se cini da je nekako potpuniji opis posla?
 
Znam da nije, ali ima dosta sajtova koji npr ne isplacuju, ili se sve placa, ili im je support nikakav....Jel mozda ti radis na tom sajtu? Ako radis kakvi su utisci? :)
 
fiverr, guru, jel radi neko ovde, iskustva?
 
Poslednja izmena:
Radim

U pitanju je freelancing sajt iz Indije i za sada najvise ima korisnika iz tih zemalja (Indija, Pakistan, Banglades itd.)

Ima jos nasih ljudi na tom sajtu ja sam pronasao oko 50-tak srpskih profila tamo

Inace poceo da radi od prosle godine i lepo se razvija

Najvece isplate su za sada do 5000$

Inace mozete realizovati vasu isplatu 1 nedeljno sa sumom ne manjom od 100$

Kao banku za isplatu koriste Payoneer ili PayPal dok za gradjane Indije ide i Wire transfer (SWIFT kod)

Ima dobrih poslova gde moze lepo da se zaradi

Posto je "mlad" sajt (ne radi ni punih godinu dana) nema velike konkurencije tako da se poslovi dobijaju vrlo lako ;)

Probajte registrujte se
 
a guru? my-data-team.com?

Na guru sam registrovan, ali nisam nista radio, tj. nisam ni sredjivao profil, a za onaj drugi nisam ni cuo, ali sam usao na sajt i pise "Now Open to All Mladenovac Residents!", spijuniraju me :d

p.s odakle ti taj drugi sajt, deluju kao zesci lazovi :D Ne svidjaju mi se ti sajtovi koji mnogo obecavaju :)
 
Poslednja izmena:
Radim

U pitanju je freelancing sajt iz Indije i za sada najvise ima korisnika iz tih zemalja (Indija, Pakistan, Banglades itd.)

Ima jos nasih ljudi na tom sajtu ja sam pronasao oko 50-tak srpskih profila tamo

Inace poceo da radi od prosle godine i lepo se razvija

Najvece isplate su za sada do 5000$

Inace mozete realizovati vasu isplatu 1 nedeljno sa sumom ne manjom od 100$

Kao banku za isplatu koriste Payoneer ili PayPal dok za gradjane Indije ide i Wire transfer (SWIFT kod)

Ima dobrih poslova gde moze lepo da se zaradi

Posto je "mlad" sajt (ne radi ni punih godinu dana) nema velike konkurencije tako da se poslovi dobijaju vrlo lako ;)

Probajte registrujte se

Hvala, bas sam se sad registrovao, ali nece da mi verifikuje telefon, kaze invalid number...
 
A ovaj fiverr jedino mozete da kupujete vec uradjene "proizvode" ne i da prodajete vase?
 
br. telefona???

meni to nisu trazili pri registaciji

ovo su neke novine

pisi ga sa medjunarodnom prefiksom +381
Sredjujem profil, pa tamo ima ta opcija da verifikujem, mada izgleda nije obazvezno...

A sto se tice fiverra, naravno da mozes da prodajes svoje usluge...
 
my-data-team.com

ovi traze 50$ da vas registruju

cirkus :D
 
ma nadjoh ga na netu od ovih nasih koji imaju blogove za rad od kuce i kao to je jedan od boljih sajtova, ma samo ga zaobidjite :D
 
Rekoh ti da je to Indijski sajt i da najvise ima odatle koji rade

Ne rade za 1$ mozes svakome pogledati profil i videti cenu

Ako ti se na projekat prijave njih 5-10 i pri tom samo jedan ima uradjen 1 ili eventualno 2 projekta iza sebe a ostali 0 reci mi kakva je to konkurencija?

Kad ti se vec ne svidja ti lepo obrisi profil i nemas brige ;)
 
Rekoh ti da je to Indijski sajt i da najvise ima odatle koji rade

Ne rade za 1$ mozes svakome pogledati profil i videti cenu

Ako ti se na projekat prijave njih 5-10 i pri tom samo jedan ima uradjen 1 ili eventualno 2 projekta iza sebe a ostali 0 reci mi kakva je to konkurencija?

Kad ti se vec ne svidja ti lepo obrisi profil i nemas brige ;)

Screenshot_1.png

P.S. Ja sam samo izneo prvi utisak, nije mi namera da "Hejtujem".....
 
Nazad
Vrh Dno