Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

I tako - nema više Elance-a. Moram priznati da sam samo zbog njihovog buđavog trackera držao dual OS sistem (nije radio kako treba na W10).
 
Odlicna tema, dosta korisnih informacija. Evo jos jedna opcija sto se tice kartica, isplata i slicno. Mozete otvoriti skrill nalog i na njega povezati Intesinu ili Raifaisen Visa internet karticu. U tom slucaju vam nece biti potrebna skrill ili payoneer kartica. Novac vam legne na skrill i sa skrila povucete novac na internet karticu. Sto se tice provizije i vremena isplate nista za sada ne mogu reci, zato sto sam tek sada napravio nalog i dobio karticu, jos nisam imao transakcija. Kada budem imao transakciju pisacu o tome.
 
Poslednja izmena:
Odlicna tema, dosta korisnih informacija. Evo jos jedna opcija sto se tice kartica, isplata i slicno. Mozete otvoriti skrill nalog i na njega povezati Intesinu ili Raifaisen Visa internet karticu. U tom slucaju vam nece biti potrebna skrill ili payoneer kartica. Novac vam legne na skrill i sa skrila povucete novac na internet karticu. Sto se tice provizije i vremena isplate nista za sada ne mogu reci, zato sto sam tek sada napravio nalog i dobio karticu, jos nisam imao transakcija. Kada budem imao transakciju pisacu o tome.

Kad testiraš proviziju, javi. Ovo bi možda i meni odgovaralo u nekim slučajevima.
 
Odlicna tema, dosta korisnih informacija. Evo jos jedna opcija sto se tice kartica, isplata i slicno. Mozete otvoriti skrill nalog i na njega povezati Intesinu ili Raifaisen Visa internet karticu. U tom slucaju vam nece biti potrebna skrill ili payoneer kartica. Novac vam legne na skrill i sa skrila povucete novac na internet karticu. Sto se tice provizije i vremena isplate nista za sada ne mogu reci, zato sto sam tek sada napravio nalog i dobio karticu, jos nisam imao transakcija. Kada budem imao transakciju pisacu o tome.


Ne zelim da ispadnem paranoičan, ali na ovaj način podatke o vašim primanjima stavljate na raspolaganje poreskoj upravi, što nije baš najpametnije. Mislim da je Payoneer i sl. mnogo bolja i sigurnija varijanta u svakom slučaju.
 
Pa Skrill kartica je mnogo zgodnija i jeftinija.
 
Da li ste sigurni da poreska nema evidenciju kad stignu pare na skrill? Kada se aktivira mora da se ulinkuje sa nekim acc kod nase banke radi aktivacije. Pitanje je da li dele informacije ili ne :(
 
Da, sigurni smo. Inače bi već zakucali kod mene na vrata zbog godišnjeg prihoda :)
 
Ako zelim da kupim payoneer karticu, kako se ona placa ako je porucim i kako to detaljno ide oko narucivanja? I kasnije ako je budem koristio kako ja mogu da uplatim novac na njoj?
 
Hteo sam da dodam intesinu visa internet karticu na skrill nalog, i nece da se verifikuje na nalog, ne znam u cemu je problem. Pisao sam i skrill timu, ali oni su toliko azurni da vec danima ne odgovaraju na poruku o_O
 
Zdravo, ja sam takodje član elance i oDesk sajtova.
Tacnije nedavno sam postao na oDesk pa me interesuje samo da li postoji i tamo mesecna naknada u koliko nam novac lezi na racunu sajta?
Na Elance-u je bila neka mesecna naknada od $ 10, kao osiguranje (cuvanje) novca na sajtu.

Unapred HVALA :))
 
Zdravo, ja sam takodje član elance i oDesk sajtova.
Tacnije nedavno sam postao na oDesk pa me interesuje samo da li postoji i tamo mesecna naknada u koliko nam novac lezi na racunu sajta?
Na Elance-u je bila neka mesecna naknada od $ 10, kao osiguranje (cuvanje) novca na sajtu.

Unapred HVALA :))

odesk (upwork) ne uzima proviziju za čuvanje novca na sajtu, ali mislim da možeš da čuvaš do $100 x period, a preko toga valjda 6 meseci, ali ovo nije sasvim sigurna informacija.
 
Poslednja izmena:
Ja sam držao često 3-4 nedelje na Upworku, nije ništa koštalo.

Btw večeras mi neki Oleg javio da su mi konačno potvrdili da sam ispunio sve uslove i preporuke ds mi profil bude istaknut na stranici kategorije.

Ponuda za posao nikad više, long live Upwork :)
 
Ja sam držao često 3-4 nedelje na Upworku, nije ništa koštalo.

Btw večeras mi neki Oleg javio da su mi konačno potvrdili da sam ispunio sve uslove i preporuke ds mi profil bude istaknut na stranici kategorije.

Ponuda za posao nikad više, long live Upwork :)

Daj ako imas neki savet sa pocetnike, ako nije problem :) Ne znam kako da ubedim poslodavca da bas mene zaposli pored onoliko ponuda, jer je uvek logicno da ce za neki posao pre tebe da zaposle sa 5-6k sati rada, nego mene kao pocetniika.....kad se stekne reputacija posle nije problem, ali pocetak je gotovo nemoguc....
 
Poslednja izmena:
I ja se registrovao bas pre neki dan, dobra tema pratim
 
Underbidujte na početku - tj praktično radite za Dž prva dva posla, dok ne dobijete prve dobre ocene. Posvetite dosta vremena sređivanju svog profila - on je, pored cover letter-a prilikom apliciranja za posao, način na koji vas poslodavci vide i način na koji prodajete sebe. Najbolje da pogledate desetak profila top freelancera iz vaše oblasti specijalnosti, da bi ste videli kako treba da izgleda dobar profil.
 
Mene je to toliko smaralo da sam odustao uopste od ove platforme.
 
I sta je bolje za pocetnike na upworku, Skrill ili Payoneer?
 
Payoneer. Ja sam uzeo preko AirBnB, ne placa se odrzavanje (ni mesecno, ni godisnje).

@exodus
Imam par ocena za 10-20$ poslove, pa bi sad polako da povecam i hourly rate i da bidujem na vece poslove. Da li moze neka preporuka za cenovni rang satnice da je dovoljno velika da me shvate ozbiljno a da ne budem previse skup jer mi ipak trebaju ti poslovi :D
Inace radim web dev.
 
Poslednja izmena:
ja trenutno mogu da radim svasta a u stvari ne znam nista, na faksu sam radio matematiku, engleski i to sam mogao da predajem, sada sam sve zaboravio, pa idem iz pocetka da se obnovim sa znanjem pa da trazim da predajem, isto sam radio u visual basic-u, matlab, gpss, ms office access, pravio prostije web sajtove, autocad, i svasta nesto jos, isto pozaboravljao sve, tako da mi je znanje 0, trenutno sam svestan toga, koje poslove bi mogao da trazim, nesto tipa unos podataka ili tako nesto? isto stavih cenu za sat 3$ za pocetak dok malo ne uhvatim zalet
 
Ja sam uglavnom u admin support sekciji - sourcing&recruiting, reverse recruiting, Shopify i sve vezano za isti (product entry, order fuĺlfilment, itd.),

Ja baš smatram da Payoneer i Upwork nisu dobra kombinacija. Prvo što košta 30$ naspram 10€ kod Skrilla, drugo što svaki withdrawal košta 2$ naspram 1$, i treće i najvažnije - kod Skrilla su pare odmah dostupne, dok kod Payoneera moram čekati 3 dana ako ne želim da platim harač od 2.5$ za immediate load.
 
Ja bih mozda krenuo sa tim sekcijama jer mi programiranje ne ide. Jel imas neki savet, osim dobro napisanog portfolija? Meni bi ovo bio dodatni posao.
 
Ja bi poceo bilo sta :D Do sad sam imao samo jedan posao, izrada strane na "wikipedia", dobio max ocenu, i od tad nista....Ni sam ne znam ni tog kako sam "upecao" da mi da posao.... :smash:
 
da li na upwork moze da se kontaktira prodavac ali da ne dajem ponudu, cisto da dobijem jos neku informaciju u vezi posla?
 
Napravio sam profil pa cu polako, mozda i krene. Jel ste vi koji radite, skinuli ovaj njihov Time Tracker sa sajta za pracenje rada ili ima neka druga opcija? I jos jedno pitanje, sto se tice Skrilla, jel moram odmah da napravim nalog, ili mogu i kasnije kad me i ako me uopste neko angazuje?
 
aha, ok hvala, moze li samo jos neko da kaze kako da znam da je posao aktivan, ima recimo pise da je potrebno uraditi nestio za 1h od postavljanaja a proslo je 10h
 
Napravio sam profil pa cu polako, mozda i krene. Jel ste vi koji radite, skinuli ovaj njihov Time Tracker sa sajta za pracenje rada ili ima neka druga opcija? I jos jedno pitanje, sto se tice Skrilla, jel moram odmah da napravim nalog, ili mogu i kasnije kad me i ako me uopste neko angazuje?

Da, skineš TT, to ti je jedina opcija za "sigurnu" naplatu u slučaju problema, kada su u pitanju poslovi na sat.
Ne moraš odmah praviti nalog, čuva Upwork pare neko vreme (valjda ispod $100 neograničeno(?) a preko $100 do 180 dana).

aha, ok hvala, moze li samo jos neko da kaze kako da znam da je posao aktivan, ima recimo pise da je potrebno uraditi nestio za 1h od postavljanaja a proslo je 10h

Sve dok možeš da ga vidiš i da se prijaviš, aktivan je. To u praksi ipak nije tako, pa poslodavac može da okači oglas za posao, zaposli nekog preko Upworka, ili mimo njega, a da oglas ne obriše/zatvori. Tako oglas može da bleji jako dugo vremena, da se ljudi prijavljuju, a ustvari poslodavca boli d*pe jer je već obavio to nekim drugim putem, zaboravio na to, otkazan projekat, i slično.
 
Poslednja izmena:
Ok hvala. Cini mi se da je neko ranije pomenuo da se za valutu stavlja USD na Skrillu? I onih 10 dolara za godisnju clanarinu, kako to naplacuju, pri registraciji ili pri prvoj transakciji?
 
Vodite računa sa Odesk team tracker aplikacijom, treba vam malo vremena da shvatite kako radi.

Ona pravi jedan screenshot na svakih 10 minuta (ali u intervalima 1-10.minut sata, 2-20.minut sata, nikad neće npr. napraviti screenshot u 11:34 pa ponovo u 11:37). Takođe je bitni napomenuti da tracker beleži nivo aktivnosti tastature i miša na svakih 10min. Npr. 456 klikova mišem i 672 klikova na tastaturi.

Zašto ovo pričam - pošto poslodavci proveravaju te logove, uvek počinjite sa snimanjem na početku intervala od 10minuta (npr. u 10:40 ili 10:41, 10:44 je već kasno). Takođe prekidajte snimanje pri kraju intervala od 10min, npr. u 10:19 ili 10:20. Zapamtite da tracker zaokružuje snimljeno vreme na deset minuta, tako da ako ste npr. radili od 10:21 do 10:39, on će zabeležiti 20min. Međutim, ukoliko niste pratili program pa je on u tom intervalu napravio samo jedan screenshot, biće vam zabeleženo 10min umesto 20. To znači da je samo trebalo da sačekate minut da napravi drugi screenshot u 10:40.

Zvuči komplikovano ali provalićete već sami.
 
Nazad
Vrh Dno