Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

Vidim da je tema prilicno mrtva,zanima me da li je na apworku moguce napraviti ponovo account nakon sto su stari banovali?
Banovali su mi juce account,kako kazu zbog velikog broja poslatih proposal-a a ne dobijanja posla. Problem je taj sto nisu u pravu,imao sam ugovor na sajtu do 1. Jula,kada je ugovor prvog jula istekao resio sam da trazim novi posao,pa sam narednih 8 dana slao po 1 ili dva proposala na dan. I eto,zato dobio ban
 
^ Sta ces opet kod njih ako su te vec jednom :hump:?
 
Vidim da je tema prilicno mrtva,zanima me da li je na apworku moguce napraviti ponovo account nakon sto su stari banovali?
Banovali su mi juce account,kako kazu zbog velikog broja poslatih proposal-a a ne dobijanja posla. Problem je taj sto nisu u pravu,imao sam ugovor na sajtu do 1. Jula,kada je ugovor prvog jula istekao resio sam da trazim novi posao,pa sam narednih 8 dana slao po 1 ili dva proposala na dan. I eto,zato dobio ban

Probaj da ih kontaktiras i da se pozalis. Kod njih to ide automatski, tako su i mene jednom banovali iako sam u tom trenutku imao top rated znacku, preko 300 sati rada iza sebe i gomilu otvorenih poslova... Malo sam ih popljuvao, pa su vratili sve nazad uz izvinjenje.
 
Kontaktirao ih,sve lepo obrazložio. Odgovorili su da ce profil ostati banovan jer su im operateri prezauzeti. [emoji32]
 
Na fiveru isto bidujes kao na upworku?
Nesto sam video da pravis svoje pakete itd.
 
Ima varijanta da te "kupci" licno kontaktiraju, a dok cekas da ti se neko javi, mozes da saljes svoje ponude na ponudjene projekte.
 
Ok,znaci postoji mogucnost slanja proposala. Nesto sam ranije gledao Fiver ali mi se nije dopala ideja sve za 5$
 
$5 je minimalni iznos transakcije - istrazi malo i videces da ima ljudi koji zaradjuju mnogo vece iznose od $5 - https://bit.ly/2L6lCHr - a i budimo realni, da ne moze vise da se zaradi, niko ne bi gubio vreme na Fiverr (istina, vecina ipak izgubi vreme, jer je ponuda i dalje veca od potraznje).
 
Skoro sam se registrovao na Upwork i danas mi stigao mejl za potvrdu. Glasi ovako:
"We are reaching out because we need you to take a few minutes to verify your identity.
To do so, you will need to join us for a brief video call within the next week. During this call – which will take less than 10 minutes – we will ask you a few simple questions about information in your Upwork profile.
Please note: We have placed a temporary hold on your account until you successfully complete verification. During this hold, you will not be able to submit new proposals or edit your profile picture.
Thanks in advance for your cooperation. Verifying the identities of our users is just one way we work to keep the Upwork marketplace secure. Should you have any questions, just let me know."

Engleski znam solidno, ali imam malo tremu ako pocne neko caskanje a ja ne znam da beknem ili ne razumem sta me pitaju.
O cemu se radi u tim video pozivima? Kakva su vasa iskustva?
 
Meni je to trajalo bukvalno 10ak sekundi. Pitao čovek da mu kažem kako se zovem i adresu stanovanja koju sam uneo na profil. :D
 
Ima poprilicno otkako su poceli to da rade, moj otac se verifikovao pocetkom ove godine.
 
Il je upwork umro il se pojavili ljudi koji placaju da odrade neki posao :)
 
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje vezano za Fiverr. Nov sam na toj platformi. Dobio sam jedan posao koji sam odradio i poslao sam zavrsene fajlove kupcu preko delivery opcije.
Medjutim, sada se kupac ne javlja. Da li je u obavezi da mi u roku od 3 dana da ocenu i plati? Sta ako probije taj rok, hocu li bar biti isplacen ili kako?
U activities stoji sledece:
Xxxxx has until Nov 6, 12:42 AM to approve this delivery or request a revision. After this date, the order will be finalized and marked as complete.
 
Pa on ce ih videti sa watermarkom ili nekako zasticene na neki nacin, to je samo preview dok ne zavrsi proces placanja tj dok ne prihvati proposal. Tako bi trebalo da bude. Ako ne prihvati proposal onda nista, nisam siguran imas li opciju da ti garantuju isplatu.
 
Prihvatio je on sve, poslao mi je "order" i sve sam zavrsio u roku koji sam imao i poslao sam mu fajlove preko delivery opcije i to je to.
 
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje vezano za Fiverr. Nov sam na toj platformi. Dobio sam jedan posao koji sam odradio i poslao sam zavrsene fajlove kupcu preko delivery opcije.
Medjutim, sada se kupac ne javlja. Da li je u obavezi da mi u roku od 3 dana da ocenu i plati? Sta ako probije taj rok, hocu li bar biti isplacen ili kako?
U activities stoji sledece:
Xxxxx has until Nov 6, 12:42 AM to approve this delivery or request a revision. After this date, the order will be finalized and marked as complete.

Ako do tog datuma ne zahteva promene automatski ce da se zavrsi order i bices isplacen.
 
E, jeste. Tacno u minut je novac "legao". Krivo mi je sto samo nisam dobio ocenu jer sam posao uradio savrseno, ni sebi ga tako ne bih uradio.
Nema veze, idemo dalje :)
Hvala ti jos jednom!
 
Nazad
Vrh Dno