Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

Ne, pet. I meni i mojoj sestri.
 
Starting Monday, June 29th, more payments will be subject to a 3-business day security hold.

Beginning June 29th, timesheets paid on Saturday (just after Midnight) will be available for withdrawal at 12:01am on the following Thursday. In the case of a payment made on a Monday, the payment will be available at 12:01am Thursday as well.

Po ovome ispada izmedju 3-4 dana. Mada mi je malo konfuzno objasnjenje. Mozda su cekanja personalizovana, pa ne ceka svako isto?
Ako je 5 radnih dana onda znaci da sve uplate posle ponedeljka stizu sledece nedelje, a sve uplate preko vikenda stizu u subotu.
 
Kao što smo i pretpostavljali, ujedinjuju se u jednu kompaniju.

Međutim, ja sam se nadao da će biti obrnuto, da će se Odesk stopiti u Elance, a ne Elance u Odesk... Ne mogu reći da mi se ovo dopada, više mi se sviđao Elance.

https://www.elance.com/q/blog/time-bid-adieu-elance

After months of planning, we now begin the process of winding down Elance and migrating this important community over to join our new Upwork platform. Our goal is to create one unified and cohesive community.

We’ve mentioned this upcoming transition before, but today we’re announcing specific details (see the timeline below) along with important updates to ease your move. The transition will happen gradually over the next several months, and Upwork has a plan in place to make it as seamless as possible.

First, however, I want to personally express that I make this announcement with mixed emotion. Like you, many of us have had a long and happy history with Elance. At the same time, I’m excited that our entire team can now focus completely on improving a single online workplace.

The importance of the Elance community.

As I shared previously, with Upwork we’re building upon a strong foundation that began with Elance and oDesk. I’m excited for you to be a part of Upwork as we continue to grow the number of online opportunities for freelancers. I appreciate your great work and hope you’ll experience even more success and see better innovation on Upwork.

What can you expect as we transition Elance to Upwork?

Freelancers and Companies on Elance: You’ll have the option of copying your profile and reputation over to Upwork. If you haven’t yet received your invitation, a personalized invite will be sent to you for this migration. This includes all active members of Elance who are in good standing.

Fees on Upwork: For any new contract started on Upwork, if you’ve worked with that client or freelancer previously on Elance, you’ll be charged at the same rate you were on Elance. Learn more about the Upwork service fee.

Connecting with new and existing clients: By bringing your existing credentials and reputation over to Upwork, we’re making it easy for Elance and Upwork clients to find you.

Clients working on Elance: We’ll make it easy to continue working with your current freelancers from Elance—you can find and rehire them from your My Jobs page on Upwork. We’ll also provide you with new possibilities as you take advantage of new Upwork features like our real-time collaboration tool and mobile apps to explore new talent available on Upwork.

Here are additional notes, timelines, and links to more information:

When will you need to join Upwork? We’ll be redirecting new Elance freelancer and client signups to Upwork in August. Starting in September, we’ll begin to limit the ability to post new jobs on Elance. The Elance site will remain open for you to continue working on your existing contracts through early 2016. When you see an opportunity to close an existing contract, please begin your next contract on Upwork.

What if I haven’t received my invitation to Upwork yet? Invitations to join Upwork are still being sent. Don’t be concerned if you haven’t yet received one. It should arrive before September 1, and if you miss the email, your invitation will be available via your My Jobs page on Elance.

How can I learn more? We’ll give you additional details as we get closer to key dates. In the meantime you can learn more about our plan for Elance, plus how to migrate to Upwork, here.

I know that with anything new there can be some apprehension. But by working together in unison, we can build one unified Upwork community that delivers more innovation and fuels more work opportunities. As always, our ultimate goal remains to make you as successful as possible.

Best Regards,

Stephane Kasriel

CEO Upwork
 
Nije mi jasno kako misle da opravdaju skok fee-a od 8.75 do 10% (bez obzira sto ostaje isti fee 8.75% za stare kontakte). Sta nude novo i bolje da "vredi" prelazak na Upwork? Cak i postojeci fee od 8.75% nije bio mali i terao je dosta projekata da budu nastavljeni ili obnovljeni van Elance-a. Takodje im ovo uvodjenje perioda cekanja na isplatu ne ide u prilog.

Da li ce doci do rasipanja freelancer-a na druge platforme (mozda top developeri krenu agresivnije ka TopTal-u) ili veci trud da se uspostavi dugotrajna poslovna veza sa klijentima direktnom komunikacijom i zaobilaskom Upwork/Elance/Odesk i drugih platformi?

I ono sto bi po nas bilo najbojle/zanimljivije, da neki veliki igrac pokrene novu freelance platformu u pokusaju da preotme deo kolaca. Takva, nadam se zdrava, konkurencija bi sigurno dovela do boljih uslova za freelancere i klijente.

Iz ugla Odesk freelancera, cini mi se da su na gubitku koliko i na dobitku. Pojavljuje im se iznenadna nova konkurencija sa Elance-a ali isto tako i (verovatno?) skok prosecne cene posla zbog dolaska klijenata sa Elance-a.
 
Upravo je i meni kao freelancer-u sa Elance-a stiglo obaveštenje.
Vrlo sam razočaran odlukom. Iako sam znao da će se to desiti, nisam se nadao da će biti ovako brzo. Probao sam ranije oDesk, i posle kratkog vremena ugasio nalog i nastavio na Elance-u.

Ovaj Upwork mi se pa tek ne sviđa. Da li interfejs, da li fees, da li čekanje na zarađeni novac, itd itd.

Što kaže @Dibidus, u opšte ne kapiram šta nudi novo i bolje nova platforma.

:sad:
 
Poslednja izmena:
Kapiram da je ovaj 3-day security protection za povlačenje novca samo u uvod u ono što nas čeka - izjednačavanje sa 6-day security protection koji postoji na Odesku, tj. Upworku.
 
Nemoj da me držiš za reč, ali ja sam prihvatio invite, i čini mi se da sam pročitao 6 dana da je taj security protection. Ali nisam kući da proverim.

BTW.. Sada će na jedan posao da bude duplo više ljudi, a cene verovatno duplo niže zbog konkurencije.
 
Vidi koliko freelancer-a a nigde ni jednog linka!!!
Ajde neka pljuste linkovi pa onda da pircamo ;D
Nek neko drugi pocne a ja odma idem za njim ;D
 
^pa vidis da se 8-bitni poreznik upravo registrovao i uhvatio te u zamku :D
 
Ja imam dugogodišnje poslodavce, gulim i po 60 sati nedeljno, ali zato znam za šta radim...
 
Ja imam dugogodišnje poslodavce, gulim i po 60 sati nedeljno, ali zato znam za šta radim...

Naravno ,nema sta.Ja sam se do sad zezao za nekih 8$po satu prosecno,malo radim,nesto zaradim ,a radio na licnim projektima,mada doslo vreme kada sam sebe moram da izdrzavam pa sam zato i krenuo fulltime .Odma posle prve radne nedelje povecali mi radno vreme sa 40 na 46 sati,stacu cutim i radim svaki dan,ali tvoj quote stoji za nas koji u ovom srbskom sistemu ne postojimo.
I naravno treba da se ulaze u licne projekte,da bi to na kraju uspelo kako treba(stvar koju sam ozbiljno zanemario)!!

Pozz,sve najbolje,i da sto vise poslova bude kolega!!!
 
Koju karticu predlazete za podizanje para sa freelacing sajtova? Skrill ili Payoneer? Gledao sam malo uslove i eto, pokupio par linkova
Elance
Fiverr
Skrill
Kod Payoneera je malo veci ATM fee nego kod Skrilla i imaju mesecno odrzavanje, ali sam cuo za Skrill ima ocajan support, kasne uplate, od jednom nestanu pare sa kartice iako je sam virtualni racun u redu itd...
 
Koleginici koju sam pre 6 meseci uveo u posao prebacili prošle nedelje Skrill nalog na merchant tip. To povlači sa sobom veće provizije, a i ne znam uopšte kako će sad verifikovati nalog, traže joj neki utility bill na ime firme.

Mislim da je za ljude koji u kontinuitetu zarađuju veće sume bolji Payoneer.

Plus payoneer karticu primaju na mnogo više mesta i sa manje problema nego skrill, npr. sa skrill karticom ne mogu da plaćam na Aliexpressu, ili da deponujem novac na Neteller nalog.
 
Poslednja izmena:
Koleginici koju sam pre 6 meseci uveo u posao prebacili prošle nedelje Skrill nalog na merchant tip. To povlači sa sobom veće provizije, a i ne znam uopšte kako će sad verifikovati nalog, traže joj neki utility bill na ime firme.

Mislim da je za ljude koji u kontinuitetu zarađuju veće sume bolji Payoneer.

Plus payoneer karticu primaju na mnogo više mesta i sa manje problema nego skrill, npr. sa skrill karticom ne mogu da plaćam na Aliexpressu, ili da deponujem novac na Neteller nalog.

A koja je ta veca suma? Kolko je ona primala na Skrill kad su je prebacili?
 
Ona je primala nešto preko 500€ mesečno.

Pošto je limit za jedno podizanje na Skrillu 250€, smatram da je neisplativ za svakog ko zarađuje više od 600-700€ mesečno. Payoneer nema taj limit u podizanju, skupiš k'o čovek npr. 100k din i podigneš odjednom.

Naravno, mane Payoneer-a su veća godišnja cena održavanja (25$ vs. 10€) i mora da se čeka 2-3 dana kad se primi novac da se raspolaže istim (može i odmah da se raspolaže novcem, ali uz proviziju od 2,5$).
 
Hvala na informaciji.

Inace primetio sam da ako se registrujem preko neke kompanije imam neku manju cenu za aktivaciju, loading payments, mesecno odrzavanje, itd, a ako se registrujem direktno sa payoneer sajta, samo godisnje 30$. Da li to znaci da tu nemam mesecno odrzavasnje, inactivity fee, loading payments fee i te gluposti?
 
Ma to su smešne razlike, ja sam se registrovao putem Elance-a i eto - šta sam dobio - 25$ godišnje održavanje umesto 30$. Sve je to slično...
 
Mislim da nisu baš smešne. Jedna bitna razlika (bar je do skoro bilo) je da ako ste se registrovali preko Elance-a na Payoneer imate mogućnost "request a payment" gde možete poslato nekome jednostavan invoice na njihov email. Čini mi se da uz direktnu registraciju na payoneer sajtu ne dobijate tu korisnu funkciju.
 
Jeste, ima to. Može bilo ko ko ima kreditnu kartu da mi plati putem Payoneer private load-a, isprobao sam par puta.

Znao sam da nemaju svi tu opciju, ali sam (pogrešno) mislio da je svi steknu nakon nekog vremena.
 
Da li ima negde napisan neki tutorijal o payoneer (sta treba da ima ona firma koja placa, odakle moze da bude, sta korisnik mora da ima, kolike su nadoknade za konverzije... dakle neka opsta mesta). Na njihovom sajtu nisam saznao mnogo :-(
 
Ja koristim payoneer,ali zapravo na samom Upwork-u koristim US payment service,jer dizem ispod(ili otprilike)200$ nedeljno,tako da mi je bolje da koristim taj servis nego da dajem direktan fee za payoner.
Takodje planiram da uzem netteler ili ti net+ pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa netteler-om.
Zainteresovan sam za drugu karticu,cisto da je drzim kao backup,za svaki slucaj da se sa payoneer desi nesto.

Ako ima neko neka iskustva ako moze da pomogne neka ostavi neki reply ,)
 
Malo da se hvalim :)

Upravo sam dobio Top-rated badge na Upwork-u

top-rated.jpg
 
Lel, dobio ga i ja sa samo 7 poslova koje sam preneo sa Elance-a. :d
 
Da li moze neko da napise kako do prvog posla? Kakve poslove prvo juriti, kako formirati cenu? Na kom sajtu je najbolje traziti poslove? Programer sam pa sam resio da malo radim kao freelancer kada mi se zavrse ispiti.
 
Nazad
Vrh Dno