Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

Nickname ETFovac, sigurno nije zaradio taj keš pravljenjem ćufti :)

Cenim 95% da je programiranje u pitanju.
 
Tebe je bas krenulo :)
Koja ti je "oblast" rada na upworku, ne moras precizno, interesuje me posto si prilicno zaradio, a tek si poceo sa radom, tj. ne znam kako si tako brzo dobio posao/poslove, da li ta oblast u kojoj radis ima manje konkurencije, ili si napisao dobro onaj "proposal" ili je do tvog profila.....?
Hvala unapred

Evo ja za godinu dana 1 posao, feedback 5.0....pa ne znam gde gresim.... :whip:

Web development, primarno WordPress.

Jak portfolio, preko 15 uradjenih testova, dobar sales :D

Bavim se web devom inace 5 godina, nisam junosa :D
 
Skrill 1,8€ provizija ali mozes max 250€ dnevno da podignes

Payoneer 3,25$ provizija ali mozes max do 5000$ dnevno da podignes

A ti sad sam proceni sta ti se isplati
Payoneer kartica ima dnevni limit od 5.000$. 2.500$ se moze podici u kesu dok se druga polovina, odnosno isto 2.500$ moze provlaciti prilikom kupovine. U principu svi mi podizemo kes, znaci 2.500$ u jednom danu ( 24h ).
Za one koji koriste payoneer predlazem vam Credit Agricole banku jer ima najbolji kurs dolara, bar je takvo moje iskustvo.

Edit: Prilikom koriscenja bankomata nemojte izabrati "siguran kurs", uvek je poprilicno manji od stvarnog kursa, bez obzira koje je banke bankomat.
 
Poslednja izmena:
Web development, primarno WordPress.

Jak portfolio, preko 15 uradjenih testova, dobar sales :D

Bavim se web devom inace 5 godina, nisam junosa :D

Front, back ili oba? Da li vredi sesti i nauciti praviti wp plugine? Nije prevelika konkurencija? Kako sam video na wp uglavnom ima 30+ ponuda dok kod ostalih poslova mnogo manje...
 
Front, back ili oba? Da li vredi sesti i nauciti praviti wp plugine? Nije prevelika konkurencija? Kako sam video na wp uglavnom ima 30+ ponuda dok kod ostalih poslova mnogo manje...

Full-stack. Vredi nauciti full wp development :) Onda mozes da bidujes na sve.
ja cesto dobijem bid jer resim stvari za sat, dva :)
 
Ljudi, mogu li da menjam nacin isplate na UW?

Treba mi na brzinu isplata, pa bih iskoristio bratov paypal a kasnije planiram da zamenim za skril po preporuci.
Ne znam da li mi se isplati da ulazim u proces registracije skrila i koliko bi mi trebalo vremena dok ne podignem taj novac?
 
Dobio sam prvi posao, treba danas da ga odradim. E sad moje pitanje, jel da otvaram Skrill odmah, ili da novac legne na upwork nalog pa ce se kasnije prebaciti na Skrill?
 
I mene interesuje odgovor na pitanje iznad, plus koju valutu odabrati kada registrujete nalog na skrill-u?
 
Samo WP?

Nista PHP, Java, HTML, Joomla?

ETFovac je junior dev sa vrlo malo baznog poznavanja PHP-a. Naravno da moras dobro da znas PHP, HTML, CSS i JavaScript da bi mogao ista ozbiljnije da programiras.
 
Dobio sam prvi posao, treba danas da ga odradim. E sad moje pitanje, jel da otvaram Skrill odmah, ili da novac legne na upwork nalog pa ce se kasnije prebaciti na Skrill?

Upwork čuva novac, čini mi se do $1000. Ne moraš odmah otvarati.

I mene interesuje odgovor na pitanje iznad, plus koju valutu odabrati kada registrujete nalog na skrill-u?

Biraj $, jer imaš samo jednu konverziju u tom slučaju.
 
To sto cuva novac, znaci kad otvorim Skrill da ce automatski da se prebaci na Skrill da bih mogao da podignem?
 
Ne. Ti moraš uraditi withdrawal, osim ako nisi podesio automatski withdrawal. Košta svaki put 1€ za Skrill.
 
Ok hvala. Odradio sam poslic, poslodavac je zadovoljan tako da nastavljam dalje. Nije mi nista pomenuo za ocenu i novac, al kontam ne moze odmah. E sad jos jedno pitanje, kad otvorim Skrill jel moze novac odmah da mi leze tamo ili mora na upwork pa da se prebacuje na Skrill?
 
Ako je fixed price job u pitanju, dobićeš novac u roku od 5 dana od kad klijent uplati novac. Ako je u pitanju hourly job, dobićeš novac 10 dana nakon završetka trenutne radne nedelje.

Ne razumem baš jasno tvoje pitanje - nema ništa tu automatski. Ti sam prebacuješ novac na Skrill tako što uradiš withdrawal. Novac će ti biti dostupan na Skrillu za manje od 5min.
 
Mozda nije najjasnije bilo pitanje, al ok. Znaci svaki put novac leze na upwork pa ga ja prebacujem na skrill. Ako sam dobro skontao. Hvala u svakom slučaju.
 
Posalji coveku PP, vidis da nije redovan na forumu.
 
sta je najisplativije da se povuce novac, u drugoj temi o payoneru rekose da im fee i nije veliki ali ja dobijam drugacije?


Pricing and Fees
Item Price Unit Details
Card Account
Card activation $5.00 Per card One time - when card is first loaded
Loading Payments - Standard (Within 2 days) Free Per load Each time a payment is loaded to the account
Loading Payments - Immediate (Within 2 hours) $2.50 Per load Each time a payment is loaded to the account
Monthly Card Account Maintenance $3.00 Per 1 month(s) From available balance - if your account had 0-2 transactions in the previous month
Monthly Card Account Maintenance $1.00 Per 1 month(s) From available balance - if your account had 3+ transactions in the previous month
Card Replacement $9.95 Per card One Time - when issuing a replacement card
ATM/Cash Withdrawals or Transactions *
ATM Withdrawal or POS/Bank Teller Cash Disbursement - U.S. $1.35 Per transaction When withdrawal or disbursement is requested
(*surcharge may also be applied by your ATM/POS service provider)
ATM Withdrawal or POS/Bank Teller Cash Disbursement - Outside the U.S. $2.50 Per transaction When withdrawal or disbursement is requested
(*surcharge may also be applied by your ATM/POS service provider)
ATM Decline Fee $1.00 Per transaction When withdrawal request is declined
(*surcharge may also be applied by your ATM service provider)
ATM Balance Inquiry Fee $1.00 Per transaction When ATM balance inquiry is made
(*surcharge may also be applied by your ATM service provider)
 
e da i jos nesto, jel vam se desilo da vam posalju ponudu za posao i kad prihvatite od njega ni traga ni glasa? a u opisu posla pise da mora danas da se uradi? proslo vec 2 dana od tad, odgovorio sam u roku od 5 min na ponudu i bio je online?
 
^Poslao je ponudu na vise adresa, i verovatno prihvatio nekog drugog iz ko zna kog razloga.
 
ok, hvala za info pretpostavio sam ali rekoh da pitam, neka ga jos neki dan posle cu da otkazem
 
Nova struktura provizija, stupa na snagu od juna meseca.

Ukratko, favorizuju se dugoročni ugovori (najbolja varijanta ako imate klijente kod kojih ste zaradili preko 5000$). Nije im dovoljno što ćašaju ovoliko od freelancera, već su uveli i fiksnu proviziju od 2.75% po transakciji za poslodavce.

https://www.upwork.com/i/pricing/freelancers/
 
Pa nisu se slucajno spojili, jos kad bi se docepali i Freelance, provizije bi bile jos vece. Sto manja konkurencija, to vece provizije.
 
Da ne grešim dušu, nov sam u tom svetu, ali od svih tih sajtova, jedino mi upwork trenutno deluje normalno. Ono šta se radi na freelanceru sa indijskim biderima i klijentima je haos. Guru mi je toliko vizuelno konfuzan da sam odustao od njega, a slično je i sa peopleperhour ili ne daj bože fiverr - ima li uopšte bilo kakva ozbiljna alternativa Upworku trenutno?

I htedoh da pitam vezano za uplate, da li mogu da se povežu dve osobe na isti Skrill/payoneer nalog? Devojka bi povremeno radila neke sitne stvari pa rekoh da ne plaća proviziju ako može da stavi moj račun za prijem.
 
Da odgovorim sam sebi na drugo pitanje, pitao na upwork chatu - nije dozvoljeno :d
 
A sta ako sebi povezes Payoneer na standardan nacin, a njoj namestis Payoneerov US/EU payment service? :D
 
Da budem iskren, mislim da nisam ispratio ideju :D

Ali kako sam ih razumeo, mislim da payoneer ime mora da se poklapa sa onim na upworku.

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Jako koristan video o pravnoj strani freelancinga u Srbiji:


[YOUTUBE]ln5AeAZ3QzU[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno