Šta je novo?

Freelancing kroz Upwork, Elance - ko je tu, sta radite, kakvi su vam rezultati?

Ima i na Skrill/Moneybookers temi, ali da napišem i ovde - od 25.11. Skrill kartice PRESTAJU DA FUNKCIONIŠU u Srbiji.
 
Pozdrav,

pokušao sam novac zaradjen na Upwork platformi pošaljem na svoj PayPal nalog i dobio sam poruku:

We have processed your payment request submitted on 28-Nov-2016. Unfortunately, your payment could not be completed and funds were returned to your Upwork account

Interesuje me da li je ovo trenutni problem ili radim nešto pogrešno?
 
Pozdrav svima,

procesljala sam sve stranice i nikako da nadjem jasan odgovor na pitanje u vezi sa Payoneer Account-om koje me muci:

Da li je neophodno posedovati fizicki Payoneer karticu, ili mogu da napravim Payoneer account povezan sa Upworkom i mojim deviznim racunom u Intesa banci? Da ne dizem novac sa bankomata vec da vrsim withdrawal (koliko sam shvatila, wd na racun naplacuju 2$) sa Upworka na moj racun i onda da ga u banci podignem bez te provizije od dodatnih 3$ na bankomatu? Ili ista provizija vazi i za dizanje novca direktno iz banke? Mozda vam pitanje zvuci nejasno ili glupo, ali zbunile su me sledece opcije koje mi Payoneer nudi pri registraciji p.jpg
Don't judge me pls, tek sam u procesu spoznavanja rada na internetu pa ne bih da se zaletim sa otvaranjem racuna i novih kartica :) I hvala svima koji se odazovu :)
 
Pre bih ti preporučio da uzmeš Payoneer karticu i vršiš plaćanja sa njom.
Sama kartica je besplatna ali će ti skinuti $30 kad ti prvi put budu legle pare na Payoneer račun. To će ti skidati na godišnjem nivou.
Međutim ja mogu da te dodam kao referala, i u tom slučaju kartica će te koštati manje od $10.
Kontaktiraj me na PM ako si zainteresovana.
Payoneer ne vrši proviziju ako plaćanja vršiš karticom, ali ako vršiš povlačenja preko bankomata onda je provizija oko $3 po povlačenju.


Sent from mTalk
 
Aktivacije za Payoneer za Srbiju se valjda naplacuje 25$ + ~30$ godisnje odrzavanje, tako je barem meni bilo pre koji mesec.
 
Pozdrav svima,

procesljala sam sve stranice i nikako da nadjem jasan odgovor na pitanje u vezi sa Payoneer Account-om koje me muci:

Da li je neophodno posedovati fizicki Payoneer karticu, ili mogu da napravim Payoneer account povezan sa Upworkom i mojim deviznim racunom u Intesa banci? Da ne dizem novac sa bankomata vec da vrsim withdrawal (koliko sam shvatila, wd na racun naplacuju 2$) sa Upworka na moj racun i onda da ga u banci podignem bez te provizije od dodatnih 3$ na bankomatu? Ili ista provizija vazi i za dizanje novca direktno iz banke? Mozda vam pitanje zvuci nejasno ili glupo, ali zbunile su me sledece opcije koje mi Payoneer nudi pri registraciji
Don't judge me pls, tek sam u procesu spoznavanja rada na internetu pa ne bih da se zaletim sa otvaranjem racuna i novih kartica :) I hvala svima koji se odazovu :)

Mozes povezati Payoneer sa racunom i primati pare bez te kartice, ali ako ti pare idu na devizni racun imas obavezu da das izjavu odakle ti te pare i eventualno da platis porez (ne kazem da inace ne moras, ali...).
Payoneer kartica ti pomaze tako sto poreska uprava nema uvid u te transakcije jer pare ne dolaze u kontakt sa racunom u Srbiji, pa ako hoces da zaobidjes te vode, predlazem ti da uzmes karticu. Tako jednostavno odes do bankomata, podignes pare i niko te nista ne pita.
Znaci, ako vec recimo imas registrovanu formu i svakako placas porez, mozda ti je lakse da povlacis pare na racun, inace kartica :)
I jos nesto, imas razlicite payoneerove kartice, tj svaka kompanija koja isplacuje preko payoneera (UpWork, Freelancer, Fiverr, AirBnB itd.) ima razlicite ugovore sa njima pa samim tim i razlicite provizije. Generalno svaka kartica ti uzme 3$ na bankomatu, uglavnom je razlika u odrzavanju kartice, za neke placas na mesecnom nivou, za neke na godisnjem. Ja ti predlazem da uzmes preko AirBnB jer na te kartice ne placas odrzavanje, a dobijas lepu crvenu karticu :D
 
Mozes povezati Payoneer sa racunom i primati pare bez te kartice, ali ako ti pare idu na devizni racun imas obavezu da das izjavu odakle ti te pare i eventualno da platis porez (ne kazem da inace ne moras, ali...).
Payoneer kartica ti pomaze tako sto poreska uprava nema uvid u te transakcije jer pare ne dolaze u kontakt sa racunom u Srbiji, pa ako hoces da zaobidjes te vode, predlazem ti da uzmes karticu. Tako jednostavno odes do bankomata, podignes pare i niko te nista ne pita.
Znaci, ako vec recimo imas registrovanu formu i svakako placas porez, mozda ti je lakse da povlacis pare na racun, inace kartica :)
I jos nesto, imas razlicite payoneerove kartice, tj svaka kompanija koja isplacuje preko payoneera (UpWork, Freelancer, Fiverr, AirBnB itd.) ima razlicite ugovore sa njima pa samim tim i razlicite provizije. Generalno svaka kartica ti uzme 3$ na bankomatu, uglavnom je razlika u odrzavanju kartice, za neke placas na mesecnom nivou, za neke na godisnjem. Ja ti predlazem da uzmes preko AirBnB jer na te kartice ne placas odrzavanje, a dobijas lepu crvenu karticu :D

Pozdrav! Pripremam se neko vreme za ulazak u svet freelancinga, ponešto znam već o tome ali trenutno najviše lupam glavu oko otvaranja Payoneer kartice. Koja je procedura za dobijanje Payoneer kartice preko AirBnB-a? Da li je dovoljno je samo da se registrujem na sajtu kao korisnik i poručim karticu? Nemam drugih obaveza prema AirBnB? Da li takva kartica ima nekih ograničenja u odnosu na Payoneer kartice koje su poručene preko Upworka ili direktno sa Payoneerovog sajta?

Hvala unapred.
 
Da li je dovoljno je samo da se registrujem na sajtu kao korisnik i poručim karticu?

Da.

Nemam drugih obaveza prema AirBnB?

Ne.

Da li takva kartica ima nekih ograničenja u odnosu na Payoneer kartice koje su poručene preko Upworka ili direktno sa Payoneerovog sajta?

Sve su to iste kartice, samo je drugi dizajn i naravno razlicite provizije.
 
Kada sam pravio nalog na Upwork-u koristio sam nasa slova (dakle ć, đ i sl). Hoce li mi to praviti neki problem jer sam Upwork nalogu dodao Payoneer karitcu na kojoj mi je ime bez nasih slova, dakle samo engleski alfabet? :trust:
 
Dve bitne novosti - Skrill se ukida kao sredstvo za podizanje novca sa UW-a. Fee za withdrawal na Payoneer će od marta biti smanjen sa 2$ na 1$.

Novajlije, vodite računa kako bidujete, UW je počeo agresivno da briše naloge ljudi koji puno biduju a ne dobijaju poslove.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Hvala za info, nego šta je to tačno "puno" i zbog čega to rade?
 
Ili UW brise naloge koji nisu provereni? Par nas je moralo da obavi video call sa UW kalp bi potvrdili identitet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Recimo to ovako - ako u roku od dva-tri meseca ispucate sve konekte a ne dobijete nijedan projekat, u "problemu" ste.

Otprilike kako smo skapirali u nekim diskusijama, postoji prevelika ponuda u određenim kategorijama, npr. dizajneri, pisci, admin support, prevodioci.

Održavanje sajta sa ogromnom bazom korisnika košta i novca i vremena.
 
Pošto sam ignorisao prvi poziv, nisam više aktivan tamo, sad mi je stiglo ovo. Deluje mi da je povoljnije nego pre:

Hi,
At Upwork, it's important to us that you're able to receive your hard-earned money quickly and cost-efficiently, with little hassle. As Skrill will no longer be available starting April 24, 2017, we want to help you make an easy transition to an alternative payment option.

Like Skrill, Payoneer allows you to transfer your earnings directly onto a prepaid MasterCard, and we've negotiated lower fees for our Skrill users. By signing up for Payoneer, you'll be eligible for these special, reduced rates:

$0 in annual fees
Free for standard loads, $2.50 for instant loads
A $25 bonus after $100 in payments from Upwork*
$25 bonuses for every friend you refer who also receives $100 in payments*

And more
 
Sve isto samo što nema 30$ annual fee.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Recimo to ovako - ako u roku od dva-tri meseca ispucate sve konekte a ne dobijete nijedan projekat, u "problemu" ste.

Otprilike kako smo skapirali u nekim diskusijama, postoji prevelika ponuda u određenim kategorijama, npr. dizajneri, pisci, admin support, prevodioci.

Održavanje sajta sa ogromnom bazom korisnika košta i novca i vremena.

Meni su obrisali nalog zbog mnogo bidovanja i nema vraćanja iako sam dobio 2 posla i uspešno uh završio.

Sent from mTalk
 
Kakva glupost! Razumem da ti blokiraju bidovanje na nedelju-dve, ali brisanje je notorna glupost! Inače, koliko si bidovao, ako nije tajna?
 
Ne mogu da kažem da sam uvek potrošio sve one kredite svaki mesec ali neka bude da sam bidova 20+ po mesecu od maja do oktobra novembra sad sam već i zaboravio kada su mi ugasili nalog. Nije bilo ni upozorenja što je najgore. Još sam im pisao da sam dosta bidovao na oglase za prekucavanje, prevod... tu treba da imaš i sreće da te izaberu konkurencija je velika, tek poneki ozbiljniji uvezi programiranja. Vodio sam se logikom što više bidova - veće šanse za posao, ma oni nisu to hteli ni da čuju. Ne razumem im tu poslovnu politiku uopšte. Dobio sam prvi posao u junu čini mi se, sitno nešto da se odradi u excelu a drugi u avgustu - programčić neki u javi.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Strasno. Ne daj boze da sam se ikad oslonio na ove platforme, kad vidim kakve su klosarcine, stomak mi se okrene.
 
Ne znam kakva je politika kod drugih platformi. Da li neku posebno preporučujete.

Sent from mTalk
 
@ KlOnKiO:

Vrlo sam neprijatno iznenadjen svime sto si napisao. Ako im je cilj da se otarase Indijaca/Pakistanaca koji spamuju i cesto lose odrade posao - mogli su da se ogranice na njih (iako ni to nije resenje). Upwork cini zajednica, ako rasteraju zajednicu svojim bahatim ponasanjem, skocice sami sebi za vrat.:rupa:
 
Otvorio sam profil, još uvek nisam konkurisao na nijedan posao. Koju početnu cenu rada po satu je po vama najbolje da stavim, kako bih se postepeno dokazao?
 
Zavisi sta zelis da radis. od 1 do 100 dolara.
 
Moze li neko reci isksutva za fiverr?
Cuo sam da freelancer skida 10usd mjesecno ako si neaktivan nakon nekog vremena. Dali je to tacno i dali to radi i fiverr?
Dali to radi i upwork?
 
Zavrsio sam uspesno svoj prvi posao na upWorku. Klijent mi je napisao preporuku i zakljucio posao. To je uradio u subotu uvece.

Jos uvek mi ne stoji nikakav iznos u Transaction History. Da li se transakcije vrse samo radnim danima ili i vikendima?

Ja nisam nista detaljno popunjavao svoj profil. Jedino sam podesio za porez da nisam rezident SAD-a. Nemam jos uvek nikakvu karticu povezanu sa profilom, nisu mi na sajtu trazili nikakve dodatne dokumente za verifikaciju profila.
 
^Mislim da je 5 dana. Procackaj po sajtu - sve lepo pise.

Za prvu isplatu ces se isto nacekati.
 
Nazad
Vrh Dno