Šta je novo?

iOS Gaming

igor88

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruke
7,490
Poena
425
Nisam nasao slicnu temu, ali mislim da bi mogla da znaci, za ljude koji ne znaju, a zeleli bi nesto dobro i kvalitetno da igraju.
E sada ono sto bih voleo inace da napisem na ovu temu jeste to da je gaming na ipadima, iphone-ima postala standardna stvar.
Ali ono sto je mene fasciniralo , i svakim danom sve vise fascinira je kvalitet igara, grafike i nivoa detalja dokle su dogurali na uredjajima koje mozemo poneti sa sobom bilo kada bilo gde i "opikati" partiju neke igre koja zaista ima grafiku fascinantnog kvalieteta.. ko god zna za neku igru koja zaista izgleda fantasticno i koja ima odlicnu radnju neka upise i postavi koji SS :)

Igra koja zaista ima fascinantnu grafiku je GT racing 2 evo i nekoliko shotova od mene:
 

Prilozi

  • IMG_0243.jpg
    IMG_0243.jpg
    632.2 KB · Pregleda: 279
  • IMG_0244.jpg
    IMG_0244.jpg
    680.6 KB · Pregleda: 277
  • IMG_0245.jpg
    IMG_0245.jpg
    699.6 KB · Pregleda: 275
  • IMG_0247.jpg
    IMG_0247.jpg
    1,018.8 KB · Pregleda: 234
  • IMG_0242.jpg
    IMG_0242.jpg
    1,014.4 KB · Pregleda: 289
evo jos nekoliko shotova
 

Prilozi

  • IMG_0246.jpg
    IMG_0246.jpg
    861.2 KB · Pregleda: 215
  • IMG_0248.jpg
    IMG_0248.jpg
    846.6 KB · Pregleda: 220
  • IMG_0249.jpg
    IMG_0249.jpg
    912.2 KB · Pregleda: 211
Real Racing 3 igra koja zaista izgleda SAVRSENO! cak i za pc :-D Odlican gameplay odlicna grafika, odlicna frejmaza. sve pohvale

SSovi:
 

Prilozi

  • IMG_0253.jpg
    IMG_0253.jpg
    964.5 KB · Pregleda: 216
  • IMG_0260.jpg
    IMG_0260.jpg
    733 KB · Pregleda: 194
  • IMG_0254.jpg
    IMG_0254.jpg
    771.1 KB · Pregleda: 202
  • IMG_0251.jpg
    IMG_0251.jpg
    643.7 KB · Pregleda: 216
  • IMG_0250.jpg
    IMG_0250.jpg
    757.1 KB · Pregleda: 216
Jos jedna serija SS-ova:)
 

Prilozi

  • IMG_0256.jpg
    IMG_0256.jpg
    927.8 KB · Pregleda: 185
  • IMG_0258.jpg
    IMG_0258.jpg
    671.3 KB · Pregleda: 182
  • IMG_0259.jpg
    IMG_0259.jpg
    733.1 KB · Pregleda: 174
  • IMG_0264.jpg
    IMG_0264.jpg
    916.2 KB · Pregleda: 179
  • IMG_0265.jpg
    IMG_0265.jpg
    657.8 KB · Pregleda: 172
Jos jedna i dosta od mene :-D Dakle zaceo sam temu , jer mislim da je ipad postao ozbiljna igracka konzola danasnjice, i da zasluzuje malo vise paznje :)
 

Prilozi

  • IMG_0270.jpg
    IMG_0270.jpg
    683 KB · Pregleda: 182
  • IMG_0263.jpg
    IMG_0263.jpg
    775.1 KB · Pregleda: 178
  • IMG_0269.jpg
    IMG_0269.jpg
    686.9 KB · Pregleda: 182
  • IMG_0272.jpg
    IMG_0272.jpg
    728.9 KB · Pregleda: 189
  • IMG_0271.jpg
    IMG_0271.jpg
    638.5 KB · Pregleda: 185
Odlicne su slike.
Kad jedan Bioshock stigne na iOS platformu znas da stvari postaju ozbiljne. Odavno je iPhone rucna konzola.
 
Slazem se jos kada Metal tehnologiju primene svi, i svaka igra dobice jos na kvalitetu, odlican posao su napravili sa tim kao i sa X64Bit A7-A8 SOC zaista sjajne mogucnosti nude za gaming :)
 
Samo mi nije jasno zasto bi neko na 5-10" uredjajima igrao ovakve igre, umesto na pravim konzolama ili PC-u, al' ajde.
 
Pa prednost ovih uredjaja je tu da imas vise mogucnosti uz apple TV imas Air Play ili klasican HDMI uz tastaturu i mis kod kuce, ali ujedno mozes u busu , vozu, avionu da se zanimas punih 10sati :)
 
Za pocetak nadji mi neki iOS uredjaj koji ce da drzi 10 sati sa ovakvom igrom. iP mozda 3 sata, iPad nesto duze. Onda posle tri sata ostanem bez telefona a negde se nalazim gde mi punjenje nije dostupno (sam si potencirao na mobilnosti)...
 
^ Battery pack.
 
Nikola hahaha ne nosim u wc

mr gee fox ipad na netu cepa do 16h osvetljenje 30% i veryj vece ne treba a igre npr asphalt sam igrao dubai bg i nakon 4h igranja(nisam sve vreme igrao) 5+ traje let imao sam 52% batt sto je izuzetno iphne nisam probao, ali jesam staru peticu ona je mogla oko4h i da mi ostane za aerodrom kad stignem da se javim (oko 10+%) odprilike ja sam jako zadivoljan kako traje baterija na oba uredjaja ali ipad me fascinira :)

Battery pack je kul takodje odlicno resenje za duge letove za US :)

Mislim da su odlicno odradili i zamislili metal tehnologiju + ipad = uzivanje gde god da si :)
 
Poslednja izmena:
Pa prednost ovih uredjaja je tu da imas vise mogucnosti uz apple TV imas Air Play ili klasican HDMI uz tastaturu i mis kod kuce, ali ujedno mozes u busu , vozu, avionu da se zanimas punih 10sati :)

Promasio si poentu moje konstatacije - ja nism rekao da prenosni uredjaji, bez obzira na sistem, nisu dobra platforma za zabavu, vec da neki tipovi igara prosto nemaju smisla na touch uredjajima. Poput igre za koju si ostavio screenshot-ove.
 
Ne znam o cemu pricas? Odlicna su zabava i bas igra sa ssova je odlicna zanimacija i zabava . Ti si ipak promasio poentu teme ;-) odlicna zabava bilo gde da si. To je poenta. A uz to dobijas fantasticnu grafiku koja je do skora bila nezamisliva i na ps i pc a kamoli prenosnim uredjajima ;-)
 
@igor88: dobri su screenshotovi :)
evo i jedan flight sim SS od mene da ne budu samo automobili ;)


@kUdtiHaEX: daleko od toga da su smartfoni pogodni samo za jednostavne, logičke igre skromne grafike (mada nemam ništa protiv njih - npr Threes mi je fenomenalna ;) ).
Neke igre na mobilnim uređajima zaista nemaju smisla, ali to pre svega zavisi od tipa igre i koliko su dobro prilagođene kontrole za touch uređaje. Takođe veći ekran ipak igra značajnu ulogu, tako da su tableti bolji izbor za igranje od telefona.
Najbolji primer kvalitetne igre na mobilnim uređajima je Galaxy on Fire 2 - pandan nekada popularnoj igri Freelancer na PC-u - space sim + rpg sa elementima trgovine, ogroman svet, fenomenalno odrađene kontrole i izvrsna grafika. Šteta što tako kvalitetnih igara ima jako malo.
Drugu grupu predstavljaju kvalitetno odrađeni portovi sa drugih platformi - ja sam na 6 plus nedavno po drugi put završio Banner Sagu (RPG koji sam prvi put odigrao na PC-u) i jednako sam uživao kao i kad sam je igrao na PC-u.

S druge strane, timovi kao Gameloft izbacuju tone krš igara koje su klonovi popularnih naslova sa drugih platformi (CoD, Diablo, NFS, GTA) i njih izbegavam maksimalno.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedne odlicne pritom veoma malo zahtevne igre koja zaista izgleda odlicno simcity by EA vrlo lepa razbribriga :)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    701.7 KB · Pregleda: 177
  • image.jpg
    image.jpg
    1,018.6 KB · Pregleda: 166
  • image.jpg
    image.jpg
    678.8 KB · Pregleda: 152
  • image.jpg
    image.jpg
    764.9 KB · Pregleda: 159
  • image.jpg
    image.jpg
    708.2 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
zaražen sam sa Traffic Racerom,RGB Express mi je držao pažnju par dana,Monument Valley je nešto najlepše što sam video na telefonu,a smash hit s vremena na vreme.To je to u posldnjih par meseci od igrica što igram
 
Ja sam igrao Two Dots dok nisam prešao sve, onda sam je uninstalirao, kao dok ne izbace nove nivoe, da bih shvatio da se prilikom deinstalacije sve poništava. Koja glupost... Inače igrica je fenomenalna
 
Izasla pre neki dan. Upravo ovakav tip igara ima smisla na tabletu, tj zanimljivije ih je igrati nego na kompu. The Room, i The Room Two takođe. A ovaj SimcCity je neviđeno da ne kažem šta, ubili su ga sa IAP. Threes sam znao da zaginem na telefonu po par sati jednu partiju, posle kad sam iznabijao rekorde, prestao sam.

Još jedna logička kojoj nema mesta na računarima :D
 
Cudi me da niko nije naveo hearthstone :)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    510.6 KB · Pregleda: 222
Ako je verovati drugim ljudima (ja licno nisam probao), ovi noviji magic-i nista ne valjaju. Ako hoces vec da odigras ozbiljniju kartasku igru, onda isprobaj pokemon tcg.
 
Jos jedan naslov koji obecava deluje kao originalni MW, cak i BMW M3 ima slicne sare :)

 
Pošto je tema iOS gaming, podeliću sa vama nekoliko youtube screenshotova na tu temu.
Youtube korisnik adrianisen pravi klipove u kojima poredi performanse smartfona u igrama.
Prethodnih dana sam pogledao par klipova u kojima je poredio iPhone 6 Plus, Note 4, Nexus 6 i Huawei Ascend Mate 7.
Uglavnom nema nešto preterano pametno da se čuje u ovim klipovima, generalni zaključak je da su performanse na ajfonu bolje nego na Android flagshipima, ali meni je nešto drugo privuklo pažnju.
Uporedite screenshot iste igre (Dead Trigger 2) sa Note 4 i 6 Plus:

Razlika je očigledno ogromna. Pogledajte svetlo koje baca neonka, vodu koja se "mreška" i reflektuje okolinu, presijavanje pištolja... Na ajfonu je prisutna gomila lightning i pixel shading efekata koji na Note 4 nisu prisutni. Sve to uz bolje performanse.

Drugi screenshot je iz menija igre World of Tanks:

osim što prema rečima autora klipa ima bolje performanse, na ajfonu se renderuju i senke objekata, što na ostalim telefonima nije slučaj
 
Poslednja izmena:
Definitivno je ios majka za gaming :) i to sa samo 1gb rama :)

kao i GTASA

Edit odliiicna navlakusaa hahaha evo kako izgleda na ipadu:
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    1,000.9 KB · Pregleda: 144
  • image.jpg
    image.jpg
    602.3 KB · Pregleda: 132
  • image.jpg
    image.jpg
    635.8 KB · Pregleda: 126
  • image.jpg
    image.jpg
    698.6 KB · Pregleda: 126
  • image.jpg
    image.jpg
    946.2 KB · Pregleda: 128
Poslednja izmena:
Mogu vam reci odusevljen sam kako prelepo igra radi bez stucanja na ipadu u 2048x1536 sa A7 procesorom :-D i dalje je zverka mali :p
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    830 KB · Pregleda: 138
  • image.jpg
    image.jpg
    1,024 KB · Pregleda: 134
  • image.jpg
    image.jpg
    726.5 KB · Pregleda: 130
trenutno igram shades.Brutalno zarazna igra.Kao tetris nekada.
 
Nazad
Vrh Dno