Šta je novo?

4 pin to 3 pin

premijer

Cenjen
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruke
683
Poena
169
Posle godinu dana koristenja jedan od kulera u raidmax kucistu poceo je da se ,,dernja,, jako i nepodnosljivo, pa odlucim da kod jedne nase firme narucim led kulere 3 pina, jer je taj sto je otkazao skopcan na maticnu inace je pozadi iznad napajanja. Narucim tri komada cisto da imam u rezervi jedan i kontam dodacu jos jedan sa prednje strane jer je bilo mesta i za njega. Stigli kuleri otpakujem kad ono 4 pina molex :/ zovem firmu bla bla u glavnom nema mogucnosti povrata. kazu lemi modifikuj nista strasno.evo prodje mesec dana ne pada mi na pamet da lemim ili da vucem sa napajanja 4 pinske kablove da napajam dva kulera. totalno bzv pogotovo sto sad na maticnoj imam slobodna cak cetiri ,,izvoda,, 3 pinska za kulere. Ako moze neko da preporuci kvalitetne kulere 3 pinske da budu led (postojeci su crveni led) da narucim preko ebaya.
 
Imas kod nas SickleFlow i JetFlo crveni LED. SickleFlow kosta duplo manje ali zale se ljudi na jacinu diode kazu da JetFlo bolje svetli. Licno nisam mogao da proverim imao sam JetFlo i svetli dosta slabije nego CM 200mm ventilator.

JetFlo ima 3/4pinski konektor za plocu ima i dva adaptera za smanjenje broja obrta (bitno ako ti smeta buka posto se bas cuje na maximum) i vrlo je robustan sa antivibracionom gumom.

SickleFlow ima klasican 3pinski konektor. Nema adaptere za smanjenje broja obrtaja ali trebalo bi da moze preko BIOS-a da se namesti (na mojoj moze).

I ne kontam zasto moras da lemis molexe kada ih lepo prikljucis na napajanje?
 
Poslednja izmena:
Imas kod nas SickleFlow i JetFlo crveni LED. SickleFlow kosta duplo manje ali zale se ljudi na jacinu diode kazu da JetFlo bolje svetli. Licno nisam mogao da proverim imao sam JetFlo i svetli dosta slabije nego CM 200mm ventilator.

JetFlo ima 3/4pinski konektor za plocu ima i dva adaptera za smanjenje broja obrta (bitno ako ti smeta buka posto se bas cuje na maximum) i vrlo je robustan sa antivibracionom gumom.

SickleFlow ima klasican 3pinski konektor. Nema adaptere za smanjenje broja obrtaja ali trebalo bi da moze preko BIOS-a da se namesti (na mojoj moze).

I ne kontam zasto moras da lemis molexe kada ih lepo prikljucis na napajanje?

gledah na ebay sickle flow duplo jeftiniji a jetflo dodje oko 21 usd. dobro ne bi doslo do lemljenja ali posto jedan hocu da ugradim pozadi iznad napajanja morao bih ka njemu voditi zaseban kabl sa napajanja a ako budem ugradjivao i drugi napred moralo bi se i ka njemu racvati napajanje ili da uzimam sa harda.

Mislim da je elegantnije resenje kupiti dva dobra kulera i vezati ih preko 3 pin na maticnu kako je i bilo dok mi ovaj nije otkazao.

Evo slike kucista.

Ono sad ima bocni vent, tri na vrhu i jedan ispred. ispod ovoga napred kontam dodati jos jedan i pozadi iznad napajanja jedan tropinski.
 

Hvala. Ovakvi mi izgledaju skroz ok. Na vrhu ovog kucista imaju dva potenciometra jedan za jacinu obrta a drugi bi trebao da podesava jacinu diode. Ovaj sto podesava jacinu svetla diode nikad nije ni radio, ali kada podesavam brzinu obrtanja na ovih 5 kulera na kucistu tada se intenzitet svetla menja shodno obrtajima. obicno postavim na najjace i nisu uopste bucni.

Ovaj sto je otkazao bio je pozadi i vezan na maticnu nije ni bio led vec obicni ali cu ga zameniti sa ovim led sto si preporucio. posto ce biti na matinoj skopcan pretpostavljam da ce dioda uvek isto da svetli sto je i manje vazno jer ce biti pozadi.

A narucicu jos jedan pa cu ga vezati ispod ovoga napred tako da spusti temperaturu u kucistu na sobnu :)
 
Hvala. Ovakvi mi izgledaju skroz ok. Na vrhu ovog kucista imaju dva potenciometra jedan za jacinu obrta a drugi bi trebao da podesava jacinu diode. Ovaj sto podesava jacinu svetla diode nikad nije ni radio, ali kada podesavam brzinu obrtanja na ovih 5 kulera na kucistu tada se intenzitet svetla menja shodno obrtajima. obicno postavim na najjace i nisu uopste bucni.

Ovaj sto je otkazao bio je pozadi i vezan na maticnu nije ni bio led vec obicni ali cu ga zameniti sa ovim led sto si preporucio. posto ce biti na matinoj skopcan pretpostavljam da ce dioda uvek isto da svetli sto je i manje vazno jer ce biti pozadi.

A narucicu jos jedan pa cu ga vezati ispod ovoga napred tako da spusti temperaturu u kucistu na sobnu :)

Poruci cm sickle flow,mnogo je dobar ventilator a nije skup.Imas crveni i plavi.Svetlo im je ok i nije napadno.Kace se na 3 pin.E sad,jedini problem je kod njih kao i kod jetflo buka,na 2000rpm se cuju kao tornado,da to ne bi bilo tako trebao bi ti kablic za 7v.Znaci nakacis ventilator na 7v i uradio si dobar posao.Ima veliki potisak tako da ce dosta vazduha izbacivati.Realno ako pogledas nijedan ventilator do 800din nema karakteristike kao sickleflow.Otprilike su 800din i imas ih u e*m*i radnji.Sto bi porucivao od preko kad se ne isplati.
 
Poruci cm sickle flow,mnogo je dobar ventilator a nije skup.Imas crveni i plavi.Svetlo im je ok i nije napadno.Kace se na 3 pin.E sad,jedini problem je kod njih kao i kod jetflo buka,na 2000rpm se cuju kao tornado,da to ne bi bilo tako trebao bi ti kablic za 7v.Znaci nakacis ventilator na 7v i uradio si dobar posao.Ima veliki potisak tako da ce dosta vazduha izbacivati.Realno ako pogledas nijedan ventilator do 800din nema karakteristike kao sickleflow.Otprilike su 800din i imas ih u e*m*i radnji.Sto bi porucivao od preko kad se ne isplati.

Pa evo nisam hteo da platim malo vise i kupim preko ebaya nego kod jedne nase firme i oni mi isporuce shit sa 4 pina pravdajuci se kako ima samo to!
Kad zivis u Bosni onda sve moras da porucujes bilo iz zemalja u okruzenju ili preko bare. Nije mi toliko bitan rpm jer ima i sad dovoljno ventova. planiram dva da ugradim jer cesto igram igrice pa da se ne pregreva.znaci jedan kacim na maticnu a drugi na ovaj potenciometar i njemu cu moci da regulisem obrtaje.
 
Danas montirao dva Cooler Master SickleFlow Red 120mm 3 pin. Jedan bocno udara sa hladnim, a drugi pozadi izbacuje topli vazduh i skopcan je na maticnu. Postojeca dva na vrhu rade dobro i jedan s preda ubacuje hladni vazduh. Hlade dosta dobro diode led nisu bas prejake ali nisu ni slabe tako da videcemo koliko ce ova dva potrajati.
 
Evo taman i ja da se ubacim ovde. Interesuje me, posto bih i ja da stavim neki case cooler, kako da prikacim, ako su mi na ploci oba mesta zauzeta tj jedno je za cpu jedno za system fan, i to je zauzeto. Znaci mora u napajanje? A napajanje je ovo: http://static.hardwaremx.net/reviews/OCZPSUMXP700WReview/OCZPSUMXP700WReview.jpg

Mozes u napajanje ali ja bih pre uzeo onaj kablic razdelnik za 3 pin konektore i fino skopcas na plocu na mesto toga sys fan samo stavis da se racva na oba kulera. Nekako mi je to elegantnije resenje nego vuci kabl samo za fan sa napajanja.
 
Ali svakako, ne znam kako da ubodem u napajanje kad je kabal, tj 4pinski priključak neogdovarajuć za moje napajanje. Jedino ako ima neki nastavak?
 
Ali svakako, ne znam kako da ubodem u napajanje kad je kabal, tj 4pinski priključak neogdovarajuć za moje napajanje. Jedino ako ima neki nastavak?

Imas li onda slobodan 4 pinski molex od hard diska pa na njega da skopcas? ili da nabavljas kabl sa napajanja na klasicni molex.
Mislim da ti je ovo najbolje resenje, skopcas oba na maticnu i cao.
 
Poslednja izmena:
Imas li onda slobodan 4 pinski molex od hard diska pa na njega da skopcas? ili da nabavljas kabl sa napajanja na klasicni molex.
Mislim da ti je ovo najbolje resenje, skopcas oba na maticnu i cao.

Da, ovo je super resenje, ali, da ne bude nekih problema sa maticnom, nije neka wow ploca, jedna od najjeftinijih je..
 
Nazad
Vrh Dno