Šta je novo?

Fotografije: Pitanja, odgovori i razno

Zgodniji mi nekako Canon 50mm 1.8 II za fotkanje hardvera od Tamrona 24-70 f2.8, fino je oštar na zatvorenijim blendama, meni je za hardver iz ruke sa blicem van aparata skroz pristojna f3.2, iako se priča da je najoštriji na f4 i preko. Ovo je recimo na f3.2:


HTC Desire 820 by gizmo3211, on Flickr

Na 1.8 tu i tamo, nije savršeno, ali kad prođe kroz LR i nije toliko loše:


yongnuo yn568 ex ii by gizmo3211, on Flickr

Trenutno mi je na pozajmici, a nisam hteo da ga kupujem jer su ga mnogi ovde kudili, a zapravo nimalo nije loš objektiv, pogotovo za taj novac. Nego, nešto sam čuo da Canon hoće da izbaci i treću verziju 50mm 1.8, možda vredi sačekati nju?
 
Uvek ćeš prodati taj plastikaner za iste pare za koje si ga kupio ako kupuješ polovan, eventualno izgubiš 10e. Ako ti radi posao, kupi.
PS. Obrati pažnju na bokeh na poslednjoj fotki, slova na knjigama. Meni se recimo ne dopada njegov bokeh.
 
Bilo je par ponuda za 65 evra u poslednje vreme na oglasima, ali propustih. krastavac, ne može za te pare da bude idealan bokeh, a neretko i ume da omaši fokus, ali to je što je. Sve nešto čekam da odvojim pare za 85mm 1.8, ali uvek ode kinta na drugu stranu, a i uopšte ga i nema po oglasima.
 
Ja recimo taj plastik nebih uzeo nikad u zivotu. Tri puta sam ga imao i svaku drugu trecu fotku je masio fokus. Ali recimo za ovu prvu verziju bih dao bez problema 150e. Srecom dobio sa je na poklon. Dosad nije omasio ni jedanput. Ostar je vec na 1.8.
 
Kupio sam ovaj...
http://www.mefoto.com/products/globetrotter.aspx

Kompaktan i lagan, praktican za nosenje :)

Ulica u kojoj sam kupio stativ prepuna je radnji za prodaju foto opreme, sto nove sto polovne, a moze da se zameni sve od opreme. Cene su 30-50% nize nego za nove komponente, a nova oprema je ista sa cenama kao kod nas, uz po neki popust na pojedine artikle... CF cartica SanDisk 64gb 120mb/s 110e... Ovaj stativ kosta 214e.
 
Kakav bedak :(

aQ4Qpdw_700b.jpg
 
^
Sta mu se desilo i kome ? Nije valjda tebi :(
 
U jbt... k'o Stinger da ga je zveknuo. Je l' bio neki info uz sliku, sa koje visine je taj dron pao?
 
Ta slika kruzi netom.
 
Ajmo sad svi da skidamo fotke sa neta i kacimo ovde...
 
Pa sa jedne strane jeste interesantna tema. Lično nisam još uvek imao prilike da se igram sa dronovima, ali kapiram da mi ne bi bilo svejedno da mi DSLR visi u vazduhu, a da nisam siguran da li će se sigurno prizemljiti.

Koliko ljudi ovde je imalo neka iskustva sa tim većim dronovima i da li se nekome desilo da padne ili udari u neku prepreku?
 
Mislim da je driver ovde imao najvise iskustva sa dronovima, ali ima jos par clanova ako me secanje dobro sluzi.

@Marti plavo-crno ili belo-zlatno? [emoji14]

Elem, sad cu se jako lose izraziti, ali jel ima neko predlog za neki workshop ili slicno vezan za bokeh, ali onoga sto se nalazi ispred subjekta, odnosno kako se moze i sta komponovati u fotku da je ucini "more pleasing"?
 
Neko ko ima pare za heliš koji diže DSLR može sebi da priušti da mu možda, možda padne letelica sa DSLR-om, obzirom da su dotične letelice mnogo skuplje od najpopularnijih Phantoma koji nose samo GoPro..
 
Ovo je DJI S1000 ako se ne varam, a on ogoljen kosta malo vise od 5D Mark iii plus gimbal koji kosta kao da je od zlata plus flight control itd itd... pa jedno 7-8k eura se sruslo po gruboj proceni
 
Jel ovo Armagedon ili sumrak!?
Saturacija dole jedno 30 bilochega
 
Povukao je slider na 100 pa exportovao pa importovao i opet povukao na 100 :d:d:d

Sto se tice ovog S1000 sto je pao i razbio se zajedno sa 5D, to sve ide u rok sluzbe, meni je recimo jednom pao Phantom i napravio 500e stete, ovo vrlo lako napravi 5000e, ali on je verovanto uzeo 30k do sada pa to mora da se racuna u rashode, to nije igracka, ni gadget, mada mnogi to misle :d Ja kad budem mogao sa velikim helisem da zaradim toliko da mi se isplati da padne i napravi minus od 5k eura, kupicu ga odmah :)
 
Poslednja izmena:
Ne, to se ne desava zbog vetra, 99.9% je problem do "vozaca" i njegovih odluka. Cesto se leti u teskim uslovima, recimo vetar + bandere sa kablovima na sve strane, blizina drveca ili zgrada i slicne stvari. Kada postujes "propise", sanse da se nesto desi su bas minimum. Ja dok nisam naucio da letim i dok nisam provalio sve fazone, pao sam 5-6 puta za 3 meseca. Ali evo vec godinu i po dana nisam pao, niti bio blizu, jednostavno ne rizikujem nikada i postujem sva pravila letenja. Zato su mi iskusni ljudi pre nego sto sam bilo sta kupio rekli da uzmem nesto jeftino sto ce da pada i lomi se i kada naucim tek onda da kupim helis koji vredi nesto..
 
Zasto mi slike u ACDSEE-u izgledaju ovako

acdc.jpg



, a u LS i PS, normalno, odnosno ovako?

ps.jpg


lr.jpg
 
Sa cim si ih obradjivao? Cim ti je za isti file a razpicit prikaz istog znaci da color profil nisi odabrao sRGB kada si cuvao kao jpeg, nego ti je vrv ostao AdobeRGB.
 
Da, nisam uopste dobro objasnio problem. Znaci eksportujem sliku iz LR u JPG i sve je ok. Kada je otvorim u PS, radi dorade, pa odatle eksportujem u JPG (ili iblo koji drugi format), dobijem skroz drugaciji prikaz, kao na prvoj slici. Kako da proverim koji mi je color profil u PS i da ga promenim?
 
A sto je ne bi iz LR pa direktno u PS i onda vratis i dovrsis u LR sa export u sRGB JPEG.
 
Nema veze sa pitanjem, ali da se osvrnem na ovo:

... eksportujem sliku iz LR u JPG i sve je ok. Kada je otvorim u PS, radi dorade, pa odatle eksportujem u JPG ...

Kada exportujes iz jednog programa i imas nameru jos dodatno da obradjujes u drugom programu, koristi neki lossless format, kao npr. tiff ili psd. Jpeg izaberi tek na kraju, kad si sve zavrsio i nemas vise nameru nista da radis (a tiff/psd onda obrisi... ili ostavi, kako hoces). Ovako ako ucitavas vec kompresovan jpeg, pa mu nesto radis, pa ga opet snimas kao jpeg... svakom jpeg kompresijom nepovratno gubis informacije.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
A sto je ne bi iz LR pa direktno u PS i onda vratis i dovrsis u LR sa export u sRGB JPEG.

Tako i pokusavam da uradim, ali mi je slab komp, pa kad otvorim paralelno LR i PS uglavnom prijavljuje da nema dovoljno memorije. A ako zatvroim LR dok odradim PS, posle ne mogu vise da je vratim u LR, a ako je snimim iz PS, onda nastaje ovaj pomenuti problem.
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa pitanjem, ali da se osvrnem na ovo:



Kada exportujes iz jednog programa i imas nameru jos dodatno da obradjujes u drugom programu, koristi neki lossless format, kao npr. tiff ili psd. Jpeg izaberi tek na kraju, kad si sve zavrsio i nemas vise nameru nista da radis (a tiff/psd onda obrisi... ili ostavi, kako hoces). Ovako ako ucitavas vec kompresovan jpeg, pa mu nesto radis, pa ga opet snimas kao jpeg... svakom jpeg kompresijom nepovratno gubis informacije.

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Mislim da me nisi razumeo. Slike su u RAW formatu i obradu radim preko LR. Neke stvari hocu da doradim u PS. Zato idem na edit in PS. JPG je naravno zavrsetak procesa, bilo iz LR ili PS. Problem koji imam je da kada iz LR esportujem sliku u JPG sve je ok. Kada je eksportujem iz PS, onda se promeni izgled kao u postu iznad.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno